Skocz do zawartości

Awarie oraz problemy z transponderami


Rekomendowane odpowiedzi

z tp 111 są problemy i prawdopodobnie jest on zakłócany (link do artykułu). Sprawdzałem również ustawienie anteny i konwertera i dokładniej ustawić już się nie da.

 

tp 130 nie działa, jest zakłócany

edit: już działa, edit2: ciągle przerywa

 

Jeśli ktoś ma analogowy tuner to może na nim sprawdzić na których transponderach są zakłócenia, jeśli zakłócenia wyglądają inaczej niż sygnał DVB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz, u mnie na nboxie jest 80% jakości, jednak za każdym razem gdy włącze jakiś kanał z paczki mtv, muszę czekać, pojawia się komunikat "prosze się upewnić czy dekoder jest prawidłowo podłączony" i po jakieś pół minuty oglądam już normalnie, bez zacięć.

 

Dobra instalacja, a nbox świruje i tyle trzeba czekać na kanał.

Trzeba czekać aż zakłócanie sygnału się zakończy, tylko ile można czekać?

 

edit, tak jak pisałem już gdzie indziej, cierpią też inne tp. oprócz 11075V i 11117V, jescze 11158 (polsatowki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo i faktycznie masz rację sygnał jest trochę słabszy. :wink:

 

PIC-2.jpg

Troszkę mylicie pojęcia co do sygnału. Akurat na tym prezentowanym obrazku to moc sygnału masz większą niż na poprzednim. Bo tu masz 70 a na tamtym miałeś 67. Pasek żółty intensywność oznacza moc sygnału zaś pasek zielony oznacza jakość tego odbieranego sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy nbox pokazuje co innego (kilka z nich wymieniałem i wiem co pokazują - od 10 do 90% na tej samej instalacji).

Dlatego informacji o sile sygnału jaki on podaje nie traktowałbym poważnie.

Trzy lata usterek z HDCP, programy HD z Astry tną do dzisiaj tną również i te z enki.

Wcale mnie nie dziwi, że któryś z transponderów na nim nie „chodzi” albo chodzi źle.

Nie masz możliwości sprawdzenia i poprawienia parametrów a wystarczy, żeby któryś technik pomylił się (tak jak dzisiaj ja :lol2: ) przy wpisywaniu danych.

 

Ale na pewno masz rację nie będę się spierał,

ja u siebie problemów nie zauważyłem może dlatego, że nboxa mam tylko do oglądania PNG. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. U mnie na samsungu w Cyfrowym Polsacie na transponderze 11158 gdzie nadaje Polsat, TV4, Polsat sport, Polsat News,TV Biznes i inne kanały jest wyrażny spadek sygnały gdzieś o około 20%. Wniosek z tego że się chrzani satelita i transpondery na niej o tej i zbliżonej częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że nie jest wyjaśnione. W tej chwili mowa o 11.075 V i 11.159V a nie on jakichś angolskich BBC. Te dwa tr. nie są zakłócane z Iranu, bo Polsat i TV 4 nadają z Polski więc bez sensu zakłócać obce stacje TV. Tutaj spadek sygnału jest stały, a nie jak w przypadku np. 11.117V jednego dnia 100%, drugiego 60%, a trzeciego 0%.....Najprawdopodobniej jest to wina Eutelsata a nie Iranu i to m.in. właśnie próbuję rozstrzygnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że rozbieżność jeśli chodzi o tr.zakłócane jest duża. Ofiarą są ponadto m.in. TV Slovenia (12.303) czy British Telecom (11.727), a sąsiednie tr. tych dwóch z kolei nie ubolewają nawet wtedy, gdy poziom sygnału na nich jest równy zeru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...