Skocz do zawartości

CANAL+ online - oferta dla abonentów platformy CANAL+


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.01.2023 o 08:20, arek1 napisał(a):

Witam!

Od kilku miesięcy "walka" o 4k w canal plus online. Kilka razy zgłaszany problem, że choć występuje hdr to rozdzielczość maksymalnie 10 megabajtów. I wczoraj taka oto odpowiedź od nadawcy:

"Zalecamy kontakt z producentem TV. Kanał CANAL+ 4K Ultra HD jest nadawany w HDR, działa bez problemów na różnych modelach TV. Sytuacja u Pana sugeruje, że model TV ma problem z odtwarzaniem HDR Hybrid Log Gamma w strumieniowaniu. Jeśli po stronie aplikacji nie mamy problemu z działaniem 4K z HDR HLG na wielu modelach (jest Pan jedynym znanym przypadkiem zgłaszającym taki problem), to nie jest to do poprawienia po naszej stronie, tylko u producenta TV.

Błąd UPES102_2 został rozwiązany. 

Problem nie powinien już występować, prosimy o weryfikację. Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Dokładamy wszelkich starań aby problem nie powrócił."

Mają rację? TV Philips 9206.

Mam ten sam model.

 

Kłamią i szukają dziury w całym. Uczepili się HDRu, który przecież działa...

 

Już to im zgłaszałem kilka miesięcy temu, pisałem nawet tu na forum o tym.

Jest lista modeli, które oficjalnie wspierają 4k dla aplikacji c+ online i reszta jest sztucznie przyblokowana.

Dlaczego tak piszę?

 

Bo zanim c+ pochwaliło się oficjalnie, że udostępniło 4k w wersji online, bez problem mogłem przerzucić c+ 4k w najwyższą rozdzielczość przy 17mbit/s. Po 2 dniach opcja ta została u mnie zablokowana i najwyższą opcją jest do dziś 1080 przy 10mbit/s.

 

Nie rozumiem dlaczego c+ nie odblokuje całej aplikacji nawet jeżeli miałoby to się wiązać w przestawienie jakichś zaawansowanych opcji.

Przecież to śmiech na sali, żeby stareńki mibox3 mógł odtwarzać z zacięciami 4 audycje w Multiview, a jeden z najwydajniejszych modeli z zeszłego roku ma Multiview przyblokowany do 2 streamów jednocześnie i ogranicza się mu 4k.

Edytowane przez adam-adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2023 o 20:25, LorDx napisał(a):

Prędzej należy pisać do Philipsa, już dał popis w MUX4 i kanał Wydarzania24 :) c+ za philipsa softu nie poprawi.

 

Wydarzenia24 działają bez problemu po którejś aktualizacji i jakbys nie zauważył to pisałem, że c+ 4k działał bez problemu w najwyższej rozdzielczości bez żadnych zacięć zaraz po wprowadzeniu tej opcji, ale przed jej oficjalnym ogłoszeniem. Po prostu c+ przyblokował modele które oficjalnie nie są na liście i nie chciało im się więcej testować.

Sam fakt, że na liście najnowsze modele są z rocznika 2021 świadczy o tym, że wrzucili najpopularniejsze na tamten moment urządzenia we Francji i olali sprawę. Programiści odhaczyli zadanie jako wykonane.

 

Jest to o tyle ciekawe, że na liście są 4-5 letnie Sony na poprzednich mediatekach, a nie ma Philipsow z 21/22, z mocniejszymi bebechami (o ile nie najmocniejszymi na tamten czas).

Pisałem do supportu, że mogę być testerem jakiejś bety, by odblokowali ten model - zlali sprawę.

Dlatego pisałem też, żeby jak nie chcą oficjalnie nic dodać, to niech odblokują to w opcjach zaawansowanych dla chętnych.

 

12 godzin temu, piter1114 napisał(a):

lista? może więcej danych?

Czym poza info. o jakości wideo w aplikacji canalplus dokonałeś takich pomiarów?

Nie robiłem żadnych pomiarów. Jest oficjalną lista modeli, które mają odblokowane rozdzielczość 4k i c+ nie kwapi się, by dodać nowe, bo pewnie centrala we Francji ma na to kompletny brak ciśnienia.

 

Poniżej cytat ze strony z komunikatami medialnymi c+:

 

Kanały i treści w 4K będą na start udostępnione w aplikacji CANAL+ online na telewizorach Sony (Android TV 2017 - 2021), Samsung (Tizen 2018, 2020, 2021), dekoderze CANAL+ BOX 4K, Amazon Fire TV Cube, Amazon Fire TV 4K Stick oraz NvidiaShield.

Edytowane przez adam-adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, adam-adam napisał(a):

Kanały i treści w 4K będą na start udostępnione w aplikacji CANAL+ online na telewizorach Sony (Android TV 2017 - 2021), Samsung (Tizen 2018, 2020, 2021), dekoderze CANAL+ BOX 4K, Amazon Fire TV Cube, Amazon Fire TV 4K Stick oraz NvidiaShield.

To bardzo stary zapis niemajacy nic już z rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, piter1114 napisał(a):

4k na apce canalplus ?

Tak na Samsungu mam C+ 4K i treści w 4K

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, gość napisał(a):

na Samsungu mam C+ 4K i treści w 4K

W takim razie rzeczywiście potwierdziłoby się faworyzowanie (czyt.korzystny deal) niektórych marek. Spotkałem się niedawno z przypadkiem, gdzie przy próbie sparowania pilota od sony tv z dekoderem CP nic z tego nie wyszło, gdzie wcześniej było ok. Po drążeniu tematu okazało się,że CP nie doszedł do porozumienia z sony w tej sprawie.I od tak, odczuli to użytkownicy.Mam nadzieję,że na tcl tv, zobaczę kiedyś treści w 4k z apki CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stoję przed wyborem, czy brać drugą umowę, czy korzystać na codzień z kanałów live na c+ online w tv. Moja obawa o aplikację w tv jest taka że np. obraz mimo wystarczającego internetu bedzie np przycinać. Na chwile obecną wszystko śmiga, ale pamietam że w zeszłym roku zdarzały sie zacięcia. Ktoś z was korzysta z c+ online na codzień ? Jest to "stabilne" rozwiązanie ?

Edytowane przez marxel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem z czego planujesz korzystać.. ja na codzień korzystam z programów informacyjnych (TVN24/TVN24BIS/CNN/Euronews/France24) i działa mega dobrze.. szczególnie przy Multi-Live.. w porównaniu z Polsat Box Go czy UPC TV GO, które posiadam, C+ online to inna liga, jak dla mnie najlepszy obecnie serwis dla TV Online... 

Jak czasami zdarzają się jakieś przycięcia, utraty dźwięku, etc..  przy pozostałych serwisach to przy C+ online zero.. czy po światle czy po GSM... 

 

Jeśli o mnie chodzi to spokojnie mi to wystarczy.. ale u mnie w chacie aplikacja to chyba zbyt skomplikowana sprawa i dla reszty i musi być tradycyjna TV, gdzie włączą i leci a nie muszą wybierać co i jak...

W tym przypadku C+ online się nie sprawdza.. więc oni mają swoją telewizję, a ja używam C+ online.. :) ale uważam, że to bardziej kwestia mentalna.. 

Edytowane przez gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...