Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przeglądałem VOD C+ i zauważyłem filmy, .... które premierę już jakiś czas temu miały na CDA Premium/Playerze, np. " Przebudzenie dusz" , "Głusza".

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie filmy z Monolithu są w cineman.pl - nowe płatne per film, starsze w abonamencie.

Do tego Prime Video miało koło 20 filmów premierowo, ale od 2 miesięcy nic nowego nie dodali.

Natomiast w telewizji w przeciągu ostatniego roku były zarówno w C+, HBO jak i bodajże w Super Polsacie czy innym Pulsie trafil się też jakiś tytuł jako pierwsza emisja ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po wejściu SkyShowtime,i D+ raczej ich mieć nie będą.Tak samo jak HBO Paramountu

Pewnie C+ zdąży wyemitować jeszcze Szybcy i wściekli 9,Nikt/Nobody i tyle. FreeGuy raczej na pewno już w D+

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja wam coś powiem bo zaczyna się tu fantastyka.

 

Monolith w odróżnieniu od innych produkował filmy podczas pandemii i sukcesywnie je dodawał.

Amazon owszem wrzucił hurtem kilkanaście filmów od monolith czym uradował część publiki, która myślała, że tak bedzie już zawsze.

Niestety amazon popełnił błąd wrzucając te filmy na raz, powinien je miarkować. 

Źródełko filmów od monolith (tych ciekawszych) zostało w tej chwili wyczerpane !

Dlatego też amazon nie dodaje bo nie ma co dodawać. Cena to część polityki walki z konkurencją, ciekawy sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że każdy film kinowy będzie ciekawszy niż kanadyjskie telewizyjne komedie romantyczne, których C+ miał bodajże ostatnio cztery w ciągu miesiąca.

O tym co jest do dodania rozmawialiśmy już w listopadzie, kiedy była tutaj podobna dyskusja. Amazon też wg Ciebie dodawał same gnioty z Monolithu - Tobie się tylko podoba to co poleci w tv ;).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W C+ premierowo są jeszcze filmy od Best Film (chociaż tych tytułów jest w ciągu roku mało) czy Gutek Film. Pojawiają się też tytuły od Aurora Films czy Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, ale niektóre produkcje od nich widziałem również na Cinemax. 

 

Ostatnio też w Ale Kino+ znów od czasu do czasu zaczęły pojawiać się nowe, ciekawe, premierowe tytuły jak "Berlin Alexanderplatz" czy "Słudzy".

 

6 godzin temu, Palamander napisał:

Po co kupowali KinoŚwiat? Ciężko znaleźć dystrybutora z tak słabą ofertą

Dzięki temu zyskali bibliotekę filmów,  którymi mogą wypełnić swój serwis internetowy. Z czego sporo jest również polskich tytułów, które w naszym kraju są bardzo popularne - bez względu na to czy są dobre czy nie, co chociażby potwierdza wynik frekwencyjny ostatniej części "Kogla Mogla". 

 

Po przejęciu SPI pewnie i ich biblioteka trafi do C+. Głównie to starsze tytuły. Ostatnio dystrybuują mniej filmów I chyba głównie pod VOD i Filmboxa, np. "Za linią wroga" z Pawłem Delągiem, "Szpica" z Jackie Chanem czy "Plan ocalenia" z Brucem Willisem. Pomimo że to dość znane nazwiska to filmy niestety nie są najlepsze. Szczególnie ten ostatni, gdzie średnia ocen na pewnym portalu z filmami nie może przekroczyć 3,0. :)

 

Mimo wszystko lepsze i gorsze tytuły znajdziemy na każdej platformie stramingowej. Nie ma co uogólniać , że w jednym serwisie są same dobre tytuły, a w innym nie. Czasami mało znany film może nas pozytywnie zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem w Polsat Box Go pojawił się "Najmro". Wypożyczenie 25 zł.

Cena byla z trudem bo z trudem, ale do zrozumienia, gdyby to jeszcze było równocześnie z premierą kinową, ale od niej to minęło ponad pół roku.

Strasznie zachłanny zrobił się ten Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bgmnt napisał:

Myślę, że każdy film kinowy będzie ciekawszy niż kanadyjskie telewizyjne komedie romantyczne, których C+ miał bodajże ostatnio cztery w ciągu miesiąca.

O tym co jest do dodania rozmawialiśmy już w listopadzie, kiedy była tutaj podobna dyskusja. Amazon też wg Ciebie dodawał same gnioty z Monolithu - Tobie się tylko podoba to co poleci w tv ;).

 

 

 Mimo, że uparcie twierdzisz, że jest kilkadziesiąt tytułów do podania to ciężko ci wymienić kilka.

Potarzasz to już enty raz i odsyłasz na stronę.

Akurat tu też tłumaczę skąd powód, że amazon nie dodaje nic nowego. Po prostu nie ma nic nowego co byłoby sensowne do dodania. Dlatego dodaje starsze pozycje, które miały premierę wcześniej np. "1917".

