Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz sobie przypomniałem ze na jakimś amerykanskim portalu czytałem, iż Comcast filmów Universal nie chce już udostępniać na Netflixa. Ponoć umowa która trwa leży na stole i teraz rozgryzają jak z tego wyjść 

Natomiast - dotąd wszyscy na świecie korzystali z tego ze udostępniali Netflixowi i innym podmiotom, ponieważ mieli z tego kasę. Nie mieli swoich platform. Obecnie gdy każdy wchodzi w swoją, każdy film czy serial jest wartością dodaną, która kusi potencjalnego klienta. Im więcej produkcji własnych tym więcej klientów a im więcej klientów tym większa kasa. Oczywiście tu tez nchodzi o jakość tych produkcji 
Dlatego żeby skończyć wątek - jak wszyscy się pojawia na rynku, trochę na nim będą, to dopiero będziemy wiedzieć co się szykuje. Z jednej strony to mimo wszystko zawsze kolejne miliony kasy, gdy komuś sprzedadzą prawa w II oknie czy kolejnym. Ale z drugiej - to zawsze tez strata bo na ich barkach konkurent może zyskiwać. Klient będę rozpatrywał koszt, ilosc i jakość kontentu czy tez różnorodność.  Raczej obstawiam (a mogę się mylić) ze skończy się wymiana tytułów między platformami streamingowymi i każdy będzie swoje dusił dla siebie. Co innego inne podmioty czy kanały kablowe lub mniejsze regionalne podmioty np w Polsce Polsat

 

Moim zdaniem taka szeroka oferta tylko zachęci do większego piracenia 

 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PIOOLE napisał:

Domin 107 nic oprócz kiełbasy nie grilluje. Nie wiem ile masz lat bo możesz nie pamiętać. Mam c+ od początku i pamiętam doskonale co robili i jak zapewniali ze nic nie stracili jak stracili wszystkie wytwórnie jakie mieli oprócz Universalu na rzecz nFilmu.

Grilujesz i emocjonalnie podchodzisz do tematu "co c+ traci".

Zacytuje klasyka : nie pasuje to nie płać im i tyle.

Ja nie podchodzę do tematu emocjonalnie. Natomiast potwierdzę, że były nie uczciwe ruchy z których ja też nie byłem zadowolony.

Pytam u źródła i dostosowuje się do sytuacji.

Nie będę płakał tylko pisał o faktach. Wolny rynek, kto ma zyskać to zyska, kto ma stracić ten straci. Nie mamy na to wpływu.

Mam c+ od 2001 i nie wiem co tu ma do rzeczy wiek.

Edytowane przez domin107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, spotify napisał:

 

 

Moim zdaniem taka szeroka oferta tylko zachęci do większego piracenia 

 

Anglicy już do tego wrócili.Nikt nie ma zamiaru mieć "769" aplikacji i podłączonych kart kredytowych do nich

##Nie wspominając o fakcie, że aby zobaczyć filmy dostępne u różnych dostawców i wytwórni filmowych trzeba by wykupić tyle różnych abonamentów, że mogłoby nie wystarczyć wypłaty. Ewentualnie co chwile trzeba by pomiędzy nimi przeskakiwać niczym wprawny ninja.##

Idealne podsumowanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tutaj jesteście najbardziej w temacie 

Jest już Disney+ w Europie. Kto ma prawa do Disneya i do FOX w Polsce ? Do pierwszego HBO, do drugiego C+
Czy coś co wpadło z nowości na Disney+ jest już na w/w konkurencji? (C+ Premium sie nie liczy) Jeśli nie - to sie zapowiada na taki debiut? Gdzie coś jakieś przecieki? 

