Skocz do zawartości

Ligi zagraniczne


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Inna sprawa, że Milik do momentu zmiany zbyt wiele na boisku to nie pokazał. 

 

Choć na pewno to też o niczym nie świadczy. Wielu napastników cały mecz jest niewidoczna i dopiero uaktywnia się w ostatnich minutach czy nawet sekundach spotkania. 

 

Szkoda Polaka, ale tylko jego ;) Ja w Holandii sympatyzuje z - ADO Den Haag, Feyenoordem (kolejność nieprzypadkowa), a PSV w sumie też lubię - samymi antagonistami "Joden" więc prawdę powiedziawszy to taki obrót spraw mnie urządza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że na pewno De Boer odrzucił kiedyś bardzo dużą kasę z Rosji. Bodajże Spartak Moskwa proponował mu za sezon 5-6 mln euro, ale Holender ostatecznie na to nie poszedł. Co więcej zarzekał się, że takiej propozycji nigdy nie otrzymał, ale Rosjanie już tacy tajemniczy nie byli i wszystkie ważniejsze szczegóły kontraktu wyszły właśnie od nich. 

 

 

//

 

 

Zmieniając nieco temat. Dziś wielki dzień dla rodziny Pozzo. 

Włoska familia zdołała utrzymać trzy swoje drużyny w trzech arcytrudnych 20-zespołowych ligach: 
- Granadę w La Liga 
- Udinese w Serie A 
- Watford w Premier League 

Duża sprawa i sporo wysiłku musiało to kosztować. Wystarczy popatrzeć jak jeszcze niedawno było sytuowane we Włoszech Udinese, a gdzie klub z Udine jest teraz. Widać, że co trzy kluby to nie jeden. Coś za coś. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam cały czas wrażenie, że on go nie lubi... Tak po prostu. Grał choć nie zawsze, tylko bo musiał go wystawiać, bo Arek strzelał i pewno wstawiennictwu Berkampa. Ogólnie chłopak jest z mojego miasta i strasznie mu kibicuję, aby zawojowal piłkarskie salony, bo zdolny jest i sympatyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to Rostov zagra co najmniej w eliminacjach Ligi Mistrzów.

 

Ten klub to trochę taka kalka Rubina Kazań sprzed kilku lat. Kilka znajomych twarzy na czele z tymi najważniejszymi: Berdyewem, Noboą, Azmounem czy Bukharowem. 

 

Gdyby nie porażka z ostatnią w tabeli Mordovią Sarańsk i remis ze słabym Anzhi to dziś Rostov byłby o krok od mistrzostwa Rosji. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluby Serie A którym dyktowano najwięcej rzutów karnych w latach 1998-2006 & 2006-2014:

 

sThPjwhN9Y_13139255_982526641800783_1929

 

 

 

 

 

A tak wyglądałaby tabela Premier League w sezonie 2015/2016 gdyby nie liczono rzutów karnych:

 

Without-penalties.png

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legia, Bayern, PSG*/**, Juventus** i Barcelona** z krajowym dubletem. Jakiś klub pominąłem? 

 

*Paryżanie dołożyli do tego jeszcze puchar ligi, w którym triumfowali również przed rokiem  

**ParyżanieTuryńczycy i Katalończycy drugi sezon z rzędu 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pominąłeś:

Estonia - Flora Tallin

Walia - The New Saints

Gibraltar - Lincoln Red Lips

Austria - Red Bull Salzburg

Chorwacja - Dynamo Zagrzeb

Dania - FC Kopenhaga

Norwegia - Rosenborg

Słowacja - Trencin

Węgry - Ferencvaros

Gruzja - Dinamo Tblisi

Irlandia - Dundalk

Z szansami na podwójną koronę

San Marino - La Fiorita (muszą wygrać mecz finałowy o mistrzostwo San Marino z Tre Penne)

Luksemburg - F91 Dudelange (muszą wygrać finał pucharu Luksemburga z Mondorfem)

Azerbejdżan - Qarabag (muszą wygrać finał pucharu Azerbejdżanu z Neftchi Baku)

Podsumowując w 16 krajach mistrz wygrał puchar kraju, a w dodatkowych 3 ma jeszcze na to szansę. 

Edytowane przez Sentorio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferencvaros puchar zdobył rok po roku, ale na mistrzostwo czekał ponad 10 lat. Po drodze była jeszcze druga liga. Piękny powrót tego jakże zasłużonego węgierskiego klubu ze stolicy. 

 

Ten sezon jest naprawdę wyjątkowy z tymi licznymi dubletami. Nie mniej wyjątkowy ze względu na słynne degradacje. Dinamo Moskwa... Twente... Stuttgart... Aston Villa...

