Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szymon Sokół zapodał rozpiskę na marzec na Canal + 

Zdrajca, Barany, Desperat; Three Christs; Skorumpowany; #tuiteraz; W imię dziecka; Life; 30 gramów; Adwokat; Nadzieja; Agentka; Strefa komfortu; I zbaw nas ode złego; Debiut; Daniel; Welcome to Sudden Death; Pechowi szczęściarze i nowe seriale : Klangor , Przypadek Alice

 

Szału nie ma , wszystko raczej filmy straight to vod , ktokolwiek ma te ostatnie przedpandemiczne filmu od Monolithu (1917, Bombshell, Judy) pewnie czeka z nimi na kwiecień żeby puścić w okolicach gali oskarowej

Edytowane przez nibelung
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2021 o 08:01, Lukop napisał:

Ja jestem jedną z osób, które aktualnie wyśmiewają każdą bieda-ofertę kanałów premium. Dlaczego nie łykam rzucanych teraz ochłapów? Ano wyjaśnienie pisałem już w przypadku Canal+ jakiś czas temu, sugerując kroki, które powinny podjąć dodatkowo płatne stacje, aby załatać pandemiczne braki.

 

Oczywiście w przypadku HBO propozycja starszych filmów w 4K odpada. Tutaj widziałbym połączenie z Cinemax na dobry początek, dorzucenie reszty animacji DC (filmy i seriale), które nie miały premiery w Polsce i jak najszybsze wdrożenie HBO MAX z 4K. Poza tym HBO ma w rękawie hity pokroju WW84, ale rzuca je tylko Amerykanom, a w Polsce zdecydowało się tanim kosztem udostępniać powtórki Bonda i Ojca Chrzestnego, nowości zachowując dla kin. W USA wystartował też serial CW o Supermanie i choćby taką licencję powinni zakupić, jak również inne seriale, które cokolwiek poprawiłyby ofertę.

 

Dlaczego to widz ma dostosować się do trudnych czasów i płacić tyle samo, a dostawać znacznie mniej? Nadawcy już od miesięcy mogli przeczuwać co się święci, obserwując rynek kinowy i mieli dość czasu, by podjąć stosowne kroki.

 

PS - Nie wiem jak inni, ale zapewniam, że mam dostęp do HBO, Canal+, Netfliksa, Prime Video, skoro taki absurdalny zarzut też się pojawił wobec ludzi, którzy wymagają więcej. 🤯

 

Dobra znalazłem chwilę czasu.

Lukop, bardzo cię szanuję.

Zawsze lajkowałem twoje merytoryczne posty z lista premier ale teraz się nie zgodzę i powiem dlaczego.

 

Piszesz, że powinni obniżyć abonament a myślisz, że producenci zmienili umowy dla danych stacji mimo nie dostarczania kontentu?

C+ zapłacił niemało za prawa i teraz ma obniżyć abonament?

Teraz tv zaczynają odczuwać na dobre tę sytuację.

Ja uważam, że np. premiery seriali powinny zniknąć z c+seriale i pojawić się w c+premium. Tak samo z c+discovery.

Ramówka c+family jest wskazówką.

Do tego jest jeszcze trochę premier z monolith i muszą te premiery cedzić i oszczędzać.

 

Ale c+ może mieć jeszcze asa w rękawie.

Mają dobry deal we Francji z disney +. Możliwe, że na początku w Polsce d+ bedzie dostępny tylko w pakiecie z c+( lub już mycanal).

Z resztą dziwię się, że disney nie dał szansy na pokazanie swoich premier seriali w innych stacjach skoro nie ma u nas usługi d+. No ale może chcę karmić piratów.

 

Hbo pokazało np. Artemis fowl. Teraz wpadł też film z Anne Hathaway a wkrótce będzie Liga Zacka Snydera (DC).

Więc coś się dzieje w temacie. Batmany animowane też są w hbo go.

Też czekam na klasyczną kreskówkę Batman i ona jest w hbo max i u nas też się pojawi.

Teraz stacje wchodzą w okres posuchy i będą na pewno działać. Bondy to fajny pomysł, ja znam osoby, które chętnie oglądają. 

Hbo rozmawiało z Disney nt. WandaVision. i tak jak podkreślałem ta produkcja powinna zaświecic w hbo.

To wina disneya.

 

Cierpliwości. Coś wymyślą.

