Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Pawop napisał:

Seriale produkowane przez Showtime lądowały w HBO, ale Your Honor, to produkcja CBS Studios, tak jak Bull, czy Dlaczego kobiety zabijają. Tak samo jest z ACS, prawa ma 20th Century Studios.
Nie ma w tym nic dziwnego i nieuzasadnione jest łączenie C+ z Showtime i FX
 

The Comey Rule to produkcja tez CBS a była emitowana na Showtime 

Wiec jasne - CBS wiec będzie na Canal+

A co z The Good Lord Bird skoro dystrybucja należy do Showtime? 
 Showtime ma tylko prawa na USA?

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że trzeba poczekać na oficjalne wejście do Polski serwisów VOD Disney+ i SkyShowtime. Wtedy będzie też wiadomo, jakie to będzie miało przełożenie na dalsze emisje produkcji Foxa, Disneya, Universal, Paramountu etc. na kanałach Canal+ i HBO.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy Disney na pewno będą premierowo na Disney+, co do reszty, to nie wiadomo




The Comey Rule to produkcja tez CBS a była emitowana na Showtime 
Wiec jasne - CBS wiec będzie na Canal+
A co z The Good Lord Bird skoro dystrybucja należy do Showtime? 
 Showtime ma tylko prawa na USA?


Dla Showtime seriale produkują różne podmioty, np. Homeland - Fox, Shameless - WB, Your Honor - CBS itd. W nastepstwie tego, to te podmioty dysponują prawami międzynarodowymi.
Nie wszystko od CBS Studios jest w C+,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Pawop napisał:

Shameless - WB, 

 

Bardzo dobry serial, a w naszym kraju nigdzie niedostępny. Pokazywany w nSeriale, potem w CANAL+, kilka sezonów w Polsce wcale premiery nie miało. Mam nadzieję, że w końcu gdzieś się pojawi - może w tym nowym serwisie - SkyShowtime. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawop napisał:
4 godziny temu, kamil2505 napisał:
@Pawop wiem, ale czy po wejściu Disney+ premiery filmowe od Foxa (20th Century Studios) będą pokazywane właśnie tam? 

Nie wiadomo, czy te filmy zostawią dla Star, czy dalej będą je licencjonować.

Z tego co można wyczytać Disney dąży do powrotu wszystkich swoich produkcji na swoją platformę 

Mógłby już dzisiaj gdyby trochę zapłacił tu i ówdzie ale czeka aż się skończą umowy 

2 godziny temu, Pawop napisał:

 

Jak w sumie dla większości starych wyjadaczy znanych wytworni 

Ale ten The Good Lord Bird właśnie [beep]a wie kto dla nich produkuje 

W każdym razie wychodzi na to ze te ciekawsze seriale które u nich wpadły lub jeszcze wpadną od Disneya (platforma Hulu) i Showtime to tak naprawdę wynika z umów z Foxem i CBS 

Aż dziwne ze ACS nie będzie na Fox a na C+ 

 

Godzinę temu, kamil2505 napisał:

Bardzo dobry serial, a w naszym kraju nigdzie niedostępny. Pokazywany w nSeriale, potem w CANAL+, kilka sezonów w Polsce wcale premiery nie miało. Mam nadzieję, że w końcu gdzieś się pojawi - może w tym nowym serwisie - SkyShowtime. 

WB pewnie dekle sprzedali prawa i tak jest. Podobnie z The CW gdzie maja umowę za 1mld rocznie z Netflixem na rynek USA 

Tutaj sprytnie próbują ominąć umowę i The CW nowe seriale nazywają produkcjami HBO Max 

 

Z tym SkyShowtime to będzie problem ponieważ kilka dni temu czytałem iż 

1. Tam gdzie jest Paramount+ nie będzie Showtime i odwrotnie 

2. CBS podobnie jak NBC maja wszystko posprzedawane gdzie się tylko dało i wiele czasu minie zanim te umowy wygasną a ich produkcje wrócą do nich. A to może być na wielu rynkach za późno bo ten kto szybciej zadebiutuje na danym rynku tym ma większe szanse na większy udział w rynku 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pawop napisał:

