Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@domin107, akurat Netflix ma od dawna brzydką przypadłość, że seriale, do których prawa kupuje przedstawia jako Netflix Originals, co niestety wprowadza potencjalnego widza w błąd. Przykładem pierwszym z brzegu jest chociażby nowa "Dynastia", która leci w USA na kanale The CW, zaś Netflix na Europe (a może i resztę świata poza USA) ma wykupione prawa do tego serialu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że netflix ma umowę z paramount.
Natomiast ten film jest wskazany jako netflix original więc tak też go kwalifikuję. Nie neguję, że paramount go stworzył dla tej platformy.
Ten film nie powstawał dla Netfkixa, Paramount miał wypuścić go w kinach, ale przez pandemie nie doszło to do skutku i sprzedał prawa Netflixowi.


@domin107, akurat Netflix ma od dawna brzydką przypadłość, że seriale, do których prawa kupuje przedstawia jako Netflix Originals, co niestety wprowadza potencjalnego widza w błąd.

Nie dotyczy to tylko seriali, ale i filmów. Nie tylko Netflix tak robi, ale i np. Prime Video. Kupują prawa na dany rynek i oznaczają jako swoją produkcje. Nie uważam, że to wprowadzanie w błąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop, a ja uważam, że jest to wprowadzanie w błąd, ponieważ nie jest to ich własna produkcja, tylko produkcja innego, zewnętrznego podmiotu do której jedynie zakupili prawa na dany rynek/rynki. To jest tak samo jakby teraz HBO reklamowało "Opowieść podręcznej" jako swój własny serial (HBO Orginals), tylko dlatego, że wykupili do niego prawa od MGM/Hulu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kamil2505 napisał:

@Palamander W wywiadzie dla Onetu Pani Sadowska twierdzi, że Kino Świat ma zapas filmów na cały rok, więc chyba nie jest aż tak źle.  

 

##Pandemia pokazała, że ludzie chcą konsumować więcej wysokiej jakości treści i są gotowi za to zapłacić ##

##Do tego momentu będziemy starać się jednak monetyzować treści w ramach oferty TVOD, np. w usłudze Premiery Canal+##

Szkoda że najważniejszego nie przytoczyłeś.Gdzie popełniłem błąd pisząc,że C+PL jest nastawiony na sprzedaż filmów?Kupienie praw od MGM żeby móc sprzedawać ich filmy,jest najlepszym tego przykładem.

Ich kanały Tv jak widać to dla nich kula u nogi,na które muszą coś wrzucić.

https://www.movieinsider.com/movies/2021?view=list&scope=1&genre=&plot=

W 2021 nie widzę niczego czego dystrybutorem kinowym mogło by być KŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu w HBO GO pojawią się jeszcze następujące filmy:

 

05.06.2021 "Zapachy"

06.06.2021 "Piłat"

06.06.2021 "Hyperionowie"

10.06.2021 "Kronika tajemnic: Odnaleziona"

12.06.2021 "Nocna jazda"

12.06.2021 "Rosyjski spleen"

24.06.2021 "Kronika tajemnic: Związani winoroślą"

26.06.2021 "Pora wylinki"

27.06.2021 "To, czego o mnie nie wiesz" 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kamil2505 napisał:

@Palamander nie dziwię się, że nie widzisz. Patrząc po tym co piszesz wielu rzeczy nie zauważasz tylko dlatego, że nie zgadza się z Twoją z góry założoną tezą.

 

 

https://www.movieinsider.com/movies/2021?view=list&scope=1&genre=&plot=

Żadnej z wytwórni dystrybutorem nie jest KŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palamander - jakieś fiilmy jednak dystrybuują, więc nie wiem o co Ci chodzi?

 

I nie pomijaj niewygodnych części - policzyłeś już? Czy po prostu ośmieszyłeś się i jednak nie policzysz, bo nie jest to zgodne z założoną przez Ciebie tezą? Nie wyszło? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, kamil2505 napisał:

@Palamander - jakieś fiilmy jednak dystrybuują, więc nie wiem o co Ci chodzi?

