Skocz do zawartości

Kanaly HD FTA


tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna oglądam kanały HD FTA na Astrze.Niestety Simul Promo HD słyszę tylko dźwięk obrazu nie widać.Podobnie mi się trafiło wczoraj na ARTE HD po 21 był film historyczny znowu obrazu brak pomimo ze godzinę wcześniej oglądałem tam koncert.Czy oglądacie swobodnie oba kanały HD w każdej sytuacji lub czy potwierdzacie moje spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

A na jakim sprzęcie oglądasz bo na Philips 6201 HD odbieram tylko Arte HD a przed zmianą częstotliwości oglądałem jeszcze Anixe HD i Astrę Promo.Natomiast Simul HD i ten kanał na pozycji Eins Festival HD słyszę tylko dźwięk.Zastanawiam się czy może wina ustawień mojego sprzętu czy C+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Coś w tym temacie cicho się zrobiło więc postanowiłem go odkurzyć z lekka.

Od ostatniego postu na satelitach sporo się pozmieniało z grubsza postaram się jakoś w kolejności to uporządkować

1. Na satelicie Eurobird 9A na 9E pojawił się kanał o modzie w wysokiej rozdzielczości FTV HD

mlftv_hd.jpg

2. Od jakiegoś czasu na Astrze 19,2E z emisją testową ruszyły dwa kanały Das Erste HD, ZDF HD

mldas_erste_hd.jpg

mlzdf_hd.jpg

3. Satelita Eurobird 9A powoli staje się pozycja godną uwagi pod względem kanałów HD FTA oto następny kanał który po paru dniach testów zakodowano ale od jakiegoś czasu jest FTA - Bebe HD

mlbebe_tv_hd.jpg

4. No i coś po polsku jakby na to nie patrzeć dla posiadaczy dekoderów HD i mający dostęp do Astry 19,2E odkodowano TVP HD

mltvp_hd64.jpg

5. I znowu satelita Eurobird 9A - Sundance Channel HD

mlsundance_channel_hd.jpg

Pierwszy kanał XXX w HD Penthouse HD promo :brawo:

mlpenthouse_hd.jpg

6. A to już ostatnie nowości z października Servus TV HD - Astra 19,2E 11303/22000/H/S2

mlservus_tv_hd.jpg

7. Węgierski pakiet z Hotbirda z kanałem M2 HD przeniósł sie na satelite Eurobird 9A 11958/27500/V

8. W październiku kanały Anixe HD i Astra HD promo pojawiły się na nowej częstotliwości Astra 19,2E 10832/22000/H/S2

Kanałów HD FTA przybywa aktualnie do tych mam dostęp

Astra 19,2 E

1.TVP HD

2.Einsfestival HD

3.Das Erste HD

4.ZDF HD

5.arte HD

6.Servus TV HD

7.ANIXE HD

8.ASTRA HD

Astra2 28,2E

1.Luxe TV HD

2.ITV HD

Eurobird 9A 9E

1.LUXE TV HD

2.FTV HD (dwa namiary 11919/27500/V, 11881/27500/V/S2)

3.m2 HD

4.Bebe

5.HD Channel - Sundance Channel HD

6.Penthouse HD promo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od mojego ostatniego postu mineło zaledwie 4 dni. Niestety ubyło kilka kanałów HD w wersji FTA

1. Wyłączono promo kanału Penthouse HD z Eurobird 9A @ 9E

2. Zakodowano kanał Bebe TV HD z Eurobird 9A @ 9E

3. Zakodowano kanał TVP HD z Astra @ 19,2E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej ,

ostatnio nastąpiły pewne zmiany, Wyłączona przekaz Astra Promo HD w związku z pojawieniem się jakiegoś nowego kanału na Astrze, właśnie HD FTA, od tego czasu, pozostałe kanały FTA na Astrze, dziwnie mi się tną, czy zaobserwowaliście coś podobnego u siebie ? tuner to Philips HD ( bez pvr) od cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W wykazie kanałów HDTV w papierowym Sat Kurierze widnieje od dluższego już czasu kanał Met Opera Feeds. Obecnie Intelsat 1W 11531V, wcześniej chyba na Siriuszu. Zakładam że skoro to przekazy live to sygnał pojawia się sporadycznie, ale mnie nie udało sie go zobaczyć nigdy. Sprawę utrudnia fakt że poza okresem nadawania transponder jest całkowicie wyłączony i nie można zaprogramować tego kanału w tunerze. Czy komuś udało się coś na nim obejrzeć? Jeśli tak to w jakich godzinach jest największa szansa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanderer wrzucał plan transmisji ;) Układ oraz parametry techniczne mogą ulec zmianie (ale prawdopodobieństwo jest małe, bo to przekazy kierowane do kin, opłacane) viewtopic.php?f=12&t=11857&p=272434#p268960

Najbliższa transmisja ma być w tą sobotę, przypuszczalnie w godzinach wieczornych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :smile:

Ja mam pytanko, co to jest?

Konkretnie chodzi mi o podwójny obraz...

...czy to jakieś nowe experymenty z telewizją 3D?

 

Na fotce nr 3 wyraźnie widać różnice w kolorze przekazywanych obrazów.

 

   1. zdjecie.jpg     2. zdjecie.jpg     3. zdjecie.jpg

 

Zdjęcia pochodzą z kanału "3DSatTV", który jest nadawany na pozycji 9°E (Eurobird 9) z częstotliwości 11.747 H 27500, oczywiście w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ,

ostatnio nastąpiły pewne zmiany, Wyłączona przekaz Astra Promo HD w związku z pojawieniem się jakiegoś nowego kanału na Astrze, właśnie HD FTA, od tego czasu, pozostałe kanały FTA na Astrze, dziwnie mi się tną, czy zaobserwowaliście coś podobnego u siebie ? tuner to Philips HD ( bez pvr) od cyfry.

Kanał Astra HD nadal nadaje :jupi: tylko z innej częstotliwości starą musiał opuścić bo pojawił się kanał ORF 2 HD(kodowany).

Aktualne namiary to: 10832 H 22000 2/3 DVB-S2 8PSK (są tutaj 4 kanały Astra HD-FTA, Anixe HD-FTA, RTL HD i VOX HD niestety zakodowane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i niestety przyszedł czas że zakodowano kanał HD który do tej pory był FTA :( . Dotyczy to kanału FTV HD (Fashion TV HD)

Satelita: Eurobird 9A @ 9°E

11881 V 27500 2/3 DVB-S2/8PSK

Aktualnie: Viaccess

Jeżeli ktoś chce więcej info zapraszam na stronę czeskiego portalu satelitarnego parabola.cz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...