Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopie - zdejmij klapki, bo zaczynasz być śmieszny. Przejrzałem sobie to forum w różnych tematach i jesteś tak mało obiektywny i zaślepiony ze głowa mała. Wszystko jest słabe, tylko Netflix The Best. 
Obiektywnie - Netflix jest w ponad 190 krajach na świecie (chyba 197 jeśli mnie pamięć nie myli) i ma ponad 210mln userow. I Ty się dziwisz oglądalności i zasięgowi Squid Game? Pierwszy serial Originals w tym roku, który im wyszedł poza średniaka (Nocna msza, Maid itd były później) , to się ludzie wygłodniali rzucili jak szczerbaci na suchara. Już nie wspomnę napędzania tego w połowie wyniku przez wszystkie portale na świecie. 

Zresztą Dom z papieru, do którego mało kto się dzisiaj przyznaje, tez był wielkim hitem na świecie. 

Jesli tak patrzysz na ilość, to zmień schabowy na to co muchy jedzą, bo przecież miliony nie mogą się mylić 

I to ma być wyrocznia jakościowej produkcji? 
Manifest, który jest na HBO nie idzie oglądać a userzy Netflixa walczyli jak Lwy na sieci aby NF przejął projekt od NBC :)

Hiacynt - słowo klucz,  kupiony. Kolejne słowo - LGBT 

Te ich największe hity w tej Topce najczęściej oglądane poza Gambitem to takie perełki, ze szkoda pisać 

Mam z przyjaciół maniaków produkcji polskich, którzy kochają produkcje polskie, dla których to zawsze najważniejszy kontent i których opinia jest dla mnie ważniejsza niż jakiegoś speca „z forum” czy sponsorowane recenzje. I żaden z nich nie nazwał tego filmu nawet dobrym. 

 

Ale wracajac do meritum - my mówimy o rynku polskim, co mamy dostępne z VOD i z tytułów - i Netflix niczym sie nie wyróżnia w porównaniu do konkurencji. Obiektywnie jakościowo to nie czołówka. Jedziesz po C+, które jakościowym kontentem nie ma się czego wstydzić. Bo jeśli jest słaby w Originals, to nadrabia  na licencjach. Przynajmniej na ten moment.  Ostatnia Netflixa bardzo dobra nowość z seriali to Gambit Królowej (jedyna bardzo dobra z nowości z 2020) a jedyne jeszcze zaliczone do tej półki które jeszcze trwają to The Crown i Ozark (gdzie moim zdaniem to dobry tylko serial zwłaszcza po ostatnim sezonie ale niech będzie) 

Remizę to masz właśnie ostatnio na Netflixie 

Twoj obiektywizm to jest smiech na sali, bo akurat tych najciekawszych tytułów z ostatnich miesięcy, ktore wpadły na C+ nawet nie wymieniłeś. 

