Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Inny kolega też ma obsesje na punkcie Netflixa, tylko w drugą stronę. Rozumiem, że jego też nie traktujesz poważnie? Ja na szczęście nie czytam jego postów, bo jest fajny przycisk ignoruj. Polecam, zaoszczędziłem dzięki temu mnóstwo nerwów. Żona nie miała ochoty iść na nowego Bonda do kina, więc mam pytanie, gdzie powinien być emitowany ten film. Logika wskazuje na HBO. Możecie to potwierdzić?

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, piszesz bzdury, nieprawdę i jeszcze zaprzeczasz sam sobie:

 

"ma wejść do Polski (czytamy o tym już dawno) i ciagle jest data przesuwana"

 

"Żadna platforma jakbyś nie wiedział, która wchodzi na nasz rynek nie ma konkretnej daty."

 

To te daty są przesuwane NON STOP czy jednak nie było dat? Disney nie miał oficjalnej daty, później ogłoszono, że wystartuje pod koniec 2021 r, nastąpiło przesunięcie i opóźnienie, czego przyczynę podano COVID (Choć to pewnie MARKETING, jak to z pewnością napiszesz. Ciekawe, że ten marketing stosuje Disney i działa tylko w Europie Środkowej). Nie było żadnego ciągłego przesuwania dat w przypadku Disney+, podobnie jak nie było w przypadku HBO MAX. W obydwu przypadkach było jedno przesunięcie, i to przesunięcie nie konkretnej daty.

 

Tak, naEkranie często wypisuje bzdury, które bezmyślnie kopiuje z zagranicznych portali bez sprawdzenia.

 

Więc to nie jest kwestia dyskusji, tylko fakty kontra Twoje projekcje, gdybanie i przeinaczanie faktów.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok 8-9 miesięcy po premierze kinowej powinien się pojawić, czyli teoretycznie koło sierpnia, ale nie zdziwię się jak bedzie później. Jednak czy to będzie HBO, to głowy sobie nie dam uciąć, Spectre miało premierę w C+, mimo że umowę z MGM posiadało HBO.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz większa konkurencja Canal+

Podobne problemy Canal+ może mieć z częścią praw do hollywoodzkich wytwórni. Ruszają bowiem platformy streamingowe HBO Max, Disney+ i Sky Showtime. Nadawca nie precyzuje filmy jakich hollywoodzkich wytwórni będzie mógł pokazać w linearnych kanałach premium i serwisie Canal+ online.
:)

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/platforma-canal-strefa-abonenta

Przecież rzecznik "sprecyzował":)

##Niedawno informowaliśmy, że Canal+ Polska odkupił od spółki z grupy Real Management biurowiec zlokalizowany przy Alei Generała Władysława Sikorskiego 9 w Warszawie, w którym od maja 2008 roku znajduje się główna siedziba firmy oraz centrum produkcyjno-nadawcze.##

To było najważniejsze,a nie kupowanie jakiś praw filmowo-sportowych:)

Edytowane przez Palamander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, domin107 said:

Wrzuci ktoś dokładną rozpiskę premier c+ z datami na listopad ?

 

Ależ proszę drogi kolego! :)

Swoją drogą z zapowiedziami byłem w tym miesiącu nawet szybszy od twittera mimo swojego netflixowego zafiksowania i jakoś mnie nie pochwaliłeś?

 

All My Life, 2.11 21:00

Przyprawione miłością (Seasoned with Love), 4.11 20:00 (C+ Film)

Girl, 4.11 21:00

Niewierny (Infidel), 6.11 21:00

Oto my (Here We Are), 9.11 21:00

Raisa, 11.11 15:10 (dokument)

Dalej jest dzień, 11.11 15:35 (krótkimetraż)

Instynkt przetrwania (Endangered Species), 11.11 21:00

Nieobliczalny (Unhinged), 13.11 21:00

Dublerka (The Stand-In), 14.11 21:30

Jestem Greta (I am Greta), 15.11 21:00

Błądząc w ciemności (Wander Darkly), 16.11 21:00

Gouda i miłość (As Gouda as it Gets), 18.11 20:00 (C+ Film)