Kolejny w kolejce jest HBO Max, który dopiero co pojawił sie w Europie (3 czy 4 krajach) ale zaraz większa ekspansja na Europę 

 

@Palamander

Ale to już w Polsce widać. Liczy się Netflix głównie. Jakaś cześć opłaca C+/HBO 

Amazon to głównie z promocji (ostatnia 49zl za rok) lub z jakiegoś dodatku do abonamentu np na telefon 

A reszta leci z pirata. 
Teraz jak się pojawia wszyscy to wg mnie góra 3 będą opłacalne (Disney WB i Netflix bo maja największa ilość kontentu czy tez różnorodności) a reszta będzie lecieć z pirata. Na początku ludzie sobie poskaczą bo każdy z promocja wyskoczy a później będą mieć w D. To co nie będzie na tych 3, będzie lecieć z sieci jak np obecnie AppleTV+ 
 

W USA chyba średnio wychodzi 2,5 VOD na rodzine, wiec u nas będzie podobnie 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co jest pewne to potwierdzenie, że premiery WB będą wpadać do HBO MAX po 45 dniach od premiery w kinie.

Będzie to dotyczyło także naszego regionu.

Ciekawe jak wobec tego będzie się miała sytuacja 1 i 2 okna praw do pokazania tych produkcji oraz ich udostępniania w trybie vod.

Moim zdaniem ta sytuacja zostanie wywrócona całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie sprzedawane pewnie do VOD z filmami na zadanie, gdzie będziesz musiał dodatkowo zapłacić żeby obejrzeć 

W którymś tam oknie wpadnie do TV - np do TVN (w końcu Discovery się łączy z Warner Media) a później gdzieś dalej łącznie z BlueRay

Przy takiej „wojnie” na platformy o klienta, gdzie VOD jest w modzie i na czasie - pytaniem tylko zostaje czy będą sprzedawać prawa na konkurencyjny VOD typu Netflix czy Disney 

 

* wszystko napisałem w kontekście HBO Max 

BTW 

Czy nowy Dexter będzie gdzies w Polsce czy trzeba czekać na SkyShowtime? Ktoś coś wie? 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zachwycasz HBO Max i pewnie słusznie, a jednocześnie twierdzisz, że na Viaplay jest dobry obraz podczas meczów. Nie widzisz sprzeczności? Tak przy okazji ja wolę teraźniejszość, a nie zajmowanie się wróżbiarstwem. A na dziś Canal+ ma najlepszą ofertę sportową i naprawdę dobrą filmowo-serialową.  Choćby nagradzany film "Zabij to i wyjedź z tego miasta" albo świetny serial "Ojciec chrzestny Harlemu". Modne jest krytykowanie i wieszczenie upadku i tak od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma Viaplay sport do HBO Max Filmy/ seriale ?
Sport na Viaplay dobrze , się ogląda. Wracając do meritum default_wink.png Matrix 4K na HBO Max bajeczka obraz


 

Napisałem o HBO Max a ty wycieczki w stronę Canal+. Miłej niedzieli , nie będę bił piany jaki to wspaniały jest Canal+.

To było kiedyś,  teraz są sredniakiem na tle innych. Pozdro 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zachwycasz HBO Max i pewnie słusznie, a jednocześnie twierdzisz, że na Viaplay jest dobry obraz podczas meczów. Nie widzisz sprzeczności? Tak przy okazji ja wolę teraźniejszość, a nie zajmowanie się wróżbiarstwem. A na dziś Canal+ ma najlepszą ofertę sportową i naprawdę dobrą filmowo-serialową.  Choćby nagradzany film "Zabij to i wyjedź z tego miasta" albo świetny serial "Ojciec chrzestny Harlemu". Modne jest krytykowanie i wieszczenie upadku i tak od lat.
Na jakiej podstawie Canal+ ma najlepszą ofertę sportową? W Polsacie nie ma tenisa, NBA i angielskiej. Za to jest siatkowka, koszykówka, I liga piłkarska, Puchar Polski i wiele wiele więcej. Powiedziałbym, że to Polsat ma lepszą ofere sportową. jak Canal+ straci po tym sezonie angielską, to wogóle poleci na łeb na szyje. Bo chyba nikt nie weźmie Canal+ dla NBA i tenisa. Cała reszta jest w Polsacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @Arkon bawi się w last (Canal+)man standing.