Na twoje nieszczęście poniekąd staje trochę w obronie amazona.

Nie pisałem, że amazon dodaje gnioty.

Pisałem w tamtym momencie, że dodawał tytuły mniej znaczące i nie mające bardzo wysokich ocen np."Arkansas".  Aczkolwiek niektóre są solidne i każdą ramówkę by wzbogaciły, obojętne czy w pierwszym czy drugim oknie. np. "Sztuka zbrodni", którą polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domin107 Ostre słowa jak na kogoś kto nie rozróżnia dystrybutora i producenta :D. Filmów w kolejce jest kilkadziesiąt i są to tak jak poprzednio i zazwyczaj w Monolith tytuły w ocenami w granicach 5-6/10.

Więc skoro wcześniej Amazon dodawał tytuły "mniej znaczące" a C+ kupował np. filmy od tego dystrybutora takie jak "Uwięzione" z oceną 3/10 9 to dlaczego w przypadku posiadania umowy teraz nie miałyby zostać dodane chociażby filmy takie jak "Sekrety z przeszłości" (2020), "Wilk na 100%" (2020), "Wiking i magiczny miecz" (2020), "Pytania o seks" (2019), "W kręgu grozy" (2020) i cała masy innych, które miały premierę rok temu i więcej i nie było wg mojej wiedzy ich emisji?

 

edit: "Sekrety z przeszłości" jednak na Amazonie. No ale to mozemy zamienić np. na "Dzień czekolady" (2018) :).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bgmnt napisał:

@domin107 Ostre słowa jak na kogoś kto nie rozróżnia dystrybutora i producenta :D. Filmów w kolejce jest kilkadziesiąt i są to tak jak poprzednio i zazwyczaj w Monolith tytuły w ocenami w granicach 5-6/10.

Więc skoro wcześniej Amazon dodawał tytuły "mniej znaczące" a C+ kupował np. filmy od tego dystrybutora takie jak "Uwięzione" z oceną 3/10 9 to dlaczego w przypadku posiadania umowy teraz nie miałyby zostać dodane chociażby filmy takie jak "Sekrety z przeszłości" (2020), "Wilk na 100%" (2020), "Wiking i magiczny miecz" (2020), "Pytania o seks" (2019), "W kręgu grozy" (2020) i cała masy innych, które miały premierę rok temu i więcej i nie było wg mojej wiedzy ich emisji?

Sekrety z przeszłości" (2020) są w amazonie od dawna. Niezły riserdż zrobiłeś...

Pozostałe to kreskówki z przeciętnymi notami, horror ze słabymi ocenami i dokument. 

Brawo. 

Dadzą to w ramówce a potem będziesz pierwszy, żeby napisać o poziomie tych filmów.

No ale może jeszcze inne wynajdziesz. 

Spróbuj może tym razem się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o "Sekrety" to poprawiłem to przed Twoim postem ;). Filmy dałem losowe z pierwszych stron Cinemana, których premier nie było.

Tak jak już napisalem, takie same i gorsze były premierowo między innymi w Canal+ w ostatnich miesiącach.

Sam wyżej chciałeś kilka tytułów, których premier nie było to podałem i dalej brniesz w bezsensowną dyskusję.

Co do poziomu - ja zawsze piszę o ocenach z IMDB czy innych Filmwebów, Ty natomiast lubisz dywagacje o "gniotach" tylko dlatego, że to Amazon i Netflix i "dziełach" bo kupił je Canal+.

Każdy może sprawdzić historię postów... :).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bgmnt napisał:

Tymczasem w Polsat Box Go pojawił się "Najmro". Wypożyczenie 25 zł.

Cena byla z trudem bo z trudem, ale do zrozumienia, gdyby to jeszcze było równocześnie z premierą kinową, ale od niej to minęło ponad pół roku.

Strasznie zachłanny zrobił się ten Polsat.

Nigdy w życiu nie zapłacę za żaden film tylu pieniędzy, przez "dekoder". Wolałbym obejrzeć na dużym ekranie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to w kinie widziałem chyba za 14,90. Taka cena jest grubą przesadą. Tak przy okazji gorąco polecam na HBO film "Judasz i Czarny Mesjasz". Jest to oparta na faktach historia jednego z przywódców Czarnych Panter i ochroniarza, który go zdradził. Dla mnie jeden z najlepszych filmów ubiegłego roku. Mocne 8/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bgmnt napisał:

Jeśli chodzi o "Sekrety" to poprawiłem to przed Twoim postem ;). Filmy dałem losowe z pierwszych stron Cinemana, których premier nie było.

Tak jak już napisalem, takie same i gorsze były premierowo między innymi w Canal+ w ostatnich miesiącach.

Sam wyżej chciałeś kilka tytułów, których premier nie było to podałem i dalej brniesz w bezsensowną dyskusję.