Przestań pisać pierdoly po raz tysięczny i weź to na klatę, ze Netflix już nie skupia się na jakościowych produkcjach. Skoro sam CEO twiedzi, ze chcą być kablówką w sieci, to target jest właśnie do takich klientów - masowego widza bez wymagań, byle dużo nowości było. Dla nich liczy się ilość aby zawalić klienta ilościowo kontentem. 
Dzisiaj nic nie nagrywają na poziomie Bloodline, Godless, Narcos, House of Cards itd. Dzisiaj nic nawet do tego się nie może zbliżyć a nawet nie masz co postawić obok. Gdyby mieli, to by nie było tematu. Ale nie maja. Dzisiaj jest inna polityka, dzisiaj jest inny kierunek.  Jeśli coś im wyjdzie bardzo dobrego , to jest raczej przypadek przy pracy, bo algorytm się pomyli. Albo mieli szczęście w zakupie jakiegoś filmu na jakimś festiwalu. 
Wszyscy dookoła narzekają na jakość Netflixa - głównie Originals, nawet portale (np Kaja na YT)a Ty jedyny będziesz chciał to wybielać. Ilościowo na pewno jest bez konkurencji. Tu jest fakt, którego się nie podważyć, bo nagrywają więcej niż cała konkurencja razem. Jakościowo jest z tylu za Amazon, Apple i HBO, którzy również mają wtopy ale jak już coś zrobią, to wyjdzie im perełka przez duże P. Ale te platformy otwarcie mówią ze chcą kontent jakościowy i ich klientem jest całkiem inny target - gustu czy tez wieku. 
Nie wspominam o SkyShowtime czy Disney+, bo ich w Polsce nie ma ale patrząc na historie Sky, Showtime, FX, Hulu czy filmów Universal, Paramount i ze stajni marek Disneya, to również będzie czołówka. Albo powinna być. 
Na ten moment i to jest fakt - Originals Netflix wyglądają najsłabiej pod wzgledem jakościowym. Netflix jest gigantem, jest największy, produkuje najwiecej, najwiecej wydaje na reklame, jest obiektem kultu wśród młodych, ma ogromny zasięg na świecie (w wielu krajach jest sam), w internetach jest na ustach wszystkich (napędzany przez portale) i wiele więcej cech nad którymi ma przewagę nad konkurencją ale nie jest miejscem jakościowych produkcji (chyba ze coś kupi albo dorwie na licencji i jest to może jeden na rok). Pod tym względem akurat jest ostatni. 


Mnie tam rybka co oglądasz i co lubisz, ale pisać, ze C+ nie ma się czym obecnie bronić,  to jest smiech na sali. Przynajmniej na razie. A co będzie za kilka miesięcy, to się okaże.  
I dlatego napisałem. 
Nie bronię żadnej platformy bo mi za to nie płacą. Nie mam tez ulubionej.  I mam gdzieś jak się nazywa - korzystam z takiej, na której jest jakościowy kontent.
 

Nie, nie dzielą w takiej skali żadnej platformy jak robią to z Netflixem. To jest fakt. I gdyby wszędzie zablokowali, to ludzie szybciej dzisiaj wybiorą C+ za 20zl niż Netflixa za 43zl. Nie tylko w skali kraju, bo na świecie NF tak samo dzielą jak u Nas. 
 

EOT.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, spotify said:

Przejrzałem sobie to forum w różnych tematach i jesteś tak mało obiektywny i zaślepiony ze głowa mała. Wszystko jest słabe, tylko Netflix The Best. 

No to bardzo słabo je przejrzałeś. W wątku Viaplay niektórzy twierdzą, że pracuje w ich marketingu, bo nie piszę o jakości VHS itd. Jak jeszcze Prime nie kosztował 49 zł i pisałem tutaj, że przęjał sporo praw Monolith i jakie ma dobre produkcje to też się jeden z drugim fan C+ gotowali. Inni twierdzili, że jestem Polsatowcem i jeszcze jakieś tam. Zdejmij klapki z oczu.

 

23 minutes ago, spotify said:

Obiektywnie - Netflix jest w ponad 190 krajach na świecie (chyba 197 jeśli mnie pamięć nie myli) i ma ponad 210mln userow.

I przystawił tym userom pistolet do głowy, żeby go oglądali zamiast innych platform i płacili więcej niż za Disney+ czy inne Apple TV albo skorzystali z torrenta?

 

23 minutes ago, spotify said:

I Ty się dziwisz oglądalności i zasięgowi Squid Game? Pierwszy serial Originals w tym roku, który im wyszedł poza średniaka (Nocna msza, Maid itd były później) , to się ludzie wygłodniali rzucili jak szczerbaci na suchara. Już nie wspomnę napędzania tego w połowie wyniku przez wszystkie portale na świecie. 

O, to już  mamy kilka seriali, które wyszły ponad średniaki. Przed chwilą była tylko "Sprzątaczka". Szybko poszlo :).

 

23 minutes ago, spotify said:

Zresztą Dom z papieru, do którego mało kto się dzisiaj przyznaje, tez był wielkim hitem na świecie. 

