Skocz do zawartości

DVB-T Czestochowa


nboxer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie . Za kupiłem antenę https://allegro.pl/oferta/antena-kierunkowa-dvb-t-vista-zewnetrzna-30-33db-7785742046?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=TV+i+Video&gclid=CjwKCAjwiMj2BRBFEiwAYfTbCga5XJT4l1Ev0DVAeEYzZoUijv5afJ--Fh0q2J08wUF_FC35Wi3QvxoCp1QQAvD_BwE . Mieszkam 30km od Częstochowy. Do nadajnika Częstochowa "wręczyca" mam około 15 km. Teren dość trudny. Dolina. Na tej antenie łapie 3 muxy. Niestety nie umiem złapać mux 8. Na tamtych mux-ach jakość 70-100%. Co może być przyczyną? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz - Emitel,wybierz-nadajniki,wpisz swoją lokalizację i wszystko pokazane jak na dłoni.Ja z Lublińca też nie odbieram z Wręczycy(zakłócenia)Mam ant.logarytmiczną skierowaną na Katowice Kosztowy,(mux1 ,2 ,3 ,8 wszystkie polaryzacja pozioma)a przy okazji oglądam czeskie muxy i to w bardzo dobrej jakości.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

Witam

Według pozwoleń pisze że 23.05 ma nastąpi przełączenie Mux 3 w Klepaczce na "wyższy" poziom..

Ciekawe czy w tym terminie zaczną nadawać z systemu antenowego zawieszonego na 313 metrach
tak jak pozostałe Muxy 1 , 2 , 4 i 5 ( typ ant. AT15-250 / Rymsa )
Aktualnie antena typ RD24A / RFS wisi na 192 metrach.

Skoro TVP ma pozostać jeszcze w TYLE , to już zwątpiłem czy tak jak piszą nastąpi zmiana...
Moc pozostaje bez zmian 80 kW.
Jedynie z Muxu 1 zmniejszają o 20 kW

Jeśli jednak by się tak stało, to liczę że powinna nastąpić poprawa tam gdzie jest problem.

No chyba że to SFN psuje..

 

Podejrzewam że nie będą prowadzone jakieś prace związane z dostawieniem kolejnej anteny.

Za bardzo nie potrafię rozszyfrować tych różnych anten.

 

ME9RV5Y_t.jpg

ME9RV64_t.jpgME9RV65_t.jpg

ME9RV69_t.jpg

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie anteny są na swoim miejscu. Główny system antenowy TV znajduje się na samym szczycie pod tubusem. Uruchamianie nowych obiektów i zmiany w parametrach emisji MUX-3 są dokonywane planowo z tą różnicą, że zachowany zostaje dotychczasowy standard. Paradoksalnie może to doprowadzić do problemów z odbiorem, bo nowa siatka była planowana pod emisję w standardzie DVB-T2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat wiem że TVP zostaje w tyle na starym systemie 🙁  i nie chcę ani tego komentować..

No to czekamy na 23 , odwiedzę pewne miejsca gdzie sygnał nie był za ciekawy.

A szczególnie na takim małym blokowisku, gdzie jest AZART, to tam kanału 41 nie da się oglądać.

No chyba że to SFN powoduje..

Mux 1,2 4 jest ok , testowego 5 w ogóle nie dodano.

Zamożniejsi poszli w sat, ale emeryci i ubożsi mają już problem :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli tym informacjom wierzyć , to będzie masakra jeśli faktycznie

nie przeniosą Mux3 na ten system antenowy zawieszony na 313 metrach ☹️

https://dvbt2wpolsce.pl/harmonogram/przejscie-na-dvb-t2-etap-iii

W Uwagach już nic nie pisze o zmianie 196 m -> 313 m

tu jeszcze pisało:

https://dvbt2wpolsce.pl/harmonogram/wykaz-pozwolen-emisji-docelowych-dvb-t2-hevc-2022r

 

Od początku włączenia DVB-T , jest u wielu porażka z odbiorem tego .

Specjalnie byłem pocieszyć takich emerytów, że za dwa tygonie

w końcu normalnie sobie będą oglądać, bez zrywania co chwilę obrazu.

Zresztą tak jest na całym osiedlu (AZART) , jak i w okolicach, na innym blokowisku.

