Skocz do zawartości

nFilm i nFilm 2


Karol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To że emitują też starsze filmy to bardzo dobrze. Sam chętnie oglądam jakiś film, który już widziałem ale tym razem w HD. Jeszcze żeby tylko napisy poprawnie działały to byłoby dobrze.

 

Inna sprawa że skoro mają dwa kanały to powinni to trochę inaczej rozwiązać. nFilm HD 1 z samymi nowościami (no powiedzmy filmami od np. 2007 roku wzwyż), natomiast nFilm HD 2 z filmami starszymi, serią Perły czy wieprze itd.

 

Moim zdaniem dobrym urozmaiceniem ramówki byłby też dokumenty i ewentualnie koncerty (ale tylko z dźwiękiem 5.1, a z tym nFilm też ma problemy). Jak już Nka nie potrafi dodać kanału History HD to niech zakupi kilka programów z tego kanału np. serię The Universe czy Ancient Aliens. Skoro TV4 emitowało kilka programów z kanału History m.in. Life After People, tzn. że widocznie inni nadawcy mogą je kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Premiery nFilm HD w grudniu 2010:

- "Paintball" (3 grudnia)

- "Renifer Niko ratuje Święta" (7 grudnia)

- "Opowieści z ławeczki" (10 grudnia)

- "Dom Zły" (11 grudnia)

- "Ostra Jazda 2" (17 grudnia)

- "Trener" (18 grudnia)

- "Circle of Eight" (21 grudnia)

- "Święty Mikołaj" (24 grudnia)

- "Mikołajek" (25 grudnia)

- "Droga śmierci" (28 grudnia)

- "Przypadek 39" (31 grudnia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupa śmiechu te premiery. Po świetnej jesieni, kiedy premiery nFilm biły na głowę C+ i HBO, w grudniu spodziewałem się czegoś więcej, a tu totalna klapa. Chyba za dużo tych hitów dali jesienią, lepiej by dla nich było gdyby część z nich zostawili na grudzień bo tak to zostały im same odpady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po świetnej jesieni, kiedy premiery nFilm biły na głowę C+ i HBO, w grudniu spodziewałem się czegoś więcej, a tu totalna klapa. Chyba za dużo tych hitów dali jesienią, lepiej by dla nich było gdyby część z nich zostawili na grudzień bo tak to zostały im same odpady.

 

Co to znaczy według Ciebie, że film x czy y jest "hitem"? Ja wiele razy przekonałem się, że film, którym podniecali się krytycy dla mnie okazał się do d... ;)

Proponuję zamiast na "hitowaniu" i samym tytule, skupić się na treści filmu :jupi:

Moja rada dotyczy wszystkich wielkich krytyków i speców Canal+, HBO, nFIlm itd.

 

PS.

A co do "hitowania"... Nie wspomnę już o tym, że film który nie pojawił się w kinach zdobył ostatnio Oskara, a swoją premierę w Polsce miał... w Canal+. Dopiero później niektóre kina wpłusciły go na duży ekran. A film był fajny dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o krytyków, tylko o otoczkę medialną bardziej. Kiedy o filmie jest głośno, jest szeroko zapowiadany i kiedy cieszy się dużą popularnością (duża liczba sprzedanych biletów) to można powiedzieć, że jest to hit kinowy.

A dlaczego mówię akurat o hitach kinowych a nie nieznanych filmach? Wcale nie dlatego, że one są ZAWSZE lepsze, no bo jest naprawdę wiele tak zwanych hitów, które okazują się w praktyce beznadziejnymi, niewartymi uwagi gniotami.

Chodzi raczej o to, że ilość tych filmów w ramówce przyciąga potencjalnych widzów. Przeciętny widz kiedy patrzy na listę premier i nie widzi na niej niczego znanego raczej nie zainteresuje się tym kanałem.

