Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Monolith obecnie:

- Prime Video

- HBO

- C+ 

?

Ciekawe czy Viaplay również będzie zainteresowany prawami filmowymi.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, bugmenot napisał:

Wygląda na to, że Amazon Prime Video stał się głównym domem premier z Monolithu - dodali w ostatnich dniach kilkanaście filmów od tego dystrybutora z lat 2018-20, które nie były nigdzie emitowane:

"Najlepsze lata", "Sztuka zbrodni", "Małgosia i Jaś", "Trzy sekundy", "Horyzont uczuć", "Jexi", "Brahms: The Boy II", "Podwodna pułapka 2: Labirynt śmierci", "Arkansas", "Futro z misia", "Mój przyjaciel szpieg", "Pieskie życie", "Mała Italia".

Kolego, tytuł żywcem wyjęty z super expressu czy innego faktu ;)

Nie siać paniki niepotrzebnej.

 

Amazon kupił pakiet filmów a nie stał się głownym domem.

Brakuje sporej ilości pozycji, żeby twoja opinia była prawdziwa.

Np. brakuje Grety z 2018 roku czy kilku pozycji z 2019.

 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domin107 To nie panika, a czysta matematyka - w HBO i Canal+ masz 3-4 premiery z Monolithu na miesiąc, a w Amazonie 13 w ciagu dwóch tygodni...

 

Ale oczywiście możesz sobie wmawiać co tam Ci wygodnie, wcześniej upierałeś się przecież, że w ogóle premeir nie ma i kanały premium nie wyciągną ich z kapelusza, a tu niespodzianka ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuły takie jak "Najlepsze lata" czy "Horyzont uczuć" mają dobre oceny (~7.5/10) tak więc nie nazwałbym tych filmów odpadami, a skoro C+ pokazuje np. "Adwokata" to i "Futro z misia" byłoby dla nich ok, po prostu kasy brak ;).

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając na uwadze obecną sytuację filmową to kanały premium nie powinny odpuszczać. Ludzie coraz częściej narzekają na to, że w HBO w cyklu niedzielna megapremiera emitowane były najpierw Bondy, a teraz Hobbit. W kwietniu podobna historia będzie z Władcą Pierścieni. Lepiej byłoby, gdyby HBO w tym cyklu emitowało wskazane wyżej tytuły z Monolithu, bo przynajmniej nikt by im nie zarzucił odgrzewania starych kotletów. Szczerze mówiąc, ciekawi mnie co będzie w maju. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale chyba poza "Drogą powrotną" i filmem "Tylko sprawiedliwość" HBO wyczerpały się na chwilę obecną premiery z Warner Bros. Wątpię, by już w maju wyemitowali Scooby Doo czy Tenet. 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Brady napisał:

Mając na uwadze obecną sytuację filmową to kanały premium nie powinny odpuszczać. Ludzie coraz częściej narzekają na to, że w HBO w cyklu niedzielna megapremiera emitowane były najpierw Bondy, a teraz Hobbit. W kwietniu podobna historia będzie z Władcą Pierścieni. 

Taka akcja bardziej pasowałaby do otwartego  kanału np TVN.

Nie jestem od dawna na bieżąco z ramówką takich kanałów,  ale takie cykle były kiedyś w  ramach wieczorów filmowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,  że filmy z Monolith zawsze były kupowane tylko wybrane tytuły. Bo gdyby tak nie było to dlaczego "Jestem najlepsza, Ja Tonya" jest pokazywana dopiero teraz? 

 

HBO ostatnią premierą z Monolith pokazał bodajże 2 stycznia, a przynajmniej do końca kwietnia raczej nie zanosi się by coś nowego od tego dystrybutora się pojawiło w ich kanałach.  

 

W C+ co miesiąc jakieś tytuły się pojawiają.  Teraz Amazon kilka dodał. Ciekawe czy to na dłużej. 

 

Ostatnio w Amazon chciałem obejrzeć sobie "Świat gliniarzy" lub "Układy", a tam informacja,  że materiał jest niedostępny. Podobnie z "30 Rock". Dziwne. Tym bardziej, że tych tytułów chyba nikt w VOD w naszym kraju nie ma. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bugmenot napisał:

@domin107 To nie panika, a czysta matematyka - w HBO i Canal+ masz 3-4 premiery z Monolithu na miesiąc, a w Amazonie 13 w ciagu dwóch tygodni...

 

Ale oczywiście możesz sobie wmawiać co tam Ci wygodnie, wcześniej upierałeś się przecież, że w ogóle premeir nie ma i kanały premium nie wyciągną ich z kapelusza, a tu niespodzianka ;).

A według ciebie coś się zmieniło ? Są premiery ? Jedynie monolith przybrał inną strategię.

Stacje premium muszą drobić, żeby cokolwiek pokazywać w następnych okresach. A jak widać c+ ma u siebie najlepsze rzeczy od monolith.

