Skocz do zawartości

OPTICUM - MULTIROOM SAT


Rekomendowane odpowiedzi

Jako 1 firma Globo-Polska wprowadza 2 tunery DVB-S z Obsługą MULTIROOM SAT

 

2 modele srebny i czarny wyposażone w procesory 5519 ( więc nie będę się nad nimi rozpisywał ;) ) , swoją droga ciekawe kiedy wprowadza to w HD ;)

 

Pod nazwa

 

Srebny >>> OPTICUM - MULTIROOM SAT

 

http://globo.lh.pl/grafika_produkty/487 ... 438813.jpg

http://globo.lh.pl/grafika_produkty/ebb ... 80770b.jpg

http://globo.lh.pl/grafika_produkty/ae4 ... 489317.jpg

 

Czarny >>> OPTICUM - MULTIROOM SAT BLACK

 

http://globo.lh.pl/grafika_produkty/4a9 ... eadc15.jpg

http://globo.lh.pl/grafika_produkty/ebb ... 80770b.jpg

http://globo.lh.pl/grafika_produkty/4a3 ... fea050.jpg

 

1. Odbiornik pozwala podłączyć dwa telewizory i oglądać dwa programy niezależnie. Pozwala to rozwiązać problem chęci oglądania innych programów przez różnych członków rodziny.

2. Do pełnego wykorzystania odbiornika należy zastosować dwa telewizory i dwa źródła sygnału satelitarnego.

3. Proste zarządzanie kanałami.

4. W zestawie dołączono dwa piloty (z bateriami).

5. Wiele możliwości podłączeń czyni odbiornik bardzo uniwersalnym.

 

 

Więcej w opisie Tunerów ( czyli linki poniżej )

 

 

Srebny >>> OPTICUM - MULTIROOM SAT >>> >>> Pobierz <<<

Czarny >>> OPTICUM - MULTIROOM SAT BLACK >>> >>> Pobierz <<<

 

Ź:Globo-Polska

 

Swoja droga ciekawe kiedy trafia do sprzedazy , bo na stronie globo juz sa :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Kosztuje w internecie około 340 zł. Dość fajna sprawa ale tylko na kineskopowe.

Brak HDMI więc nie opłaca się brać na telewizory HD Ready i Full HD. No chyba,

że ktoś lubi mieć słabą jakość. Ale na kineskopowe starego typu dobrza rzecz.

 

Posiada jedynie wbudowany czytnik conax. Za to po włożeniu karty "TNK"

możemy mieć "Telewizję na kartę" w tym TVP1 TVP2 TVN TVN7 Religia.tv

bez opłacania i kanały niekodowane na 2 różnych niezależnych telewizorach.

Resztę po doładowaniu pakietu. Tylko mogliby wypuścić jakieś nowsze z HDMI.

 

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

witam

 

koledzy mam takie pytanko, gdyż mam właśnie ten tunerek multiroom i mam mały problem z nim, gdyż podłączam 1 TV jest wszystko na nim ok, programy ładnie działają, nie zacinają się. Podłączam kabel koncentryk od tunera idzie on do 2 TV jest założony trójnik, który jest w komplecie i dioda, 2 TV podlaczony jak trzeba według producenta, lecz po włączeniu tv nie wykrywa on zadnych kanałów a na tunerze wyświetla sie na ROOM2 czerwona dioda i zero programów na drugim tv Na pierwszym tv jak oglądam to świeci się zielona dioda a 2TV nie chce wogóle ruszyć. Przeszukałem kanały w 2 TV i nigdzie niczego nie chce znależć. Zamieniłem juz TV mysląc ze moze cos z 2TV sie stało, lecz po zmianie TV w pokojach nadal ten sam problem. TV który był podłączony jako 2 został zamieniony na 1 i działa wszystko ok, więc winę tv na pewno wykluczam. Zastanawia mnie czerwona diodia świecąca sie pod ROOM2? co ona może oznaczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) hehe no to wziąłem pod uwagę i włączając pilotem skierowanym do foto komórki widzę jak na tunerze, który znajduje sie w drugim pokoju jak diodia od ROOM2 świeci sie na czerwono, i po ponownym naciśnięciu pilotem w czujke znika wogóle i nie ma żadnej diody ani zielonej ani czerwonej przy ROOM2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem sam zniknął :) nie wiem jak to się stało lecz po ponownym rozkręceniu wszystkiego i podłączeniu spowrotem na tv2 smigają programy lecz problem teraz tkwi w tym ze nie chce przeskanować TR 11508, gdyż wogóle go nie znajduje, wprowadziłem go ręcznie z parametrami lecz skanując tylko go pokazuję, iż nie znalazło programów, np program Eska TV poszukało na TR 11509 V 27490, Kino Polska takze na tym samym jak i inne programy i efekt jest taki, że tych kanałów nie idzie oglądać gdyż ciągle sie przycinają i są poziome paski, natomiast programy w TV1 normalnie smigają na 11508 bez zadnego problemu. Jak rozwiązać problem aby na drugim TV przeskanować TR 11508?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Jest ktoś aktualnie na forum co posiada ten odbiornik? Kolega zakupił takowy sprzęt ma wykupiony pakiet Kompakt + Canal+ i mam pytanie.