Po drugie mało kto ma tyle czasu, żeby oglądać wszystkie premiery i często to jest wybór typu "o, to znany hit to obejrzę, a to nie słyszałem więc sobie daruję".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jednak przy tym pamiętać, ze ten kanał można mieć za 9.90, jest całkowicie bez reklam i w całości HD (nie dyskutujemy o jakości bo to kwestia subiektywna - jedni widzą pseudo HD inni HD) i w HD również prezentowane są starsze filmy - często po raz pierwszy w PL. W związku z tym w komplecie z HBO (pakiet 30 zł/msc lub promocja) daje to b. dobry przegląd filmowy, nie ograniczający się tylko do najnowszych "hitów" ale również dający możliwość zobaczenia filmów, które w jakiś tam sposób zapisały się w historii kinematografii :) IMHO taki duet HBO+nFilm w HD jest o wiele lepszą opcją filmową niż sam C+ za porównywalną kwotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozpatrywać pod kątem czysto filmowym to na pewno razem HBO + nFilm > Canal+. No ale pojedyńczo już takie porównanie ciężko zrobić bo tak jak już mówiłem, nFilm według mnie rządził jesienią, natomiast w grudniu jest jak dla mnie bardzo słaby. I na pewno w kolejnych miesiącach będzie się to układać w taki sposób, że w jednym miesiącu najlepszy będzie C+ a w innym nFilm lub HBO i do pełni szczęścia trzeba by mieć wszystkie 3 opcje wykupione, a tak się za rozsądne pieniądze zrobić nie da :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolejnych miesiącach, to nFilm będzie oszczędzał filmy na jesień 2011, jak miało to miejsce w tym roku.

Nie ma co oceniać kanałów filmowych na podstawie ramówki z jednego miesiąca. Odpowiednim okresem jest rok i w takim wypadu, niestety (bądź stety :wink: ) nFilm wypada najgorzej.

 

Aha i jeszcze jedno, niech ci wszyscy krytycy naszych kanałów premium spiszą sobie wszystkie premiery ze wszystkich kanałów z jednego miesiąca porównają z zachodnimi. Wtedy zobaczą, mamy to samo co oni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO moim zdaniem też faktycznie wygląda lepiej jeśli chodzi o ofertę na grudzień. Nfilm opłaca się wziąć w promocji z HBO bo wtedy za ok dodatkowe 10zł jest kilka dodatkowych premier. Ale przy kupnie poza promocjami to już konkurencja wygląda lepiej. Dopóki nie podpiszą umów z nowymi wytwórniami to raczej nie wyprzedzi w popularności HBO ani C+ ale zważywszy że gdy tamte kanały startowały nie miały konkurencji i było więcej wytwórni bo wzięcia i tak wypada bardzo dobrze ten kanał. Moim zdaniem powinni zainwestować w premierowe seriale i np. koncerty jak to można zobaczyć na C+. Fajnie że można zobaczyć premierowo pamiętniki wampirów i mam nadzieje że będzie więcej takich premierowych seriali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że porównywanie nFilm HD / Canal+ / HBO mija się z troszku z celem. Każdy z tych kanałów ma wady i zalety, każdy z tych kanałów ma dobre i złe miesiące. Moim zdaniem jedno jest pewne - wszystkie te kanały wzajemnie się uzupełniają :D

 

Oczywiście, że nie należy spodziewać się, że nFilm HD zaspie samymi premierami. Celem tego kanału jest prezentacja filmów premierowych obok pozycji klasycznych. Do tego proszę pamiętać o tym, że kanał jest na rynku nieco od ponad roku - Canal+ i HBO mają po kilkanaście lat. Dodatkowo umowy z wytwórniami "pozyskanymi od C+" dopiero tak naprawdę wchodzą w życie. A, że rok był kipeski w kinach (kryzys) to i na ekranie jest tak jak jest.

 

Ale zostaję przy swoim. Kazdy kanał ma swoje wady i zalety, ale wszystkie trzy świetnie się uzupełniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nFilm wyraźnie odstaje od C+ i HBO. Najlepszym przykładem jest to, że aby dać na jesieni ok 10-12 premier w miesiącu przez całe wakacje nie było ani jednej premiery, a w pierwszym półroczu ok 4-6 nowości miesięcznie. C+ i HBO mają 20-22 premiery (nie liczę nowych odcinków seriali, i starszy filmów). Na dzień dzisiejszy nFilm może co najwyżej konkurować z Cinemaxem.

Jeżeli nowości mają być uzupełnieniem filmów klasycznych, to niech nie nazywają się kanałem premium i nie będzie problemu. Skoro jednak aspirują do tego miana, to tak są też oceniani, czyli na podstawie premier.

