Skocz do zawartości
  • 0

Cyfrowy Polsat na miejsce FTA zamiast kablówki


Coroner
 Udostępnij

Pytanie

Witam wszystkich. Sprawa wygląda następująco. Chcę pozbyć się kablówki gdyż płacenie 35 zł za te kanały które są w pakiecie to wyzysk (monopolista w moim mieście) zwłaszcza że mało oglądam telewizje a starsza ogląda jedynie podstawowe kanały polskie. Pomyślałem więc że wystarczy nam pakiet Mini oferowany przez Cyfrowy Polsat. Chciałbym żeby go mi zamontowali po jak najniższej cenie dzięki czemu wydatek ten szybciej się zwróci (dzięki niższemu abonamentowi). Przed kablówką miałem zestaw FTA: jakiś tuner Regal'a i satelitę z dwoma główkami trochę większą od talerzy Cyfrowego Polsatu i było to podpięte pod 2 telewizory CRT, które mam do dziś. Było to parę latek temu ale talerz dalej wisi na balkonie z kompletem kabli oczywiście niepodpiętych bo mam tą nieszczęsną kablówkę. Piszę o tym gdyż chciałem się dowiedzieć czy będę mógł wykorzystać ten talerz co wyszłoby taniej czy jednak muszę kupić oryginalny od Cyfrowego Polsatu. Nie wiem również jaki wybrać dekoder. Wygląda że dekoder Mini jest najtańszy i w tym kierunku bym szedł. Tylko czy jak wejdzie w Polsce telewizja cyfrowa to bez zmiany telewizora umożliwi mi on odbiór programów? I czy lepiej go kupić czy żeby mi go tylko udostępnili na 29 miesięcy a po tym czasie np. na nowej umowie wziąłbym dekoder HD bo kto wie co będzie za tyle lat. A ponoć żeby odbierać te same kanały na 2 telewizorach potrzebny jest jakiś modulator... Dziwne bo wcześniej tego nie miałem. Orientuje się ktoś może ile kosztuje montaż Cyfrowego Polsatu z autoryzowanego sklepu?

 

To tyle na razie. Z góry dziękuje za odpowiedzi na moje pytania i rozwianie moich wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

da sie podłączyc tuner CP i TNK bez problemów .Tuner CP i TNK wpinasz do modulatora i z modulatora podpinasz do karty tv w kompie mozesz tez nagrywac z tej karty a co do modelu to ci nie napisze jaka bo nie testowałem długo zadnej najbardziej przypadla mi do gustu karty z AVERMEDIA :wink: a to sa linki do sposobu podłączenia i zgrywania filmów http://www.videoaudio.pl/Czytaj-artykul-132.html http://www.slowoludu.com.pl/gazeta/codzienna/2003/III/27/10.pdf http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=20 mam nadzieje ze ci pomoga :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...