No i?

 

23 minutes ago, spotify said:

Jesli tak patrzysz na ilość, to zmień schabowy na to co muchy jedzą, bo przecież miliony nie mogą się mylić 

Patrzę na obiektywne przesłanki - oceny krytyków, na IMDB, oglądalność jak i po prostu "hype". A także na nagrody - Oscary, Emmy, Globy - wszędzie ten Netflix, który wg Ciebie nic nie potrafi wyprodukować zostawił konkurencję daleko w tyle.

Schabowych nie jadam, [beep] także, więc wybacz. Wierzę jednak, że dobre.

 

23 minutes ago, spotify said:

Manifest, który jest na HBO nie idzie oglądać a userzy Netflixa walczyli jak Lwy na sieci aby NF przejął projekt od NBC :)

Jak tak dobrze przejrzałeś moje posty to pewnie widziałeś moją opinię na temat tego serialu. Mam jednak wrażenie, że gdyby pszedł w Canal+ to byś byl w siódmym niebie :).

 

23 minutes ago, spotify said:

Hiacynt - słowo klucz,  kupiony. Kolejne słowo - LGBT 

No i? Za LGBT dostał nagrody na festiwalu w Gdyni?

 

23 minutes ago, spotify said:

Mam z przyjaciół maniaków produkcji polskich, którzy kochają produkcje polskie, dla których to zawsze najważniejszy kontent i których opinia jest dla mnie ważniejsza niż jakiegoś speca „z forum” czy sponsorowane recenzje. I żaden z nich nie nazwał tego filmu nawet dobrym. 

Widzisz, a moi przyjaciele byli zachwyceni :). Zreszta poprzednim filmem Domalewskiego dostępnym premierowo na Netflixie "Jak najdalej stąd", który wcale o LGBT nie był także.

 

23 minutes ago, spotify said:

Ale wracajac do meritum - my mówimy o rynku polskim, co mamy dostępne z VOD i z tytułów - i Netflix niczym sie nie wyróżnia w porównaniu do konkurencji. Obiektywnie jakościowo to nie czołówka. Jedziesz po C+, które jakościowym kontentem nie ma się czego wstydzić. Bo jeśli jest słaby w Originals, to nadrabia  na licencjach. Przynajmniej na ten moment.

Obiektywnie rzecz biorąc:

Netflix ma najszerszą ofertę filmową i serialową na polskim rynku i to jest fakt. Ostatnio podwyższył ceny. Na giełdach bije rekordy wartości. Oferuje Dolby Atmos, HDR, 4K w aplikacji, która działa bezproblemowo. Nie są go w stanie ruszyć jak na razie kolejne platformy streamingowe od rynkowych gigantów.

Canal+ traci kolejne prawa, obniża ceny, dwa razy nie był w stanie przeprowadzić debiutu giełdowego przez brak zainteresowania. W streamingu oferuje HD z dźwiękiem stereo, czasami 5.1. 4K nie potrafią wdrożyć od 2 lat. Aplikacja co aktualizacje to kolejne bugi, do dziś jej w pełni nie przetlumaczyli z francuskiego. Na kanale satelitarnym w 4K pokazuje 15 razy w miesiącu Kilera. Zjada go szwedzki Viaplay w 3 miesiące robiąc 1/4 abonentów, które C+ wypracował w 25 lat.
I to nie podlega dyskusji jak to czy się jakiś serial Tobie podoba czy nie bo to są fakty. Deal with it.

 

Dalej już tego referatu rodem z podstawówki nie czytam. Znowu piszesz te same kłamstwa i półprawdy. Pozostawie tylko sobie:

 

23 minutes ago, spotify said:

EOT.