 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domin107  a skąd wiesz jakie są płatności za ofertę filmową?Może jest jak przy prawach sportowych że za niektóre prawa jest płatność transzami gdzie przez pandemię operatorzy nie chcieli płacić.Było o tym dużo pisane tu może być podobnie.Zagraniczni operatorzy potrafili zdobyć się na gest by rabatować usługi lub dać możliwość rezygnacji na dany okres.A u nas co zrobili?Abonent płaci za ofertę filmową a nie za powtórki na C+ czy HBO nie ma premier czy nowych filmów to abonent zmieni te paczki na Netflixa.Który podzieli opłaty na 4 osoby i ma za grosze bogata ofertę filmową.Sami sobie są winni rezygnując  z tych czy innych wytwórni.C+ czy HBO nic ci nie da za darmo to dlaczego abonent ma płacić za nic?W jednej i drugiej paczce ostatnio ok 3 premier tygodniowo.I jeszcze żeby były to premiery górnych lotów a nie takie gdzie  jesteś już znudzony po 30 minutach.Kolejna sprawa to nawet jak nie bedą mieli obecnie rabatów na prawa filmowe to dostana go przy kolejnych zakupach o czym my nigdy się nie dowiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam do powyższej wypowiedzi z którą się zgadzam, że mamy sytuacje, że np. "Creed II" z Monolithu pokaże premierowo TVP, a "Obecność 2" z Warnera TVN. Wcześniej była też taka sytuacja np. z filmem "Winchester: Dom duchów" z Monolithu, który pierwszą emisję miał w Polsacie.

Jak to jest, że w trakcie rzekomej "posuchy" te hollywoodzkie filmy wyrwały stacje FTA, a nie premium? Bo dla mnie wygląda to tak, jakby C+ z HBO uważały, że mają za dużo filmów skoro odpuszczają takie tytuły ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście trzeba się zgodzić, że niezrozumiale są takie przypadki, jak z filmem Creed 2. O ile ja nie neguję dodawania do oferty filmów starszych - chociaż tutaj nie ukrywam, że też mogliby się postarać o ciekawsze pozycje niż np. Hobbita - to dziwi mnie że zwłaszcza w tak trudnej sytuacji filmowej - kiedy każdy film jest na wagę złota, kanały premium odpuszczają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas HBO juz raczej "wylewa" fundamenty pod HBO Max. W HBO:GO pojawiaja sie kreskowki znane z Cartoon Network / Boomeranga, za chwile dostępne będą filmy z serii Władcy Pierścieni i Hobbit, zaś w dodatku za jakis czas trafi też ponownie cala trylogia Mrocznego Rycerza Nolana (źródło wyszukiwarka na cinemax.pl) i pierwsze seriale Warnera (np. Przyjaciele). Produkcje pozostalych wytwórni filmowych (Sony, Paramount, czy Monolith) zapewne bedą tylko uzupelnieniem oferty, jak to ma miejsce w USA, gdzie HBO Max nadal oferuje nowosci i klasyki Foxa, czy Universal.

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro teraz mają obniżyć ceny, to rozumiem, że jak będzie wysyp premier zaległych i bieżących to zapłacicie więcej?
 

12 godzin temu, bugmenot napisał:
Dodam do powyższej wypowiedzi z którą się zgadzam, że mamy sytuacje, że np. "Creed II" z Monolithu pokaże premierowo TVP, a "Obecność 2" z Warnera TVN. Wcześniej była też taka sytuacja np. z filmem "Winchester: Dom duchów" z Monolithu, który pierwszą emisję miał w Polsacie.
Jak to jest, że w trakcie rzekomej "posuchy" te hollywoodzkie filmy wyrwały stacje FTA, a nie premium? Bo dla mnie wygląda to tak, jakby C+ z HBO uważały, że mają za dużo filmów skoro odpuszczają takie tytuły


Skończyło się okno premium, to filmów nie dali, czy mogli? Nie wiadomo.
Creed 2 nie jest od Monolithu tylko od MGM. Przez pewien okres filmy tej wytwórni były u nas niedostępne i stąd brak tego filmu w TV premium, podobnie jak Obecność 2
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien portal filmowy rzecze tak:

Screen-Shot-2021-02-06-at-13-16-47.png

 

Tak czy siak bez różnicy. Film nie był emitowany dotychczas i pokaże go dopiero bezpłatne TVP.

Co do "okna premium"... To nie jest 2010 rok :D.

Dają kanadyjskie filmy DVD only, bzdety z Hallmarku, powtórki po serwisach streamingowych, a wybrzydzaliby na premierowy film bo ma 2 lata...
Nie ma sensu ich bronić, najpierw latami na forum opowiadałeś, że "pokazują wszystko co mogą", a teraz okazuje się, że zaległe filmy sprzed 2 lat pokazują kanały FTA, świeże przejmują serwisy streamingowe, a "kanały premium" pokazują ostatnie odrzuty i jeszcze wszyscy mają się cieszyć.

 

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Pawop napisał:

Skoro teraz mają obniżyć ceny, to rozumiem, że jak będzie wysyp premier zaległych i bieżących to zapłacicie więcej?
 


