Skocz do zawartości

Brazylijska SERIE A


rudy198919
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatni weekend rozegrana została 2 kolejka spotkań brazylijskiej Serie A.

Flamengo 0 - 0 Avaí

Atlético Mineiro 2 - 1 Grêmio ( transmitowany w Abu Dhabi Sport )

Coritiba 2 - 4 Santo André

São Paulo 2 - 2 Atlético Paranaense

Grêmio Barueri 0 - 0 Fluminense

Santos 3 - 3 Goiás

Internacional 2 - 0 Palmeiras ( transmitowany w Abu Dhabi Sport )

Botafogo 0 - 0 Corinthians

Náutico 2 - 0 Cruzeiro

Vitória 1 - 0 Sport Recife

 

Tabela dostępna jest tu:http://www.soccerway.com/national/brazil/serie-a/2009/regular-season/

 

Zapraszam wszystkich lubiących brazylijską piłkę do dyskusji na temat ligi oraz jej transmisji w TV. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami mecze ligi brazylijskiej lecą też na kanałach Arryadia z Hot Birda, Sport Italia i Al Jazeera Sport 1 i 2 ale ten wczorajszy był bardzo nudny, mnie osobiści poziom tej ligi nie zachwyca, stadiony również sie są najlepsze oczywiście tych słabszych drużyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Zapraszam wszystkich lubiących brazylijską piłkę do dyskusji na temat ligi oraz jej transmisji w TV. 8)

Jakoś umknął mi ten ciekawy temat :shock:

Jesteśmy już niemal na półmetku - 18 kolejek za nami. Na Sportklubie oglądałem wczoraj retransmijsę bardzo ciekawego spotkania. Santos, mimo że prowadził z beniaminkiem Avaí już 2-0, dał sobie wyrwać 3 punkty i mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mają powiedzieć w Fluminense? Klub, którego nie lubię :twisted: jest zagrożony poważnie spadkiem. Wczoraj grali w Copa Sudamericana (elimiancje) i zremisowali z Flamengo (Adriano nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych). Było 0-0, ale Flamengo przeważało. Cienko widzę przyszłość Flu w Serie A...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga brazylijska to jedna z moich ulubionych lig. Regularnie staram się śledzić mecze w tej lidze. Niestety ostatnio jakość Sportklubu mnie już tak dobija że nawet ligi brazylijskiej nie chce mi się tam oglądać bo to żadna przyjemność na takim beznadziejnym jakościowo kanale.

 

Podobały mi się także rozgrywki Mistrzostw Stanu Sao Paulo ale w zeszłym roku, kiedy to drużyny z niższych lig dawały nieźle popalić potentatom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo transmisji z Ameryki Płd. jest konwertowane z NTSC do PAL, więc nie narzekaj na Sportkluby. To nie ich wina. Z resztą Telewizja "Nowej" Generacji też obniża ich jakość - z Thora nawet w miarę wyglądają.

Tak się wszyscy podniecają jakimś C. Ronaldo, a wielu w Brazylii lepiej niż on potrafi strzelać wolne. Petardę w nodze ma Fabao z Santosu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubię tą ligę, podobnie jak południowoamerykańskie rozgrywki (Copa Libertadores, Copa Sudamericana, Copa America, ew. liga argentyńska). Nie ma tam takiej "sztywności" taktycznej. Piłkarze mają trochę luzu, więc popisują się różnymi sztuczami. :D Ciekawie jest, gdy "zagotują" się im głowy i dojdzie do małego sporu na boisku. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo transmisji z Ameryki Płd. jest konwertowane z NTSC do PAL, więc nie narzekaj na Sportkluby.

Gdyby tylko liga brazylijska wyglądała kiepsko to bym się nie czepiał Sportklubów.

Co do jakości to powiem inaczej. W zeszłym sezonie liga brazylijska wyglądała nawet lepiej niż liga niemiecka na Sportklubie.

 

Teraz faktycznie Nka jeszcze zaniża jakość tego kanału, ale i tak nadaje on poniżej wszelkiej krytyki. No chyba że oglądamy go na telewizorze CRT albo jesteśmy przyzwyczajeni do jakości sopcastowej.

 

Mnie akurat ta liga nie interesuje mecze są zreguły dość nudne i późno w nocy.

W tygodniu są późno w nocy, ale kolejki weekendowe mają mecze o 21:00 i bodajże 23:30. Także nie jest tak źle, zwłaszcza że Brazylijczycy tak ustalają pory rozgrywania meczów aby właśnie w Europie nie były one w środku nocy. Wyjątek, jak już wspomniałem, to mecze w środku tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Starczy o tych Sportklubach. Od tego jest inny temat. ;)

