Skocz do zawartości

Wzmacniacz / symetryzator do anten DVB-T


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, żę zasilacze te pracują na 12V, domyślam się też, że nikt nie sprawdzał ich charakterystyki wzmocnienia przy 5V, ale może ktoś poczynił próby czy wzmacniacz taki przy zasilaniu 5V bardziej wzmacnia czy pogarsza sygnał? Domyślam się też, że nikt charakterystyki jego wzmocnienia przy 5V nie sprawdzał, ale może jest ktoś, kto wie czy to ma szansę współpracować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie działać. Ja mam wzmacniacz w siatce na 12V. Jak odłącze zasilacz i włącze na swojej Wiwie zasilanie na antene to i tak jest brak sygnału.

Cóż, w większości przypadków "odłączenia zasilacza", nawet nie dziwie się, że to nie działa. Blokadą jest separator.

Jak jakiś wzmacniacz ma być zasilany 12V to nie ma co kombinować zasilając go 5V, to może przypadkowo jakoś działać ale na pewno nie będzie tak samo działało jak przy 12V dla których został zaprojektowany.

Jestem tego w pełni świadom, że urządzenie ma to swoją charakterystykę dla 12V, ale ogólna opinia głosi, że obniżenie napięcia nie wiąże się z całkowitym wyłączeniem z pracy (jak przy urządzeniach posiadające tranzystory bądź ogólniej określane zabezpieczenia) a zmianą charakterystyki. Wydaje mi się, że niewiele mi brakuje do odbioru, więc może to by wystarczyło:)

Wygląda na to, że nie obejdzie się bez testów. Obmyślę plan i pokombinuję:)

Bardzo dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jakby się komuś "nudziło" może zrobić charakterystykę wzmocnienia danego wzmacniacza przy zasilaniu 12V i przy 5V i się podzielić nią na tym forum :D Pamiętam, że kiedyś do anten siatkowych widziałem zasilacz z pokrętłem, które zapewne służyło do zmniejszania wzmocnienia przez zmniejszanie napięcia zasilania, taki "wynalazek" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz z pokrętłem to bardzo często spotykane rozwiązanie:) Tylko pytanie, czy na pewno pokrętło zmniejsza napięcie, czy może ogranicza natężenie prądu. Jeżeli napięcie to zaraz pomierzę w jakich granicach, bo mam taki zasilacz w domu i wzmacniacz:)

 

Sprawdziłem. Od niemal zera aż do 13V. Nie jest to płynna regulacja, prędzej "płynna", ale jest. W związku z tym zaryzykuję na 5V.

Chwilowo mam jakiś podrobiony wzmacniacz o oznaczeniu LNX 77A Zobacze czy w ogóle ruszy w antenie jak tylko się do niej dostanę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Przede wszystkim musisz być w zasięgu czeskich nadajników oraz skierować antenę w ich stronę, ale wówczas możesz stracić odbiór nadajników polskich jeśli kierunek odbioru mocno się będzie różnił od obecnego. Często potrzebne są dwie oddzielne anteny do prawidłowego odbioru. Co do wzmacniacza jeśli ta antena nie jest w niego w ogóle wyposażona można poszukać dedykowany dla niej wzmacniacz (płytkę, którą powinno się dać zamontować wewnątrz anteny) bądź jakiś inny typowy wzmacniacz antenowy do którego wejścia podłączysz kabel z anteny, najlepiej żeby miał on regulację wzmocnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To i tak tanio inni ci co grzebią polecają mi ten model

 

http://allegro.pl/antena-televes-dat-hd ... 88583.html

 

sęk w tym że ten model jest na 1 pasmo UHF a przyszłościowe pasmo VHF

 

Tu jest na oba pasma http://allegro.pl/antena-uhf-vhf-combo- ... 64770.html ale nie podali czy z filtrem

 

Podaj swój model o którym mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd chcesz odbierać i gdzie te anteny byłyby zamontowane. Te anteny co podałeś też Ci 100% gwarancji nie da. Klasyczne połączenie i zazwyczaj poprawne (zależy od miejsca instalaci) to według tego schematu http://www.dipol.com.pl/uniwersalne_schematy_instalacji_antenowej_dla_naziemnej_telewizji_cyfrowej_dvb-t_bib213.htm#04 .Oczywiście te schematy tylko nakreślają sytuacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z takiego wzmacniacza

 

 

wzmacniacz_szerokopasmowy_ws860.jpg

 

Czyli też przydałoby się wymienić? Owszem zabytek dlatego czas wymienić :brawo:

Kiedyś w kablówce mieliśmy pełno podobnych (model z kanałem zwrotnym WS 900) a WS 860 albo podobne były jeszcze przed nimi zanim był uruchomiony kanał zwrotny. W jednych i drugich padały co chwilę kondensatory w zasilaczu lub w ogóle siały zakłóceniami np. po całym VHFie. Jedna partia WS 900 wracała z serwisu, druga wyjeżdżała takie to były wzmacniacze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...