Nie omijają żadnej umowy z Netflixem. Niektóre seriale z DC są robione dla CW, a inne dla HBO Max

Wszystkie kontynuacje, są robione dla CW. Czyli to co jest na CW i trwa - dalej robione jest przez CW. Nowości obecnie są robione przez CW jako HBO Max. Podobnie jest z zapowiadanymi już tytułami ;)

Tak to sobie sprytnie wymyślili bo tak naprawdę WB najlepiej by teraz tą umowę zerwało z Netflixem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CW nie produkuje seriali. Robi to dla nich WB i CBS Studios.
Przed powstaniem HBO Max, DC miało swoją platformę streamingową. Dla nich WB wyprodukował m.in. Doom Patrol, Titans (Netlix kupił prawa na świat) czy Swamp Thing.
Dalej powstają nowe seriale dla CW z uniwersum DC np. Superman i Lois czy Batwoman.
Także najpierw sprawdź, zanim napiszesz głupotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The CW należy do CBS i WBTV 

Od momentu powstania HBO Max, wszystkie nowe jak i większość seriali robionych jako CW (czy tez dla marki CW) ląduje na HBO Max (bo niektóre są sprzedane)Tak się dogadali między sobą. 
Jak również domem dla wszystkich produkcji z marki CW będzie na razie HBO Max 

Gdzie jeszcze do końca 2022 CBS podejmie ostateczna decyzje czy produkowane przez nich seriale dla CW nie wpadną do Paramount+ (bo na razie jest umowa „dżentelmeńska” a nie formalna). Każdy z podmiotów chce na tych produkcjach markowanych CW skorzystać.
I nowe tytułu omijają obecnie Netflixa 

Dlatego umowa trwa z Netflixem a nowe produkcje marki CW wpadają tylko na HBO Max 

Pisał o tym Deadline w styczniu tego roku 

Dlatego napisałem o sprytnym działaniu WM, gdzie wszystkie obecnie nowe produkcje sygnowane CW wpadają na HBO Max mianowane jako Originals HBO Max (marketingowo) aby nie naruszać trwającej jeszcze umowy z Netflixem do produkcji CW robionych przez WBTV i CBS (to już czytałem na innym portalu)

Umowa, która nie zostanie z Netflixem już przedłużona czy nawet już nie została przedłużona (jedni podają ze się skończyła, inni ze jeszcze trwa) 

Ale można wywnioskować, ze umowa nie trwa a trwają tylko zapisy,  ze wszystkie produkcje sygnowane przez CW, które miały premierę do 2019 włącznie na Netflix i które trwają, bedą do końca swojego żywota wpadać na Netflix 

Nowości beda już Netflix omijać 

 

Skoro piszemy na forum znawców to pisze uproszczenie

Wiec prosze nie lap mnie za słówka 

https://deadline.com/2021/01/walker-republic-of-sarah-new-cw-series-hbo-max-relationship-beyond-library-content-1234672556/

 

 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - nie wiem kto zabłysnął właśnie wiedzà 

Gdyby nie mój link z pierwszym zdaniem w artykule o zakończonej umówię, to byś nawet o tym nie wiedział panie wszystko wiedzący 

I dalej byś twierdził swoje 

I nie wygasła bo zapisy jej trwają nadal, gdyż seriale CW nadal są na Netflix i będą nadal, które tam są, az do ostatniego sezonu danego tytulu. Niektóre skończone już wyleciały.