Umowy z wytwórniami, które zostały przejęte od C+ obowiązują od 2009 roku (Paramount) i 2010 (Dreamworks), także jeśli chodzi o te wytwórnie, to lepiej już nie będzie. CBS Films też ich nie zbawi, gdyż mają w planach produkować 4-6 filmów rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop

 

Filmboxy i Cinemaxy także nazywają siebie kanałami Premium, a wszyscy wiedzą jakie filmy możemy tam zobaczyć. Masz rację , że Nfilmu nie ma co porównywać do HBO czy Canal+, ale do dwóch powyższych jak najbardziej. Napisze nawet, iż pewnie Nfilm jest z nich najlepszy i nawet cenowo jest podobnie :

 

Cinemax - 15zł

Filmbox - 15zł

Nfilm - 19,90zł (ale swoim abonentom proponują promocję w wysokości 9,90zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał premium = kanał DODATKOWO płatny i to przeważnie dość wysoko w porównaniu z pozostałymi. Dodatkowo powinien prezentować rzeczy na innych kanałach niedostępne. Ja bym Filmboxów to kanałów premium nie zaliczył bo nadają kaszankę, a w dodatku często zdarza im się nadawać w dziwacznym formacie obrazu. W sumie z nich jedynie FilmBox HD zasługuje na miano kanału premium, ale ledwo ledwo.

Według mnie te kanały można w 100% nazwać kanałami premium: wszystkie CANAL+, wszystkie HBO, nFilmy, Cinemaxy, Orange Sport i być może FilmBox HD (ale nie mam przekonania)

 

@taiszo - ja bym nFilmy porównywał raczej z C+ i HBO niż z Cinemaxami. To co jest na Cinemaxach było w większości już wcześniej na jakimś innym kanale, a nFilm emituje wszystkie premiery z Paramounta i DreamWorks, czyli z dwóch bardzo dobrych wytwórni (MGM pomijam bo to bankruci na chwilę obecną).

Także pod względem ilości znanych wytwórni nFilm dorównuje C+ (a w dodatku ostatnimi czasy Paramount wypuszcza lesze filmy niż Universal).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie przesadzał z tym porównaniem Filmboxu do Cinemax oraz Filmboxa :) Faktami jest, kilka kwestii. Po pierwsze kanał ma codziennie premierę tj. codziennie pojawia się nowa pozycja w ramówce. Po drugie wszystko jest w HD (abstra[beep]ąc od jego poziomu, bo to kwestia subiektywna co kto widzi - ja nie narzekam). Po trzecie kanał jest całkowicie bez reklam, stricte filmowy. Po czwarte tak osławione powtórki są aktualnie mitem. Owszem one miały miejsce wcześniej, bo trudno aby na starcie wprowadzili tyle pozycje by pokryć ramówkę, ale aktualnie filmy takie jak "Star Trek" lecą po 4 razy w miesiącu na obu kanałach. Prosto licząc 2 kanały po ok 10 pozycji dziennie to jest ok 600 pozycji na miesiąc więc cztery powtórki na 600 pozycji to nie jest dużo. Po piąte założeniem tego kanału jest, że poza najnowszymi pozycjami pokazuje filmy starsze, w jakiś sposób wybitne zasłużone i nawet dwie nowe wytwórnie tego nie zmienią pewnie. Świadczą o tym chociażby cykle największe musicale w historii czy maratony w święta (w zeszłym roku "Indiana Jones" w tym "Star Trek"). Zwłaszcza, ze stare pozycje też są w HD często po raz pierwszy, bo nawet BR jest ciężko z tymi pozycjami kupić, wypożyczyć. Po szóste kanał ma rok i startował gdy prawa były już rozdane, wiec wielkim sukcesem jest to co udało się do tej pory stworzyć, przy takim rynku. Po siódme najważniejsze prawie nikt pewnie nie płaci za ten kanały 20 zł. Większość ma go po 9.90 lub w pakiecie z HBO za 35 zł lub w promocji. Taki zestaw IMHO jest o wiele lepszy niż C+ za podobną cenę. Wszystko i tak weryfikuje rynek i skoro są ludzi którym taka oferta odpowiada i za to płaca to kanał ma prawo bytu niezależnie od tego czy komuś się podoba czy nie :)

 

@Tomo21

Jeżeli ograniczymy definicje kanału premium jako kanału dodatkowo płatnego to do niedawana, każdy kanał HD był w C+ kanałem premium ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@taiszo - ja bym nFilmy porównywał raczej z C+ i HBO niż z Cinemaxami. To co jest na Cinemaxach było w większości już wcześniej na jakimś innym kanale, a nFilm emituje wszystkie premiery z Paramounta i DreamWorks, czyli z dwóch bardzo dobrych wytwórni (MGM pomijam bo to bankruci na chwilę obecną).

Także pod względem ilości znanych wytwórni nFilm dorównuje C+ (a w dodatku ostatnimi czasy Paramount wypuszcza lesze filmy niż Universal).

