Jump to content
tomx

Kanaly HD FTA

Recommended Posts

Czy sa takie na Hot Birdzie lub Astrze? Jesli tak, to prosze o podanie danych...

Wiem ze na Astrze jest zdaje sie Pro7 i Sat1,ale nie jestem pewny.W 4/2006 numerze Sat Kurier byl spis wszystkich kanalow HD,ale nie mam teraz wgladu do tego numeru.

Zapewne dlatego, ze nSport nadaje w MPEG-4 a nie w MPEG-4/HD, dlatego Lyngsat nie dodal tego kanalu do listy HD.

Na Lyngsacie jeszcze po prostu w tabelach nie dopisali nSport, więc go nie wyświetla - ogólnie jest.

HDTV to jedna sprawa, ale nie można zapomnieć o modulacji - nie wszystko można oglądnąć. Przykładowo Pro Sieben. Sat.1 i Anixe HD z Astry lecą w DVB-S2, więc na 99% sprzętu na rynku o oglądaniu można zapomnieć :?

Patrz wyżej - podane są linki na Lyngsat.

Wiele zależy od tego jaki masz sprzęt - jeśli zwykły tuner pokroju Ferdka to nie obejrzysz nic w HDTV, jeśli kartę DVB-PCI to już lepiej - przy dobrym komputerze polecą HDTV w MPEG-2 i MPEG-4, ale tylko w modulacji DVB-S. Do DVB-S2 są już potrzebne nowoczesne tunery jak np.: Humax HDCI-2000.

Ogólnie jednak niekodowana oferta HDTV jest obecnie skromniutka - testy i materiały promocyjne, raczej nic ciekawego.

Luxe TV HD rozpoczął przekaz na nowej częstotliwości satelity Hot Bird (13.0ºE). Docelowo przekaz opuści dotychczasowy tp. 2 (11.240V SR=27500 FEC=3/4). Jest to związane z koniecznością zwolnienia pojemności tp. 2 - częstotliwość tą opuszczają także World Fashion Channel, Bethel TV, Direct 8, TV 8 Mont Blanc, oraz stacje NTH.

Luxe TV HD zameldował się na satelicie Hot Bird 8 (13.0ºE) na tp. 81 (12.322H SR=27500 FEC=3/4)

PID V=105

PID A=106/107

SID=14828

PID PCR=105

PID PMT=104

TID=8100

NID=318

Przekaz nie jest kodowany. Wersja SD nadal dostępna jest z tp. 99 (12.692H SR=27500 FEC=3/4) i tu nie są planowane zmiany.

Zaskakuje nieoczekiwany proces przenoszenia kanałów z tp. 2 (11.240V SR=27500 FEC=3/4) na inne pojemności. Być może ma to związek ze zbliżającym się startem kanału Eurosport HD - byłby on emitowany w ten sposób z pozostałymi wersjami Eurosport i Eurosport 2.

Bo LuxeTv HD zmienil czestotliwosc. Teraz nadaje na 12.322H. Kilka postow wczesniej, masz dokladne namiary.

Ekhm... ja tam mam wszystko :P

5367.jpg

Przypominam, że przekaz jest w MPEG-4, więc na zwykłych odbiornikach cyfrowych faktycznie będzie tylko fonia. Wersja SD jest tam gdzie była - na tp. 99 (12.692H SR=27500 FEC=3/4). Przonosiny na tp. 81 (12.322H SR=27500 FEC=3/4) dotyczą tylko wersji HD.

Ja mam tez tylko fonie...chcialem zainwestowac w porzadny telewizor HD ale na razie ceny sa nie z tej ziemi i wole kupic porzadne dvd z dyskiem twardym i nagrywarka.

Jeśli sprawdzasz na Echostarze to akurat to są jego maksymalne możliwości - tylko fonię wpuści - do Luxe TV HD trzeba mieć albo tuner czytający HDTV, albo chociaż kartę DVB-PCI - wtedy jest i obraz i dźwięk, jak mam ja 8)

Dzieki za odp Mr.Orbita :) Poszedlem do kumpla wyszukalismy kanal i...rewelka! Naprawde fajne programiki leca!

Póki co leci to samo co na pozostałych promo Astry, ale dodali "+" w nazwie - coś się święci :lol: EPG też jakieś (po niemiecku) jest przy tym.

Wątek odkopuję, bo chciałbym przekazać super informację ;)

Wkrótce Arte HD

autor: RafiX

źródło: dx-sat.ru

6477.gifNajprawdopodobniej wraz z początkiem lipca 2008 roku, francusko-niemiecki kanał Arte zainauguruje swój przekaz w standardzie wysokiej rozdzielczości. Bardzo dobra informacja dla posiadaczy odbiorników HD - nowy kanał HD będzie niekodowany i dostępny z popularnej pozycji satelitarnej - Astra 19.2E.

Przekaz ma pojawić się na transponderze, który kiedyś był wykorzystywany przez niemiecki kanał analogowy Bloomberg TV. Chodzi tutaj o 12-ty transponder satelity Astra 1F - 19.2E o częstotliwości 11.362 GHz, pol. H. Obecnie parametry te nie są zagospodarowane. Można się spodziewać, iż wspomniany transponder zostanie włączony w standardzie DVB-S2. Średnie bitrate kanału Arte HD ma wynieść 14 Mbit/s.

Arte jest wspólnym przedsięwzięciem medialnym dwóch krajów: Francji i Niemców. Na antenie nadawane są głównie programy poświęcone kulturze, dokumenty o historii i nauce, a także ambitne kino. Arte współpracuje z wieloma telewizjami publicznymi w Europie, w tym z polską TVP.

Arte HD będzie trzecim kanałem HD FTA na pozycji 19.2E. Obecnie nadają niekodowane Anixe HD i Astra HD promo (materiały promocyjne w HDTV operatora SES-Astra). Do niedawna, w standardzie wysokiej rozdzielczości można było jeszcze oglądać Sat1 HD i ProSieben HD. Niestety, przekaz tych kanałów wstrzymano z uwagi na małe zainteresowanie Niemców odbiorem HD.

Na Hot Birdzie od dzis podobno jest dostepny M2 HD FTA

Parametry: 12130Ghz, polaryzacja pozioma (H), SR 27500. Ja sobie nie poogladam bo mam zwykly odbiornik MPEG2