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłeś tezę, że niby WB próbuje obejść umowę z Netflixem, co jest bzdurą. Potem piszesz, że CW robi nowe seriale jako HBO Max, co jest jeszcze większą bzdurą. Na koniec piszesz, że umowa jeszcze trwa, jak w pierwszym zdaniu jest jak byk "deal with Netflix for CW content ended in 2019" Nie pierwszy tworzysz alternatywne historie.
Chyba nie mamy o czym rozmawiać.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak postawiłem tezę, bo wg innego portalu umowa trwa bo seriale

The CW są nadal na Netflix 

Portal sugerował tylko, ze umowa się zbliża do końca, bo nowości na Netflixie nie będą 

I nadal trwają jej zapisy (bo nie znamy szczegółów umowy) skoro seriale The CW nada są na Netflixie i pojawiają się nowe sezony istniejących seriali 

 

The CW (mnie chodziło o markę a nie wytwórnie - następnym razem napisze z rysunkiem abyś się nie czepiał ) robi nowe seriale tylko obecnie na platformę HBO MAX, które lądują jako Originals HBO Max. Przynajmniej na teraz bo nowym domem CW jest HBO Max 
Wiec to nie jest bzdura. Bzdura to jest ze produkują seriale DC dla CW i dla HBO Max co napisałeś - stare znane tytuły co najwyżej a nie nowe 

Masz nieaktualne informacje 

 

Napisales ze nie omijają umowy z Netflixem a się okazuje ze wg Deadline tej umowy już w ogóle nie ma 

Jeszcze mam coś dodać? 
 

W przeciwieństwie do Ciebie - nie napisałem ze piszesz bzdety aż to teraz. A Ty odwróciłes kota ogonem i stwierdzasz ze Ty się w niczym nie mylisz i tylko ja nie wiem co pisze 

Czy brnę dalej? Czy udowadniam na sile ze wszystko co napisałem jest prawda objawiona ? 
Przeciez sam wyjaśniłem i wkleiłem link wyjaśniający 

Wyjasnilo się „wspólnymi” siłami a Ty tylko chciałeś wskazać ze wszystko wiesz a każdy inny pisze bzdury 

To normalne? 

To forum w ogóle jakieś chore jest - co drugi chce udowodnić ze jest jakimś omnibusem 

Jestesmy tylko ludzmi i każdy człowiek za to ze jest człowiekiem ma prawo do pomyłki. Nie myli się ten co nic nie robi 

A jeśli są jakieś wątpliwości to forum jest miejscem na ich rozwianie 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wirtualnemedia jest wywiad z gościem z canal w zakresie praw filmowych po wejściu platform streamingowych i tak naprawdę obiecuje ze czołowe wytwórnie nie znikna z tvvod gdzie płaci się za jeden film. O kanalach linearnych nic nie mówi więc może być różnie z filmami w canal. Jak by mieli zachowac w 2021 roku wszystkie dotychczasowe prawa to chyba by się pochwalił. Na pewno im zostanie kino świat no i coś z monolithu.

Edytowane przez PIOOLE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka z wirtualnemedia_pl:

"Czy pojawienie się platform streamingowych Disney+, SkyShowtime, HBO Max nie osłabi oferty Canal+ na polskim rynku? - Jako jedyni na rynku posiadamy długoterminowe umowy ze wszystkimi hollywoodzkimi wytwórniami w zakresie TVOD, w tym m.in. z Disney, Warner, Universal, Paramount, Sony czy MGM - mówi portalowi wirtualnemedia_pl Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy Canal+."

 

Rzecznik chyba nie zaglądął do Rakutena, ChiliVOD czy iTunes, które mają dokładnie te same umowy.

I jeszcze pytanie jest o serwisy subskrypcyjne a ten mówi o tym, że można sobie zapłacić 15 zł za film (pomijając już to, że konkurencja ma te same tytuły w 4K i często taniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bgmnt napisał:

 

I jeszcze pytanie jest o serwisy subskrypcyjne a ten mówi o tym, że można sobie zapłacić 15 zł za film 

Ja zapytałem wirtualnemedia_pl,dlaczego nie sprostowali Pana rzecznika,że nie o to pytali. Przecież jak byk pytali o serwis wideo na życzenie, oferujący dostęp do filmów SVOD, a nie TVOD 

Jak się okazuje dopytywali. Nie chciał odpowiedzieć...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...