Skocz do zawartości

Wzmacniacz / symetryzator do anten DVB-T


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

U mnie z odbiorem kanału 22 na tej antenie nie było żadnych problemów (MUX 3 Siemiatycze/Makarki). Przy antenie zmontowałem "pierwszy lepszy" przedwzmacniacz jaki miałem w szufladzie, :D lecz interesuje mnie głównie opinia na temat serii LNA vs. serii MC wzmacniaczy. Używał ktoś tego drugiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wzmacniacz bardziej polecacie do anteny kierunkowej? Waham się pomiędzy LNA 177, a serią MC, np. MC-9102. W internecie czytałem opinie, że ten drugi też dobrze się sprawdza. :smile:

Witam. Możliwości jest wiele, wszystko zależy od kieszeni i przeznaczenia.

Wzmacniacz rurkowy PAR-820 (http://www.telmor.pl/Klient-indywidualn ... e-antenowe)

Wzmacniacz masztowy z serii AM (http://www.telmor.pl/Klient-indywidualn ... e-masztowe)

Wzmacniacz masztowy WK-310 (http://www.telmor.pl/Klient-indywidualn ... iacz-DVB-T).

Jeśli chodzi o odbiór trzech MUX-ów, polecam ten ostatni. Wyselekcjonuje trzy sygnały o różnych poziomach odbieranych w zakresie pasma UHF w celu ich wyrównania. Nie będzie problemów przy dalszej "obróbce".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kogoś zainteresuje, więc podzielę się moimi spostrzeżeniami. Zakupiłem dwa przedwzmacniacze MC-9102 oraz popularny LNA 177. Cenowo wychodzi podobnie, jednak w praktyce nie zauważyłem większej różnicy w jakości odbioru. Jedynym niewielkim szczegółem, jakim dało się zauważyć jednak jest to, iż w moim przypadku MC-9102 poradził sobie delikatnie lepiej w zakresie niższych częstotliwości, a mianowicie 482 MHz. Sygnał był o około 2% silniejszy (wg skali tunera Eurocomm). Przedwzmacniacze testowałem na mojej starej, odrestaurowanej antenie kierunkowej Yagi-Uda. :) Muszę przyznać, iż po dokładnym jej oczyszczeniu oraz wymianie wszystkich zardzewiałych śrub radzi sobie z odbiorem nie gorzej od ATX-ów, z którymi też miałem do czynienia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Ja mam w domu zainstalowaną zwykłą antenę siatkową i za jej pomocą bez problemów odbieram wszystkie obecne trzy MUX-y DVB-T w Polsce. Nie odbieram tylko kanałów czeskich, choć przy wyszukiwaniu kanałów pojawiają się one też na liście kanałów w moim telewizorze. Do ich odbioru potrzebowałbym zapewne antenę kierunkową. Co ciekawe, tę antenę siatkową zainstalowaną mam... pod dachem domu, na strychu. :)

Ja generalnie jednak nie korzystam z DVB-T, tylko głównie z telewizji satelitarnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie trzeba i nie polecam takiej anteny gdyż nie odbiera słabych multipleksów .

Tydzień temu Ci napisałem, że ta antena jest dobra do odbioru nadajników do 10 kilometrów, ale jednak się uparłeś i masz efekt.

 

@Myster - dokładnie tak, i to nie ostatnia osoba która się na to natnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...