Skocz do zawartości

Analogowe kanały satelitarne - jak długo jeszcze?


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Kolejne kanały informują o planowanym wyłączeniu transmisji analogowej: Sat 1 oraz Pro Sieben. Paski informujące o tym lecą też na HR Fernsehen, NDR FS, SWR RP, SWR BW, ARD. Podejrzewam, że info leci na wszystkich lub większości kanałach ARD/ZDF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Poniżej screeny analogowych kanałów z informację o planowanym zakończeniu transmisji analogowej:-)

 

SWR Fernsehen Baden-Württemberg

swrbw.jpg

RTL 2 Deutschland

rtl2.jpg

Phoenix

phoenixg.jpg

Bayerisches Fernsehen Sat

bayerishenfs.jpg

Vox Deutschland

voxe.jpg

BR Alpha

bralpha.jpg

HR Fernsehen

58959461.jpg

NDR Fernsehen Mecklenburg-Vorpommern

ndrp.jpg

RBB Brandenburg

rbbx.jpg

Eurosport Germany

eurosportt.jpg

SWR Fernsehen Rheinland-Pfalz

swrrp.jpg

WDR Fernsehen Sat

wdrk.jpg

ARTE Deutsch

arteu.jpg

Super RTL Deutschland

superrtl.jpg

ZDF

zdfd.jpg

Pro Sieben Deutschland

prosieben.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A RTL? :>

 

nie mam screena:-P ale na pewno były jakieś informacje o wyłączeniu. Zapomniałem dodać screen Sat 1. Widziałem podobne informacje na N24. Takich informacji nie widziłem jedynie na : QVC, HSE, Tele 5, Sport 1, Sixx i to chyba wszystko:-)

 

PS. Aha, mam do sprzedania analogowy tuner satelitarny..może ktoś chętny:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niestety bardzo szkoda, że analog się kończy. Będzie mi brakować tych dropów, które się pojawiają przy złej pogodzie... w analogu nie uświadczyliśmy pikselozy, "rozmazanego" obrazu przy słabym bitrate - jakość była najwyższa (można powiedzieć "prawie" ;) )

Osobiście uważam, że na każdej satelicie powinien być jeden kanał analogowy, chociażby z planszą informacyjną "jesteś na satelicie X" - byłoby to dość pomocne zwłaszcza przy słabych satelitach, można by precyzyjniej dostroić a i DX byłby nieco ułatwiony.

Nie mniej 29/30 kwietnia to przełomowa chwila, analogowa tv na sputnikach w Europie przejdzie do historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że Niemiecki kanał MDR Fernsehen zrezygnował z emisji programu ''Länderzeit'' który nadawał poprzez analogową Astrę wiadomości z landów Saksonii, Saksonii-Anhalt i Turyngii.

 

EDIT: Niemiecki kanał KiKa jako pierwszy zakończył emisję z analogowej Astry o godzinie 21:00, informuje też że na transporterze 10,714 H jest obecnie emitowany kanał sixx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...