Skończyło się okno premium, to filmów nie dali, czy mogli? Niewiadomo.
Creed 2 nie jest od Monolithu tylko od MGM. Przez pewien okres filmy tej wytwórni były u nas niedostępne i stąd brak tego filmu w TV premium, podobnie jak Obecność 2
 

O jakim ty wysypie mówisz? Mam sporadycznie HBO i w GO nie ma bardzo co oglądać choć zaległości mam spore. W serwisie C+ podobnie niby filmów sporo ale trafić na bardzo ciekawy trudno. Mają się, moim zdaniem, dopasować do rynku albo zwijać walizki i uszczęśliwiać gdzie indziej. Nie te czasy gdzie się płaciło za szmirę, teraz abonenci płacą i chcą konkretny produkt.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot u nas dystrybutorem Creed II był Forum Film.
Film jest z 2018, więc w TV premium powinien być w 2019 z roczną wyłącznością. Jest jakiś harmonogram i TV otwarte też nie chcą czekać w nieskończoność.
@czerstwy jak się mają dopasować? Dają co jest wyprodukowane. Takie czasy, prawa rozdrobnione, a będzie jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO go miałem pod koniec zeszłego roku.Jak pytałem o ciekawe pozycje to mało kto potrafił podać kilka😅Tv przez internet PC+ też katowałem ok.2 tygonie testujac i dobrych filmów jak na lekarstwo.A na kanałach C+ są tygodnie gdzie też nie ma nic uczciwego.Swoją drogą to rewelacja uzbierałeś 3 ciekawe premiery na 2 paczkach Premium w ciagu tygodnia😅Ile minimum trzeba zapłacić by te 3 premiery zobaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ilu Ty ciekawych filmów oczekujesz w tygodniu? 10? Czasem jak kina były otwarte też przez miesiąc nie było nic ciekawego. Ochłoń kolego. Już abstra[beep]ąc od tego, że sam się chwaliłeś, że masz Canal+ za 25 zł. Ja płacę 35 za Canal+ Select i nie narzekam, bo wiem ile kosztują prawa sportowe i filmowe.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, czerstwy napisał:

 Netflixa ale z nikim się nie dzielę.Edit a od rodzinki to mogłem dostać tam konto za free ale chciałem swoje😉

Za Netflixa , Amazona tez sam place od kilku lat. Nic w tym nadzwyczajnego nie ma , ze sie nie dzieli konta 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, TimesSquare napisał:

Nie ma sensu się denerwować na stacje telewizyjne, że pokazują [beep], skoro można spokojnie zakupić sobie Netflixa, HBO, Amazona i oglądać to, co się chce. 

Ja się nie denerwuje , gdyz mam Canal+, HBO (PC+) procz tego miliard uslug.

Jestem maniakiem filmowo/serialowym oraz sportu. Nie będę trzymał pieniędzy w skarpecie i wydaje pieniadze na wszystko na co mam ochote ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, czerstwy napisał:

@domin107  a skąd wiesz jakie są płatności za ofertę filmową?Może jest jak przy prawach sportowych że za niektóre prawa jest płatność transzami gdzie przez pandemię operatorzy nie chcieli płacić.Było o tym dużo pisane tu może być podobnie.Zagraniczni operatorzy potrafili zdobyć się na gest by rabatować usługi lub dać możliwość rezygnacji na dany okres.A u nas co zrobili?Abonent płaci za ofertę filmową a nie za powtórki na C+ czy HBO nie ma premier czy nowych filmów to abonent zmieni te paczki na Netflixa.Który podzieli opłaty na 4 osoby i ma za grosze bogata ofertę filmową.Sami sobie są winni rezygnując  z tych czy innych wytwórni.C+ czy HBO nic ci nie da za darmo to dlaczego abonent ma płacić za nic?W jednej i drugiej paczce ostatnio ok 3 premier tygodniowo.I jeszcze żeby były to premiery górnych lotów a nie takie gdzie  jesteś już znudzony po 30 minutach.Kolejna sprawa to nawet jak nie bedą mieli obecnie rabatów na prawa filmowe to dostana go przy kolejnych zakupach o czym my nigdy się nie dowiemy.

Piszesz ogólniki.

Proszę podaj jakieś konkrety bo ja wiem, że np. SKY w Anglii nie dał możliwości obniżenia abonamentu.

Nie czytasz co się pisze albo czytasz bez zrozumienia.

 

Pisałem co dodano do HBO GO. 

Wkrótce będą Przyjaciele, Władca Pierścieni i trylogia Nolana.

Osobiście uważam, że Wonder Women będzie razem z pojawieniem się HBO MAX  w Polsce jako taki tytuł, który ma potencjalnie przyciągnąć widza.

Z tego co widzę z Monolithu trafi się jeszcze kilka ciekawych filmów np. 

Greta z 2018,

z 2019 Nie powiesz nikomu?, 1917, Czekając na barbarzyńców, Trzy sekundy, Gorący temat, Judy. 

 

Poza tym jeszcze jedno.

Dostrzegam zjawisko, że niektórym nigdy się nie dogodzi.

Nawet jak była normalność to narzekali, że mało, że słabizna. Ludzie, ile wy macie czasu na oglądanie ? Wy chcecie, żeby premiera była chyba codziennie a najlepiej, żeby był nominowana do Oscara i miała gwiazdorską obsadę i wysokie oceny od recenzentów.

Tak nie będzie bo nie produkują tylu filmów ! 

Ja mam czas raz w tygodniu i zazwyczaj jest to piątek.

Dodam, że niedawno pierwszy raz oglądałem Jokera. Proponuję mniej oglądać może.

 

Edytowane przez domin107
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...