Skocz do zawartości

Ligi zagraniczne


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry...

 

 

 

Mistrz Włoch - JUVENTUS 

trener: Massimiliano Allegri - Włoch

(wcześniej to samo)

 

 

Mistrz Anglii - CHELSEA

trener: Antonio Conte - Włoch

(wcześniej LEICESTER, trener: Claudio Ranieri - Włoch)

 

 

Mistrz Niemiec - BAYERN

trener: Carlo Ancelotti - Włoch

 

 

Mistrz Rosji - SPARTAK

trener: Massimo Carrera - Włoch

 

 

 

giphy.gif


...do widzenia.

 

 

 

#TheItalianJob

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny Basaksehir o którym wspominałem na poprzedniej stronie ma szanse nawet na dublet! Minimalnie odstaje od aktualnego lidera ligi tureckiej Besiktasu, a w finale Pucharu Turcji zmierzy się z Konyasporem.

 

Mówimy o klubie założonym w 1990 roku, którego kapitanem jest weteran Emre, a gwiazdą Adebayor. Mamy też polski akcent, jokerem drużyny ze Stambułu jest Włoch Stefano Napoleoni, ex- Widzewiak. 

 

W zeszłym sezonie Basaksehir z czwartego miejsca awansował do 3. rundy Ligi Europy, gdzie wyeliminował Rijekę. W decydującym boju o awans do fazy grupowej musiał już jednak uznać wyższość Szachtara. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po raz pierwszy od ośmiu sezonów Mistrzostwo Czech zdobyła Slavia Praga. :)

Już w poprzednim tygodniu Mistrzostwo Chorwacji zdobyła Rijeka, spora niespodzianka, co potwierdzają obrazki z kilku postów wyżej. :)


W Rumunii pierwsze w historii mistrzostwo Viitorula Constanta, klubu założonego w 2009 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to - powiew świeżości / niespodziewany mistrz:

 

AS Monaco

Spartak Moskwa

Feyenord Rotterdam

HNK Rijeka

Slavia Praga

Viitorul Constanța

FC Samtredia

IFK Mariehamn

Budapest Honvéd FC

Infonet Tallinn

Trepca'89 - pierwszy tytul w historii a zarazem pierwsza kosowska druzyna ktora zagra w eliminacjach Ligi Mistrzow

 

 

Zaś jeśli chodzi o nowe zespoły w europejskich pucharach:

 

RB Lipsk

TSG 1899 Hoffenheim

Östersunds FK

Zira FK (klub z Azerbejdzanu, założony zaledwie 3 lata temu - w 2014 roku)

FK Mladost Lučani

Ballymena United F.C.

St Joseph's F.C.

i zespoły z Kosowa (to pierwszy sezon po przyjeciu federacji Kosowa do UEFA).

Edytowane przez Umkwatata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elita napastników, czyli królowie strzelców kilku najlepszych europejskich lig: [aktualizacja]

 

Marcio Amoroso

król strzelców ligi włoskiej (1 raz) i niemieckiej (1 raz)

 

Edinson Cavani

król strzelców ligi włoskiej (1 raz) i francuskiej (1 raz)

 

John Charles*

król strzelców ligi angielskiej (1 raz) i włoskiej (1 raz)

 

Edin Dzeko

król strzelców ligi niemieckiej (1 raz) i włoskiej (1 raz)

 

Zlatan Ibrahimovic

król strzelców ligi włoskiej (2 razy) i francuskiej (3 razy)

 

Ruud van Nistelrooy

król strzelców ligi angielskiej (1 raz) i hiszpańskiej (1 raz)

 

Cristiano Ronaldo 

król strzelców ligi angielskiej (1 raz) i hiszpańskiej (3 razy)

 

Luis Suarez

król strzelców ligi angielskiej (1 raz) i hiszpańskiej (1 raz)

 

Luca Toni

król strzelców ligi włoskiej (2 razy) i niemieckiej (1 raz)

 

Christian Vieri* 

król strzelców ligi hiszpańskiej (1 raz) i włoskiej (1 raz)

 

 

*piłkarze, którzy dokonali tego jako jedyni w historii i jeszcze nikt ich wyczynu nie powtórzył. 

