Skocz do zawartości

DVB-T/T2 z Rzeszów (Krosno) / Sucha Góra


metiu20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mux-2 kanał 61 moc 10 kW ma być od 31.12.2010r. to przejściowo a docelowo kanał 32 moc 50 kW od 2013.12.31 a mux-1 kanał 42 moc 18 kW, to nadal testy do końca tego roku. Mux-3 Rzeszów Baranówka kanał 35 moc mizerna bo 0,5 kw

 

 

Polecam te stronkę: http://przelaczenie.eu/?s=kiedyigdzie&w ... f574i4n5c4

 

http://radiopolska.pl/wykaz/pokazdv_stacja.php?pid=64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak więc koniec z próbnym /MPEG-2/ nadawaniem 3-ech program. TVP z Suchej Góry .... Jutro 22.12.2010r. operator Emitel wyłącza nadawanie , które było prowadzone z mocą 19 kW , a nowe nadawanie w dniu 23.12.2010r. rozpocznie Mux-2 / 5 programów / , ale o mocy mniejszej zdecydowanie tj.10 kW .... To mała moc ,niestety, biorąc pod uwagę warunki pasm Pogórza Karpackiego , Beskidu Niskiego itp. .Inni w Polsce dostają od razu , docelowo po 100 kW, a u nas będzie na otarcie łez zaledwie 10 kW ... Można sobie sprawdzić już dziś ,teoretycznie kto znajdzie się w zasięgu nadajnika z Suchej ... , na www.dvbtmap.eu . Informujcie Państwo w dniu 23.12.2010 r./czwartek / o pojawieniu się sygnału na Podkarpaciu , gdzie wystąpi odbiór , w jakich miejscowościach ... Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś jeszcze , że jest jeszcze zachód woj.podkarpackiego i tu obok granicy wojewodztw / 7 km od Góry Św.Marcina/ bezie od VII.2011 nadajnik z Tarnowa 50 kW .. Tarnów zawsze pokrywa zach.część woj.podkarp. Docelowo na zach. woj. będa jeszcze Gorlice / końcówka 2011r./ i Szczawnica z charakt. kierunkową nadajnika ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darkranger- jeżeli chodzi Ci o Kazimerze Wielką / woj.świętokrzyskie/ to wg. map symulacyjnych , dla Mux-2 , który będzie włączony jutro przez Emitel - to pokracie syg. jest bardzo małe , występuje na zachodzie i wschodzie miasta ... Jeśli chcesz sprawdzić jakąś okolicę , miejscowość to sprawdż sobie pod adresem www.dvbtmap.eu ....... Jakieś szanse są....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona dvbmap.eu pokazuje mapę zasięgu nowego mux 2, z mapy wynika ze zasięg ten jest taki sam jak dla obecnie nadawanych programów dvb-t z Suchej Góry. a wiadomo że mux 2 będzie miał o połowę mniejszą moc. jestem z janówa lubelskiego, przy dobrej pogodzie odbieram obecne kanały z suchej góry na mojej siatce, planowałem zmienić antenę na kierunkową jak ruszy mux2 - ale teraz widzę ze nie ma to sensu. Poza tym nowy mux będzie na kanale 61 a wiadomo ze im wyższy kanał tym gorszy odbiór wiec nie ma sensu kierować się mapka zasięgu z tej strony bo zasięg będzie o wiele mniejszy, tak rozwija sie dvb-t w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@drevill-mapki się różnią, niestety może nie wiele ,ale jest różnica jak powiększysz skale do max. to sie przekonasz zwracając uwagę na określoną ulicę, plac itp. .... Nowy Mux-2 z Suchej będzie słabszy / tylko 10 kW/ dla położenia w terenie pofaudowanym , górzystym nieco ... Być może nie będzie wielkiej różnicy dla terenów płaskich , tam sygnał jakoś dojdzie , ale przy gorszych warunkach pogodowych , może ten sygnał być jednak mniejszy ... Niedługo wszystko wyjdzie , zobaczymy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie (Sieniawa) sygnał na kanale 42 jest w tej chwili przy gęstej mgle na poziomie 66 % i nie zarywa. Z kolei Mux-2 działa ale tylko przez kilka minut i wtedy poziom sygnału waha się i wynosi około 50 % po czym sygnał zanika na kilka minut i wtedy moja karta telewizyjna pokazuje 37 %. Poniżej zamieszczam screeny z obydwu kanałów:

kanał 42 (test MPEG-2)

62440874072710818073_thumb.jpg

kanał 42 (MUX-2 MPEG-4)

67738080370352989894_thumb.jpg

Na obrazkach widać parametry obrazu jak i dźwięku. Nagrałem minutowy filmik i średni bitrate na TVN wynosi około 3300 Kbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darkranger- Sprawdziłem mapkę , u Ciebie w Brończycach / w trójkącie Dobiesławice- Brończyce- Kijany/ jest pokrycie sygnalem , nie najlepszym , ale takim który powinien dawać odbiór Mux-2 z Suchej G. Powiem Ci tak , jeśli chcesz odbierać u siebie programy z Suchej to musisz mieć ant. kierunkową z symetryzatorem/ ust. na Suchą G./ o zysku 15-19 dB , być może wzmacniacz , najlepiej to np.22,23 db,rurkowy,liniowy, montowany u symetryzatora, plus dekoder do odb. Dvb-t,lub telewizor z możliwością bezpośr. odbioru, lub np. dekoder sat. platformy który ma wejście i odbiera Dvb-t .... Ale najpier sprawdż kto już odbiera w Twojej miejsc. , potem zastanów się nad dekod. i anteną ./ może starczy Ci słabsza , bez wzmacn., ale napewno musisz mieć kierunk. min.15 dB/. Powiem Ci ,że na tą chwilę ja jeszcze nie mam sygnału w Dębicy, nie wiem ale raczej nie złapię , ..... Trzeba poczekać jak poinformują,że włączono ...Cześć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darkranger-w tej chwili Mux-2 z Suchej najprawdopodobniej już nadaje , tak informują koledzy np. z Ryglice / zach. Małopolski/.Wiem ,że raczej będziesz miał trudności ,żeby podglądnąć czy u innych już jest odbiór, bo zapewne miejscowość Twoją nie jest obszerna .... ,ale musisz powoli , krok po kroku jak Ci pisałem zacząć sam działać ... Wszystko zależy od kasy ...,nowy dekoder wybierzesz na portalach firm sprzedających dek.do odbioru dvb-t / ceny ? różne , ale pewnie od 200- 250 zł do góry . / Adresy znajdziesz na Google , po wpisie np. dekodery do odb . dvb-t,sklepy, dystrybutorzy RTV, anten , itp ... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...