Co obiecujesz to już kolejny raz i nic z tego nie wynika. Tym razem trzymam za słowo.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ze Spotify w 100 procentach. Co z tego że Netflix ma 1000 filmów jak mało co nadaje się do oglądania Hiacynt cieniutki. Brałem teraz Netflix na listopad i grudzień bo idą  Święta to może dadzą coś ciekawego. Wcześniej miałem i wyłączyłem bo nic nie było. Niby tytuły atrakcyjne a jak co do czego to jakis Koreańczyk czy Chińczyk i cienizna. Jestem kinomaniakiem od ponad 28 lat. Lubię dobre filmy polskie z USA i z Europy a tu w Netflixie mało jest dobrych filmów tzw. Orginals.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ze Spotify w 100 procentach. Co z tego że Netflix ma 1000 filmów jak mało co nadaje się do oglądania Hiacynt cieniutki. Brałem teraz Netflix na listopad i grudzień bo idą  Święta to może dadzą coś ciekawego. Wcześniej miałem i wyłączyłem bo nic nie było. Niby tytuły atrakcyjne a jak co do czego to jakis Koreańczyk czy Chińczyk i cienizna. Jestem kinomaniakiem od ponad 28 lat. Lubię dobre filmy polskie z USA i z Europy a tu w Netflixie mało jest dobrych filmów tzw. Orginals.
Już Ci pisałem jakie prawa ma Netflix i jeśli twierdzisz, że nie filmów, to chyba nie umiesz szukać. Staraj się zaprzyjaźnić z Netflixem, bo niebawem to może być jedyny serwis z tak szeroką ofertą filmową na licencji

Szacun @bgmnt za odpowiedzi, bo ja nie przebrnąłem przez bełkot spotify

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bgmnt napisał:

 

 

 

Canal+ traci kolejne prawa, obniża ceny, dwa razy nie był w stanie przeprowadzić debiutu giełdowego przez brak zainteresowania.

Ale za to jakiego mają rzecznika:)

##Czy pojawienie się platform streamingowych Disney+, SkyShowtime, HBO Max nie osłabi oferty Canal+ na polskim rynku? - Jako jedyni na rynku posiadamy długoterminowe umowy ze wszystkimi hollywoodzkimi wytwórniami w zakresie TVOD, w tym m.in. z Disney, Warner, Universal, Paramount, Sony czy MGM - mówi portalowi wirtualnemedia_pl Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy Canal+##

 

Ta odpowiedź nie na temat,to mistrzostwo.Można ją czytać cały czas dla poprawy humoru:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kingofsouth napisał:

Nie manipuluj. Pisałem,  że Viaplay dobrze się ogląda,  nigdzie nie pisałem że ma świetna jakość. Taka mam w Amazon,  Netflix , Disney+, HBO MAX, DAZN, Apple TV+..

 

Kończąc ten temat sport 720p 50 FPS.

Ogląda się dobrze na Viaplay. 

Sorry, ale bzdury piszesz. Kiedyś byłeś wiarygodny, jeśli chodzi o jakość. To co mój tv nagle się psuje jak włączam Viaplay?

@cidik

Po co te dyrdymały piszesz? Gdzie oglądałeś mecz Arsenalu z Lisami, albo Totków z MU czy mecz Barcy? W Polsacie? Ja piszę o obecnej ofercie, a nie tym co będzie w przyszłości. A tu pełno wróżbitów, którzy już od lat piszą, że nie będzie żadnego dobrego filmu albo meczu w C+. Jakby taki film jak dzisiejsza premiera był w Netflixie czy Amazonie już byłoby pełno zachwytów. Tak przy okazji LM też miało nie być w nc+ i co nie ma? Nie wiadomo co będzie z Premier League, bo nie znamy rozmów kuluarowych. Nie lubię pisania o tym co będzie mając tak ograniczoną wiedzę jak mamy my.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palamander No to jest ciekawa wypowiedź... :) Swoją drogą, ktoś tu pisał, że Netflix to tylko marketing. Chciałbym zauważyć jak od kilku tygodni ze wszystkich portali typu Gazeta, Spiders Web itp wylewają się artykuły i wywiady sponsorowane przy okazji polskiego The Office. Tylko kasę wydawać na marketing też trzeba umieć. A C+ robi taką samą "promocję" swoich seriali od czasów pierwszego Belfra. Jakaś konferencja prasowa, długopisik z logo, sponsorowany artykuł. Jakby był 2010 rok. Do nikogo to nie trafia, nie widać tych seriali na Instagramie, Tiktoku itd, a nawet na "staroszkolnych" rzeczach typu Filmweb wszystkie ostatnie seriale C+ mają w okolicach 1500-2000 głosów i kilkanaście postów na ich temat, kiedy np. "Sexify" ma 25 tysięcy głosów...