Między oczy, 18.11 21:00

Come Play, 18.11 22:30

Niezapomniana (Fatale), 20.11 21:00

Polański, Horowitz. Hometown, 22.11 21:00

Możesz pocałować druhnę (You May Kiss the Bridesmaid), 25.11 20:00 (C+ Film)

Uwięzione (Locked In), 25.11 21:00

Obcy pasażer (Shadow in the Cloud), 27.11 21:00

Ojcowie kontra zięciowie (Es ist zu deinem Besten), 30.11 22:00

 

Seriale:

Przesłuchanie (Interrogation) od 8 listopada na C+ Seriale,

American Crime Story: Impeachment Billa Clintona od 8 listopada na C+ Premium (8/10 na IMDB)

Baza księżycowa nr 8 od 10 listopada na C+ Seriale,

Ptak dobrego Boga (The Good Lord Bird) od 17 listopada na C+ Premium,

Planeta Singli. Osiem historii, serial od 19 listopada na C+ Premium,

Zasada Comeya - wyższa lojalność od 21 listopada na C+ Premium,

Zakonnice od 29 listopada na C+ Premium.

 

edit:

A no i swoją drogą niektórzy martwią się o prawa, a wygląda na to, że jeden świeży premium-kontrakt jest - z kanadyjskim Incendo.

Telewizyjnych komedii romantycznych na jedno kopyto jak w tym miesiącu "Seasoned with love" czy "As gouda as it gets" (ależ tytuł) ma ten dystrybutor/producent w zapasie grubo ponad setkę :D.

https://www.imdb.com/search/title/?companies=co0228741

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bgmnt napisał:

 

Ależ proszę drogi kolego! :)

Swoją drogą z zapowiedziami byłem w tym miesiącu nawet szybszy od twittera mimo swojego netflixowego zafiksowania i jakoś mnie nie pochwaliłeś?

 

A no i swoją drogą niektórzy martwią się o prawa, a wygląda na to, że jeden świeży premium-kontrakt jest - z kanadyjskim Incendo.

Telewizyjnych komedii romantycznych na jedno kopyto jak w tym miesiącu "Seasoned with love" czy "As gouda as it gets" (ależ tytuł) ma ten dystrybutor/producent w zapasie grubo ponad setkę :D.

https://www.imdb.com/search/title/?companies=co0228741

 

Bez zaczepki nie potrafisz nie ?

Dobrze, że dostrzegasz swoje netflixowe zafiksowanie. 

Obawiam się, że ono zaszło już za daleko co dobrze nakreślił kolega spotify.

 

Nie jestem twoim kolegą.

Zmanipulowałeś moją wypowiedz i nawet nie przeszło ci przez myśl, żeby napisać "sory".

 

Jakbyś miał w sobie odrobinkę obiektywizmu to byś napisał, że w sumie fajnie, że c+ uzyskał kilka licencji na ciekawe seriale.

Ale ty w swoim stylu zaraz napiszesz, że jestem głupi bo te produkcje nagród nie mają albo, że były skasowane po jednym sezonie. Co tam zawsze wynajdziesz co ci akurat podpasuje.

A po chwili wypomnisz, że są jakieś zapychacze ramówki, które są cienkie i że wstyd takie dawać do ramówki. A obok jest kilka innych ciekawych ale po co o nich wspomnieć no nie ?

 

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, podziękowanie byłoby poniżej Twojej godności :D.

 

A no i oczywiście skoro Twój kolega spotify (dobrze, że się przyznałeś) nie potrafi napisać zdania, żeby sobie nie zaprzeczyć co widzą wszyscy poza Tobą i @Arkon to nie mamy o czym dyskutować.

Żyj w swoim świecie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Palamander napisał:

Coraz większa konkurencja Canal+

Podobne problemy Canal+ może mieć z częścią praw do hollywoodzkich wytwórni. Ruszają bowiem platformy streamingowe HBO Max, Disney+ i Sky Showtime. Nadawca nie precyzuje filmy jakich hollywoodzkich wytwórni będzie mógł pokazać w linearnych kanałach premium i serwisie Canal+ online.
:)

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/platforma-canal-strefa-abonenta

Przecież rzecznik "sprecyzował":)

##Niedawno informowaliśmy, że Canal+ Polska odkupił od spółki z grupy Real Management biurowiec zlokalizowany przy Alei Generała Władysława Sikorskiego 9 w Warszawie, w którym od maja 2008 roku znajduje się główna siedziba firmy oraz centrum produkcyjno-nadawcze.##

To było najważniejsze,a nie kupowanie jakiś praw filmowo-sportowych:)

Tak, wiele wyjaśnił ten artykuł XD

HBO MAX będzie dostępny w ramach C+. 