Proszę cię, to ty chcesz coś wmówić.

Kupił amazon pakiet takich sobie produkcji i od raz szum. Może monolith ma taką strategię podczas pandemii i sprzedaje róznym podmiotom albo stosuje metodę przetargów (bo zapłacą więcej).

Jakby twoja teoria miała pokrycie to taka wspomniana przeze mnie "Greta" poleciałaby w amazon również bo jest z 2018 roku.

 

 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najwidoczniej jest aż tyle premier, że Canal+ czy HBO odpuszczają to na rzecz Prime Video, który ma najwięcej premeirowych filmów z Monolithu i takie są fakty.

Podałem kilkanaście tytułów, które się pojawiły w ostatnich dniach, zapewne będą dochodzić kolejne.

Odrobina obiektywizmu - bo jak był jeden film z Monolithu na trzy miesiące w C+ to były tutaj gadki, że na pewno mają prawa na wyłączność co jak wiadomo okazało się bujdą ;).

Teraz jest kilkanaście w 2 tygodnie w Amazonie i piszesz mi, że robię "tytuł z superexpressu".

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Arkon napisał:

Może i tak, ale zobacz na oceny na Filmwebie. Tragedia. Najgłośniejsze tytuły, czyli "1917" oraz "Dżentelmeni" jednak są w C+ i HBO, co mnie cieszy.

Cieszy Cię, że wymienione filmy trafiły tam, gdzie w gorszej jakości polecą? Zdecydowanie wolałbym, żeby taki 1917 na Prime wpadł, tam mam gwarancję obrazu w wysokiej jakości przynajmniej.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon tak naprawdę ile hitów filmowych było na C+ 4K?

Potencjał kanału wykorzystywany jest głównie dla wydarzeń sportowych.

Po drugie. Nie zawsze film od razu leci na C+4K , a premiera jest często  na " zwykłym" C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukimann , Canal+ to coś więcej jak portfel. To stan umusłu :mrgreen: 

Wolę oglądać upscalowany film w 4K jak ten sam na Canal+HD.

Canal+4K jest jedynm kanałem w Polsce , który ma coś do zaoferowania w 4K.

Co do twojego Museum 4K , to zajrzyj sobie do VOD.  Tak ten kanał jest atrakcyjny , że kolekcja Museum 4K zniknęła z oferty PC+ 😂  :P

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kingofsouthnie zrozumiałeś ironii.

Napisałem w kontekście zarzutów niektórych userów dotyczących kiepskiego obrazu podczas meczów na C+4K.

 

Zniknęła też kolekcja National Geographic 4K.

Jakiś regres jest w ofercie "4K" VOD w PC+. ( oszczędności ?)

 

 

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lukimann napisał:

 

 

Zniknęła też kolekcja National Geographic 4K.

Jakiś regres jest w ofercie "4K" VOD w PC+. ( oszczędności ?)

 

Tej kolekcji już nie ma około 3 miesięcy 😂

Edit:

Pojawi się w Canal+ przez internet w cenie 10 zł 😁  ;)

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, lukimann napisał:

@Arkon tak naprawdę ile hitów filmowych było na C+ 4K?

Potencjał kanału wykorzystywany jest głównie dla wydarzeń sportowych.

Po drugie. Nie zawsze film od razu leci na C+4K , a premiera jest często  na " zwykłym" C+.

Aż tak nie śledzę ramówki tego kanału, ale z tego co czytam jakość jest tam znakomita. Na pewno taki hit jak "1917" będzie tam emitowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bugmenot napisał:

Podałem kilkanaście tytułów, które się pojawiły w ostatnich dniach, zapewne będą dochodzić kolejne.

 

Jakby na potwierdzenie moich słów dziś dodano animację "Księżniczka Emmy" (2019) z Monolithu ;).
Oprócz tego premierowo festiwalowe "Wiwarium" także z 2019 roku.

 

Pojawił się także dość świeży film "Richard mówi do widzenia" z Johnym Deepem, który w zeszłym roku miał premierę w C+.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, coraz wieksza konkurencja na rynku OTT, VOD coraz lepiej służy  zawartości serwisów streamingowych.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej...  "Koko smoko 2: Przygoda w dżungli" (2018), "Nie powiesz nikomu?" (2019).

Czy prawie 20 premierowych filmów z Monolithu dodanych w marcu to już starczy, żeby moje stwierdzenie nie było "tytułem z superexpressu", @domin107? :).

Swoją drogą, w dużej części te filmy z Monolithu maja dopisek Amazon Exclusive.

 

am.png

 

Widać też, że Amazon podpisał umowę z SPI bo w serwisie są od niedawna sztandarowe tytuły emitowane w kółko na Filmboxach - Asterixy, "Scenariusz na miłość", "Rzeź", "Autor widmo", "Coco Channel" itd itp.
Są tez nowsze rzeczy typu "Klub miliarderów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...