Skocz do zawartości

Ferguson FK 7900 UCI


markar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od wczoraj jestem posiadaczem Fergusona FK 7900 UCI i szukam informacji o wyświetlaczu alfanumerycznym. Gdy wyłączam dekoder na wyświetlaczu mam zegarek oraz ikonkę TV i TIMER chociaż nic nie ustawiałem. Czy to tak ma być?

 

i jeszcze takie pytanie. Nie znalazło mi TVN Warszawa Mogę jakoś dodać ten kanał ręcznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję tego tunera od dwóch dni i co zauwazyłem - nie ma wiekszych problemów we wspólpracy pomiędzy modulem Polsatu i kartą Cyfry ale jest problem pomiedzy kartą TNK (wraz z modulem - czytnik nie chce czytac tej karty)a kartą Cyfry. Zauważyłem że po włączeniu kanału wspólnego np TVP 1 - karta Splittera Cyfry zawiesza się - chodzą wtedy tylko kanały TNK. Pomaga tylko reset. Jeśli chodzi o pozostałe rzeczy - należy zawsze zgrać listę kanałów przed przeprogramowaniem ponieważ po tej operacji wszystkie kanały szczysciło. Do odtwarzania nagranych programów z tego tunera wystarczył mi zainstalowany program Satsuki (lub coś takiego - piszę z pamięci). Bardzo dobra jakość - nieporównywalnie lepsza niż gdy miewałem na komputerze programy z analogu po zewnętrznym tunerze TV. Mam tuner w nowej obudowie - i prezentuje sie bardzo ładnie. Próbowałem wczoraj połączenia po hdmi ale jakośc nie jest najlepsza (jakieś dziwne klatkowanie). Dziś sprawdzę połączenie po złączu component.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam jeszcze prośbę.

 

Czy moglibyście polecić mi jakiś niedrogi, aczkolwiek dobry moduł do TNK??

Najlepiej taki sprawdzony z tym dekoderem.

Witam,

 

U mnie działa TNK bez problemu w FK 7900 z modułem Matrix Cam Reborn, w sklepach internetowych kosztuje ok. 160 zł. Jest to moduł wielosystemowy, także Cyfra Plus na FK 7900 działa z nim bez problemów. Można też kupić nieco taniej o jakieś 30 zł moduł tylko dla systemu Connax.

Wiesza się.

Czy jest ktoś komu ten model się nie wiesza? Jak tak to dajcie znać bo może to problem sprzętu a nie softu :?:

Moim zdaniem wysyłanie tego sprzętu do serwisu jest raczej pozbawione sensu, on się po prostu wiesza. Wydaje mi się, że zwiechy są związane z działaniem wbudowanego czytnika uniwersalnego. Dokupiłem moduł Matrix Cam Reborn i mam teraz taki układ: karta TNK w czytniku + moduł MCR z kartą C+. I dekoder przestał się wieszać (Soft 2.0.6release2). Jak wyjmę moduł i kartę TNK z czytnika, a potem wsadzę do czytnika kartę C+ (kieszeń na moduł pozostaje pusta), dekoder po dłuższym przebywaniu w trybie "stand-by" wiesza się po włączeniu i pomaga tylko reset. Po powrocie do konfiguracji TNK w czytniku i C+ w module Matrix od 4 dni nie mam żadnych problemów z zawieszaniem się urządzenia.

 

Druga uwaga: część osób skarżyła się, że podczas przełączania między kanałami następuje na ok. sekundę zamrożenie obrazu oraz pojawia sie pikseloza, apotem już wszystko wraca do normy. Tu również przyczyną jest czytnik uniwersalny. Kanały Cyfry obsługiwane przed moduł Matrixa nie zamrażają się i nie ma pikselozy przy przełączeniu na inny kanał, aczkolwiek trzeba nieco dłużej poczekać na pojawienie się obrazu - najpierw "widzimy ciemność" i słyszymy ścieżkę dźwiękową kanału, a po sekundzie od razu widać płynny obraz.

 

Tak więc pozostaje chyba czekanie na poprawę softu, gdyż z moich doświadczeń wynika, że niedopracowany jest fragment softu odpowiedzialny za pracę czytnika.

