Jump to content
Qrzysztof

Awarie oraz problemy z transponderami

Recommended Posts

Takie pytanie. Też macie problemy z odbiorem stacji na 11566 V Hot Bird? Tak gdzie jest CNN albo France 24 HD? Uważam że mam bardzo dobrze ustawioną antenę a a tu trafiają się piksele.

To trochę lipa. Ale już kręcić nie będę bo sygnał mam elegancki 14-15 db. Być może mój tuner w tv LG się nie lubi z tym transponderem. Tylko te problematyczne są bo sygnał skacze nie wiadomo dlaczego. Tak jakby nie była kwestia złego ustawienia tylko bliżej nieznanych zakłóceń.

Na tym transponderze nie wiem bo ustawiałem antenę miernikiem na 11508 i na tym i kilku innych częstotliwościach z polskimi stacjami było 14-15 db i 80-83% jakości. Tylko nie mam już teraz miernika a w tv LG jest słabe skalowanie poziomu jakości,  w zasadzie pokazuje wszędzie 100% jakości poza tym jednym gdzie lata co sekundę ze 100 na 70% I tak mnie to zastanawia. Przed regulacją anteny miałem wcześniej 12-13 db i też były  tylko na  CNN zakłócenia. Może jakiś błąd oprogramowania?? Bo różne niedoróbki w rożnych tunerach widziałem.

Na kanałach z tivusat Rai1 HD Rai2 HD 11766V mam wyraźny spadek jakości. Czasem kanał odbiera, czasem brak odbioru. Nie wiem czy coś u mnie czy może spadek mocy na tym tp? Zerknie ktoś?

Próbowałem korygować ustawienie mojego Triaxa TD100 ale maks. 50% wyciągnąłem. Wykryłem przy tym, że jeden z kabli idących od konwertera typu quad ma problem z tym tp idąc przez przełącznik diseqc...

Próbowałeś zamienić kable w diseqc. Miałem kiedyś taką sytuację ,że padło jedno wejście w przełączniku ,3 pozostałe działały bezproblemowo.

W dniu 16.06.2019 o 12:55, markar napisał:

Na kanałach z tivusat Rai1 HD Rai2 HD 11766V mam wyraźny spadek jakości. Czasem kanał odbiera, czasem brak odbioru. Nie wiem czy coś u mnie czy może spadek mocy na tym tp? Zerknie ktoś?

Witam, mam dokładnie te same problemy z kanałami HD RAI 1, 2, 3, Sport+, Storia z tej częstotliwości. Antena Triax TD88, SNR 68%, AGC 77%, połączenia kablowe bez zastrzeżeń, inne programy z TivùSat odbierają bardzo dobrze. Wersje SD Rai 1, 2,3 Sport odbierają bez zastrzeżeń. Karta TivùSat aktywna. Może ktoś ma jakieś sugestie?

U mnie sygnał bez zmian jest na dobrym poziomie (84%, 72%). :) Ostatnio trochę wiało, może antena ci się lekko ruszyła? Wysoki SR sprawia, że ten tp jest bardzo czuły na takie rzeczy. :)

Działa Wam transponder 11,585GHz na Hotbirdzie? Od jakiegoś czasu zauważyłem, że sygnał się pogorszył, a od kilku nie działa wcale. Na pozostałych transponderach sygnał bez zmian. Próbowałem korygować ustawienie anteny, ale co najwyżej pogarszały się warunki odbioru pozostałych kanałów.

Hmm, to nie wiem co się stało. Jaką masz wielkość anteny? Mam 70cm od Cyfrowego Polsatu, mieszkam w kuj-pom. Do tej pory było wszystko w porządku, problemy są od kilku dni.

Ja mam pytanko odnośnie 11662 mam sygnał 13db a szarpie że nie da się oglądać nie wiem co jest nie tak antena 110 

Tylko że 13 mam z zeza może dlatego? 

Może jakieś zakłócenia od telefonu / routera LTE znajdującego się blisko kabla lub dekodera.

Posted (edited)
W dniu 14.04.2020 o 08:29, MEQSATYH napisał:

Ja mam pytanko odnośnie 11662 mam sygnał 13db a szarpie że nie da się oglądać nie wiem co jest nie tak antena 110 

Tylko że 13 mam z zeza może dlatego? 

Nie masz zbyt dobrze ustawionej tej anteny. Ja na antenie 80 cm na 11662 mam 14 dB. A jakiego satelitę masz centralnie ustawionego?

Edited by Ramirez

19 centralnie pomiędzy jeszcze 16 także trochę tego jest i pewnie trzebaby całe modyfikować . Wydaje mi się że ten wiatr w lutym co takie wichury były że coś mogło się zruszac . 

Nie wiem gdzie o tym wspomnieć ale chciałbym wrzucić o "naprawie" kanału Ictimai TV którego wcześniej nie mogły wyłapać Evobox'y. Sytuacja z przekazem publicznego kanału Azerbejdżanu na 11296 H uległa teraz poprawie.

Napisz w tej sprawie do IKOMG, bo to oni nie wiedzieć czemu załączyli nieaktywny identyfikator systemu kodowania BISS. ;-)