Skocz do zawartości

Żałoba w telewizji


adi12112
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Media już robią to co zawsze - tania sensacja dla ludu. 3 dniowa żałoba nie adekwatna do wydarzenia. Zmian w ramówkach nie powinno być, i tym bardziej jakies czarne loga. Każdy kto chce mieć żałobę to niech nosi ją w sercu - nie powinna byc ona narzucana.

Każde życie jest ważne i każda śmierć. Choć czasem trudno nam zrozumieć – dlaczego tak się stało...

Od piątku do dziś, na naszych drogach zginęło 25 osób, 406 zostało rannych. A tu, tak cicho o zmierzchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałoba jest od północy i nijak nie mogę zrozumieć działania TVP. Wszystko pozmieniali w ramówce i trudno się połapać. Ktoś tam w TVP trochę przegiął. Brak jakiejkolwiek informacji o zmianach, z nie wszyscy mają dostęp do internetu. Według mnie głupota TVP znowu się objawiła. Za co ja im płacę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przesadzają... Rozwalił się samolot z kimś ważnym to żałoba, teraz budynek socjalny to tez żałoba i to taka na miarę śmierci papieża... Rozumie minuta ciszy ale nie kilka dni, dla mnie nikt by nie zrobił żałoby i dla wielu innych też, to jest tylko kolejny sposób na pokazanie która to stacja ma najlepszą żałobę... Mianowicie która pierwsza zmieni logo i ostatnia z nim pozostanie i która więcej zmieni w ramówce...

Każdego dnia niemal dzieja się poważniejsze wypadki, karambole itp... I jakoś codziennie nie ma żałoby w TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę,bo żałobę narodową należy ogłosić,gdy coś wstrząśnie narodem,gdy coś dotyczy znacznej części ludzi,liczonej w milionach.Możliwe,że zostanę uznany za człowieka nieczułego,o kamiennym sercu,ale tak częste ogłaszanie żałoby narodowej,jak u nas,przynosi odwrotny skutek od zamierzonego.Przecież nie można kazać narodowi pochylać się nad każdą większą katastrofą,bo to już zwyczajnie wzbudza irytację(u niektórych),lub zobojętnienie.Przecież to nie byłą katastrofa na miarę WTC,czy tsunami w Tajlandii.Rozumiałbym żałobę ,gdyby jakiś kataklizm(odpukać w niemalowane) spustoszył pół Polski.Wtedy faktycznie dotyczyło by to nieszczęście narodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałoba narodowa – żałoba ogłaszana przez władze państwowe po śmierci wybitnej osobistości (najczęściej związanej z krajem jej ogłoszenia) lub z powodu wielkiej katastrofy. Może być ogłaszana na skutek tragicznych wydarzeń w kraju, w którym ją zarządzono, ale także jako rodzaj hołdu złożonego ofiarom podobnych zdarzeń (zamach, katastrofa naturalna lub inna) poza granicami państwa. Na czas jej trwania odwołuje się zazwyczaj imprezy masowe i widowiska rozrywkowe (koncerty, rozgrywki sportowe), zaleca się także powściągliwość w zachowaniu oraz zmianę programów telewizyjnych (ograniczenie emisji programów rozrywkowych, komedii, reklam).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę,bo żałobę narodową należy ogłosić,gdy coś wstrząśnie narodem,gdy coś dotyczy znacznej części ludzi,liczonej w milionach.Możliwe,że zostanę uznany za człowieka nieczułego,o kamiennym sercu,ale tak częste ogłaszanie żałoby narodowej,jak u nas,przynosi odwrotny skutek od zamierzonego.Przecież nie można kazać narodowi pochylać się nad każdą większą katastrofą,bo to już zwyczajnie wzbudza irytację(u niektórych),lub zobojętnienie.Przecież to nie byłą katastrofa na miarę WTC,czy tsunami w Tajlandii.Rozumiałbym żałobę ,gdyby jakiś kataklizm(odpukać w niemalowane) spustoszył pół Polski.Wtedy faktycznie dotyczyło by to nieszczęście narodu.

