Skocz do zawartości

LG 32LG3000 + DVB-T


Rekomendowane odpowiedzi

Standardowo zewnętrzny odbiornik z własnym pilotem po HDMI lub SCART jak każde inne urządzenie typu DVD itp. Nie da rady zrobić tego tak, żeby coś podpiąć i rozszerzyć możliwości TV o obsługę DVB-T/MPEG-4.

 

Zajrzałem do danych katalogowych tego modelu i widzę, że ma od wbudowany odbiornik DVB-T ale MPEG-2. Są moduły Neotion NP4 (wkładane w gniazdo Common Interface), które potrafią (jeśli tylko TV wyszuka poprawnie kanały i wpuszcza dźwięk, ale brak obrazu) przekonwertować obraz, aby TV go wyświetlił, ale w ten sposób jakość obrazu się pogarsza (gorzej, niż byłoby na zwykłym tunerze), sposób nie działa na kanały HD i nie z każdym modelem TV moduły Neotion NP4 chcą działać (a listy z którymi modelami działają, a z którymi modelami nie - nie ma). Dlatego jest to ryzykowne rozwiązanie, a cena modułu jest niewiele niższa niż normalnego odbiornika. Dlatego zalecam jednak raczej rozejrzenie się za standardowym odbiornikiem DVB-T wspierającym MPEG-4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki orbita za wskazowki, wlasnie szukam jakiegos malego odbiornika na scart.

odbiegajac od tematu nie wiesz dlaczego s305g z astry nie zbiera wszystkich programow fta? a do tego z 255 pozwala obejrzec tylko kilkanascie? zadalem to pytanie w innym dziale ale nikt nie byl chyba w stanie odpowiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię offtopic, bo to miesza na forum - później ktoś ma taki sam problem i będzie miał trudności ze znalezieniem rozwiązania, bo w życiu by nie wpadł, że w temacie o LG będzie o Samsungu Cyfrowego Polsatu...

 

No ale dobrze: napisz po kilka nazw kanałów, które działają i kilka, które nie działają - może zauważymy jakąś zasadę. Wydaje mi się jednak, że kanały z Astry musiały być już w pamięci, a odbiornik przy skanowaniu nie kasuje ich, co w efekcie powoduje, że na liście masz sporo staroci, które już nie nadają. Być może rozwiązaniem byłoby przywrócenie ustawień fabrycznych i konfiguracja od zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro postaram sie napisac nazwy kanalow bo czekam na diseqc ktory, mam nadzieje bedzie wspolpracowal z s305g, teraz musze lata i przelaczac kable przy lnb ;)

reset do ustawien fabrycznych robilem jakies 2 tyg temu bo sie odbiornik zawiesil

a pytanie zadalem w innym dziale ale nikt nie byl w stanie mi odpowiedziec

 

wiec tak, diseqc wspolpracuje, ale nie moge sobie poradzic z innym problemem ( nie chce smiecic w tym dziale wiec pytanie zadalem tu : viewtopic.php?f=5&t=20&start=630 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam, googlowałem własnie z podobnym problemem i natknąłem się na ten wątek, więc go nieco odświeżę.

 

otóż wyłapałem na tym telewizorze 5 kanałów z naziemnego DVB-T. żeby to zrobić musiałem zresztą przestawić kraj na czechy, ale z tym nie było akurat kłopotu.

z tym że po wyszukaniu mam czarny ekran i migającą ramkę "serwis HD". w czym jest problem?

 

jestem dość zielony w tej kwestii więc proszę o cierpliwą i konkretną odpowiedź.

dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Problem leży w tym, że ten telewizor obsługuje wyłącznie kompresję MPEG-2, a w Polsce obowiązuje MPEG-4. Dotyczy ona wyłącznie obrazu, dlatego dźwięk masz.

 

Musisz podłączyć zewnętrzny tuner, ewentualnie ten moduł Neotion NP4 (przeczytaj jego wady kilka postów wcześniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, posiadam ten sam tv co w temacie, wiec się dołączę do dyskusji, żeby nie tworzyć nowego tematu.

 

Mam pytanie pośrednio związane z dvb-t otóż mam opcje nagrywania, ale muszę dokupić sprzęt do zapisu, więc co byście polecili pod ten tv bym mógł nagrać zaplanowany program na np. pendrive. Bo jak wiadomo jest usb ale tylko dla serwisu.

 

Kolejne pytanie właśnie z tym usb czy da się jakoś odblokować ten usb do użytku nieserwisowego, nawet nie chodzi mi o odtwarzanie divx bo mam dobry odtwarzacz hd, ale o to by móc zapisywać właśnie bezpośrednio dany program na pendrive.

 

edit. sorry ja mam LG 32LF2510, taki sam wygląd, ale przeczytałem w tym temacie że mowa jest o MPEG2 a ja mam MPEG4 bo dvb-t działa mi idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...