 

A tak poza tym w swojej klasie cenowej FK 7900 wydaje mi się naprawdę dobrym dekoderem, do pełni szczęścia brakuje mu stabilności, czekamy niecierpliwie na poprawiony software.

 

Pozdrawiam,

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy z tym dekoderem..

1) Używam splitera do cyfry + wersja 1,3 HD (przewodowy) i ten model wogole nie odczytuje karty od splitera ... Nie mam pojęcia co z tym zrobić, może nowe wersje softów to naprawią?

2) Sciągnąłem najnowsza liste kanałów do cyfry + ze strony prodycenta lecz w tej liscie nie ma wielu kanałów, a wyszukiwac je ręcznie i układać po koleji to jest bardzo dużo pracy i zajmie to dużo czasu. Bardzo proszę o kompletną listę kanałów.

Co o tym sądzicie?

Dziękuję i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesza się.

Czy jest ktoś komu ten model się nie wiesza? Jak tak to dajcie znać bo może to problem sprzętu a nie softu :?:

Moim zdaniem wysyłanie tego sprzętu do serwisu jest raczej pozbawione sensu, on się po prostu wiesza. Wydaje mi się, że zwiechy są związane z działaniem wbudowanego czytnika uniwersalnego. Dokupiłem moduł Matrix Cam Reborn i mam teraz taki układ: karta TNK w czytniku + moduł MCR z kartą C+. I dekoder przestał się wieszać (Soft 2.0.6release2). Jak wyjmę moduł i kartę TNK z czytnika, a potem wsadzę do czytnika kartę C+ (kieszeń na moduł pozostaje pusta), dekoder po dłuższym przebywaniu w trybie "stand-by" wiesza się po włączeniu i pomaga tylko reset. Po powrocie do konfiguracji TNK w czytniku i C+ w module Matrix od 4 dni nie mam żadnych problemów z zawieszaniem się urządzenia.

 

Druga uwaga: część osób skarżyła się, że podczas przełączania między kanałami następuje na ok. sekundę zamrożenie obrazu oraz pojawia sie pikseloza, apotem już wszystko wraca do normy. Tu również przyczyną jest czytnik uniwersalny. Kanały Cyfry obsługiwane przed moduł Matrixa nie zamrażają się i nie ma pikselozy przy przełączeniu na inny kanał, aczkolwiek trzeba nieco dłużej poczekać na pojawienie się obrazu - najpierw "widzimy ciemność" i słyszymy ścieżkę dźwiękową kanału, a po sekundzie od razu widać płynny obraz.

 

Tak więc pozostaje chyba czekanie na poprawę softu, gdyż z moich doświadczeń wynika, że niedopracowany jest fragment softu odpowiedzialny za pracę czytnika.

 

A tak poza tym w swojej klasie cenowej FK 7900 wydaje mi się naprawdę dobrym dekoderem, do pełni szczęścia brakuje mu stabilności, czekamy niecierpliwie na poprawiony software.

 

Pozdrawiam,

Vochomurka

Wreszcie ktoś napisał coś konkretnego na temat zawieszania się tego dekodera. Super, że jest jakieś rozwiązanie tego problemu :brawo: ale z drugiej strony nie mam ochoty dopłacać 150 złotych do zakupu modułu skoro powinno działać poprawnie bez niego.

Jest nadzieja, że skoro znamy już przyczynę, to może pojawi się rozwiązanie. Trzeba tylko dać znać do Fergusona.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa, że kupno modułu tylko dla poprawienia stabilności dekodera jest bez sensu. Ja akurat kupiłem tego Fergusona od razu z założeniem, że będę na nim miał TNK i Cyfrę +, gdyż głównie zależało mi na transmisjach sportowych (z TNK mam nsport, z Cyfry Canal+ Sport i Sport2, Eurosport. No i czasem sobie filmy oglądam, a oferta filmowa Cyfry zaspakaja moje potrzeby w tym zakresie. I właśnie testując różne kombinacje kart TNK i C+ w czytniku i module wyszło mi, że dekoder jest niestabilny, gdy karta znajduje się w czytniku, a gniazdo na moduł jest puste, natomiast gdy korzystamy z modułu, praca urządzenia jest stabilna.