 

@ Tomo21 Z tym dorównywaniem ilości znanych wytwórni nFilmu to już chyba lekko przesadziłeś :) Przypomnę może iż obecnie ze znanych wytwórni sytuacja przedstawia się następująco:

 

N Film i N film 2:

-Dream Works

-Paramount Pictures

-TVN

-MGM

-CSB (chociaż tej nie powinienem wymieniać, bo ta wytwórnia dopiero co powstała i ma chyba 3 lub 4 filmy w swojej kartotece)

 

Canal+ i Canal+Film:

-FOX

-Universal

-Kino Świat

-SPI

-Monolith

-część BestFilmu

-Vivarto

-Vision

-StudioCanal

-Syrena Films

-Against Gravity

-TF1

 

Pamiętaj, że wytwórnie nie kończą się tylko na rynku amerykańskim , ponieważ jest wiele ciekawych filmów na naszym rynku europejskim , a takie można zobaczyć w Canal+ dzięki tym dystrybutorom. :)

 

Co do Filmbox'ów to jakościowo się znacznie polepszyli. Filmbox i Filmbox Extra od kilku miesięcy nadają w 16/9 i już można sobie normalnie tam oglądnąć film. Myślę, że jeżeli Cinemaxy uważasz za kanały premium to Filmboxy też powinieneś, bo Cinemax też nie pokazuje jakiś nowości i skupiają się także na pokazywaniu znacznie mniej znanych filmów. Po drugie tam jakościowo odstaje Cinemax 2 , który wciąż jest w formacie 4:3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nowości mają być uzupełnieniem filmów klasycznych, to niech nie nazywają się kanałem premium i nie będzie problemu.

W takim razie SkyMovies w UK tez nie może się nazywać paczką filmowych kanałów premium.

 

-CSB (chociaż tej nie powinienem wymieniać, bo ta wytwórnia dopiero co powstała i ma chyba 3 lub 4 filmy w swojej kartotece)

Nie CSB tylko CBS Films.

Fakt że to nowa wytwórnia ale i ona się liczy. Zawsze mogło z nią umowę podpisać np. HBO i to oni mieliby te kilka kolejnych filmów rocznie do swojego repertuaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie SkyMovies w UK tez nie może się nazywać paczką filmowych kanałów premium.

Każdy sobie interpretuje jak mu wygodnie.

Tu chodzi o proporcje, SKY UK ma praktycznie wszystkie filmy, a klasyka jest miłym uzupełnieniem. Jak nFilm będzie pokazywał przynajmniej tyle premier co C+ to nikomu nie będzie klasyka przeszkadzała. Natomiast jeżeli starszych produkcji jest więcej niż nowości, to jest to po prostu kpina z abonenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem SkyMovies ma 90% wytwórni z USA dla siebie ale to wcale nie znaczy że na ich kanałach są same nowości. Nowości mają na SkyMovies Premiere gdzie przez miesiąc powtarzają w kółko tych samych kilkanaście produkcji.

Natomiast na pozostałych tematycznych kanałach leci wiele filmów i starszych i nowszych.

 

Podobnie jest na wszystkich polskich stacjach filmowych niby "premium". Zarówno na nFilm, C+ czy HBO są nowości jak i również filmy starsze. Owszem, na tę chwilę nFilm ma najmniej premierowych filmów (nie licząc Filmboxa czy Cinemaxa) ale wolę żeby w zamian za to emitowali trochę starszych filmów z Paramount i MGM, które w większości można u nich po raz pierwszy obejrzeć w HD niż by mieli powtarzać kilka tych samych filmów w kółko, jak ma to miejsce na Filmbox HD.

 

Nie żebym bronił tutaj nFilmy bo to co zaprezentowali w wakacje to była kpina z osób, które dodatkowo płacą za ten kanał (ja mam go akurat w pakiecie), jednakże przy takim rozdrobnieniu praw do wytwórni filmowych nie da się zapełnić całego programu premierami telewizyjnymi i to niestety tyczy się wszystkich naszych filmowych kanałów premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie SkyMovies w UK tez nie może się nazywać paczką filmowych kanałów premium.

Każdy sobie interpretuje jak mu wygodnie.

Tu chodzi o proporcje, SKY UK ma praktycznie wszystkie filmy, a klasyka jest miłym uzupełnieniem. Jak nFilm będzie pokazywał przynajmniej tyle premier co C+ to nikomu nie będzie klasyka przeszkadzała. Natomiast jeżeli starszych produkcji jest więcej niż nowości, to jest to po prostu kpina z abonenta.

Ale czy chodzi o "premiery" typu "E=mc^2" (ten film był tak bodajże w tym roku oznaczony na C+) czy bez takich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...