Kiedyś było więcej fanów stacji, ale coraz więce przejrzało na oczy bo teraz już nie ma naprawdę powoli czego bronić...

Ale on dalej walczy mimo, że sam C+ zaczął się wyceniać na 20 zł bez umowy ;).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ serialowo to może konkurować z Viaplay na ten moment.. seriale których nikt nie chciał i odgrzewane kotlety jak "The office" produkowane dla Comedy Central w kanale super premium... ciekawe kiedy "Miodowe lata" xD

Amazon, HBO, Netflix są moim zdaniem trzy klasy wyżej... pełno produkcji własnych, licencjonowanych itd...

Sportowo nie komentuje bo to nie ten temat, ale widzę ktoś nieuważnie Canal+ ogląda jak nie widzi tej słabej jakości na niektórych meczach...

Edytowane przez Kirk
Popraw pisownię. Zdania zaczyna się z wielkiej litery.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cidikDla kibica piłkarskiego ma najlepszą, bez dwóch zdań. Polsat ma tylko LM, bez przesady. Canal+ brakuje dobrego PR, takiego jak ma Netflix. Oni jak mieli LM, La Ligę, ekstraklasę i Premier League byli krytykowani. Filmowo i serialowo Canal+ też przegrywa  konkurencją?

 

@kingofsouth

 

Edytowane przez Sentence
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem tematem wątku (art. II, pkt 5, ust. xiii).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Arkon napisał:

 

Netflix ma świetną jakość, ponoć też Amazon, ale na pewno nie Viaplay.

Nie manipuluj. Pisałem,  że Viaplay dobrze się ogląda,  nigdzie nie pisałem że ma świetna jakość. Taka mam w Amazon,  Netflix , Disney+, HBO MAX, DAZN, Apple TV+..

 

Kończąc ten temat sport 720p 50 FPS.

Ogląda się dobrze na Viaplay. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Arkon napisał:

@cidikDla kibica piłkarskiego ma najlepszą, bez dwóch zdań. Polsat ma tylko LM, bez przesady. Canal+ brakuje dobrego PR, takiego jak ma Netflix. Oni jak mieli LM, La Ligę, ekstraklasę i Premier League byli krytykowani. Filmowo i serialowo Canal+ też przegrywa  konkurencją?

 

@kingofsouth

 

Każdy wybiera i ogląda co lubi. Dla mnie ten kto ma na żywo LM zawsze będzie najlepszy nawet gdyby w pozostałym czasie nadawał testcard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cidikDla kibica piłkarskiego ma najlepszą, bez dwóch zdań. Polsat ma tylko LM, bez przesady. Canal+ brakuje dobrego PR, takiego jak ma Netflix. Oni jak mieli LM, La Ligę, ekstraklasę i Premier League byli krytykowani. Filmowo i serialowo Canal+ też przegrywa  konkurencją?
 
@kingofsouth
 
co ma lepszego? angielskiej za chwilę nie będzie. Cała reszta i więcej jest w Polsacie
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+ na dziś ma najlepszą ofertę sportową, ale w przyszłym roku to ciężko będzie tak napisać

Canal+ serialowo to może konkurować z Viaplay na ten moment.. seriale których nikt nie chciał i odgrzewane kotlety jak "The office" produkowane dla Comedy Central w kanale super premium... ciekawe kiedy "Miodowe lata" xD

The Office to koprodukcja. Oferta serialowa C+ jest dobra i lepsza od Viaplay. Sporo ciekawych własnych produkcji plus te na licencji


  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę jaką ofertę serialowo-filmowo-sportową będzie mieć Canal+ (oraz HBO), okaże się w 2022 roku, gdy HBO GO zmieni się w HBO Max i na nasz rynek wejdą Disney+ oraz SkyShowtime. Wtedy dokładnie wyjdzie kto co zyskał, kto co stracił. Komu zostało pierwsze oko, komu drugie etc. Na razie możemy tylko snuć podejrzewania i domysły, tym bardziej, że nie znamy umów jakie Canal+ i HBO mają, lub w najbliższym czasie będą mieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bgmnt napisał:

Kolega @Arkon bawi się w last (Canal+)man standing.

