Jump to content

InfoSat (polska wersja)

Recommended Posts

Witam,

Czy ktos pamieta polska edycje InfoSata z pierwszej polowy lat 90-tych? Byl to bardzo fajny kwartalnik, miesiecznik? Sam mialem jeden albo dwa numery. Chyba ta gazeta byla wydawana na Slasku i miala cos wspolnego z TechniSatem.

• 2 weeks later...
  • 1 month later...

Gdzieś mam resztki jednego numeru z roku 1996 lub 1997. Niestety nie zachował się w całości. Może jak się kiedyś dokopię w zbiorach - wrzucę okładkę. Ja z uwagi na swoje zainteresowanie zwracałem szczególną uwagę na tabele kanałów satelitarnych. W numerze, który posiadałem akurat wprowadzono nowy sposób prezentacji. U góry była nazwa satelity, a pod nią transpondery - dwie kolumny podzielone wg polaryzacji. Wtedy królował jeszcze analog, a telewizja cyfrowa była w powijakach, więc takich sposób prezentacji danych był akceptowalny - jedna częstotliwość = jeden kanał, a jeśli było ich kilka - załatwiano to gwiazdkami, których znaczenie rozwijano w legendzie pod tabelą z danego satelity.

• 3 weeks later...

Odkopałem w archiwaliach ;)

infosat.th.jpg

tabele1.th.jpg

tabele2.th.jpg

Infosat był wydawany w 1993 roku, co było w 1994 - nie wiem (przerwa?) później w 1995 i 1996 roku. Nie wiem kiedy wyszedł ostatni numer i czemu tytuł zniknął z rynku. Przy okazji odkryłem, że mieliśmy niewielki wkład w teksty tam publikowane - otóż zanim powstał SAT Kurier (1997 rok) ekipa pracowała nad tłumaczeniem innego magazynu poświęconego tematyce TV Sat na język polski. Zgodnie ze stopką redakcyjną te tłumaczenia częściowo wykorzystywano także w Infosacie ;)

Gazeta była chyba dwumiesięcznikiem.

• 4 weeks later...

tu linki do infosata (14 numerów)

[Mr. Orbita: linki usunięte - to nie jest forum warez! Na teksty publikowane na łamach Infosata nadal ma ktoś prawa autorskie. Co innego jest pokazać wyrywkowo jak to wyglądało, a co innego upublicznić wszystkie numery w formie zeskanowanej - proszę nie linkować do takich zbiorów]