 

Mam nadzieję, że Ferguson szybko wprowadzi poprawki do softu, bo jak już pisałem, za cenę ok. 250 zł ten model Ferdka oferuje naprawdę sporo.

 

 

Pozdrawiam,

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż używam FK 7900, więc po kilku kolejnych dniach garść spostrzeżeń.

 

1. Stabilność (soft 2.0.6release2)

 

Niesamowite, ale stabilność 100%. Przez tydzień nie miałem ani jednego przypadku zawieszenie się dekodera. Wyczytałem w innym wątku, dotyczącym któregoś z nowszych modeli HD Fergusona, że tam również dołożeniu modułu cudownie stabilizuje dekoder, więc coś jest na rzeczy, że za zwiechy odpowiada czytnik, a jeśli korzystamy z modułu, problem znika. Nie umiem ogarnąć tego zjawiska, ale faktycznie tak jest, więc nie jest to przypadek czy jakieś moje wybitne szczęście.

 

2. Jakość obrazu

 

Zdecydowanie najwyższa przez HDMI. Dekoder podłączony jest to telewizora LG 26" HD Ready. Obraz ostry, wyraźny, nie drga i nie jest zniekształcony w rogach ekranu. Telewizor raportuje sygnał 576i. Bardzo ładnie widać to w czasie transmisji piłki nożnej w Canal + Sport, porównując to do leciwego Philipsa 6010 po Wizji (tam tylko scart), obraz boiska, trawy i płynność ruchów zawodników dużo lepsza. Nieco gorzej moim zdaniem wygląda obraz wysyłany przez złącze typu Comoponent, tu obraz jakby nieco rozmyty i mniej wyrazisty, natomiast scart to zupełna porażka nie tylko jakościowa (brak RGB), ale też sprzętowa, bowiem dekoder samoczynnie po jakimś czasie przełącza sygnał na złączu scart z PAL na PAL-I, przez co mamy niespodziankę w postaci czarno-białego i falującego obrazu. Nie ma na to rady, żadne aktualizacje softu nie pomagają jak na razie, a ile razy w menu odbiornika nie przestawię z PAL-I na PAL, to i tak po kilku godzinach wraca samo ustawienie PAL-I. Dla kogoś, kto ma dekoder podpięty do telewizora przez HDMI albo Component, nie ma to znaczenia, ale mi na przykład komplikuje nagrywanie programów na stacjonarną nagrywarkę DVD, bo tam wejście jest tylko przez Scart'a. Panowie z Fergusona, zróbcie coś z tym! [beep]erela, a jakże potrafi uprzykrzyć życie.

 

3. PVR

 

Najpierw próbowałem podłączać pendrive 8 GB, dość nowy, firmy PRETEC, ale dekoder odmawiał współpracy, informując "hdd speed too low".

Za to na "stareńkim" Kingstonie 4GB dało się nagrywać, aczkolwiek przy odtwarzaniu zdarzała się pikseloza. Potem nadeszła pora na dysk.

Podłączyłem 2.5" Samsunga o pojemności 160GB bez odrębnego zasilania czyli napięcie pobiera przez USB dekodera. Żadnych zastrzeżeń nie mam, nagrywa się i odtwarza bez problemów, jakość idealna jak na SD, również po zgraniu na komputer naprawdę ładnie taki filmik wygląda. Timer działa poprawnie, nagrał mi wszystko co zaprogramowałem, aczkolwiek jest jakieś ograniczenie, że nie nagra dwóch programów, jak są za blisko siebie (odstęp min. to chyba 2 minuty).

Dysk Samsunga mogę polecić, jest jednym z tańszych na rynku, jest cichy i co ważne, ma automatyczny tryb uśpienia, jeśli nie jest wykorzystywany przez 5 minut (dotyczy zarówno pracy z kompem jak i z dekoderem), to zapada w tryb uśpienia. Sam dysk mam od pół roku, wcześniej służył po prostu jako pamięć zewnętrzna i nie stwarzał żadnych problemów. I dodam jeszcze, że Ferguson nie widział dysku, jeśli był podłączony półmetrowym przedłużaczem USB, tylko podłączenie oryginalnym kabelkiem Samsunga (krótkim, ma tak z 10 cm) sprawdzało się.