Kiedyś było więcej fanów stacji, ale coraz więce przejrzało na oczy bo teraz już nie ma naprawdę powoli czego bronić...

Ale on dalej walczy mimo, że sam C+ zaczął się wyceniać na 20 zł bez umowy ;).

 

 

Obiektywnie - to jeszcze nadal ma się czym bronić. Wykorzystują to co mogą najlepiej jak mogą. Od września kilka fajnych tytułów na licencji. Oczywiście to nie jakieś perełki ale solidny tytuły - lepsze czy gorsze. Na listopad znowu z 4 czy 5 fajnych tytułów w serialach. To nadal produkcje na licencji ale zawsze. 

Sam od momentu obejrzenia Sprzątaczki na Netflixie (nie widziałem jeszcze My Name) to siedzę częściej na C+ niż na Netflixie.  Ze względu na te właśnie seriale oraz filmy, których nie obejrzałem w tym roku, które wpadły na C+. Notabene Netflix też w tym roku żadnej bardzo dobrej/rewelacyjnej/perełki produkcji nie ma (może co najwyżej Wąż od BBC). Sprzątaczka to tylko dobra produkcja.

Zresztą Twoja ukochana platforma też coraz gorzej jeśli chodzi o jakościowy kontent.. I gdyby porównać ten rok, to nawet C+ ich pobił (łącznie w ilości ciekawych tytułów). Netflixa ratuje ilość kontentu, gdzie niestety ponad 90% to średniaki lub gnioty. Może sie jeszcze w ostatnie dwa miesiące zrehabilituje bo potencjalnie ich "najlepsze" filmy (na takie wyglądają) będą w miesiącach listopad/grudzień.

 

Natomiast co do 20zł. Wiedzą, że jak w przyszłym roku wejdą inni ze swoimi platformami, będzie im ciężko. Sami przecież wiemy, że na tle gigantów z Originalsami, C+ jest w bardzo słabej pozycji. Jeszcze górą rok i sporty też odejdą do Viaplay. Zresztą Netflixa ludzie też głównie mają, bo płacą 15zł miesięcznie. Gdyby nie to dzielenie kont, to już dawno co najmniej połowa by go olała - za te 43zł (najtańszy rozsądny abo) Co zresztą sam Netflix wie, bo najpierw zachęcali a teraz najlepiej by z tego zrezygnowali.

 

Ogólnie jest na tyle szeroki wybór, że każdy coś dla siebie znajdzie z platform i wybielanie czy oczernianie któreś z nich jest na miejscu. Każda z nich ma wady i zalety. Ale obiektywnie -  tym roku to jeśli chodzi o jakościowy kontent Originals to rządzi Apple i HBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spotify Przestań setny raz pisać te pierdoły. Netflix robi jedno "Squid Game" i zamiata wszystkich na cały rok pod względem dochodu, oglądalności itd. W Polsce kupuje "Hiacynta" i ma jeden z najlepszych polskich filmów tego roku itd.

Lubisz sobie oglądać jakieś seriale z Epixa, albo "Prawo i porządek" czy polskie "The Office" to oczywiście spoko, ale porównywanie tego do produkcji zi innych platform to tak jakbyś "Remizę" z TVP podstawił.

A no i Canal+ i inne platformy ludzie dzielą tak samo jak Netflixa i wchodzi jeszcze mniejsza kwota, więc kolejny bezsensowny argument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...