 

@Arkon Był dla Ciebie wyrocznią do kiedy chwalił Canal+. Ty będziesz to robił nawet jak już nic tam do oglądadania nie zostanie. Tego możemy być pewni. Last man standing, tak jak pisałem...

A i oczywiście tak, "Zabij to i wyjedź z tego miasta" to dobry film. Wreszcie jakaś polska premiera na wysokim poziomie po tonach koszmarków typu "Jak poślubić milionera", "Adwokat", "Banksterzy" itp. w kanale, który kiedyś koprodukował najlepsze polskie filmy, a teraz to co mógłby emitować z KŚ oddaje do Netflixa...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bgmnt napisał:

 

 

@Arkon Był dla Ciebie wyrocznią do kiedy chwalił Canal+. Ty będziesz to robił nawet jak już nic tam do oglądadania nie zostanie. Tego możemy być pewni. Last man standing, tak jak pisałem...

Mam dostęp do takiej ilości filmów i seriali(wytwórni filmowych ) oraz  sportu (streamingu) że stwierdzam,  iż Canal+  , staje się nijaki.  Nie będę czegoś bronił,  bo taka jest moda na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Arkon napisał:

Na tym forum, to jest moda na bronienie Viaplay i krytykowanie Canal+. 

Szczerze to od miesiąca oglądam sport na DAZN. Tam mam wszystko w jednym miejscu.  Viaplay nie będę krytykował,  bo wam się tak podoba. Ja nie widzę powodu dla jakiego mam to robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Arkon said:

Na tym forum, to jest moda na bronienie Viaplay i krytykowanie Canal+. Wpisałeś się w to kółko wzajemnej adoracji. Jeszcze napisz, że w Viaplay są ciekawsze filmy i seriale niż w C+, bo oczywiście Bundesliga jest dużo lepszą ligą niż Premier League czy La Liga. :)

O czym Ty w ogóle piszesz?

Akurat za pisanie o różnych platformach itd to @kingofsouth tutaj regularnie obrywa. Viaplay na forum ma bardzo złą passę i czytając tylko opinie tutaj móżna byłoby uznać, że to jakaś totalna porażka, a nie firma, która zebrałą w niecałe 3 miesiące 250 tysięcy abo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam, testuje , subskrybuje , wydaje pieniądze na różne subskrypcję i widzę na forum jedno. Co by wam nie dac jakie treści,  jaką jakość. To zawsze będzie drogo, zawsze będzie coś nie po waszej myśli. Większość zatrzymała się w latach 90tych gdzie wszystko mieliście w jednej platformie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiery grudnia 2021 w HBO i HBO GO

4.12.2021 20:10 Nocka u Holly (2020) (w roli głównej Natalie Emmanuel)

5.12 20:10 FRANCUSKIE WYJSCIE (2020) (Sony Pictures Classics) (w rolach głównych Michelle Pfeiffer i Lucas Hedges)

10.12 22:10 CZAROWNICA:BAJKA LUDOWA Z NOWEJ ANGLI (2015) (Universal) (w roli głównej Anya Taylor-Joy) (po raz pierwszy w HBO)

12.12 20:10 Wymarzony koń (2020) (w roli głównej Toni Colette)

14.12 20:10 Koło czasu (nowy serial Amazon) (w roli głównej Rosamund Pike)

17.12 21:15 Urodzony mistrz (2021) (w rolach głównych Dennis Quaid i Sean Patrick Flanery)

