Skocz do zawartości

DVB-T Czestochowa


nboxer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem w uruchomieniu cyfrowej tv naziemnej. lokalizacja to Krakowska w Częstochowie. Podłączylem dekoder i znajduje mi kanaly z mux 1(Wręczyca) i mux 3 (Błeszno). dlaczego nie odbiera mux 2 skoro to tez Wręczyca. Antena na dachu jest tak jak była na tv analogowej bo jak wejde na dach to albo sie dach zawali albo komin spadnie. dlatego czy jest cos innego powodem że mux 2 nie odbiera czy jednak musze wgramolic sie na dach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przesterowany wzmacniacz. Kanał 39 wypada idealnie między dwa programy analogowe na kanałach 26 i 52, przez co na nim tworzą się zakłócenia. Wywal wzmacniacz i wymień go na zwykły symetryzator.

 

Jeśli nie posiadasz anteny ze wzmacniaczem, to znaczy, że inna antena w okolicy sieje na tym kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wybaczcie, że jeszcze raz pytam o to samo... Ale mam problem z Czeską Telewizją. Kiedyś złapałem bezproblemowo, teraz mam kłopoty i nie mogę znaleźć optymalnych ustawień anteny pod kątem programów naszych sąsiadów z południa. Powiedzcie proszę, na którym kanale są CT i jak macie skierowaną antenę (jaki kierunek). Dzięki z góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja nigdy czech nie mogę odbierać w DVB-T.

 

A jeszcze pamiętam jak w 2011 jakiś czas przed wyłączeniem analogu na C37 był dobry sygnał z słabym TXT (co 0,5 sekundy zmienia się litera/cyfra a nawet pojawia się symbol.

 

Wszystkie MUXy z Czewy odbierają. Na C45 nie ma ani obrazu ani dźwięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja Błeszno mam z jednej strony bloku a Wręczycę z drugiej strony. Żeby odbierać wszystkie trzy, musiałem ciągnąć kabel przez całe mieszkanie. Czy spółdzielnie mieszkaniowe mają jeszcze obowiązek udostępniania i konserwowania anten na dachach bloków? Bo widzę u siebie na Trzech Wieszczów, że niektore anteny są zniszczone, a u mnie w gniazdku nie ma niczego, jak mówił kiedyś kandydat na prezydenta z Białegostoku Pan Krzysztof Kononowicz, który ma duże szanse na to stanowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, jakiś czas temu kopiłem dekoder DVB-t (Wiwa HD-55 full HD) i mam pewien problem, ponieważ nie mogę wyszukać niektórych kanałów (TVP polonia, historia, kultura) które powinienem odbierać. Czy wiecie może jaka jest przyczyna tego problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kanały są w MUX 1 nadawanym z Błeszna z mocą o ile pamiętam 2 kW. Nadajnik jest najsłabszy w okolicy więc potrzebna pewnie będzie antena skierowana bezpośrednio na niego. Ja mam kierunkową właśnie na Błeszno (południe), a Wręczycę na zachód i bokiem antena odbiera ją bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Mimo wszystko spróbuj z ustawieniem anteny. Niestety większość produkowanych na rynku odbiorników dvb-t to urządzenia dla których jedynym sensownym zastosowaniem jest kosz na śmieci. Też tak czasem miałem, że nawet pomimo optycznej widoczności z masztem na Chorągwicy miałem problem z odbiorem dowolnego z trzech multipleksów.

 

Na głównej instalacji nie mam żadnych problemów, ale na innej antenie, do której aktualnie mam podłączony odbiornik, czasem się zdarzają (antena kierunkowa z symetryzatorem plus nowy czarny przewód).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...