 

Wadą czy też niedopracowaniem PVR w wydaniu Fergusona jest kwestia zapisu/odtwarzania ścieżek dźwiękowych i napisów. Jeśli odtwarzamy film z dysku, to słychać tylko tę ścieżkę, która była ustawiona w czasie nagrywania, zaś napisów nie ma wcale. Nie wiem, czy dekoder ich nie nagrywa, czy też nagrywa wszystko, ale nie potrafi wykorzystać, fakt, faktem, że dla kogoś, kto lubi oglądać filmy bez lektora, a nie zna języka i potrzebuje napisów ekranowych, nie jest to dobre rozwiązanie. Tu w sukurs może przyjść nagrywarka dvd, która i tak miałem od kilku lat, ale znowu jest problem, że jak zaprogramuję nagrywanie na nagrywarkę, dekoder przełącza sam siebie na PAL-I i mam nagrany obraz czarno-biały. Czytałem na forum, że model Arriva potrafi odtwarzać film z napisami i daje możliwość wybrania ścieżki dźwiękowej. Czyli da się. Ciekawe, czy w kolejnej wersji softu także nasze FK 7900 taką możliwość zaoferuje.

 

4. Podsumowanie.

 

 

Za 250 zł naprawdę dobry sprzęt. Jedyne zastrzeżenia to problemy ze stabilną pracą gdy korzystamy jedynie z czytnika uniwersalnego, samoczynna zmiana PAL na PAL-I oraz wspomniane już ograniczenia w kwestii PVR. Mam nadzieję, że producent szybko to poprawi i wtedy w tej kategorii cenowej będzie to prawdziwy hit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na to rady, żadne aktualizacje softu nie pomagają jak na razie, a ile razy w menu odbiornika nie przestawię z PAL-I na PAL, to i tak po kilku godzinach wraca samo ustawienie PAL-I. Dla kogoś, kto ma dekoder podpięty do telewizora przez HDMI albo Component, nie ma to znaczenia,

 

ja mam samsunga 32' Fullhd podpiętego przez HDMI i również mi sie przestawia na PAL-I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,na stronie fergusona pojawił się ten sam tuner tylko w innej obudowie,jest już w sprzedaży :smile: no lepiej wygląda niż poprzednik. :D

 

http://www.ferguson-digital.eu/pl/odbio ... 0-uci.html

 

ciekawe czy poprawiony jest min w :

 

to czy nie wiesza sie,

czy nagrywa bez problemu,

czy dobrze współpracuje c+ i tnk

czy szybciej przełącza,

 

zna ktoś odpowiedzi na te pytania moje ale na tym nowym modelu,czy jest możliwe żeby coś w nim poprawiono?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,na stronie fergusona pojawił się ten sam tuner tylko w innej obudowie,jest już w sprzedaży :smile: no lepiej wygląda niż poprzednik. :D

 

http://www.ferguson-digital.eu/pl/odbio ... 0-uci.html

 

ciekawe czy poprawiony jest min w :

 

to czy nie wiesza sie,

czy nagrywa bez problemu,

czy dobrze współpracuje c+ i tnk

czy szybciej przełącza,

 

zna ktoś odpowiedzi na te pytania moje ale na tym nowym modelu,czy jest możliwe żeby coś w nim poprawiono?

Skoro to absolutna nowość to pewnikiem nikt jeszcze go nie testował. Wydaje się jednak, że jest to tylko face lifting a bebechy pewnie takie same. Gdyby się okazało, że w nowym wszystko poprawione a stary działa jak działał to poczułbym się trochę oszukany.

Mam nadzieję, że wreszcie coś z tym zrobią. Parę dni temu wysłałem do serwisu mejla z informacją o naszych bolączkach ale na razie bez odzewu.

