Skocz do zawartości

Naziemna tv cyfrowa DVB-T Konin


amarok4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkam w okolicy Radziejów-Włocławek-Konin. Obecnie odbieram analogowo kanały tv naziemnej z nadajnika w Koninie.

Mam następujące pytanie: czy ktoś może wie kiedy zacznie coś się dziać w Koninie z naziemną tv cyfrowa kiedy jakie kanały bd dostępne i czy odpłatnie czy za darmo.Jeśli ktoś coś wie proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, dzisiaj włączono przekaz NTC z Konina do którego mam ok. 60 km i ustawioną na niego antenę siatkową i o dziwo mam obraz, moc sygnału 70%, jakość 80%. Wcześniej słyszałem, że do odbioru NTC jest potrzebna antena kierunkowa bo na siatkowej nie da rady, a tu proszę u mnie wszystko ładnie śmiga.

 

Cytat ze strony UKE:

"Jeśli chodzi o antenę, to praktycznie wszystkie anteny używane dotychczas będą dobrze odbierały sygnał telewizji cyfrowej. Wyjątkiem będą tzw. anteny siatkowe, w szczególności stosujące tzw. wzmacniacze szerokopasmowe. Te przypominające suszarki do bielizny konstrukcje metalowe są najczęściej tak skonstruowane, aby wzmacniały siłę praktycznie wszystkich sygnałów jakie trafią w ich sieć."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie. Czy ma ktoś informację, kiedy Żółwieniec rozpocznie emisję MUX3? Chętnie pooglądałbym również TVP2 w HD. Niestety na stronie Emitela jest tylko lakoniczna informacja, że trwają prace nad harmonogramem wdrożenia 4-tego etapu wprowadzenia MUX3. Może dopiero jak wyłączą przekaz analogowy ze Śremu to znajdzie się wolny kanał do emisji MUX3 w Żółwieńcu?. Proszę o info do posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Najpewniejszym źródłem dla tych informacji jest EmiTel, więc jeżeli oni nic nie podają to nic nie wiadomo. Ale tak jak mówisz kolego kolejne uruchomienia oraz zwiększanie mocy tam, gdzie już nadaje trzeci multipleks będą miały miejsce dopiero po wyłączeniu analogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Witam,

 

Czy w Kole można odbierać TVP INFO z Poznania, Bydgoszczy i Łodzi? Proszę o dokładny link z danymi o tych stacjach i w jakich MUX-ach ich poszukać, bo na antence 42dB nie widzę takiej pozycji jak te 3 ośrodki na liście kanałów, czy są one jakoś oznakowane aby je rozróżnić czy muszę zmienić nazwy ręcznie?

 

Dzięki z góry za podpowiedź dla odbierającego cyfrówkę dopiero od dzisiaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Poznań odbierzesz z nadajnika Kalisz - Mikstat - K31

TVP Łódź możesz spróbować odebrać na K43 z nadajnika zamieszczonego na kominie EC4

TVP Bydgoszcz nie masz szans odebrać, chyba że jak będzie tropo.

TVP Info znajduję się w MUX 1, a regionalne TVP na MUX 3, jaki masz odbiornik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Poznań odbierzesz z nadajnika Kalisz - Mikstat - K31

TVP Łódź możesz spróbować odebrać na K43 z nadajnika zamieszczonego na kominie EC4

TVP Bydgoszcz nie masz szans odebrać, chyba że jak będzie tropo.

TVP Info znajduję się w MUX 1, a regionalne TVP na MUX 3, jaki masz odbiornik?

 

Dzięki za informację, ja mam KORR HD128 więc powinien wyszukać mi ten kanał, a zależy mi na TVP3 Poznań dla jednego telewizora, bo ja i tak oglądam na komputerze w drugim pokoju!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Są to kodowane stacje TV Polsat News, Polsat Film, TVP Seriale, Kino Polska, Comedy Central, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Nickelodeon + radiowe Radio RMF FM, Radio RMF MAXXX, Radio PIN, Radio ZET, Antyradio, Radio Plus, Radio TOK FM, Radio Roxy, Radio Złote Przeboje, Radio Eska Rock, Radio Bajka, Moje Polskie Radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...