 

Raczej nikogo nie pominąłem. 

 

Z tego co wiem jeszcze nikomu nie udało się zdobyć korony króla strzelców w trzech różnych ligach (mam tu na myśli angielską, francuską, hiszpańską, niemiecką, włoską). Jeszcze nikomu też nie udało się być królem strzelców w następujących konfiguracjach:

 

król strzelców ligi angielskiej i niemieckiej

król strzelców ligi hiszpańskiej i niemieckiej

król strzelców ligi francuskiej i niemieckiej

król strzelców ligi francuskiej i hiszpańskiej

król strzelców ligi francuskiej i angielskiej 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notowania bukmacherow odnosnie tego kto zostanie mistrzem kraju w czolowych ligach w sezonie 2017/18

Niemcy:

Bayern 1.20

BVB 6.5

RB Lipsk 10.0

 

Anglia:

City 3.0

MU 4.25

Chelsea 4.5

Tottenham 9.0

Liverpool i Arsenal po 13.0

 

Hiszpania:

Real 1.80

Barcelona 2.05

Atletico 34.0

 

Francja:

PSG 1.40

Monaco 4.0

Marsylia 15.0

Lyon 17.0

 

Wlochy:

Juventus 1.55

Napoli 7.0

Roma 8.0

Inter 10.0

Milan 15.0

 

Portugalia:

Benfica 2.20

Porto 2.90

Sporting 3.5

Edytowane przez aboutreka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Obejrzałem w ten weekend cztery mecze Serie A, trzy mecze Bundesligi i po tym co zobaczyłem napiszę krótko: system VAR jak na pierwszą kolejkę w tych dwóch ligach odwalił kawał dobrej roboty hellyes.gifbravo.gif

Od kiedy to się ogląda marną Bundeskopankę? Czyżby marketingowcy Eleven spisali się na medal? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy na tym forum nie ukrywałem, że Bundesliga po Serie A jest moją drugą ulubioną ligą piłkarską. Jak ktoś ma za dużo wolnego czasu to pewnie znajdzie nie jedno potwierdzenie w moich archiwalnych postach na tym forum. 

 

Rozgrywki w Niemczech śledzę od dziecka. Rzecz w tym, że NIE KIBICUJĘ niemieckim klubom, reprezentacji na arenie międzynarodowej. Co innego gdy obywatel Niemiec np. Tobias Reichmann zdobywa laury na konto klubu z innego kraju niż Niemcy. 

 

Rywalizację wewnątrz niemiecką jak najbardziej proposuje. Jakiś czas temu pisałem o swoich ulubionych klubach z Niemiec:

https://forum.satkurier.pl/topic/2183-bundesliga/?p=1263231

 

Ulubionych znaczy się rywalizujących z innymi klubami niemieckimi. Bo na arenie międzynarodowej jak już wspomniałem ściskam kciuki za każdą inną drużynę choćby to była Korea Północna. No chyba, że Niemcy trafią na Rosjan wówczas liczę na remis albo inny rezultat, który w danej chwili jest mocno niesprzyjający dla którejś ze stron. W tej sytuacji nawet Polacy grający dla niemieckiego czy rosyjskiego klubu nie zmieniają mojej optyki (tak między nami to gdy widzę Polaków wygrywających i grających dla Niemców to jeszcze bardziej kibicuję ich rywalom. Chociaż żeby nie było takiego Lewandowskiego, Piszczka czy Błaszczykowskiego bardzo propsuje ale w barwach Polski). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w sumie dlaczego pałasz taką nienawiścią niemieckie kluby w europejskich pucharach?

A kto mówi od razu o nienawiści?

 

Mam po prostu na tyle dużo empatii wobec zwierząt, ludzi, moich rodaków (i nie tylko), że jako Polak nie wypada mi zachowywać się inaczej. Nie nawołuję do nienawiści, ja tylko nie kibicuję Niemcom w sportowej rywalizacji międzynarodowej. Nie kibicuję synom, wnukom, prawnukom, spadkobiercom zbrodniarzy niemieckich, którzy cofnęli Polskę w rozwoju. 

