Skocz do zawartości

Żałoba w telewizji


adi12112
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle żałoba narodowa dla mnie nic nie zmieni. Jesli zabiorą programy rozrywkowe w TV to zawsze jest DVD i internet. Dla mnie nie ma żadnej żałoby i nie bedzie po takich "małych" rzeczach. Ta tragedia to tylko pożywka dla naszych brukowych telewizji.

Otóż to. Ja w poniedziałek i tak oglądam premierę 4 sezonu How I Meet Your Mother na Comedy Central oraz również komediowe Surviving Suburbia i Californication na Universal Channel. Te stacje na pewno nie będą się bawiły w jakieś zmiany ramówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znieczulica, uznawana dziś jest za chorobę społeczną. Chorobę, z której ludzie zdaje się, nie chcą wyzdrowieć. Całkowita obojętność, brak zainteresowania, brak ludzkich uczuć mogą odwrócić się przeciwko nam, kiedy to my będziemy w takiej potrzebie. Kiedy nas samych to dotknie. Martwe sumienie. Znieczulica!

Jestem zdumiony kiedy czytam takie posty. Aż strach myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wychowanie i wartości moralne najbardziej wynosi się z domu.

Ci górnicy do domu już nie wrócą. Dzieci nie zobaczą już swoich ojców a żony mężów.

Nie ma usprawiedliwienia za takie porównanie.

Widocznie ktoś, gdzieś popełnił błąd wychowawczy. Stąd takie wypowiedzi. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znieczulica, ...

Jestem zdumiony kiedy czytam takie posty. Aż strach myśleć.

Bogdan to nie znieczulica.

Stała się tragedia, to prawda.

Jednak stała się ona w państwowej firmie. Kopalnia jest w holdingu spółki Skarbu Państwa.

Winne jest Państwo, Rząd i Zarząd.

Gdyby przepisy były ściśle przestrzegane i pomimo tego zdarzył się wypadek zgoda.

Jednak w tym przypadku mamy doczynienia w zasadzie z morderstwem.

Naród na trzy dni oficjalnie pogrąży się w smutku, zlecą ze dwa tyłki ze stołków (czytaj dostaną posady w innym resorcie), Tusk z Kaczyńskim uronią pod publiczkę łzę wszak to część kampanii przedwyborczej a głosy trzeba zbierać przy każdej okazji, i ......

czekamy na kolejne nieszczęście.

Bo kryzys, deficyt, dziura, cięcia nic się nie zmieni.

Jeśli szybko nie będzie reakcji społeczeństwa, to żałobę będziemy mieli permanentną, cały rok.

 

PS.

To decyzja populistyczna, dużo łatwiej opuścić na pół masztu flagę przed pałacem i sejmem niż zapewnić poprawę bezpieczeństwa pracy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego oczekujesz po bezstresowej degeneracji?

Analfabetów nie koniecznie umysłowych?

Lecz nie da się na komendę zmusić do smutku, musi on wyjść bez odgórnego rozporządzenia z nas samych.

Mój opór i oburzenie wywołuje to, że przestępca winny całego nieszczęścia teraz to organizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szekspir? Myślałem tylko o tym:

 

Życie toczy się dalej...

Czas biegnie, wydarzenia się dzieją...

Ludzie przychodzą, odchodzą...

Chciałbym móc czarować ludzkie emocje, żal zamieniać w radość, smutek w śmiech a złość - w zrozumienie...

O ile łatwiejszy byłby świat, gdyby ludzie byli sobie życzliwi...

Bez względu na nasze uczucia, emocje, podniety - życie toczy się dalej, czas biegnie, wydarzenia się dzieją, ludzie przychodzą, odchodzą...

Tak banalnie i górnolotnie.

