Skocz do zawartości

Dni Miasta


Darek z Ozimka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie atrakcje są u Was podczas Dni Miasta? U mnie podczas Dni Miasta są m.in. takie atrakcje:

- Występ osób z pobliskiego Domu Kultury.

- Przeróżne stoiska z jedzeniem, piwem, watą cukrową i zabawkami.

- Występy zespołów muzycznych na zaproszenie burmistrza mego miasteczka.

- Różne konkursy, gry i inne aktywności dla dzieci.

 

Tegoroczne Dni Miasta w mojej miejscowości prezentują się mniej więcej tak:

https://ozimek.pl/184-gmina/1037-aktualnosci/37249-dni-ozimka-2023-_-znamy-gwiazdy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

W Krakowie nie ma czegoś takiego jak Dni  Miasta. Za to są pewnie wydarzenia, które przyciągają krakowian, przyjezdnych i turystów.

Do nich należą krakowskie Juwenalia, Parada Smoków, Parada Jamników, jarmark świąteczny na Rynku, odpust na Skałce itd.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak okazuje się, że nie tylko miasteczka organizują "Dni Miasta", za przykład może posłużyć stolica województwa opolskiego - Opole, które corocznie organizuje "Dni Miasta", które trwają kilka dni:

https://www.opole.pl/dla-turysty/zobacz-koniecznie/dni-opola

 

Czy ktoś z forumowiczów w mieście/miasteczku, w którym mieszka/mieszkał są organizowane "Dni Miasta"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Poland A w tym roku wiadomo, czy w tym roku u Ciebie będą "Święta Gminy"? U mnie "Dni Miasta" nazywają się "Dni Ozimka". U mnie tegoroczne "Dni Miasta" będą trwać 3 dni, zazwyczaj trwały 2 dni.

Edytowane przez Darek z Ozimka
Poprawka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dni Miast... to bardzo fajna rzecz dla melomanów. Można posmakować fajnych koncertów. Dla przykładu w moim rejonie kiedyś był koncert Perfect... a nagłośnienie robiła jedna z najlepszych firm w Polsce. Brzmiało to tak że szczęka do ziemi. Większość stadionów, hal itp... u nas nie nadają się kompletnie, bo maja taką tragiczna akustykę. Więc jakby ktoś miał info o fajnych koncertach na Dniach Miast w centralnej Polsce to ja poproszę... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim rodzinnym Kwidzynie są od zawsze "Dni Kwidzyna", które trwają przez 3 dni. Zawsze kilka gwiazd występuje. Odbywają się zawsze w czerwcu. Za małolata zawsze się bawiło. :) Teraz zostają dożynki. :rofl: 

 

EDIT: Widzę, że się pozmieniało i teraz to tylko 2 dni. Rok temu był Dżem, Sarsa, Smolasty, Gromee. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Miejski Dom Kultury i Urząd Miejski nie dysponują dodatkowymi środkami na zorganizowanie Dni Lublińca 2023. W obecnych realiach przewidywany koszt zorganizowania takiego wydarzenia wyniósłby co najmniej 0,5 mln zł, dlatego w tym roku podjąłem decyzję o nieorganizowaniu Dni Lublińca" - poinformował burmistrz Lublińca.

Wszystko się kiedyś kończy.U mnie w ramach oszczędności wyłączyli oświetlenie całej ulicy.

Lubię zabawę i chętnie odwiedzę okolczne miasteczka wraz z Ozimkiem.:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobię zacytować oficjalny komunikat Ozimka na temat tegorocznych "Dni Ozimka":

 

"Dni Ozimka 2023 –  Znamy gwiazdy!

Szanowni Mieszkańcy,

Z radością informujemy, że tegoroczne Dni Ozimka 2023 potrwają aż trzy dni na boisku przy Szkole Podstawowej nr 3! Największa impreza plenerowa w Gminie Ozimek rozpocznie się w piątek 16 czerwca i potrwa do niedzieli 18 czerwca.

Czeka nas moc atrakcji!!! Tradycyjnie na scenie zaprezentują się grupy działające przy Domu Kultury w Ozimku. Będzie to okazja do przedstawienia lokalnej społeczności nowych choreografii i utworów wokalnych na dużej scenie.

 

Na scenie podczas sobotniego wieczoru wystąpią dwie gwiazdy – Zespół Afromental, wykonujący muzykę z pogranicza rocka, rapcore’u i hip-hopu, a także zespół Lecter – Legendarna grupa rockowa z Ozimka.

 

Gwiazdą sceny podczas niedzielnego wieczoru Dni Ozimka 2023 będzie zwyciężczyni czwartej edycji programu „The Voice Kids”, reprezentantka Polski w 19. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci, finalistka 17. edycji talent show „America’s Got Talent” i zdobywczyni tegorocznego Fryderyka w kategorii fonograficzny debiut roku – Sara James. Pochodząca ze Słubic piosenkarka znana jest z takich utworów, jak „Nie jest za późno” czy „Somebody”.

Zapraszamy!!!"

 

Najbardziej wyczekuję sobotniego koncertu grupy "Afromental" i grupy "Lecter" oraz niedzielnego koncertu "Sary James".

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Darek z Ozimka napisał(a):

@Poland A w tym roku wiadomo, czy w tym roku u Ciebie będą "Święta Gminy"? U mnie "Dni Miasta" nazywają się "Dni Ozimka". U mnie tegoroczne "Dni Miasta" będą trwać 3 dni, zazwyczaj trwały 2 dni.

Będą. Nie licząc sporadycznych przesunięć czy przerwy COVID-owej dwudnoiowe Święto Gminy Trzciana jest zawsze co roku. 

