Skocz do zawartości

DVB-T Czestochowa


nboxer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zubow83 a więc tak - viewtopic.php?f=34&p=476675#p476675 masz tam info z mapkami zasięgu oraz co i jak powinieneś zrobić aby odbierać DVB-T. Tak na szybko: Tuner jest ok, obsługuje DVB-T, musisz dokupić bądź przyłączyć antenę którą miałeś przy TV analogowej bo taka wystarczy. Tylko napisz skąd jesteś bo to najważniejsze info. Jeśli z okolic Częstochowy to na tunerze po podłączeniu anteny i ustawieniu jej na nadajnik z Wręczycy/Klepaczki sygnał odbierzesz z kanału 39. To MUX-2 z kanałami, także Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cały czas mam chwilowe zaniki Jakości Sygnału. No i znalazłem przyczynę. Otóż dzieje się tak gdy na przykład włączę lub wyłączę lampkę nocną, oświetlenie sufitowe. Więc gdy w całym bloku ktoś coś włącza-wyłącza to jest utrata sygnału. Jak to wyeliminować? Może jakiś filtr przy gniazdku gdzie jest wpięty zasilacz od anteny? Dodam że sprawdzałem to na dwóch różnych antenach i zasilaczach do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAVERIC mam identyczny problem. Wystarczy, że motorek przejedzie, czy lampkę się włączy i już zniekształcenia obrazu. Wiem, że to głupio brzmi, ale takie zniekształcenia skutecznie, mimo iż chwilowo odbierają przyjemność oglądania. I chyba to tylko problem Klepaczki bo odbieram też Mikstat, mimo iż mam do niego dalej to nie zniekształca się obraz gdy występują powyższe zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@2up: Gdy włączysz, czy gdy włączasz? Jeżeli to drugie - musisz oddalić antenę i przewód, a zwłaszcza odbiornik od źródeł zakłóceń. Prawdopodobnie stare styki generują iskry i zakłócenia elektromagnetyczne. Miałem dokładnie to samo dwa lata temu(jak DVB-T było w Krakowie).

Spróbuj też zamontować lepszą antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak opisałem. Przy włączeniu i wyłączeniu oświetlenia. Instalacja w całym domu glanc nówka ma pół roku. Jedna z anten kupiona w zeszłym tygodniu. W nocy jest OK. Wczoraj w nocy (tzn. już dzisiaj) oglądałem Wojewódzkiego i było bez zacięć (chyba wszyscy sąsiedzi już spali :] )

Edit:

Ale jaja. To nie jest od zasilacza. Podłączyłem do anteny zamiast zasilacza dwie baterie po 6V no i jest to samo. Więc zakłócenia są gdzieś indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem. Do Wręczycy 20 km w linii prostej. Sygnał odbieram na 19 elementowym Dipolu podłączonym do LCD. Kiedy drogą przejedzie jakiś skuter bądź motor to przez chwile obraz się zrywa. Ostatnio jednak sąsiad wyszedł z kosą spalinową ogarnąć trawniki co skutkowało ciągłym zrywaniem sygnału, nie dało się wogóle oglądać tv. Również przy odbiorze czeskiego mux2 pojawiają się takie zakłócenia. Czym to jest spowodowane ? Jakiś filtr by się tutaj przydał ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam.Kol @MAVERIC,czy zakładałeś magnesy /ferryty/ na przewód zasilacza antenowego,czy na przewód zasilający tuner?Spróbuj w obydwu miejscach równocześnie,zakłócenie powstające przy włączeniu/wyłączeniu światła może też dostawać się przez przewód zasilający telewizora.Być może więc do trzech urządzeń równocześnie.Czasem może pomóc tzw.Akar,czyli listwa zasilająca i odkłócająca napięcie z sieci elektrycznej,należałoby podpiąć wszystkie trzy wymienione urządzenia.Czy wzmacniacz antenowy jest ekranowany?Jeśli zakłócenia dostają się już na poziomie anteny/wykonaj próbę przy odłączonej na jakiś czas samej antenie/to często pomaga dodanie drugiej,synfazowej anteny w pionie /na wspólnym maszcie/.Gdyby zaszła taka potrzeba,to napisz,podam Ci szczegóły montażu i długości przewodów dla kanału,który odbierasz.Najprostszą anteną synfazową jest siatka.W przypadku,gdy iskrzą Twoje wyłączniki urządzeń elektrycznych- zamontuj tzw. kondensatory do gaszenia łuku,do nabycia w sklepach z częściami AGD;jeśli masz dobrych sąsiadów,nakłoń i ich do podobnego działania.Generalnie temat jest trudny ,tzw zakłócenia iskrowe są silne i w szerokim paśmie częstotliwości,najgorzej znoszą je anteny pokojowe,więc licz się również z porażką.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie. Niestety problemu zaniku sygnału nie rozwiązałem. Ferryty zakładałem w każdej możliwej konfiguracji. Dziękuję za wszystkie pomysły szczególnie koledze @Ojciec Satelitnik. Ostatnią rzeczą jaką zrobiłem to prowizoryczne pociągnięcie przewodu antenowego i zasilania na dach. Poziom sygnału na stałym poziomie. Bez zaników. Więc antena pokojowa nie zdała egzaminu. A że wykupiłem jedna z platform i mam w niej te same kanały, temat dla mnie jest zamknięty. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oczywiście dzięki za informację Qrzysztof bo myślałem, że to po tej burzy ten problem się pojawił. A można np. takie coś sprawdzać na jakichś stronach internetowych kiedy takie prace konserwacyjne mają być, czy po prostu wiesz to bo może pracujesz w takich firmach które zajmują się konserwacją(bez żadnego "wścibstwa" w miejsce pracy bądź innej tego typu rzeczy) ? Po prostu chodzi mi o taką informację, aby w razie kolejnej takiej konserwacji nie zaśmiecać forum pytaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak trochę obok tematu - chciałbym się pobawić anteną DVB-T i spróbować złapać sygnał z Czech. Kiedyś znalazłem stronę www na której wybierało się nadajnik i adres, a wtedy pięknie na mapie googla rysowała się kreseczka, w którą stronę tę antenę należy ustawić. Niestety nie pamiętam jaka to strona. :/ Pomoże ktoś?

EDIT. Już mam - jeśli się komuś przyda to proszę http://www.dvbtmap.eu/mapdistance.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...