 

Dinamo jeszcze jakiś czas temu rozbrajało na rynku transferowym triumfatora Ligi Mistrzów z Porto, a Twente całkiem niedawno cieszyło się z mistrzostwa Holandii. Stuttgart niecałe 10 lat temu był mistrzem Niemiec! Hannover reprezentował Niemców w Europie. A Aston Villa grała w Premier League odkąd tylko pamiętam.

 

Newcastle odkąd wrócił na salony angielskiej piłki zdążył ściągnąć do siebie tylu fajnych piłkarzy. Z tego powodu jego spadek do Championship to dla mnie też spora niespodzianka (a może to karma za wyjątkowo nieludzkie potraktowanie chorego na raka, Gutierreza?).  

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom słynnych degradacji dodałbym też m. in.:

Polska - Górnik Zabrze

Szkocja - Dundee United

Ukraina - Mettallist Charków (nie dawno grali w pucharach z Ruchem i Legią)

Szwajcaria - FC Zurich (w 2009 w Lidze Mistrzów, a w 2014 roku w fazie grupowej Ligi Europy)

Przykład FC Zurich pokazuję, że mimo dużych pieniędzy w Lidze Mistrzów i Lidze Europy, przy złym zarządzaniu klubem można nawet spaść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Zurich to rzeczywiście jakieś przegięcie. Śledziłem ligę szwajcarską przez dłuższy czas i tam o utrzymanie właściwie liczyły się tylko dwie drużyny. Vaduz z Lichtensteinu i Lugano Zdenka Zemana. Byłem przekonany, że któraś z tych dwóch ekip spadnie. 

 

O Górniku faktycznie zapomniałem, ale z drugiej strony. Daleko mu do potęgi sprzed lat. Jakiś czas temu po tych licznych inwestycjach z Allianz Zabrzanie sensacyjnie zlecieli z ligi. Teraz też bliżej było im bardziej do dołu tabeli niż do góry. 

 

Większą niespodzianką jest dla mnie ten Metalist. Ekipa wzorująca się przez lata na Szachtarze. Ściągająca do siebie naprawdę ciekawych zawodników. Przecież stamtąd wywodzi się Taison. W czasach swojego prosperity ściągnęli też do siebie Alejandro Gomeza z Serie A za niemałe pieniądze jak na taki klub. 

 

Rozumiem, że tam u nich z finansami krucho? 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o degradację Newcastle to dobrze im to zrobi. Naściągali szrotu, któremu nie chciało się grać a w połączeniu z takim fachowcem jak McClaren nie wróżyło to niczego innego jak właśnie spadek. Może gdyby trochę wcześniej zdecydowaliby się zatrudnić Beniteza, sytuacja w tabeli wyglądałaby zupełnie inaczej. Wszystko jednak wskazuje na to że to Rafa poprowadzi Sroki w Championship i za rok wrócą do PL dużo silniejsi.

 

Jeśli chodzi o inne ligi, to do szkockiej Premier League wracają Rangersi,a dzisiaj zakontraktowali Joey'a Bartona. Biorąc pod uwagę jego charakter to najbliższe derby z Celtikiem zapowiadają się niezwykle ciekawie. Z kolei Celtic zatrudnił na stanowisku managera Brendana Rodgersa, a tym samym Rodgers stał się najlepiej zarabiającym managerem w historii szkockiej piłki. Ma podobno dostać na wzmocnienia Ł15mln, a na szkockie warunki to pieniądze ogromne. Jako wieloletni kibic Celticu oczekuje, że moja drużyna zagra po długiej absencji w fazie grupowej LM :)

Edytowane przez flh01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi wierzyć lub nie, ale jak zobaczyłem McClarena to od razu położyłem na nich krzyżyk. Tam trzeba  było trenera, który by ich wziął krótko. A po odejściu Pardewa to Carver też był za spokojny, takie ciepłe kluchy. Natomiast McClaren to już groteska. Drużyna przegrywała po 0-4, 0-5, a on jeszcze w wywiadach dla BBC się uśmiechał, żartował. Nawet nie miał poczucia, że nie wypada. No ale jak się dwa razy remisuje 1-1 i 0-0 z Aston Villą to raczej trudno się utrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada sie reforma austriackiej Bundesligi

https://twitter.com/martingrantross/status/737883893702000640

 

Terminy startu sezonu 2016/17 w najmocniejszych ligach:

angielska 13.08

niemiecka 26.08

hiszpanska 21.08

wloska 20.08

francuska 13.08

rosyjska 31.07

turecka 19.08

szwajcarska 23.07

belgijska 29.07

 

Rzuca sie  w oczy bardzo pozny start Bundesligi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...