Jump to content

InfoSat (polska wersja)


Recommended Posts

Witam,

 

Czy ktos pamieta polska edycje InfoSata z pierwszej polowy lat 90-tych? Byl to bardzo fajny kwartalnik, miesiecznik? Sam mialem jeden albo dwa numery. Chyba ta gazeta byla wydawana na Slasku i miala cos wspolnego z TechniSatem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Gdzieś mam resztki jednego numeru z roku 1996 lub 1997. Niestety nie zachował się w całości. Może jak się kiedyś dokopię w zbiorach - wrzucę okładkę. Ja z uwagi na swoje zainteresowanie zwracałem szczególną uwagę na tabele kanałów satelitarnych. W numerze, który posiadałem akurat wprowadzono nowy sposób prezentacji. U góry była nazwa satelity, a pod nią transpondery - dwie kolumny podzielone wg polaryzacji. Wtedy królował jeszcze analog, a telewizja cyfrowa była w powijakach, więc takich sposób prezentacji danych był akceptowalny - jedna częstotliwość = jeden kanał, a jeśli było ich kilka - załatwiano to gwiazdkami, których znaczenie rozwijano w legendzie pod tabelą z danego satelity.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Odkopałem w archiwaliach ;)

 

infosat.th.jpg

tabele1.th.jpg

tabele2.th.jpg

 

Infosat był wydawany w 1993 roku, co było w 1994 - nie wiem (przerwa?) później w 1995 i 1996 roku. Nie wiem kiedy wyszedł ostatni numer i czemu tytuł zniknął z rynku. Przy okazji odkryłem, że mieliśmy niewielki wkład w teksty tam publikowane - otóż zanim powstał SAT Kurier (1997 rok) ekipa pracowała nad tłumaczeniem innego magazynu poświęconego tematyce TV Sat na język polski. Zgodnie ze stopką redakcyjną te tłumaczenia częściowo wykorzystywano także w Infosacie ;)

 

Gazeta była chyba dwumiesięcznikiem.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

tu linki do infosata (14 numerów)

 

[Mr. Orbita: linki usunięte - to nie jest forum warez! Na teksty publikowane na łamach Infosata nadal ma ktoś prawa autorskie. Co innego jest pokazać wyrywkowo jak to wyglądało, a co innego upublicznić wszystkie numery w formie zeskanowanej - proszę nie linkować do takich zbiorów]

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...