Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wzmacniacz / symetryzator do anten DVB-T

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

#141 moimzdaniem

moimzdaniem

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 107 postów
  • Od: 15 maj 2017
  • LokalizacjaKruszwica

Napisano 12 sierpień 2017 - 21:33

U mnie było tak, że miałem w siatce wzmacniacz ekranowany Cabletech 25dB (odbiór był git, nieprzesterowany, i wszystkie multipleksy), ale postanowiłem przerobić zestaw - siatka została jak była, ale reszta wymieniona; aktualnie w antenie zamiast wzmacniacza mam symetryzator Badmor Profi na kanały 6-60, kabel Triset 113 PE (stary był już skruszały) i wtyk antenowy kątowy Telkom Telmor. Wszystkie muxy odbieram elegancko. Mux 1-3 po 100kW, mux8 14kW polaryzacja pionowa, ok. 30 km w linii prostej do nadajnika, antena jakieś 5m nad ziemią, profil terenu płaski. Tak to wygląda u mnie. A u ciebie moc nadajnika dwukrotnie mniejsza i 15 km dalej. Masz podany mój przykład. Ocenę co do dalszych Twoich zakupów pozostawiam Tobie.

Multimedia Polska: StartBoxPlus, Sport HD Extra, Filmy i Seriale, pakiet HD, Canal+ Prestige, HBO HD MAX, Sport Champions HD, multiroom 3xIPS, net 20 Mb = 80 zł/m-c.

DVB-T: RTCN Konin - Żółwieniec

SAT: 2x"zez" - 100cm, 60cm -  Hotbird 13E+Astra 19,2E

Opticum Sloth Combo Plus, Ferguson AF3100CK

#142 K63

K63

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 816 postów
  • Od: 28 cze 2012

Napisano 12 sierpień 2017 - 23:20

RTON Czarna Gora, 50kW, Odbior Nowa Ruda.

Profil wygląda stosunkowo optymistycznie, więc jeżeli nie masz przeszkód w postaci gęstych drzew i budynków, to przy tej odległości powinieneś mieć odbiór na symetryzatorze. Nie tyle siła sygnału jest istotna, co jego jakość. Dobór wzmacniacza uwarunkowany jest parametrami uzyskanymi na antenie pasywnej, więc trudno z góry przewidzieć jaki będzie Ci potrzebny. Ze wzmacniaczem ostrożnie, bo w pobliżu masz doświetlenie mux-3 i zapewne jakiś BTS z LTE, więc istnieje ryzyko przesterowania. Jak daleko masz te nadajniki? Może być Ci potrzebny filtr LTE

CryptoBox CR 652HD Combo / Ferguson ARIVA 210 Combo / 2 x Cameleon NC+ / MABO 105cm / zez 2 x Twin ABOVIO

CryptoBox CR 752HD Combo/ Cameleon NC+ / Corab COR-900 + zez

#143 swojadroga

swojadroga

Support Team

• Support Team
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6664 postów
  • Od: 19 lip 2010
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 13 sierpień 2017 - 05:48

Dlatego nie bawiłbym się siatką, tylko wybrał coś z tego: http://www.hollex.pl...vb-t/uhf-dvb-t/

Aktualne oferty dla nowych klientów w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży CP i Plus.

Oferty z Polsat Sport Premium dla obecnych abonentów CP.

34057.png

Nie udzielam porad przez PW! Jeśli czcionka jest za mała, to nie udzielam porad przez PW!

#144 Obywatel13

Obywatel13

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 4 postów
  • Od: 12 sie 2017

Napisano 16 sierpień 2017 - 12:09

Profil wygląda stosunkowo optymistycznie, więc jeżeli nie masz przeszkód w postaci gęstych drzew i budynków, to przy tej odległości powinieneś mieć odbiór na symetryzatorze. Nie tyle siła sygnału jest istotna, co jego jakość. Dobór wzmacniacza uwarunkowany jest parametrami uzyskanymi na antenie pasywnej, więc trudno z góry przewidzieć jaki będzie Ci potrzebny. Ze wzmacniaczem ostrożnie, bo w pobliżu masz doświetlenie mux-3 i zapewne jakiś BTS z LTE, więc istnieje ryzyko przesterowania. Jak daleko masz te nadajniki? Może być Ci potrzebny filtr LTE

Zglebilem ciut wiecej temat i przyznaje racje. Nie ma zlotej porady.

Zaczne od zakupu symetryzatora i powroce z danymi.. i w tedy moze bardziej sie uda wstrzelic w odpowiedni wzmacniacz. ;)

Pozdrawiam.

#145 pierścień

pierścień

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1409 postów
  • Od: 30 gru 2008
  • LokalizacjaKielce

Napisano 13 czerwiec 2018 - 14:15

Zasilania potrzebuje wzmacniacz, symetryzator nie.

Jeśli zmienię wzmacniacz na symetryzator to czy, gdy wyłączę zasilanie... zasilacza to wtyk antenowy do TV, który pozostał po zasilaczu będzie działał przy symetryzatorze? Czy lepiej zamontować zwykłą wtyczkę zamiast pozostawienia wejścia antenowego po zasilaczu?

#146 K63

K63

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 816 postów
  • Od: 28 cze 2012

Napisano 13 czerwiec 2018 - 16:12

gdy wyłączę zasilanie... zasilacza to wtyk antenowy do TV, który pozostał po zasilaczu będzie działał przy symetryzatorze? Czy lepiej zamontować zwykłą wtyczkę zamiast pozostawienia wejścia antenowego po zasilaczu?

Będzie działało, ale wtyk od zasilacza (separator) ma większe tłumienie niż zwykła wtyczka antenowa. Miałem raz klienta, który miał sygnał podzielony na 4 telewizory i przy każdym separator zamiast wtyczki. Tak mu doradzono w sklepie i ... miał z tego powodu problemy z poprawnym odbiorem. Wymiana na zwykłe wtyczki antenowe spowodowała poprawę jakości sygnału 100/100.

Użytkownik K63 edytował ten post 13 czerwiec 2018 - 16:14

CryptoBox CR 652HD Combo / Ferguson ARIVA 210 Combo / 2 x Cameleon NC+ / MABO 105cm / zez 2 x Twin ABOVIO

CryptoBox CR 752HD Combo/ Cameleon NC+ / Corab COR-900 + zez

#147 pierścień

pierścień

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1409 postów
  • Od: 30 gru 2008
  • LokalizacjaKielce

Napisano 13 czerwiec 2018 - 16:14

Czyli zwykłe wtyczki najlepsze. Dzięki @K63! :)