Skocz do zawartości

Awarie oraz problemy z transponderami


Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, dvbx napisał:

Czy też zauważacie u siebie spadek sygnału (o około 25%) na 11449H ?

Ja też zauważyłem spadek sygnału z tego transpondera. Hot Bird  to stary satelita . Dobrze że  już   jutro zostanie  wystrzelony na orbitę    Hot Bird 13 F.Oczywiście do uruchomienia  transponderów upłynie trochę czasu.

 

https://satkurier.pl/news/221993/1310-poleci-satelita-eutelsat-hot-bird-13f.html

Edytowane przez Logomaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisali że te satelity mają napęd elektryczny i niezajmuje im jak ostatnie satelity miesiąc do aż dwóch miesięcy,mają być bardziej wydajniejsze jakościowo lecz to się okaże w grudniu.Czyli to jest zastępowanie dawnego nazewnictwo Hot bird-a7a oraz jak w grudniu startował będzie kolejny zastępczy po Hotbir-dzie 8a.

Edytowane przez viva-91_91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś może mi potwierdzić że jest coś nie tak z 10719 V? Jako jedyny transponder nagle przestał u mnie działać, sygnał jest ale kanałów brak, instalacja nowa praktycznie więc wykluczam jakąś usterkę czy przestawienie anteny, zwłaszcza że ze wszystkich innych TP kanały są bez problemu, na tym sygnał skacze od 15.7 MER do 0...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ ma jakieś problemy techniczne . Emisja TVP Info (10719 V) odbywa się normalnie ale systemy kodowania są nieaktywne.

EDIT 18:00 : Antena HD  wróciła na 11278 V porównaniu z TVC i Nuta TV gdzie leci sobie niebieski ekran 

EDIT 18:01 Power TV ruszył bez loga i oznaczenia.

 

 

Edytowane przez Mateusz2006
Edycja postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platforma Canal+ ma już od co najmniej kilku dni problemy z (raczej) systemem kodowania.

Na przykład: Kanały FTA działają a na kodowanych błąd: "Brak Programu E2001. Obecnie program nie jest nadawany. Spróbuj ponownie później".

Oczywiście działo się to losowo, na różnych modelach dekoderów, bez żadnej - dla mnie - reguły.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od pewnego czasu są problemy z odbiorem kanałów na częstotliwości 12,558 GHz, pol. V. Z sygnałem jest wszystko w porządku tylko są zakłócenia obrazu na wszystkich kanałach z tego transpondera. Ale wydaję mi się, że nieprędko to naprawią. Zresztą samo to, że saudyjski kanał sportowy KSA Sports 1 HD w dalszym ciągu ma ID niepoprawne.

EDIT: Tzn. nie na wszystkich kanałach, bo akurat na HotBird 4K1 jest obraz w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zgłaszam problemy z transponderem platformy Canal+ na częstotliwości 11,411 GHz gdzie po zmianie satelity pojawiły się usterki. Obecnie przy dobrej pogodzie jest tylko 8 db na które to składa się mocna siła sygnału (94%l i tragiczna jakość sygnału na poziomie 30 procent. Przy złej pogodzie obraz zaczyna się szatkować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Poland napisał(a):

Antena jest ustawiona porządnie co widać chociażby przy mocnych wskaźnikach przy 11,508 GHz. 

 

Nie jest ustawiona dobrze. U mnie Hot Bird jest jako dodatkowy konwerter na zezie, gdzie trudniej to ustawić, na starym popękanym kablu który jest do wymiany i jest 12 dB na tym 11411

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam transponder  HB 13G 12,380, miesiąc temu zmieniałem antene i konwerter,precyzyjnie ustawiłem antene na ten transponder i wszedzie mam mer 16.4dB.

 

Podany transponder wg. moich pomiarów jest obecnie najsłabszy na HB.

Edytowane przez Koz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie anteny na jakiś tam transponder wcale nie świadczy o prawidłowym ustawieniu dla innego transpondera.  

 

Jeśli są problemy na  11,411 GHz to na pewno antena  i konwerter nie są ustawione prawidłowo albo występują zakłócenia z nadajników LTE. 

Jeśli ktoś się bawi przy ustawianiu  odbioru na maksymalny sygnał  z jednego  transpondera to na pewno będzie miał problemy z odbiorem innych transponderów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...