Może gdybyśmy wszyscy zaczęli słać do nich mejle i dzwonić z pytaniami kiedy to poprawią, to może by się sprężyli.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wyżej wymieniony tuner, mam go już z 2 tygodnie zakupiony został na allegro, używam go z tydzień może mniej więc nie mogę za dużo powiedzieć co się zmieniło względem starego ale po przeczytaniu wątku trochę się zaniepokoiłem sprawą wieszania, na razie nie przydarzyło się nic takiego :wink: co do nagrywania nie zdążyłem użyć tej funkcji.

Posiadam na nim tnk tylko więc nie powiem wam jak działa z c+ , a co do ostatniej kwestii to przełączenie nie trwa za długo ale bywa ze najpierw usłyszę dźwięk a dopiero po chwil obraz więc pewnie nic się nie zmieniło.

 

Nie mam też kanału z tnk nsport i za bardzo nie wiem jak go dodać, a lista kanałów dostępna na stronie fergusona nie ma też kilku innych programów udostępnianych przez tnk, jak by koś miał listę z edytowaną pod wszystkie kanały pod tnk to będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam juz nową wersję obudowy i jest w miarę stabilny. Słabo współpracuje gdy w czytniku karta cyfry a w module karta tnk. Obraz ładny ale u mnie najlepiej wygląda po componencie. Jeszcze nie sprawdzałem jak będzie współpracował z dyskiem 320 GB bez oddzielnego napędu (w instrukcji nie polecają tego rozwiązania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo współpracuje gdy w czytniku karta cyfry a w module karta tnk.

 

Spróbuj zamiany, o ile nie jest to moduł tylko pod Conax, u mnie najlepiej sprawdza się układ: TNK w czytniku, C+ w module.

 

Obraz ładny ale u mnie najlepiej wygląda po componencie.

Na moim telewizorze lepsze efekty wizualne są po HDMI, ale to może być właśnie kwestia samego telewizora.

 

Jeszcze nie sprawdzałem jak będzie współpracował z dyskiem 320 GB bez oddzielnego napędu (w instrukcji nie polecają tego rozwiązania)

 

Nie polecają, ale u mnie dysk hula aż miło, aczkolwiek ma 160 GB. Czy dekoder "uciągnie" większy dysk 2,5" , powiedzmy 500 GB, trudno powiedzieć.

 

Pozdrawiam,

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie Wasze teksty i trochę się przestraszyłem, bo właśnie miałem sobie kupić to urządzenie. Chyba jednak lepszego, tak wyposażonego i w tej cenie, nie znajdę. No, ale powstaje pytanie u kogo to kupić, żeby egzemplarz był jak najlepszy i najtaniej kosztował. Myślałem o Komputroniku. Są tu zdaje się nieliczne osoby, które do sprzętu nie zgłaszały żadnych negatywnych uwag. Napiszcie u kogo ten sprzęt kupiliście. Ja przede wszystkim będe korzystał z karty Cyfry + i to z wykorzystaniem tej kieszeni, którą uważacie za przyczynę wadliwego funkcjonowania. No więc gdzie kupić tego Fergusona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie Wasze teksty i trochę się przestraszyłem, bo właśnie miałem sobie kupić to urządzenie. Chyba jednak lepszego, tak wyposażonego i w tej cenie, nie znajdę. No, ale powstaje pytanie u kogo to kupić, żeby egzemplarz był jak najlepszy i najtaniej kosztował. Myślałem o Komputroniku.

 

Sprawdzałem cenę w Komputroniku i jest ok, ja kupiłem gdzie indziej, ale wyszło kilka zł drożej.