Mux 1,2,4 leci normalnie , 8 czasami znika wieczorami całkowicie

Tak to u nich wygląda:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, irdeto napisał:

Jeśli tym informacjom wierzyć , to będzie masakra jeśli faktycznie

nie przeniosą Mux3 na ten system antenowy zawieszony na 313 metrach ☹️

https://dvbt2wpolsce.pl/harmonogram/przejscie-na-dvb-t2-etap-iii

W Uwagach już nic nie pisze o zmianie 196 m -> 313 m

tu jeszcze pisało:

https://dvbt2wpolsce.pl/harmonogram/wykaz-pozwolen-emisji-docelowych-dvb-t2-hevc-2022r

Zrobienie takiej rozpiski nie trwa 5 minut i wiadomo, że przy takiej ilości danych coś mogło zostać pominięte. Dopisane ;)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie jest napisane prócz UKE, m.in.

Cytat

Źródło informacji: własne.

Nie wiem co to są te własne, nie są oznaczone w treści, zatem ciężko mi się odnosić.

Doceniam wkład pracy, ale jednak nawet jak pokazuje praktyka także te oficjalne dane ciągle się zmieniają. Ciężko komentować coś przed faktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni w okolicach północy obserwuję zakłócenia zarówno z Chorągwicy jak i w Kosztowych na MUX4.

Też mam wrażenie że to ma związek z jakimś pracami na obiektach nadawczych z związku z 3 etapem. Wcześniej takich problemów nie było, a odbiór mam znakomity bez błędów w sygnale i na odpowiednio wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na co dzień to nie zaobserwuje tego, bo się już śpi,a rano o piątej cza wstać 😒

A urlop dziś, no to się można było zapatrzeć. Szczerze to film z pendriva oglądałem, a po skończeniu okazało się że coś się stało... 🤔

Od razu do menu i tylko ten k35 oraz k39 był wyłączony. 

k9, k27, k32-mux4 i k41 były. 

No czasu już niewiele,a chcą by odpalić bez niespodzianek 🙈

____

Jednak to była planowana konserwacja

 

______

Wszystko jednak idzie ku lepszemu...

Collage2022-05-13.jpg

Edytowane przez irdeto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ale normalnie ktoś se tu jaja robi z tym obiektem..  :evil:

W końcu po przeszło miesiącu dostałem odpowiedź od Emitela:

Cytat

Nie jest planowane przełączenie MUX 3 na szczytowy system antenowy.


Nadajemy zgodnie z pozwoleniem radiowym. Ewentualna zmiana decyzji leży po stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

 


Żeby nie było, że se zmyślam:
Zrzut-ekranu-2022-07-05-214742.jpg

RadioPolska też pierdoły pisze, że jest z 313 metrów.
https://radiopolska.pl/wykaz/obiekt/4#lightbox[galeria]/61/
Zaś tu w ich zestawieniu pisze że Mux 3 przejdzie dopiero od 01.01.2024 r.  ale to dotyczy już emisji T2 a nie aktualnej.
https://dvbt2wpolsce.pl/harmonogram/wykaz-pozwolen-emisji-docelowych-dvb-t2-hevc-2022r

 

Nikt kogo znam , mówi mi że nie poprawiło się u nich ani tyciu.!

 

Co ciekawe, jak może leżeć zmiana decyzji po stronie UKE , skoro właśnie pozwolenie DC.WRT.5101.541.2022.2
o numerze wniosku TVP/SP-401-93/2022 wyraźnie mówi że od :  Thu Jun 23 2022  do   Sun Dec 31 2023
ma być nadawany Mux 3 w starym systemie DVB-T  ze szczytowego nadajnika  ( czyli 313metrów )
oraz anten RYMSA typu AT15-250/16x4 ,
a nie jak dotychczas z niskiego nadajnika ( 196 metrów )  i anten RFS typu RD-24A/6x1.

 

Pozwolenie-Mux3.jpg

 

Nie wiem, czy może do samego P. Kurskiego cza napisać i użalić się że grupa ludzi jest pozbawiona
" najrzetelniejszej telewizji jak to twierdzą  "  by zobaczyć serial , film bez przerywania reklamami , nie ich wiadomości.
Normalnie dziwny kraj, każdy robi jak mu się podoba a szczególnie właśnie TVP , ci to już przerastają samych siebie z ich pomysłami w nadawaniu :(

Edytowane przez irdeto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, irdeto napisał:

RadioPolska też pierdoły pisze, że jest z 313 metrów.
https://radiopolska.pl/wykaz/obiekt/4#lightbox[galeria]/61/

W zakresie parametrów technicznych emisji serwis opiera się w głównej mierze o wykazy pozwoleń UKE. W przypadku rozbieżności między przedmiotowymi danymi, a informacjami pochodzącymi z wykazów publikowanych przez operatorów/nadawców dokonywana jest odpowiednia adnotacja w kolumnie 'uwagi'. W opisywanym przypadku znalazła się w niej wzmianka 'Emitel: 196m'. Zwróć uwagę, że serwis nie ma możliwości weryfikacji rzeczywistych parametrów emisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@monter1981

