Skocz do zawartości

Ligi zagraniczne


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

FK Moskwa nie zagra w nowym sezonie Premier Ligi z powodu kłopotów finansowych. http://www.futbol.pl/artykul/75959.html

Tak jak tam skomentowałem, to jakoś nie szkoda mi tej drużyny. Powód? Na jej mecze garstka ludzi przychodziła. W Moskwie nie jest jak w Londynie, gdzie na każdy klub (nawet na taki jak West Ham United ) przychodzą tłumy i wypełniają trybuny po ostatnie siedzenie. Tam najwięcej kibiców ma Spartak. Ale i tak na mecze Spartaka nigdy nie widziałem pełnego stadionu. Nawet taki klub jakim w ostatnim czasie jest CSKA Moskwa nie elektryzuje Moskwian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka w Bundeslidze pomimo dopiero 22 kolejki, chyba wchodzi w decydującą fazę. Dziś obie drużyny ,które ścigają się o "majstra" wygrały swoje mecze. Leverkusen pokonało Wolfsburg 2-1 ale wg mnie nie zachwycili. Grali po prostu solidną piłkę ,ale bez fajerwerków. Bayern pokonał BVB 3-1. Tego meczu nie oglądałem, ale widziałem ostatnie poczynania Bawarczyków. Grają o klasę lepiej od reszty zespołów z ligi. Widać ,że Van Gaal potrzebował czasu na poskładanie drużyny z początkowo rozkapryszonych indywiduów. Czarodzieje na skrzydłach (Robben i Ribery) grają coś czego w tej lidze od dawna nie było. FCB jest prawie na poziomie takich klubów jak MU czy Real. Jedyne czego im do ich klasy brakuje to solidna defensywa. Inne kluby z Niemiec to jednak nie to. Do tych dwóch klubów aspirują jeszcze Schalke trenowane, przez świetnego trenera Magatha, oraz HSV. Schalke to jednak drużyna za młoda na sukces mistrzowski w tym sezonie. Za rok, jeśli Magath tam zostanie będą jeszcze groźniejsi niż w tym sezonie. HSV ma nierówną formę i częste problemy z kontuzjami piłkarzy. Dziś ograli wychodzący z kryzysu VFB Stuttgart. Wymienieni już aktualni mistrzowie Niemiec, Wolfsburg, to nawet nie połowa tej drużyny co za Magatha. Po pierwszej rundzie wszyscy skazują Herthę na pewną degradacje; ja sądzę jednak, że po transferach, które porobili; po ogromnej walce utrzymają się. Dla mnie murowani kandydaci do spadku to Norymberga. Reszta ze słabszych drużyn ma takie same szanse na utrzymanie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że przy jednej bramce zaliczył asystę, a przy drugiej pomógł piłce znaleźć się w siatce :wink: A w Szkocji piękny mecz: Aberdeen zremisowało z Celticiem 4:4. Dawno takiego wyniku w lidze szkockiej nie widziałem. Dobrze bronił Boruc (obronił strzał z 5 m i prawie obronił rzut karny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Van der Sar skonczy kariere to ManU kupi nowego bramkarza.Jakies pol roku temu mowilo sie o Idrissie Kamenim i ten kandydat wydaje sie bardzo prawdopodobny.A Kuszczak powiedzial, ze jak w nastepnym sezonie nie bedzie I bramkarzem to zmienia klub.Chetnych na pewno brakowac nie bedzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Eredivisie:

NAC - PSV 2-1 :D

Sparta - Ajax 0-3 :jupi:

RKC - Twente :x

 

Ajax odrobił 3 punkty do PSV i traci teraz do drużyny z Eindhoven 3 punkty. Natomiast aż 6 do lidera z Enschede.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

projekt alf jakie są twoje ulubione ligi zagraniczne???????

 

Że Serie A, to wiemy, a jakie jeszcze?

Biorąc pod uwagę tylko ligi z najwyższych klas rozgrywkowych oraz wyłączając polską Ekstraklasę i rozgrywki ligowe z innych kontynentów to:

 

1. Serie A (ITA) 

2. Bundesliga (GER)

3. Premier League (ENG)

4. La Liga (ESP)

5. Ligue 1 (FRA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ajax przegrał w ostatnim meczu mistrzostwo dzięki m.in. swojemu trenerowi. De Boer ściąga Milika, gościa co strzelił w sezonie wiele bramek, przy stanie 1:1 na pół godziny przed końcem meczu, gdzie Milik grał dobre zawody, a Ajax potrzebuje wygrać. Hehe, po tej decyzji chciałem by się skończyło 1:1 i tak się stało. PSV wygrało swój mecz i zostało mistrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...