Z disney + nie wiadomo ale autor nie wyklucza, że będzie jak we Francji czyli... deal z C+.

SkyShowtime nie do końca wiadomo jaki będzie.

 

Mówić krótko wielka nie wiadoma co będzie. Należy czekać na komunikaty oficjalne.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej przerwie dziś kolejna świeża premiera z Monolithu w Prime Video: "Brudna gra" (IMDB 7.2/10). Co ciekawe, ten film pojawi się też 16.11 w Ale Kino.

Oprócz tego dodali kilka filmów od tego dystrybutora w drugim oknie, np. "Jaskiniowiec", "Weselne przeznaczenie" itd.

 

Z kolei dobrze oceniana "Skejterka" od Monolithu pojawiła się w CDA Premium na kanale tego dystrybutora (też drugie okno, premiera była w C+ jeszcze w lipcu 2019). 

Ogólnie Monolith dodaje tam starsze filmy od marca tego roku i są to tytuły dostępne obecnie tylko w CDA (oraz Cinemanie) ale w większości takie 3, a nawet 4 sortu ;).

https://www.cda.pl/Monolith/vfilm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kamil2505 napisał:

Do serwisu CANAL+Online od początku listopada dodano kolejne kilkadziesiąt tytułów z biblioteki Kino Świat. Wśród nich pojawiły się też "Listy do M. 4" (podobno w grudniu będą też w C+). 

"Listy do M. 4" Chętnie obejrzę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bgmnt napisał:

Po dłuższej przerwie dziś kolejna świeża premiera z Monolithu w Prime Video: "Brudna gra" (IMDB 7.2/10). Co ciekawe, ten film pojawi się też 16.11 w Ale Kino.

Oprócz tego dodali kilka filmów od tego dystrybutora w drugim oknie, np. "Jaskiniowiec", "Weselne przeznaczenie" itd.

"Brudna gra" miała premierę w c+ w poprzednim roku.

Więc emisja tej produkcji w amazon jak i ale kino+ należy traktować jako drugie okno.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rzeczywiście, była w 2020. Tutaj w temacie nic nie wyszukiwało, za to jest w temacie C+.

W takim razie Amazon dalej drugie okno, a premiery z Monolithu nie było już 3-4 miechy.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mały przegląd premier z ostatnich kilku dni z serwisów streamingowych:

 

Na Netflixie sporo kina międzynarodowego z zacięciem festiwalowym (część to swieże filmy jeszcze bez ocen na IMDB):

"Szybkość odwagi" (Ma Ma De Shen Qi Xiao Zi) - tegoroczny kandydat Hong-Kongu do Oscara,

"Yara" - hiszpański kryminał oparty na faktach. Zapowiada sie klimat "Contratiempo",

"Nie mogliśmy dorosnąć" (We Couldn't Become Adults) - japoński dramat,

"Intregalde' - rumuński komediodramat z wieloma nagrodami na festiwalach. IMDB 7/10,

"Królowie przekrętu" (Lords of scam) - francuski dokument o kolesiach, którzy zarobili sporo pieniędzy na kwotach emisji co2 w EU, 6/10 IMDB.

 

Poza tym:

"Zemsta rewolwerowca" (The Harder They Fall) - nieźle oceniany western. 7/10 na IMDB, 86% na rottentomato od krytyków, 93% od widowni,

"Our Ladies" (Panny roztropne)  - komeda o uczennicach katolickiej szkoły w Szkocji. 7/10 na IMDB. Film dostępny też w Rakuten, premierach C+ itp za 10-18 zł,

"Urok" (Spell) - horror Paramountu z 2020 roku, który nie doczekał się premiery kinowej ze względu na COVID, nie mylić z filmem "Urok" z 2018. Chyba nie było go nigdzie wcześniej. Słabe oceny.