Edytowane przez Poland
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzy ktoś z forumowiczów rapera "donGURALesko"? Był u mnie podczas "Dni Ozimka" w 2008 roku:

 

 

@Poland A od ilu lat chodzisz na "Dni Miasta" w twojej miejscowości? Ja na swoje "Dni Miasta" chodzę od około 8 lat (w latach 2020-2021 nie uczestniczyłem na nich ze względów sami wiecie jakich).

 

16 godzin temu, Cinemaniac4K napisał(a):

Dni Miast... to bardzo fajna rzecz dla melomanów. Można posmakować fajnych koncertów.

I tu się zgadzam. "Dni Miasta" to bardzo za****sta rzecz, podczas których można kupić sobie lody, kiełbaskę z grilla, piwo a dla najmłodszych znajdą się zabawki. Zaś jeżeli chodzi o muzykę, to też jest bardzo fajna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast w stolicy województwa opolskiego - W Opolu "Dni Miasta" startują 19.05.b.r.:

https://opole.naszemiasto.pl/dni-opola-2023-beda-liczne-koncerty-atrakcje-oraz/ar/c13-9315445

 

W dniu 8.05.2023 o 13:09, zefir napisał(a):

Lubię zabawę i chętnie odwiedzę okolczne miasteczka wraz z Ozimkiem.:lol2:

Serdecznie zapraszam do Ozimka 😁

 

W dniu 5.05.2023 o 17:16, kisiel95 napisał(a):

Teraz nie ma u mnie Dni Miasta

A że się zapytam z ciekawości, z jakiego powodu nie ma u Ciebie "Dni Miasta"?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harmonogram "Dni Ozimka 2023", który został udostępniony dzisiaj (11.05):

16.06.2023 r:

18:00-23:00 - Biesiada

 

17.06.2023 r:

16:00 - Inauguracja "QUESTU" "Szlakiem hutnika w Ozimku" (LGD Kraina Dinozaurów i ZS w Ozimku).

16:15 - Animacje z dinozaurem.

16:30 - "Ozimska Orkiestra Dęta" - Koncert.

17:30 - Zbiórka i wymarsz na trasę "QUESTU".

17:30 - "Power of Sound" - Koncert.

18:45 - Blok taneczny DK (Domu Kultury).

19:30 - Finał "QUESTU".

20:00 - "Lecter" - Koncert.

21:30 - "Afromental" - Koncert.

23:00-02:00 - Dyskoteka - "DJ Tomas Arison.

 

18.06.2023 r:

16:00 - Blok taneczno-wokalny DK (Domu Kultury).

16:30 - Konkurs wiedzy o Ozimku.

17:00 - Animacje "KLANZA".

18:00 - Blok taneczno-wokalny DK (Domu Kultury).

19:30 - "DARYL STRODES BAND" - Koncert.

21:00 - "Sara James" - Koncert.

23:00 - Zakończenie imprezy.

 

Jaki macie u siebie harmonogram na tegoroczne "Dni Miasta"? U mnie wygląda tak jak wyżej wymieniłem.

 

PS: Chciałbym z tego miejsca przeprosić moderację za post pod postem, niestety nie miałem innej możliwości pokazania harmonogramu tegorocznej imprezy zwanej "Dni Ozimka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2023 o 09:22, Darek z Ozimka napisał(a):

A że się zapytam z ciekawości, z jakiego powodu nie ma u Ciebie "Dni Miasta"?

Jest inna większa impreza na skalę wojewódzką na koniec sezonu pszczelarskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rokrocznie jest impreza. Trzydniowa

Rok temu po raz pierwszy bylem, gwiazdami byli Dawid Kwiatkowski i Andrzej Piaseczny. 

W tym roku główną gwiazdą LemOn, pierwszego dnia maja być kabareciarz Gajda i kabaret Paranienormalni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tegoroczne "Dni Ozimka" zamknięte w obiektywie:

 

Sobota:

 

Niedziela:

 

Było super, najbardziej wyczekiwana przez wszystkich mieszkańców Ozimka w sobotę była grupa "Afromental", natomiast w niedzielę wyczekiwaną artystką była "Sara James".

 

PS: Na "Sarę James" prawie cały Ozimek się zjednoczył, normalnie brakowało miejsca pod sceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak wygląda plakat Święta Gminy Trzciana 2023:

FB-IMG-1689797653624.jpg

Wszystko byłoby dobrze gdyby nie ten Michał Wiśniewski z zespołem (jak już sam artysta zapowiedział będzie z nim jego córka Eti oraz była żona Ania Świątczak co oznacza 2/3 Ich Troje na scenie) w sobotę zamiast w niedziele. 

Zeszłoroczna edycja imprezy wyglądała następująco:

Na Youtube są teź nagrania z poprzednich lat począwszy od 2009 roku. Wówczas w 2016 roku gwiazdą wieczoru był Sławomir, w 2019 roku był to zespół Łzy a rok temu Viki Gabor. Co ciekawe w tym roku mi też udało się wystąpić na scenie wraz ze swoim zespołem ale w jednej z sąsiednich gmin do mojej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Poland napisał(a):

Wszystko byłoby dobrze gdyby nie ten Michał Wiśniewski z zespołem (jak już sam artysta zapowiedział będzie z nim jego córka Eti oraz była żona Ania Świątczak co oznacza 2/3 Ich Troje na scenie) w sobotę zamiast w niedziele.

A to jest jakaś różnica, że akurat tego dnia, poza tym że w sobotę będzie pewnie więcej widzów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...