 

Choć nie ukrywam, że przed meczem Legii z Astaną uroniłem nie jedną symboliczną łezkę widząc wybitną oprawę Legionistów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że należy pamiętać o historii i w jakiś sposób rozliczać pewne osoby czy narody ale czy taka ortodoksyjność w każdej dziedzinie życia jest normalna?

 

Jakby tak wszędzie i u każdego było to by się niedało żyć. Podobnymi odczuciami darzysz też Rosjan czy Szwedów?

 

Choć na marginesie to ja uważam, że Niemcy właściwie nie odpowiedzieli za to co zrobili i za to jak zni.sz.czyli nasz kraj i mi się to nie podoba, ale to nie miejsce na to.

 

Ale też za co mam mieć pretensję do jakiegoś Larsa z Lipska czy Sebastiana z Willingen za to co zrobili ich rodacy prawie 80 lat temu? Zachowując oczywiście proporcje uważasz, że Łotysze, Słowacy czy Ukraińcy powinni zachowywać się tak samo w stosunku do Polaków?

Mam po prostu na tyle dużo empatii wobec zwierząt, ludzi, moich rodaków (i nie tylko), że jako Polak nie wypada mi zachowywać się inaczej. Nie nawołuję do nienawiści, ja tylko nie kibicuję Niemcom w sportowej rywalizacji międzynarodowej. Nie kibicuję synom, wnukom, prawnukom, spadkobiercom zbrodniarzy niemieckich, którzy cofnęli Polskę w rozwoju.

Przypominam, że Włosi trzymali z Niemcami wtedy. Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że Włosi trzymali z Niemcami wtedy. 

To nie miejsce i nie temat na takie dyskusje, ale...

...tu nawet nie o wojnę mi się tutaj rozchodzi, tylko o tę całą machinę zagłady, fabryki śmierci, masowe mordy, łapanki, egzekucje, piece, pociągi, mydła, wiwisekcje, eksperymenty, katowanie dzieci, noworodków itd. itp. etc.  

 

Wszystkich żołnierzy na polach bitew całego świata poza pewnymi wyjątkami bardzo szanuję, ale nie morderców zabijających z premedytacją kobiety, dzieci, starców, niepełnosprawnych, cywili, zwykłych ludzi itd.

 

 

Koniec offtopu. Amen. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam sytuacja w europejskich ligach w systemie wiosna-jesień plus Mołdawia w związku z reformą rozgrywek ligowych.

Białoruś - na 10 kolejek przed końcem bój o mistrzostwo pomiędzy Dynamem Mińsk a Szachtiorem Soligorsk.

Estonia - na 9 kolejek do zakończenia sezonu liderem jest Flora Tallin.

Finlandia - 9 kolejek do końca, na czele tabeli HJK Helsinki.

Gruzja - 12 kolejek do końca, a liderem jest Dinamo Tbilisi.

Irlandia - coraz bliżej tytułu mistrzostwa jest Cork City.

Islandia - 5 kolejek do końca, a liderem jest oczywiście Valur.

Kazachstan - liderem jest oczywiście FK Astana.

Litwa - Suduva Mariampol ma sporo do wyrobienia zaległości w związku z udziałem w Lidze Europy. Pozostało jeszcze 5 kolejek do końca rundy zasadniczej, po nich kolejny etap, czyli czołowa 6 wchodzi do grupy mistrzowskiej, na razie mają zapewniony udział Żalgiris Wilno i FK Troki.

Łotwa - FK Babite została wykluczona z powodu ustawiania meczu. Pozostało jeszcze 8 kolejek, a liderem jest Spartaks Jurmała.

Mołdawia - po 8 kolejkach liderem jest Szeriff Tyraspol, ten który wyeliminował warszawską Legię.

Norwegia - na 10 kolejek przed końcem liderem jest Rosenborg Trondheim.

Szwecja - na 9 kolejek przed końcem liderem jest Malmoe FF.

Wyspy Owcze - 7 kolejek pozostało do końca, liderem jest Vikingur Goeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...