"Kamera" (Body Cam) - thriller z Mary J. Blige. 5/10 na IMDB,

"Rodzina Clausów" (De Familie Claus) - świąteczny film, IMDB 6/10.

 

Do tego "taśmowe" komedie romantyczne - "Miłość na dystans" (Indie), "Miłosna pułapka" (USA).

Niedługo także dwie polskie premiery kinowe z Kinoświatu - "Jak zostać gwiazdą" (10.11) i "Magnezja" (11.11).

 

Apple TV+ dodał dziś świeżutki dramat sci-fi "Finch" z Tomem Hanksem. Pierwsze oceny na rotten to 69% od krytyków i 71% od ludzi. Zapowiada się nieźle.

 

Na CDA Premium szwedzka komedia "Pamiętnik Berta" (Bert's Diary) - IMDB 6/10 oraz kanadyjski dramat "Antologia duchów miasta" (Répertoire des villes disparues), też 6/10 na IMDB.

Do tego dwa kiepskie świeże horrory, australijska "Tajemnica Halloween" i  rosyjskie "Tylko nie zaśnij".

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

W dniu 2.11.2021 o 19:13, Pawop napisał:

Kultura kulturą, ale jak ktoś pisze farmazony, to trzeba to nazwać po imieniu. Ty masz jakąś obsesje na punkcie Netflixa i dlatego nikt nie traktuje Cię poważnie.

Ja mam obsesję?

Weźcie dla własnego zdrowia wylogujcie się z forum na jakiś czas i wróćcie z czystą głową.

Tutaj naj naj naj jest Netflix, wszystko słabe i Canal+ idzie na dno. Tak się toczy od wielu wielu stron.

Dla mnie nie ma idealnej platformy, każda ma swoje wady i zalety i każda jest skierowana do innego typu widza. Pisałem to już kilka razy, tak samo jak pisałem - że dla mnie może się nazywać nawet Gumiś, byle miała ciekawy kontent - nie ilościowy za zapchanie czasu lub "wieczorem nie mam innych zajęć więc włącze TV"  ale jakościowy - że jak już usiądę przez TV (bo inne rozrywki czy hobby zrealizowane w danym tygodniu czy miesiącu) to zanurzę się i spędzę czas z przyjemnością na ciekawym tytule.

W dniu 2.11.2021 o 19:58, Charlie1978KK napisał:

Tak, piszesz bzdury, nieprawdę i jeszcze zaprzeczasz sam sobie:

 

"ma wejść do Polski (czytamy o tym już dawno) i ciagle jest data przesuwana"

 

"Żadna platforma jakbyś nie wiedział, która wchodzi na nasz rynek nie ma konkretnej daty."

 

 

Będziesz teraz łapał za słówka? Teraz taką zabawę prowadzisz, jak w szkole? Data, miejsce, czas - kurna, rozmawiają dorośli ludzie. Chyba wiadomo o co chodzi i każde to słowo może być synonimem dnia wejścia platformy do Polski.

Nawet przecież temat jest założony tutaj na forum odnośnie Disney+ , gdzie każdy już chciał Disneya do końca roku 2020, później do 2021

To znaczy, mało kto chciał  ale jak się pojawił STAR, to już się więcej zainteresowanych znalazło.

 

Jesteś alfą i omegą? Jesteś człowiekiem, który jest tworem omylnym czy robotem? Czy napisanie  w normalny sposób, że ktoś się myli (jeśli wg Ciebie się mylę) nie wygląda lepiej niż zaczepki osobiste - bzdura, na jakiej planecie żyjesz itd?

I nadal wiemy tylko, ze wchodzą ale nie ma konkretnego dnia premiery.

 

 

W dniu 2.11.2021 o 23:24, domin107 napisał:

 

Jakbyś miał w sobie odrobinkę obiektywizmu to byś napisał, że w sumie fajnie, że c+ uzyskał kilka licencji na ciekawe seriale.

 

Ale ty w swoim stylu zaraz napiszesz, że jestem głupi bo te produkcje nagród nie mają albo, że były skasowane po jednym sezonie. Co tam zawsze wynajdziesz co ci akurat podpasuje.