Ale wpis w "Uwaga" to nic nie mówi co i jak , brak doprecyzowania i ewentualnego opisu w szczegółach, że np. podniosą na szczytowy zestaw

23 kwietnia 2023 roku kiedy to nastąpi koniec pozwolenia DZC-WRT-51512-92/13 (3) i wniosku TVP/JB-654/2013   , chyba że znowu im przedłużą... 😠

Powinien być opis konkretny w " Więcej >>> "   informacja co i jak, a tam dalej 313m i nic więcej.

https://radiopolska.pl/wykaz/dvbt/2908 

Opis dla nieobeznanego w temacie będzie tylko tajemniczą cyfrą... 🤔

Mnie chodziło konkretnie o tabelę " Emisje wszystkie (wg. wysokości zawieszenia anteny na obiekcie) "co wprowadza potencjalnie w błąd.

Więc uważam że powinno to zostać poprawione, skoro stan faktyczny nadawania jest nadal ze 196m i anten RFS typu RD-24A/6x1.

Dla mnie to bez sensu, a już nie chce mi się pisać do radiopolska z prośbą o erratę .

 

Wkurza mnie ta sytuacja i napisałem dziś do UKE , nie wiem czy w ogóle dostanę kiedyś odpowiedź, ale jak to mówią , "papier jest cierpliwy..."

Dla mnie jest to dziwne jak mogą obowiązywać dwa pozwolenia dotyczące emisji w DVB-T .?

A skoro jest aktualne pozwolenie te co post wyżej podałem, to mogliby się do niego dostosować i nie robić takich jaj.

Co to , więcej prądu będzie im tam brało, czy może to Emitel uprosił ich bo nie ma kasy na modernizację sprzętu..

 

Jak będzie taka potrzeba to napiszę do TVP , że tu tysiące fanów wiarygodnej telewizji od początku cyfryzacji nie mogą "wyraźnie" oglądać rzetelnych informacji...

 

______

Ale bym pomyślał że to byłby żart, normalnie dziś mi ręce opadły z pilotem.

Byłem u takiego starszego ode mnie gościa, bo nie dawał se rady w budżetowym LG-ku , nie ma to jak ręczne a nie automat,

to kazał mi tylko wyszukać i poukładać po kolei kanały TVP i Trwam , jedynie co udało mi się go namówić, to na Fokus.

Resztę musiałem dać do pominiętych, po prostu porażka 🙈 nie potrafiłem w to uwierzyć.

 

 

Edytowane przez irdeto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziwo szybko dostałem odpowiedź od UKE

 

" Prezes UKE wydał pozwolenie radiowe na emisję sygnału multipleksu MUX3 z obiektu Częstochowa Wręczyca Wielka w kanale 41. Pozwolenie określa maksymalne dopuszczalne parametry emisji, o które wnioskowała Telewizja Polska S.A. Obniżenie mocy nadawanej lub „obniżenie” anteny jest zatem możliwe (bez potrzeby zmiany pozwolenia) i zależne od uzgodnień na linii operator multipleksu (Telewizja Polska S.A.) i podmiot odpowiadający za utrzymanie urządzeń nadawczych (Emitel S.A.).

Niemniej pragnę zauważyć, że zgodnie ze wskazanym przez Pana wykazem, formalnie obowiązujące jest pozwolenie DZC-WRT-51512-92/13 (3) z dnia 19 kwietnia 2013 r., zgodnie z którym możliwa jest emisja z niżej zawieszonej anteny. Dopóki emisja MUX3 będzie prowadzona w standardzie DVB-T/AVC, możliwe jest prowadzenie emisji również z parametrami z tego pozwolenia radiowego.  "

 

Spytałem jeszcze raz, czy jeśli pozwolenie DZC-WRT-51512-92/13 (3) wygaśnie 21 kwietnia 2023r

to czy będzie znowu na tych samych zasadach kolejne wydane,

czy może w końcu zacznie obowiązywać to nowsze DC.WRT.5101.541.2022.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Bardzo mało @PowerTV zdradza, widać że ten wyjątkowy komin jest owiany wielką tajemnicą...

(możliwe że jeszcze go nie wybrali, skoro nie ma konkretnego)

 

Z wpisu wynikają dwie przyczyny opóźnienia

- otrzymanie pozwolenia radiowego

- zamontowanie systemu antenowego  > pogoda zimowa

https://forum.satkurier.pl/topic/10885-mux-l3-mwe-broadcast/?do=findComment&comment=1854766

 

Nie liczyłbym że jeszcze w 2022 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...