Jump to content
tomx

Kanaly HD FTA

Recommended Posts

Po kilku miesiącach testów i paru transmisji LIVE w HD np. MŚ Berlin w LA, od 12 lutego 2010 ARD HD i ZDF HD rozpoczęły regularną transmisję w HD :brawo:

ARD HD i ZDF HD na Philipsie PVR od Cyfry tną się (efekt poklatkowego wyświetlania). Czy można coś z tym zrobić? Może to wina Diseqa - mam podpięty Hot Bird i Astrę.

Guest Anonymous

Dokłanie masz ustawioną antenę? Jak tak, to kolejny dekoder po nboxie (niektóre) okaże się szmelcem, nie radzącym sobie z porządnym HD.

witam! Posiadam dekoder HD cp i chciałbym odbierać Luxe HD oczywiście hot bird, ale nie mogę go znaleźć . Może ktoś odbiera go u siebie niech mi podeśle dokładne namiary.

Będę :jupi: wdzięczny

Luxe TV HD jest na Astra 2 @ 28E na tp 12643 H 27500 i na Eurobird [email protected] 9E na tp11804 V 27500.

Aha apropo kanałów HD FTA na satelicie Thor na 0,8W nadaje kanał Duna HD na dwóch tp 12341 V 28000 i 11862 H 28000

Screen z godziny 18:42

80586478385748700316.jpeg

A jakie kolwiek zagraniczne kanały HD z hotbirda istnieją które można odbierać.

Bo te polskie niedojże że są drogie to jakość też nie zawsze jest dobra, (szczególnie na Polsacie HD)

Guest Anonymous

tak żeby były niekodowane to raczej ich nie ma!

Guest Anonymous

raczej nie HB, a stacji telewizyjnych

Guest Anonymous

Był m2 HD, ale przeniesiono go na Eurobirda 9.

a z astry jakie są warte uwagi kanały Hd fta?? I czy jest możliwość odbierania kanałów hd z hotbirda jak i z Astry bez żadnego przełączania kabli itp.

Guest Anonymous

Servus HD na pewno. Arte HD myślę, że też. Jeszcze masz niezłe Anixe HD. ARD i ZDF HD są lipne - tylko 720p.

Jakie aktualnie FTA HD angielskojęzyczne możecie polecić??? z jakich satelit??? jaki zez optymalnie ustawić ??? przy założeniach hotbird+astra1+astra2 , co jeszcze dołożyć???

antena 90cm

W zasadzie po angielsku nadają tylko ITV HD z Astry2 i Luxe TV HD z Astry2 i Eurobirda9A. Ewentualnie podczas niekodowanych okienek (ponoć codziennie od ok 10:00 do ok 12:00) na kanale MyZen.tv HD na satelicie Eurobird9A tam są do wyboru ścieżki dźwiękowe m.in angielska :smile: Jeszcze jakiś czas temu na satelicie Telstar (15W) był FTA kanał History HD ale chyba już nie nadaje.

Badr 4

Al Dawri & Al Kass HD Sport Channel

12245MHz - pol. V - SR 27500 - FEC 3/4 DVB-S MPEG-2 MPEG

DXB Sports HD

12169MHz - pol.V - SR 27500 - FEC 3/4 - DVB-S H.264 MPEG

Guest Anonymous

Jak dla mnie świetny jest Servus TV HD. Nie dość, że obraz jest bardzo dobry, jeśli nie świetny, to nadają interesujące mnie programy. Nie brak sportów motorowych - jest LIVE Red Bull Air Race, magazyn NASCAR czy FIM World Championship. Pokazują też sporo dokumentów, miejsce na muzykę też się znajdzie. ;)

Od dziś w grupie FTA HD pojawił się Włoski kanał RAI HD. Obecnie kanał nadaje w wersji testowej, możliwe zakodowanie sygnału w późniejszym czasie.

Parametry odbioru:

Hotbird 6 (13.0E) - 11179.00 H 27500 3/4

Zgadza się kanał dziś został zakodowany szyfrowaniem Nagravision 3. Mówi się trudno... i żyje się dalej :]

Zmieniło się coś w kwestii kanałów HD FTA z HotBird'a? Pojawił się jakiś ostatnio? Z postów marcowych wynika, że nie ma ani jednego :>