 

Jak to dobrze przeczytać mądre słowa.

 

Żałoba ma tylko wymiar propagandowy.... i zeby politycy mogli pokazać jacy to nie sa oni wspaniałomyślni.

 

Do czorta, oddajmy cześć poleglym, ale nie karzcie mi za kimś płakać kogo nie znam.

Idę zaraz dalej się bawić ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety miłościwie nam panujący Pan prezydent nadużywa swojego prawa do ogłaszania żałoby narodowej. Zgadzając się z innymi twierdze , że żałobę należy ogłaszać bo rzeczywiści ważnych i bolesnych dla większości społeczeństwa wydarzeniach. Niestety w naszym kraju żałoba narodowa ogłaszana jest bo każdej większej tragedii, wypadku przez co niestety nieco "powszednieje" nam. Chyba nie o to chodzi i nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że to nie my (ludzie, media, politycy) zachowujemy się w myśl tej definicji, tylko, że sama definicja została napisana na podstawie tego, jak wszyscy reagowali wcześniej na ogłoszenia Prezydenta.

Wszyscy! To znaczy kto! Media, politycy - tak. Natomiast ludzie :?: W jakiej skali:

Każde życie jest ważne i każda śmierć. Choć czasem trudno nam zrozumieć – dlaczego tak się stało...

Od piątku do dziś, na naszych drogach zginęło 25 osób, 406 zostało rannych. A tu, tak cicho o zmierzchu?

- moje wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest decyzja najwyższych władz naszych, polskich, więc trzeba ja uszanować

 

Ale władza nie uszanowała Straży Pożarnej która stwierdziła że stan tego budynku zagraża życiu lokatorów.

I jak to w Polsce nikt tym sie nie przejął aż doszło do tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałoba narodowa – żałoba ogłaszana przez władze państwowe po śmierci wybitnej osobistości (najczęściej związanej z krajem jej ogłoszenia) lub z powodu wielkiej katastrofy.

 

No właśnie wybitnej osoby a jak zginał w wypadku Bronisław Geremek żadnej żałoby nie było. A Żałoba tak ale w obrębie województwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto kanały, które w pewien sposób uszanowały "przymusową" żałobę narodową zmieniając swoje loga czy dodając wstążkę kiru: TVP1, TVP2, POLSAT, TVN24, TVP INFO, TVP POLONIA, POLSAT 2, VH1 PL, TV 4, PULS, TVP HISTORIA, TVP KULTURA, TV SILESIA, COMEDY CENTRAL, POLSAT SPORT, POLSAT SPORT EXTRA, VIVA PL, MTV PL, TVN METEO, KUCHNIA TV, TRWAM, TVN CNBC BIZNES, SUPERSTACJA. O dziwo TVN, TVN 7, TVN STYLE, TV BIZNES i MANGO ( które nadaje swój program normalnie ) nic nie poczyniły w tym kierunku. Tvn nawet zachęcał wczoraj wieczorem, aby dzisiaj oglądać serial 39 i pół :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zbulwersowany niewyemitowaniem drugiej częsci benifusu Irka Krosnego !!!!!!

W świąteczny wieczór chcieliśmy obejrzeć fajny kabaret a tu....... PRZYŚPIESZENIE ŻAŁOBY !!!!!

Z jakiej racji tak potraktowaliście mnie, płacącego abonament ????????

 

Przypomnę, że żałoba została ogłoszona od północy. Krosny miał być o 19.

 

 

Proszę wyjaśnić mi dlaczego zmieniacie program na święta !!!!!!!

 

Owszem tragedia była ogromna (w weekend też na drogach zginęło 25 osóB) i Polacy muszą się umartwiać, ale czemu w ŚWIĘTA - 5 GODZ. PRZED OGŁOSZENEM ŻAŁOBY ????????

 

 

 

 

P.S. Żałoba to prywatna sprawa każdego z nas. Jestem w żałobie - wyłączam tv !!

Tak powinno być. To co niestety się dzieje świadczy o tym, że dalej trwa komunizn i WSZYSCY muszą robić to samo !!!

SKANDAL !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...