18.12 20:10 ZJAZD (2020) (Fox Searchlight) (w rolach głównych Will Ferrell i Julia Louis-Dreyfus) (po raz pierwszy w HBO)

19.12 20:10 MONSTER HUNTER (2020) (Sony,Screen Gems) (w roli głównej Milla Jovovich)

25.12 ???? (nie ma na razie pokazanych filmów na ten dzień)

26.12 20:10 JUDASZ I CZARNY MESJASZ (2021) (Warner Bros) (w rolach głównych Daniel Kaluuya,Lakeith Stanfield i Jesse Plemons)

31.12 Od 17:25 Cała trylogia Matrix a Noworoczna Niespodzianka 2021/2022 od 00:05 do 01:50 i  trwa 105 minut

Premiery grudnia 2021 w Cinemax i HBO GO

4.12.2021 20:30 Asia (2020) (Cinemax 2)

5.12 20:00 Brzmienie ciszy (2019) (w roli głównej Peter Sarsgaard) 

11.12 20:00 Złe baśnie (2020) (Aurora Films) (Włochy) i 20:30 Adoracja (2019) (Belgia) (Cinemax 2)

12.12 20:00 Detektyw Małolat (2020) (Sony Pictures) (w roli głównej Adam Brody) i 20:30 Pod tym samym niebem (2020) (Włochy) (Cinemax 2)

13.12 20:30 Drużba nie żyje (2012) (w roli głównej Justin Long) (Cinemax 2)

19.12 20:00 Droga powrotna (2020) (Warner Bros) (w roli głównej Ben Affleck) (powtórka z HBO) i 20:30 Czerwona Ziemia (2020) (Francja) (Cinemax 2)

24.12 22:35 TRZY BILLBOARDY ZA EBBING,MISSOURI (2017) (Fox Searchlight) (w rolach głównych Francas McDormand,Woody Harrelson,Sam Rockwell i Lucas Hedges) (po raz pierwszy w Cinemax)

25.12 20:00 Yellow Rose (2019) i 21:35 KSZTAŁT WODY (2019) (Fox Searchlight) (rezyseria Guilermo Del Toro) (w rolach głównych Sally Hawkins,Michael Shannon,Octavia Spencer i Richard Jenkins) (po raz pierwszy w Cinemax) i 20:30 Baby (2020) (Cinemax 2)

26.12 20:00 Umowa na zawsze (2021) (w rolach głównych Ed Helms i Patti Harrison) i 20:30 W co grają ludzie (2020) (Aurora Films) (Finlandia) (Cinemax 2)

31.12 20:00 Broadcast Signal Intrusion (2021)

Edytowane przez Plus12
  • Popieram 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz filmów wymienionych przez @Plus12 w grudniu 2021 w HBO GO pojawią się również: 

 

02.12.2021 Mission: Impossible

02.12.2021 Mission: Impossible II

02.12.2021 Mission: Impossible III

02.12.2021 Mission: Impossible - Ghost Protocol

02.12.2021 Mission: Impossible - Rogue Nation

03.12.2021 Telefon

06.12.2021 Lewy sercowy

06.12.2021 Potato marzy o Ameryce

08.12.2021 Ostatni układ

11.12.2021  Hugo i jego wynalazek

20.12.2021 World War Z

23.12.2021 Ray

25.12.2021 Wojownicze Żółwie Ninja

25.12.2021 Wojownicze Żółwie Ninja: Wyjście z cienia

27.12.2021 Braveheart: Waleczne serce

31.12.2021 Potężne sierotki

 

 

 

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, kamil2505 napisał:

Chyba już podobna sytuacja była z serialem "Mały topór". Też przy produkcji jednym z podmiotów "zamieszanych" był Amazon, a u nas serial trafił do HBO. 😀

 

Koło czasu jednak Amazon informuje o premierze w Polsce, czego w przypadku topora nie robił.

 

Wkrótce (styczeń?) również Godzilla vs. Kong w HBO GO.

Edytowane przez Charlie1978KK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...