Nie ma w zasadzie dekodera, który nie sprawia jakiś kłopotów. No może są wyjątki, ja przez 6 lat miałem Philipsa 6010 po Wizji, bardzo stabilny sprzęt, na 6 lat miał raptem ze 2-3 zwiechy, ale to staroć, b. wolny, ubogi w funkcje no i nie żadnego pola manewru w kwestii własnej listy kanałów (na fabrycznym sofcie). Poczytaj sobie wątki dotyczące dekoderów innych producentów, a zobaczysz, co tam się dzieje. Są oczywiście jakieś wybitnie nieudane modele czy całe serie danego producenta, ale akurat FK 7900 jest dość dobrym sprzętem, co po miesiącu intensywnego używania mogę stwierdzić .Polecam tego Fergusona, jeśli zależy ci na PVR i wyjściu HDMI. Wszystkie niedogodności znasz z lektury forum, sporo z nich usuwają kolejne softy, jest uzasadniona nadzieje, że wyjdą kolejne wersje i będzie jeszcze lepiej. Na razie wciąż nie do końca poprawionym mankamentem jest zawieszania się dekodera od czasu do czasu, ale zawsze pomaga wyłącznik z tyłu obudowy. Na plus zaliczę mu jeszcze mały pobór mocy (nie grzeje się :)), a w stand-by wręcz symboliczny. Atutem jest też czuły i ergonomiczny pilot.

 

Pozdrawiam,

Vochomurka

 

PS.Pojawiła się wersja w nowej obudowie. Model oznaczony tak samo, tył identyczny, ale przód już inny (chyba ładniejszy, a jak śpiewał Zborowsk'i"Tyły głupstwo, ważny front"). Nikt na razie nie wie na 100%, czy ten nowy 7900 jest identyczny, czy też są jakieś zmiany ukryte pod obudową, no i czy soft jest taki sam (koledzy z nową wersją, sprawdzicie w menu, jaki macie fabrycznie zapakowany soft?). Dopytaj sprzedawcę, czy w ofercie sklepu jest już wystawiony model z nową obudową.

Poza efektowniejszym wyglądem, zauważyłem, że czytnik uniwersalny chowa się pod klapką, a i samo wyciągnięcie karty powinno być łatwiejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę swoje 3 PLN porównując do modelu FK-6900 CR którego posiadam.

 

Zalety :

 

Można nagrywać program i podczas tego nagrywania dowolnie przełączać sobie kanały, oczywiście wg danego transpordera. W FK-6900 CR było to niemożliwe. Tu mieliśmy dwie możliwości :

- albo nagrywamy kanał, który widzimy, a wtedy jesteśmy zablokowani i nie jesteśmy w stanie już nic podejrzeć, albo podczas nagrywania, już na początku decydujemy się, że nagrywamy kanał np. TVN24, a TVN oglądamy. Niestety TVN24 możemy nagrywać, TVN oglądać, ale nie jesteśmy w stanie podejrzeć co nagrywamy.

 

Wady :

 

1.Wyjście HDMI to jakaś porażka. Odnoszę wrażenie, że oni go dostawili biorąc sygnał z CVBS ;)

Daje się zauważyć lekkie drżenie i w ogóle w porównaniu do Component to kiszka (testowane na TV Samsung LE37B530)

 

2. Nagrywane pliki są dzielone co 1 MB, a w FK-6900 CR co 4 MB jest moim zdaniem lepsze.

 

3. Nagrywane pliki *.ts nie są czytane przez MPC, a nawet przez Gomplayer, co sugeruje, że jest to jakiś inny, zapewne nowszy format.

 

4. Nagrany materiał przechowywany jest w katalogach o dziwnej nazwie. W każdym razie niemożliwym jest wgranie jakiegoś pliku *.ts nagranego np. na innym tunerze lub komputerze odtworzenie go na FK 7900 UCI. Plik nie jest widziany.

 

5. Nagrywanie z podanym czasie jest kapryśne. Raz nagra, a raz nie. Czasem nagra bez dźwięku, a czasem coś czego się odtworzyć nie da. Na FK-6900 CR nagrywam codzienne 6h sekwencje i jeszcze nie zdarzyło mi się jakaś przykra niespodzianka. W FK 7900 UCI same problemy.

 

6. O ile w modelu FK-6900 CR dysk można było załączyć, gdy tuner był w trybie standby, (bo inicjacja dysku następowała przed nagrywaniem), to w modelu FK 7900 UCI dysk musi być cały czas włączony. Mówiąc jaśniej jeśli chciałem nagrać coś o 4 rano, to za pomocą włącznika czasowego mogłem włączyć zasilanie do dysku o 3:59 i FK-6900 CR w ogóle to nie przeszkadzało, to w modelu FK 7900 UCI był jakiś problem. Na noc musiałem zostawić włączony dysk. Ktoś powie - a to jakiś problem zostawić włączony dysk?