Po co bunt skoro i tak niczego nie wskóra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do zalujacych:czy jestescie w zalobie po kazdym weekendzie gdzie na drogach gina dziesiatki osob?bo jak nie to znaczy ze wasza zaloba to czysta hipokryzja

zaloba powinna byc lokalna a nie w calym kraju,teraz mamy zaloby co pol roku bo mniej wiecej co tyle sa wypadki w ktorych ginie 10-15 osob

zaden normalnie rozwiniety kraj nie robi takich akcji z zalobami co pare miesiecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już @alzarqawi napisał żałoba powinna być regionalna, fakt przykra sprawa ale nie można ogłaszać da razy w roku żałoby (i wcale nie myślę że jestem chory na jakąś znieczulicę). Ja nie ma zamiaru odpuszczać sobie tego co chcę obejrzeć. A tak na marginesie jak miała być żałoba to powinna być już od soboty tylko że pan mały K. nie mógłby jechać na dożynki a tak była impra i można było przeciwnikom politycznym dowalić. A w tak ciężkim czasie powinien chociaż wtedy poczuć się do taktownego zachowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta żałoba w tv i w ogóle jest chore,po za tym to prywatna sprawa rodziny a nie Polski,żałobę ogłasza się w ten sam dzień co nadeszła tragedia a nie w poniedziałek a co Kaczyński w weekend imprezował disco polo? W Polsce to powyżej 10osób zginie to żałoba poniżej 10 osób nie ma żałoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że obecny Prezydent zostanie zapamiętany jako ten, który wprowadza najczęściej żałoby narodowe nieadekwatne do zaistniałej sytuacji. Najgorsza w tym jest zmiana ramówki. Ja mam takie szczęście, że akurat wtedy gdy chce coś obejrzeć bądź nagrać występuje jakiś czynnik zewnętrzny, który uniemożliwia mi to. W tym wypadku wprowadzona po raz enty żałoba. Nie rozumiem tego do końca. Jeśli C+, nfilm bądź jakikolwiek inny kanał wyemituje komedię bądź koncert to byłoby to jakieś wielkie zgorszenie ? Przecież życie toczy się dalej. Ludzie pracują, uczą się. Nie rzucą tego wszystkiego tylko z powodu wyimaginowanej, narzuconej przez głowę państwa żałoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie dziennikarza "dlaczego żałoba narodowa została ogłoszona dopiero dziś", prezydent odpowiedział, że m.in. ze względów ekonomicznych. Dopiero po chwili dodał, że górnicy chodzą do pracy na 6:00 rano i dlatego jest to poniedziałek bo większość Polaków pójdzie w poniedziałek do pracy. Pierwsza część tej wypowiedzi mówi wszystko.

 

Żałoba narodowa powinna być ogłaszana w wyjątkowych sytuacjach. Stacjom telewizyjnym żałoby narodowe spowszedniały. W TVN nie został odwołany teleturniej interaktywny "Granie na śniadanie" a kiedyś wstrzymywana była emisja TVN Gra. TVN 7 zdecydował się wyemitować "Szymon Majewski Show".

Logo TV Biznes dopiero około godziny 9:00 zostało zmienione na żałobne. Żałobnego logo nie mają 4fun.tv, Patio TV, ITV, Discovery Channel, Disney Channel, Cartoon Network, Edusat, Kosmica TV, Eurosport, Eurosport HD, Eurosport 2, ESPN Classic, Romantica, Universal, Supreme Master (w przypadku Eurosportów, ESPN Classic, Romantiki, Universal i Supreme Master jest to normalne bo trudno tego oczekiwać po kanałach, które nie są kierowane tylko na rynek polski). Tele 5 i Polonia 1 nie zmieniły swoich logo ale są one żałobne przez cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobało mi się zachowanie np. TVS. Regionalna stacja z regionu gdzie doszło do tej tragedii to nie czekała na jakąś żałobę narodową tylko już w weekend wycofała programy rozrywkowe i dała inne logo. I na tym się powinno skończyć - czyli na lokalnej stacji gdzie doszło do tragedii. Sam prezydent doprowadził do tego że żałoba narodowa wszystkim spowszedniała i wiele osób się nią nie przejmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...