Skocz do zawartości

Żałoba w telewizji


adi12112
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dlatego. A jeśli już to:

Prosimy o niewymuszenie pogrzebów w niedziele, gdyż ten dzień jest w tradycji chrześcijańskiej dniem radosnego świętowania, – dlatego przepisy liturgiczne zwracają naszą uwagę, aby w niedziele nie było Mszy żałobnych. Jeśli jednak jakieś bardzo ważne powody i okoliczności wymuszą pogrzeb niedzielny, prosimy wtedy uwzględniać to, aby był w całości tylko w kaplicy na cmentarzu (chyba, że prawodawca uzna inaczej)

O zmarłych nie należy źle mówić. Jednak musisz być młodym człowiekiem, gdyż twoje stwierdzenie jest zbyt oczywiste. Gdybyś znał historię! Gdybyś ją znał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie do Prezydenta - warto dodać, że śp. p. Mazowiecki był doradcą prezydenta i to może byc powód.

Tylko przypominam, że Prezydent powinien sprawować wolę Narodu

 

Nie nie dlatego ale jak widać nie znasz historii Polski. W Czechach po śmierci Vaclava Havla tez była chyba żałoba a są mniej wierzący od nas.

 

Vaclav Havel dla Czechów był tym, kim dla nas jest L.Wałęsa - ikona w sensie rozpoznawalności

A wiara czy niewiara nie ma tu nic do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebów z reguły nie robi się w niedzielę,jednak zdarzają się takie przypadki. Pogrzeb pary prezydenckiej odbył się 18 kwietnia 2010r. To była niedziela. Respektuję decyzję Prezydenta RP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Flis, każdy z rycerzy okrągłego stołu ma coś za skórą i akurat co do tego, to nie mam cienia wątpliwości, skoro jednak o zmarłych należy mówić tylko dobrze albo nic, zgodnie z łacińską zasadą: De mortuis aut bene, aut nihil, to pochowajmy ich choćby i w niedzielę, a na resztę spuśćmy, przynajmniej na razie zasłonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały TVP jak w każdą żałobę zmieniły logotypy na czarny o północy. TVP1 - o godz. 0:02 (w trakcie serialu ''Żywe Trupy''), TVP2 - punktualnie o północy. Natomiast TVP Polonia jako ostatnia zmieniła logotyp po filmie ''Limuzyna Daimler-Benz''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W POLO TV rano była Ona tańczy dla mnie..

 

Dla mnie całkowita porażką jest logo ESKA TV - ze 2 razy większe niż zwykle + jeszcze nie wiadomo i po co wstażka (oni w jakimś konkursie na najpiękniejsza żałobną oprawę startują?)

Albo wstążka albo czarne logo - obie rzeczy naraz to już przesada

 

Większość stacji wybrało wstążkę - niektórzy jak Puls tak małe że prawie nie widać - ważne że estetycznie i skromnie

 

Niewiadomo co do końca "zwisa" w logo ATM , a logo Polsatu wygląda nieestetycznie ( jako coś ma dużo elementów to nie powinno być czernione, ale powinna być dodana wstążeczka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby żałoba w tv a TVP Seriale nadały noirmalnie Zmienników rano.
W POLO TV rano była Ona tańczy dla mnie..

A co mają nadawać? Orkiestrę symfoniczną?

Przeniesiono. Kontynuuję dyskusję w odpowiednim wątku.

Na CC i Nicku też nie zmienili a one nadają na polskiej koncesji. Wtedy nie ma jakiegoś "nakazu" ? Czy może gadam głupoty? :P

Wydaje mi się, że to nie jest obowiązek. Kiedyś Tele5 i Polonia1 nie zmieniły logotypów, ani nie dodały wstążek i obeszło się bez echa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...