Ano jest, bo zwykłem wyłączać urządzenia gdy są niepotrzebne. Tym bardziej, że nagrywam codzienne.

 

soft : 2.0.6release2

 

Reasumując : szczęśliwym dniem był dla nie ten, w którym sprzedałem FK 7900 UCI. Jakby mi za darmo dawali to bym go nie brał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1.Wyjście HDMI to jakaś porażka. Odnoszę wrażenie, że oni go dostawili biorąc sygnał z CVBS ;)

Daje się zauważyć lekkie drżenie i w ogóle w porównaniu do Component to kiszka (testowane na TV Samsung LE37B530)

 

A u mnie odwrotnie, sygnał HDMI bardzo dobry, przez Component gorszy. Telewizor LCD LG

 

2. Nagrywane pliki są dzielone co 1 MB, a w FK-6900 CR co 4 MB jest moim zdaniem lepsze.

 

Chyba chodzi o 1 GB :). Nie wiedziałem, że FK-6900 dzieli pliki co 4GB, myślałem, że 7900 to jest to samo co 6900, tylko ma dołożone gnizado na modułu.

 

3. Nagrywane pliki *.ts nie są czytane przez MPC, a nawet przez Gomplayer, co sugeruje, że jest to jakiś inny, zapewne nowszy format.

 

MPC czyta te pliki, trzeba zainstalowac kodek Satsuki

 

4. Nagrany materiał przechowywany jest w katalogach o dziwnej nazwie. W każdym razie niemożliwym jest wgranie jakiegoś pliku *.ts nagranego np. na innym tunerze lub komputerze odtworzenie go na FK 7900 UCI. Plik nie jest widziany.

 

Tego nie próbowałem, więc ciężko mi się odnieśc

 

5. Nagrywanie z podanym czasie jest kapryśne. Raz nagra, a raz nie. Czasem nagra bez dźwięku, a czasem coś czego się odtworzyć nie da. Na FK-6900 CR nagrywam codzienne 6h sekwencje i jeszcze nie zdarzyło mi się jakaś przykra niespodzianka. W FK 7900 UCI same problemy.

 

Ja tu żadnych problemów nie odnotowałem na 7900, może zależy to też od podłączonego dysku. Mój Samsung zasilany jest bezpośrednio przez USB dekodera, sam przechodzi w tryb uśpienia i wzbudza się, gdy zachodzi taka potrzeba

 

Kolego philip, jeśli przeraża Cię jednak powyższy opis, to może w tej samej kategorii cenowej przymierz się do Opticum 7300 CI2CX Plus. Tylko najpierw przeczytaj odpowiedni wątek na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vochomurka, dzięki, że chciało Ci się zając moim postem. Twoje uwagi na pewno mi sie przydadzą. Właśnie udaje sie do tematu o Opticum. Wszyskie Twoje wypowiedzi są rzeczowe i solidne.

 

Pewnie jeszcze parę dni poczekam, to moze ktoś, kto ma w tej nowej obudowie napisze - jaki tam jest soft i czy nowy ma coś innego w środku. Żeby kupić FK6900, bo będę używał C+ tylko - to chyba nie. Bo między tymi dwoma modelami jest nie tylko ta różnica (na plus dla 7900), że jest miejsce na moduł. Poza tym dzisiaj mam C+, ale rynek "operatorów", w najbliższym czasie, bardzo się zmieni, skoro dzisiaj wchodzi już w życie część platformy TVP, a mówi się również o platformie TP. Zatem niewykluczone, że jeszcze się o jakąś kartę wzbogacę (stare platformy też wchodzą w grę).

A jak dokładnie nazywa się Twój dysk zewnętrzny. Bo skoro tak dobrze współpracuje z tunerem...

 

Porównanie tunerów, które wykonał Sybic - też jest ciekawe - np. o tym podglądzie nagrywanego... Dzięki, dzieki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...