Z tego co widziałem, to na SK będzie mecz lidera Palmeiras z Botafogo, a także potyczka Gremio (chyba z Flamengo). Mecze ciekawe, nie chce mi się jednak lecieć na Thora. :D Trzeba posiłkować się Arriadia i Abu Dhabi Sport. Niestety ADS daje zazwyczaj w niedzielny wieczór Ligue1 :( Mam nadzieję, że jednak będzie zarówno 1 mecz w sobotę, jak i niedzielny o 23:30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jutro kanał SpotrKlub pokaże ciekawy mecz o 21.00 Gremio - Plamengo. A w tabeli prowadzi drużyna Palmeiras która ma 36 punktów, przed Atletico 32 punkty i Goias również 32 punkty, na dwóch ostatnich miejscach Fluminense 15 punktów i Sport Recife 13 punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palmeiras - Botafogo 1-1! Mała niespodzianka we wczorajszym meczu. :) Obydwa gole padły w 1. połowie - najpierw Bota wyszło na prowadzenie, lecz gospodarze zdołali wyrównać. Druga połowa zaczęła się od szturmu gości, lecz lider nie odpuszczał i wyprowadzał groźne kontry. Moim zdaniem bohaterem meczu został bramkarz Botafogo, który świetnie zachowywał się w sytuacjach sam na sam.

Mecz oglądałem na Abu Dhabi Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki spotkań 18 kolejki ligi brazylijskiej:

Coritiba - Cruzeiro 1-3 (0-1)

Barueri - Gremio 1-0 (0-0)

Sao Paulo - Goias 3-1 (1-0)

Santos FC - Avai FC 2-2 (1-0)

Vitoria - Fluminense 2-2 (1-1)

Nautico - Santo Andre 2-1 (0-0)

Internacional - Sport 3-0 (1-0)

Flamengo - Corinthians 1-0 (0-0)

Atletico MG - Palmeiras 1-1 (1-1)

Botafogo RJ - Atletico PR 0-1 (0-0)

 

W tabeli nadal prowadzi drużyna Palmeiras, która zdobyła 37 punktów w 19 kolejkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, ale teraz grają już 19. kolejkę! ;)

Palmeiras 1 - 1 Botafogo

Santo André 0 - 2 Internacional

Avaí 2 - 1 Náutico

Dziś o 21:00 Grêmio-Flamengo w Sportklubie. Podejrzewam też, że ADS niestety pokaże w tym czasie Ligue 1. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wyniki zakończonych spotkań 19 kolejki :

Avai - Nautico 2:1 bramki: Eltinho w 25 i Marquinhos w 88 minucie dla Avai, dla Nautico bramkę zdobył Emerson w 53 minucie, a była to bramka samobójcza

Santo Andre - Intenational 0:2 Bramki : Taison w 69 minucie i Alecsandro z rzutu karnego w 87 minucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może link do aktualnych składów zespołów (razem z numerami na koszulkach). Jakoś nie mogę znaleźć... :/ Chciałem sobie zrobić tabelkę w Excelu i wydrukować, żeby lepiej oglądało się na Abu Dhabi Sport ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki kolejnych spotkań 19 kolejki :

Atletico-PR - Barueri 3:0 bramki : Baier w 20 i 35 minucie oraz Marcinho w 59 minucie z rzutu karnego

Cruzeiro - Santos 0:0

Corinthians - Atletico-MG 2:0 bramki: Dentinho w 25 i Boquita w 51 minucie

Fluminense - Coritiba 1:3 bramki : Kieza w 76 dla gospodarzy i Paraiba w 10 i 59 minucie orza Aurelio w 90 dla gości

Goias - Vitoria 3:2

Gremio - Flamengo 4:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jescze, że bramki dla Gremio zdobyli : Perea w 15, Rever w 57 i dwie Jonas w 82 i 88 minucie, obie z rzutów karnych. Z kolei bramki dla Goias zdobyli : Menezes w 26, Fernando w 31 i Cesar w 89 minucie. Dla Vitorri bramki zdobyli : Dominguez w 33 i Berola w 60 minucie spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki 20 kolejki :

Avai - Flamengo 3:0 bramki : Ricardo w 8, Gago w 30 i Capixaba w 77 minucie

Cruzeiro - Nautico 4:2 bramki : Paulista w 1, 36 i 88 minucie oraz Fabricio w 29, dla Nautico Gilmar w 7 i Bala w 90 minucie

Goias - Santos 2:1bramki : Victor w 19 i Felipe w 50 oraz Pereira w 29 minucie

Atletico-PR - Sao Paulo 1:0 bramka : Baier w 86 minucie

Corinthians - Botafogo RJ 3:3 bramki : Denthino w 44 i 77 oraz Marcinho w 52 dla gospodarzy, dla gości trafiali Reinaldo w 47, Lima w 60 oraz Flavio w 80 minucie

Fluminense - Barueri 0:0

Gremio - Atletico-MG 4:1 bramki : Rever w 8, Perea w 23, Souza w 29 i Jonas w 57, dla przegranych : Evandro w 77 minucie

Palmeiras - Internacional bramki : Obina w 39 i Ortigoza w 47 dla Palmeiras i Giuliano w 87 dla pokonanych

Santo Andre - Coritiba 1:0 bramkę zdobył Nunes w 38 minucie spotkania

Sport Recife - Vitoria 2:0 bramki : Andrade w 15 i Fabiano w 35 minucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...