O co z grubsza chodzi. Ten dekoder pozwala niby na odbiór różnych kanałów na dwóch TV. Po podłączeniu wszystkiego w całość stwierdziliśmy że na drugim TV brak kanałów kodowanych z oferty. Tak powinno być? Czy drugi TV odbiera tylko FTA z podłączonego zestawu? Czy jest jeszcze jakaś rzecz którą przeoczyliśmy? Proszę o jakiąkolwiek podpowiedź może być nawet na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum chciałbym się przywitać. A więc witam wszystkich. :)

 

Mam podobny problem jak kolega marcin81 3 posty wyżej. Mianowicie jestem posiadaczem odbiornika Opticum Multiview i do tej pory wszystko było OK. Wszystkie kanały (kodowane i FTA) działały na obu telewizorach, jednak od paru dni na drugim telewizorze (połączonym kablem koncentrycznym) nie działają kanały kodowane. Przy próbie włączenia np. tvn-u na ekranie wyskakuje komunikat "zakodowane". Dodam, że mam w tunerze kartę TNK. Czy ktoś może mi pomóc w rozwiązaniu tego problemu? Wolałbym uporać się z tym w domu, gdyż zakupiłem tuner na allegro i z reklamacją może być problem. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na jednym i na drugim telewizorze. Wyjmowałem też kartę. Wchodziłem także w menu sharingu przez kod 9339 i ustawiałem wszystko zgodnie z instrukcją. Przestawiałem te 2 przełączniki (Room 1 Room2) z tyłu tunera w różne konfiguracje. Nic to nie dało. Wciąż na drugim telewizorze kanały są zakodowane. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwoniłem do serwisu sprzedawcy u którego kupiłem tuner. Powiedział jak poradzić sobie z zakodowanymi kanałami na drugim telewizorze i pomogło. Opiszę więc procedurę, może komuś w przyszłości sie przyda. A więc:

 

1. Wyłączamy tuner w pierwszym i drugim pokoju

2. Przestawiamy oba przełącznik z tyłu dekodera (room1 i room2) w pozycję do góry

3. Włączamy tuner w pokoju pierwszym (połączonym kablem scart)

4. Po włączeniu tunera wciskamy na pilocie 9339 i otwiera się pewne menu. Wybieramy tutaj "sharing card" a następnie "home serwer", zatwierdzamy OK i wciskamy exit.

5. Wyłączamy tuner w pokoju pierwszym i przestawiamy przełączniki z tyłu dekodera w dół.

6. Teraz idziemy do pokoju drugiego włączamy tuner, po uruchomieniu wciskamy na pilocie 9339 z menu wybieramy "sharing card" a następnie "home client 1", zatwierdzamy OK i wciskamy exit.

7. Wyłączamy tuner i przestawiamy przełączniki z tyłu Room1 w dół a Room2 w górę.

8. Możemy się cieszyć telewizją na obu telewizorach.

 

Na początek radzę jednak sprawdzić czy przełączniki z tyłu tunera są w takiej samej pozycji jak opisałem w punkcie 7. Jeśli nie to trzeba je przestawić i wtedy sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...