Skocz do zawartości

Internet Wi-Fi a nBox


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam internet radiowy z nadajnika mam kartę w komputerze do bezprzewodowego internetu.

Chciałbym podłączyć nBoxa do neta. I tu właśnie moje pytanie czy jest możliwość podłączenia w taki sposób:

Antena==>jakiś router lub inne urządzonko==>jeden kabel eth na nBox drugi do kompa??

Po prostu nie chcę Włączać kompa dla posłuchania radia z nBox tylko żeby indywidualnie to działało i niezależnie...

proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Naprawdę nie da się inaczej?

Mam router Wifi na piętrze, a nboxa na parterze - strop betonowy, nie mam jak przekuć, żeby puścić kabel. Może jakieś "przejściówki", czy inne specjalistyczne urządzenie by pomogło ?

Coś takiego:

ROUTER---(wifi)---<>--(kabel)--NBOX

Naprawdę nie ma nic takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, no widzicie... a jednak się da jakoś. :brawo:

Dzięki za podpowiedź.

Ciekawym, ile taki access point może kosztować i jaki by się nadał...

Czy np. taki: http://www.ceneo.pl/276268, tj. PLANET WAP-4000

Albo może taki: http://www.ceneo.pl/627461, czyli TP-Link (TL-WA501G)

:idea: A już najlepiej, gdyby niejako "przy okazji" przedłużał mi zasięg Wifi, ale pewnie za dużo wymagam :oops:

Czy możecie coś polecić :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jam mam taki problem w jednym pokoju modem kablowy i komp stacjonarny podłączony do routera d-link dir-300 w drugim pokoju laptop i nbox i chciałbym podłączyć internet, próbuję tak: bezprzewodowo z routerem podłączyłem laptopa internet działa i teraz podłaczam kablem skrosowanym laptop i nbox i chcę uzyskać internet na nbox i niestety nie działa. w czym problem w połączeniach sieciowych mam połączenie sieci bezprzewodowej jak mam teraz to skonfigurować laptopa z nbox żeby internet zadział na nboxie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...

czyli aby pisało Bridge??

Jak tak to mam po starej radiówce jakiś niebieski.

Znajomy chyba cos takiego miał jak dzielił po równo TePsę ze współlokatorami, miał router ADSL2+ i AC z Tomato do równego podziału.

Wtedy wbijam w AP na PC, ustawiam połączenie z Routerem, Ap podłączam po LAN z Nboxem i smiga.

Chyba jak będe miał N to pokombinuje, tyko czy jest sens?? Jak by można było zamawiać filmy VOD on-line (jak w TP) z większej biblioteki to OK, a tak to chyba zdalnie nagrywać tylko mozna (ale słyszałem że nie zawsze działa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

W przypadku routerów WiFi możliwych jest kilka trybów pracy. Najpopularniejsze to:

AP - Access Point, czyli udostępnianie netu radiowo,

APC - Access Point Client, czyli klient innego Access Pointa - stanowi jakby odbiornik do przedłżuenia sieci dalej, można do niego podłączyć np. switch, urządzenie klienckie lub inny AP,

Bridge Point to Point - połączenie mostkowe dwóch AP, mozna to porównać do radiolinii,

Gateway (dla routerów z wbudowanym switchem) - tryb pracy jak AP z przypisaniem portu pierszego portu switcha jako WAN dla routera.

 

Pozdrawiamm,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam WDS (http://pl.wikipedia.org/wiki/Wireless_Distribution_System). Mam identyczne 2 tanie rutery Edimax n. Jeden podłączony do Internetu, a drugi w szafce pod telewizorem powiększa zasięg, wzmacnia sygnał oraz okablowuje dekoder nBox i kino domowe Blu-Ray. Na obu ustawiona ta sama nazwa sieci. WDS pogarsza lokalną prędkość, ale ja wolę kopiować większe pliki przenośnymi dyskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jam mam taki problem w jednym pokoju modem kablowy i komp stacjonarny podłączony do routera d-link dir-300 w drugim pokoju laptop i nbox i chciałbym podłączyć internet, próbuję tak: bezprzewodowo z routerem podłączyłem laptopa internet działa i teraz podłaczam kablem skrosowanym laptop i nbox i chcę uzyskać internet na nbox i niestety nie działa. w czym problem w połączeniach sieciowych mam połączenie sieci bezprzewodowej jak mam teraz to skonfigurować laptopa z nbox żeby internet zadział na nboxie

 

własnie sie zastawiam nad kupnem n z tym nowyn dekoderem i bede miał ten sam problem, i tu pytanie czy internet złapany na laptopie przez wi-fi można puścić dalej kablem do dekodera. ogólnie to potrzebuję to tylko po to żeby działało radio przez dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Pawła,

 

Tak połączony kablem krosowym,w laptopie jest ustawione i dalej nie działa, nie wiem co z tym zrobić?

po podłączeniu neta do dekodera pojawia się komunikat Sieć niezidentyfikowana, a po opcji rozwiązywania problemu pisze tak: Karta sieciowa Dekoder nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP. Ana dekoderze pisze że nie nawiązał połączenia z internetem. pomocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...