Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam tylko nadziej, ze prawa do wytworni Sony i Disneya przejmie canal+ wtedy bede mogl zrezygnowac z HBO. Zdaje sobie sprawe, ze o te wytwornie bedzie ostro walczyl nfilm i pewnie samo HBO nie odpusci a kto wie czy sam polsat nie wlaczy sie do gry, bo przeciez i oni maja swoj kanal filmowy. Jak narazie gdybamy i spekulujemy a wszyscy ci co chca miec dostep do soprej ilosci filmowych przebojow kinowych musza posiadac dwa kanaly premium bo mimo posiadania przez nfilm wytworni Paramount i Dreamworks to jednak oferte filmowa maja uboga jak na kanal premium a cene za pakiet wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Z miesiąca na miesiąc oferta filmowa C+ staje się coraz bardziej uboższa, zarówno jeśli chodzi o "hity", jak i kino niezależne.

Co za bzdury, jeśli kanał nic nie traci ze swoich praw, to jakim cudem oferta może być coraz gorsza?

Filmów Paramountu nie ma w C+ już od półtora roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop trochę źle się wyraziłem. Bardziej chodzi mi o dobór ramówki, która dla mnie staje się mniej atrakcyjna. Rozumiem, że rok dla wytwórni mógł mógł być gorszy. Dlatego C+ mógłby sięgnąć po starsze filmy sprzed kilku lat. Niech ich nie puszcza w kółko, ale na przykład zrobi jeden wieczór w tygodniu z takimi "odgrzewanymi kotletami". Ja bardzo chętnie oglądnąłbym sobie coś starszego, bez reklam, z oryginalną ścieżką dźwiękową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko nadziej, ze prawa do wytworni Sony i Disneya przejmie canal+ wtedy bede mogl zrezygnowac z HBO. Zdaje sobie sprawe, ze o te wytwornie bedzie ostro walczyl nfilm i pewnie samo HBO nie odpusci a kto wie czy sam polsat nie wlaczy sie do gry, bo przeciez i oni maja swoj kanal filmowy. Jak narazie gdybamy i spekulujemy a wszyscy ci co chca miec dostep do soprej ilosci filmowych przebojow kinowych musza posiadac dwa kanaly premium bo mimo posiadania przez nfilm wytworni Paramount i Dreamworks to jednak oferte filmowa maja uboga jak na kanal premium a cene za pakiet wysoka.

 

 

Tyle, że właścicielem HBO jest m.in. Buena Vista International Television (dystrybutor programów Disney) oraz Sony Pictures Television International. Więc nie ma szans by nfilm czy canal+ przejął prawa do filmów z wytwórni Sony i Disneya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO jest jedynym wlascicielem swojego oddzialu w Europie Srodkowej a udzialy odkupilo wlasnie od Sony Pictures Entertainment oraz The Walt Disney Company. Jednoczesnie HBO ma podpisana umowe z tymi wytworniami do 2012 roku, wiec jak mniemam po tej dacie wszystko moze sie zdarzyc w naszym regionie w kwestji praw telewizyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO jest jedynym wlascicielem swojego oddzialu w Europie Srodkowej a udzialy odkupilo wlasnie od Sony Pictures Entertainment oraz The Walt Disney Company. Jednoczesnie HBO ma podpisana umowe z tymi wytworniami do 2012 roku, wiec jak mniemam po tej dacie wszystko moze sie zdarzyc w naszym regionie w kwestji praw telewizyjnych.

Do 2102 to tylko z Disneyem. Z Sony sprawa może się wyjaśnić troszeczkę wcześniej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrócę do tematu praw filmowych, Myśle że HBO nie da sobie wyrwać Disneya a zwłaszcza sony z którego emituje wiele filmów. W chwili obecnej strata jakiejkolwiek wytwórni przez HBO czy C+ na rzecz np. NFilm to już olbrzymia strata dla kanału i początek jego końca. Nawet brak małej wytwórni spowoduje brak zainteresowania kanałem. Juz w chwili obecnej odczuwam stratę Paramount i Dream Works przez C+. Niby to "tylko" około 40 filmów rocznie jak pisali niektórzy ale to daje średnio w miesiacu 3-4 premiery w tygodniu 1 itd. Gdyby któryś z tych dwóch kanałów stracił jakąś większą wytwórnię czy dystrybutora C+ np. Monolith, universal, 20-th a HBO np. WB, Sony new line cinema wracam do wypożycalni bo tylko tam obejrzę większość filmów a czekać w TV odkodowanej na film kilka lat mam w nosie. Nie będę też płacił abonamentu 2 platformom. Bo myślę ze to NFilm jest głównym konkurentem C+ i HBO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie.

Czy właścicielem HBO nie jest czasami Time Warner? No bo jeśli tak to filmy z wytwórni takich jak: Warner Brothers (Warner Bros.), Hanna-Barbera, Lonney Tunes i New Line Cinema to powinny być na pewno i ich HBO by nie straciło. Czy to są jakieś umowy na innych zasadach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lonney Tunes - taka wytwórnia nigdy nie istniała, to tylko był blog kreskówek WB, natomiast Hanna Barbera już od dawna nie istnieje (teraz jest Cartoon Network Studios), ale produkcji od nich raczej nie uświadczysz na HBO, ani tym bardziej na innym kanale premium, jedynie na CN lub Boomerangu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakże się cieszę że posiadam także HBO , gdyż w lipcu w Canal plus :

 

W lipcu 2010 w Canal+: Skazani na siebie,

Wszyscy kochają Mandy Lane,

The Host - Potwór,

Popioły czasu - Powrót,

Instynkt wilka - Gorzki kwiat,

Instynkt wilka - Śpiąca królewna,

Instynkt wilka - Po grób,

Instynkt wilka - Upadłe anioły,

Synekdocha Nowy Jork,

Opętanie - Powrót do domu

, Cichy chaos,

Zdrada,

Radio na fali,

Złodziejski kodeks,

Push, Ip Man,

, Fałszywa dwunastka,

Kobieta w Berlinie,

Wiosna 1941,

Sekretne życie pszczół,

Ciacho,

Miłość na wybiegu.

 

WIECZÓR Z MUTANTAMI: X-Men Geneza - Wolverine i X-Men 2

 

Nowe odcinki seriali Mentalista II, Trauma, Detektyw Monk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...