Skocz do zawartości

DVB-T Czestochowa


nboxer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może antenę musze wymienic ??

przede wszystkim zachować spokój... :D

kierunki na nadajniki

odbiór DVB-T to nie tylko antena, ale cała instalacja. Napisz dokładnie jaka antena, czy ma wzmacniacz (zasilacz sieciowy), jak i gdzie zamontowana, jakiej długości i średnicy (~5 lub 7mm) jest kabel antenowy, czy pomiędzy anteną a TV są jakieś zwrotnice antenowe, rozdzielacze, itp.

 

Podaj jaki wartości poziomu i jakości sygnału mux-ów pokazuje dekoder.

 

Brak mux-3 i problemy ze stabilnością mux-2 to problem z anteną. Ustaw antenę na początek na nadajnik w Błesznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisałem z jednym forumowiczem to póki co zobaczy żeby wymienić zamiast wzmacniacza dać symetryzator oraz dać antenę wyżej na Błeszno bo mam aktualnie na Wręczyce.

jak to sprawdze dam znać panowie. No chyba że ktoś ma inne wskazówki

Co do anteny jest to stara zwykła siatka antena zamontowana na maszcie na dachu.

Leci do zasilacza w pokoju zwykły kabel antenowy podłączony do tunera.

żadnych innych przekierowań.

Jakość pisze że 100%

ale niekiedy przycina się obraz i przerywa głos o czym wspominałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

mam zamontowany zamiast wzmacniacza symtryzator jak proponowal mi kolega z tego forum.

No i programy póki co nie przycinają się.

Ale problem jest nadal ten sam

mam tylko programy od 1-8 nie mam nadal TVP1 TVP 2 itp

Antenę dałem okolo 40cm wyzej

na nadajniku Bleszno nie działa mi mam tylko 20 % sygnalu

na Wręczycy mam 77% ale obraz dobry.

Może to wina anteny która ma już swoje lata ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
witam ponownie

mam zamontowany zamiast wzmacniacza symtryzator jak proponowal mi kolega z tego forum.

No i programy póki co nie przycinają się.

Ale problem jest nadal ten sam

mam tylko programy od 1-8 nie mam nadal TVP1 TVP 2 itp

Antenę dałem okolo 40cm wyzej

na nadajniku Bleszno nie działa mi mam tylko 20 % sygnalu

na Wręczycy mam 77% ale obraz dobry.

Może to wina anteny która ma już swoje lata ??

 

Czy antena ma jakieś przeszkody przed sobą? Jestem z okolic Radomska na antenie siatkowej na dachu mam z Błeszna pod 50% na starym cienkim kablu a na innej niżej mam 13-17% jest trochę przesłoniętą. Wiec może jeszcze wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie wróciłem z urlopu. Przy okazji przetestowałem odbiór DVB-T w okolicy. Chciałbym donieść, że w Schronisku na Hali Miziowej 1330m npm. u stóp szczytu góry Pilsko bez problemu jest odbiór MUX-2 z Częstochowy k.39 (odległość około 150km). Odbierałem na metrowym kablu koncentrycznym zakończonym anteną teleskopową bez wzmacniacza, ustawionej na oknie. W ogóle, w tym miejscu jest niesamowity odbiór z kilku lokalizacji DVB-T i stacji radiowych na UKF. DXRy mają tutaj raj na ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam!! Chciałem się upewnić czy uruchomili kolejne kanały na wręczycy? Doszły mnie słuchy że jest 15 kanałów, polsat, tvn które były już wcześniej no i kolejne czyli polo tv, ESKA i inne. Wczoraj włączyłem automatyczne programowanie na telewizorze i nic nie znalazło. Dzisiaj powtórka i też nic. A wszędzie gdzie nie czytam to już te 15 kanałów jest. Mój kumpel na starej siatce je znalazł a ja na nowym sprzęcie nic. Co może być nie tak. Jak mam ich inaczej szukać? Bo kiedyś pytałem na forum czy będą jeszcze jakieś kanały na tym muxie no i oczywiście kiedy zostaną włączone? Dostałem odpowiedz że w maju - czy coś się pozmieniało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie włączono jeszcze nadajników. Niby pozwolenie jest, ale Emitel się wstrzymuje. Oczywiście musi być też zgoda nadawców na wcześniejsze uruchomienie. Nieoficjalnie mówi się o poniedziałku - 20 luty, końcówce lutego lub jednak w mnie optymistycznych opiniach - 25 lub 31 maja - czyli zgodnie z planem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EmiTel opublikował w ramach swojego forum dyskusyjnego komunikat dementujący informacje od UKE:

 

W związku z informacją, jaka pojawiła się w internecie, dotyczącą przyśpieszenia startu wybranych stacji nadawczych multipleksu pierwszego spółka EmiTel informuje, że nie planuje w chwili obecnej żadnych zmian w odniesieniu do harmonogramu uruchomień MUX1. Termin startu kolejnego etapu harmonogramu emisji MUX1 jest określony w umowach z nadawcami. Wyznaczona data to 31 maja 2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MAVERIC wiem o tym komunikacie, jednak z nieoficjalnych informacji wynika, że termin włączenia nadajników może jednak zostać przyspieszony do daty końcówki lutego. Choć samemu nie chce mi się w to wierzyć, a poza tym wszystkie te kanały mam obecnie FTA lub w pakiecie programowym CP(oprócz ATM Rozrywka, który nie wystartował i prawdopodobnie wywołuje też opóźnienia) także informacja czysto teoretyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Mam zestaw: antena telewizyjna UHF 19-elementowa Dipol 19/21-69 + wzmaciacz dopuszkowy LNA 177 + zasilacz. Zależy mi na stabilnym odbiorze CT4 Sport (odbieram z Lysej Hory)- w zasadzie nie ma tragedii, wieczorem jest ok, w dzień różnie, najgorzej w słoneczne i pogodne dni. Jako, że posprawdzałem już wszystko, anteną kręcę od zeszłego roku i nie mogę znaleźć zadowalającego mnie ustawienia mam pytanie o samą antenę - czy warto ją zmieniać na jakąś inną (jeśli tak to JAKĄ?) o większym uzysku? Jeśli byłoby to uzasadnione to nowa antena oprócz lepszych właściwości odbiorczych musiałaby się cechować podobnym gabarytem do obecnej (używana i polecana przez niektórych antena ATX-91 jest dla mnie za duża). Będę wdzięczny za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie o to spytać. Więc spytam tutaj. Otóż mieszkam w Częstochowie w bloku i mam podłączoną antenę do telewizora, który jest nowy (2008 r.). Po wyszukaniu kanałów na wszystkich polskich kanałach dostępnych jest brak wizji, a dźwięk raz jest a raz nie ma. Ciekawostką jest to, że bardzo dobrze odbierają czeskie kanały (np. Nova, Prima). Wszystko jest dobrze podłączone, poustawiane. Więc czy ktoś umiałby mi pomóc aby te kanały zaczęły odbierać? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...