Co do poziomu - ja zawsze piszę o ocenach z IMDB czy innych Filmwebów, Ty natomiast lubisz dywagacje o "gniotach" tylko dlatego, że to Amazon i Netflix i "dziełach" bo kupił je Canal+.

Każdy może sprawdzić historię postów... :).

Jak zwykle wyciągasz z kontekstu i manipulujesz.

Ja prosiłem o SENSOWNE pozycje, które nie miały jeszcze premiery. Jeśli dla ciebie sensowne są kreskówki z notą 5 i horror z notą 4 to nie ma sensu dyskusja z Tobą. Ciekawe czy sam byś je zobaczył. To chyba pytanie retoryczne.

Oceny piszesz kiedy ci pasuje. Ja sprawdziłem dokładnie pozycje, które podałeś i te oceny były jakie były.

Sensownych pozycje z monolith zostały wyczerpane i nie ma sensu wypełniać ramówek gniotami byleby to była premiera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej brniesz w bezsensowną dyskusję nie mając racji. Odpowiadałem na posta, gdzie zarzuciłeś mi, że ciężko mi wymienić kilka filmów, które nie miały premiery w tv/VOD to je wymieniłem :). Ale nagle się nie podoba paniczowi tematyka. Bo słaby horror, bo dokument (nieważne, że z ocenami 8/10, a o wiele gorsze chodzą jako główne premiery w C+ Premium), bo kreskówki.

Tak jak napisałem, zarówno Canal+ jak i Amazon w ostatnich miesiącach dodali wiele filmów z Monolithu z ocenami nawet 3/10, a ten pierwszy także filmy telewizyjne z Kanady, rodem z kanału Lifetime. Sam wyżej pytałeś o "Snake Eyes" z ocenami 5/10 nie rozumiem więc problemu z kreskówkami 5-6/10. A zaległych filmów z samego Monolithu jest tak jak pisałem łącznie kilkadziesiąt.

@Pawop z kolei sprostował inne rzeczy które pisałeś. Ale dalej nadajesz to samo, myślisz, ze powtórzysz jeszcze 5 razy to będzie prawda?

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, żeby nie być gołosłownym to śpieszno wyjaśniam w praktyce. Amazon wrzucał falami i takie dwie największe były w marcu i wrześniu. Więc śmiało można powiedzieć, że hurtem wrzucał i teraz są efekty .

 

Marzec 2021 na amazon od Monolithu:

 "Sztuka zbrodni", "Moj przjaciel szpieg", "Pieskie zycie", "Najlepsze lata", "Mała Italia","Małgosia i Jaś", "Trzy sekundy", "Horyzont uczuć"

 

w samym wrześniu 2021 na amazon od Monolithu:

-Pieskie życie,

-Baranek Shaun: Farmageddon,

-KokoSmoko 2,

-Ucieczka z Pretorii,

-Praziomek,

-Księżniczka Emmy,

-After The Wedding,

-Gra szpiegów,

-Ruchomy chaos.

- Poziom mistrza (2021) z Melem Gibsonem oraz Naomi Watts.

- Przyjaciel domu (2019) z Dakotą Johnson i Jasonem Segelem

 

Z biegiem czasu okazało się to nierozsądne. 

Godzinę temu, bgmnt napisał:

Odpowiadałem na posta, gdzie zarzuciłeś mi, że ciężko mi wymienić kilka filmów, które nie miały premiery w tv/VOD to je wymieniłem :). Ale nagle się nie podoba paniczowi tematyka. Bo słaby horror, bo dokument (nieważne, że z ocenami 8/10, a o wiele gorsze chodzą jako główne premiery w C+ Premium), bo kreskówki.

Tak jak napisałem, zarówno Canal+ jak i Amazon w ostatnich miesiącach dodali wiele filmów z Monolithu z ocenami nawet 3/10, a ten pierwszy także filmy telewizyjne z Kanady, rodem z kanału Lifetime. Sam wyżej pytałeś o "Snake Eyes" z ocenami 5/10 nie rozumiem więc problemu z kreskówkami 5-6/10. A zaległych filmów z samego Monolithu jest tak jak pisałem łącznie kilkadziesiąt.

@Pawop z kolei sprostował inne rzeczy które pisałeś. Ale dalej nadajesz to samo, myślisz, ze powtórzysz jeszcze 5 razy to będzie prawda?

Nie no, warto faktycznie krytykować podmiot, że nie kupił horroru z notą 4,1 bo ty jako arcykoneser byś zobaczył z miłą chęcią. Tak?

No widzę, że wielu rzeczy nie rozumiesz.

Np. kwestii, że kreskówka z notą 4,6 ma być przyciągać kogoś tylko dlatego, że jest premierą. Abstrahuje już od tego, że dorośli ludzie raczej kreskówek nie oglądają. 

Nie rozumiesz też albo udajesz, że nie rozumiesz słowa sensowne. Najwidoczniej wszystko co nie miało emisji i premiery jest dla ciebie sensowne. Ah, te premiery nie ważne jakie są byleby były. No nie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...