A po chwili wypomnisz, że są jakieś zapychacze ramówki, które są cienkie i że wstyd takie dawać do ramówki. A obok jest kilka innych ciekawych ale po co o nich wspomnieć no nie ?

 

 

 

On tak pisze :D? No w sumie - opiera to na nagrody, na oceny na imdb, na pomidorze i "ponoć ma dobre recenzje". Na czymkolwiek bo inni piszą, mówią - więc tak musi być. Czyli chwali zanim sam obejrzy :)

A na poważnie - Netflix też jest obecnie odkurzaczem rynku. Peacock kasuje Brave New World - ląduje na Neftlix. NBC olewa Manifest - bierze Netflix.  YT kasuje Cobra Kai - bierze Netflix. I wiele wiele innych.  Z tym, że NF ma więcej kasy, więc stać go na ciągniecie produkcji (zazwyczaj) dalej o kolejne sezony, jeśli tylko dany tytuł ma odpowiednią oglądalność. I jazda po festiwalach, aby łykać cokolwiek, co się da, bo trzeba tytuły wrzucić aby ilość premier się zgadzała.

To samo z produkcjami polskimi na NF. Co oglądają Polacy w kinach i w TV? Produkcje polskie. Jak zabrać klienta w Polsce z kablówki do NF? Dajmy im produkcje polskie. Seriale na TVN - nie, nie możemy - należy do Discovery. Więc dogadajmy się z Kurskim. Filmy? Dogadajmy się z dystrybutorami, aby lądowały u Nas. Ot cała filozofia...

Na sieci niektórzy się śmieją, że ma umowę z Solorzem, który im udostępnia co miesiąc po paczce filmów z "Hitów z Polsatu" ;)

Wracając do sedna i wracając na poważne tory - Netflix na swój sposób działa, ma swoich odbiorców i taki ma pomysł na biznes. No i trafia do masowego widza, do którego kieruje swój kontent, bo masowego widza jest najwięcej. Bo masowy widz to widz z popcornem, z reguły poza nowościami nic więcej nie potrzebuje. Ale to nie oznacza, że cała konkurencja NF jest gorsza, bo jeśli chodzi o jakość kontentu - zazwyczaj jest lepsza. Trzeba tylko zrozumieć, że każdy VOD kieruje swój kontent do innego typu widza i ma swój własny biznes plan. I dobrze, bo nie chcemy samych Netflixów i dzięki temu mamy większy wybór aby dobrać pod siebie taką subskrypcję, która nam najlepiej odpowiada. Ponieważ - każda platforma ma swoje wady i zalety.

 

W dniu 2.11.2021 o 23:28, bgmnt napisał:

 

A no i oczywiście skoro Twój kolega spotify (dobrze, że się przyznałeś) nie potrafi napisać zdania, żeby sobie nie zaprzeczyć co widzą wszyscy poza Tobą i @Arkon to nie mamy o czym dyskutować.

Żyj w swoim świecie dalej.

Po pierwsze to nie mój kolega. A po drugie - to Ty nie napisałeś żadnego zdania, bo ja Ci wypisałem tytuły które tylko wpadły w ostatnich 3 miesiącach na C+ i sam miałeś przed swoim ołtarzykiem przemyśleć - co dał nam Netflix jako alternatywę. Nie ilościowo - bo do tego nie ma nikt startu, ale jakościowo.  Powtarzam - Canal+ dzisiaj to co może i z kim mam umowy próbuje wykorzystać najlepiej jak może. I daje radę - JESZCZE i dobrze mu wychodzi. A co będzie za kilka miesięcy - to się okaże ale sytuacji nie ma łatwej. A pisanie że "nie ma się czym bronić" to cytując Wasze słownictwo - bzdura! Broni się jak na razie i mu to dobrze wychodzi.

Równie dobrze można napisac, że poza setkami premier na ilość, NF też ma coraz mniej argumentów aby się bronić i być dobrym wyborem dla wybrednego/ wymagającego widza.

Tylko po co? Jaki w tym sens?

 

 

Z tym Monolith to się robi jeden wielki [beep]. Kiedyś czytałeś Monolith, myslałeś "obejrzę na C+". Dzisiaj Monolith - "ciekawe gdzie będzie"

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...