 

I nie pomijaj niewygodnych części - policzyłeś już? Czy po prostu ośmieszyłeś się i jednak nie policzysz, bo nie jest to zgodne z założoną przez Ciebie tezą? Nie wyszło? :D

HBO
Praziomek,Anna,Ślicznotki ,Baranek Shaun. Farmageddon,Midway,Na noże ,Rambo: Ostatnia krew,Rebelia,Kin. Zabójcza broń,Kolor z przestworzy
C+
Świat w ogniu,Judy,Gorący temat,1917,John Wick 3,Niedobrani,Chłopiec z burzy

KŚ nie posiada żadnej dużej wytwórni.Zaprzeczasz faktom?

https://www.movieinsider.com/movies/2021?view=list&scope=1&genre=&plot=

Ani jednego z tych filmów kinowych nie będzie dystrybutorem KŚ

Edytowane przez Palamander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palamander a skąd wiesz jakie filmy kinowe będzie pokazywał Kino Świat po ponownym otwarciu kin? 

 

Co do filmów? Co Ty liczysz? Filmy z jesieni tego roku? Mamy maj. Podobno jesteś ze wszystkim "na bieżąco". W tym roku HBO pokazało AŻ 1 film z Monolithu - 2 stycznia. CANAL+ ma kilka w ciągu jednego miesiąca. Nowe tytuły pojawiły się też na Amazon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palamander
Po pierwsze, czy Ty liczyłeś, że na tej liście zobaczysz, że dystrybutorem jest KŚ?
KŚ to lokalny dystrybutor, który kupuje filmy od mniejszych producentów, a nie wielkich wytwórni.
Po drugie, to że w USA dystrybutorem filmu jest np. Universal nie oznacza, że w Polsce też nim będzie. Np STX w Stanach sam dystrybuuje swoje filmy kinowe, a u nas sprzedał prawa Monolithowi



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palamander napisał:

Czekam na tytuły które pominąłem

Prócz tego co wymieniłeś to w C+ z Monolithu...:

"Corgi, psiak królowej", "Colette", "Kin. Zabójcza broń", "Król złodziei", "Wciąż cię widzę", "Kochanek idealny", "Hellboy", "Jay i Cichy Bob powracają", "After", "Wymarzony", "Przykładny obywatel", "Krew na betonie", "Wymarzony", "Dżentelmeni", "Śnieżna paczka", "Wierzę w ciebie", "Sekretne życie kotów", "Jestem najlepsza. Ja, Tonya", "Gang zwierzaków", "Ziemia święta", "Królowe życia", "Park grozy", "Urwis", "Anioł stróż", "Gorący temat", "Guwernantka", "1917", "Countdown", "W środku burzy", "Dead Trigger - Oddział śmierci", "Greta", "Capone", "Inicjacja".

 

Aczkolwiek nie jestem pewien czy wszystko wymieniłem. Co nie zmienia faktu, że "troszeczkę" tytułów pominąłeś. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego nie rozumiem @Palamander. Skoro Canal+ (nie twierdze, że jest idealne, ale idealnej TV nie ma), jest takie złe i kłamie (odczuwam, że uważasz, że wszyscy dookoła), to po co abonujesz?. Zrezygnuj i będziesz o wiele zdrowszy, mniej nerwowy i szczęśliwszy. Zawsze możesz skorzystać z dobrodziejstw, które oferuje naziemna TV cyfrowa, czy inna konkurencja. Jest wolny rynek, więc masz wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Z tego co kiedyś napisał , twierdził że ma umowę na pakiet C+.

Ale w sumie każda umowa się kiedyś kończy..

* Swoją drogą takie czasy , żeby mieć dostęp do interesującej oferty już dawno C+i HBO to za mało, jeszcze jest Netflix,  Prime Video itd.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Bloo411 napisał:

Jednego nie rozumiem @Palamander. Skoro Canal+ (nie twierdze, że jest idealne, ale idealnej TV nie ma), jest takie złe i kłamie 

A ja nie rozumiem,czy Ty dajesz przyzwolenie na kłamstwa C+?

Min. rozmową z nimi,którą wkleiłem tutaj, granice przyzwoitości jeśli chodzi o kłamstwa przez płatny kanał premium zostały przekroczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...