Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@breaking może wyręcz kolegę, bo najwyraźniej Ci się nudzi.  Codziennie otrzymuje po kilka-kilkanaście powiadomień o wrzucaniu przez Ciebie reakcji "że co proszę?" do moich postów - nawet sprzed kilku tygodni / miesięcy.

I to jest śmieszne. Chociaż w sumie to nie wiem czy bardziej śmieszne czy bardziej żałosne.  

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...,zaraz zaraz. Sprawdziłem według Wikipedii Canal+ -###Znana jest głównie, podobnie jak amerykańskie HBO, z emisji filmów, które miały swą premierę kilka tygodni wcześniej###

To dlaczego polski oddział jest aktualnie dokumentalno-sportowy? Skoro głównie filmowy powinien być

12 luty,pełnej listy premier na marzec nadal brak.Kiedy w HBO wiadomo już nawet, jakie w kwietniu premiery będą

Edytowane przez Palamander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu o prawach, a prawda jest taka, ze jakosc obrazu tych filmow jest taka, ze zal d#$ sciska. Tego nie da sie ogladac na duzym TV. Czasem wole poczekac az film poleci na Netflixie, albo ogladam z innego zrodla.

 

Filmy sa czesto zoomowane do formatu 1.85:1 z 2.35:1 i przez to traca ostrosc juz na dzien dobry. 

Edytowane przez tomaszzz123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość breaking

@kamil2505 Masz z tym jakiś problem? Przeszkadza Ci to? W ten sposób wyrażam swoją dezaprobatę do bredni jakie wypisujesz. Jakakolwiek krytyczna uwaga na  forum w kwestii beznadziejnej oferty programowej C+ i utraty przez nich kolejnych praw,  powoduje twoją reakcję, polegająca na obrażaniu autora krytyki. Stąd mój negatywny stosunek do Twoich postów, nawet sprzed kilku miesięcy, bo przecież od bardzo dawna stosujesz tą technikę manipulacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest parę postów wyżej, premierowa emisja filmu "Winchester Dom Duchów" z Monolithu 24.02 w Super Polsacie.

Premiera kinowa filmu była w lutym 2018, ale do tej pory nikt go nie pokazał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bugmenot napisał:

Jest parę postów wyżej, premierowa emisja filmu "Winchester Dom Duchów" z Monolithu 24.02 w Super Polsacie.

Premiera kinowa filmu była w lutym 2018, ale do tej pory nikt go nie pokazał.

A czasem to TVP nie miało mieć na właśnie takie filmy praw? Czy może to ten z puli, który nie został wybrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, breaking napisał:

@kamil2505 Masz z tym jakiś problem? Przeszkadza Ci to? W ten sposób wyrażam swoją dezaprobatę do bredni jakie wypisujesz. Jakakolwiek krytyczna uwaga na  forum w kwestii beznadziejnej oferty programowej C+ i utraty przez nich kolejnych praw,  powoduje twoją reakcję, polegająca na obrażaniu autora krytyki. Stąd mój negatywny stosunek do Twoich postów, nawet sprzed kilku miesięcy, bo przecież od bardzo dawna stosujesz tą technikę manipulacji ?

Po prostu sugerowałeś forumowiczowi @Pawop by zrobił rozpiskę,  a w związku z tym,  że masz czas na klikanie reakcji w moje posty pomyślałem,  że będziesz chciał przyczynić się do podwyższenia poziomu merytorycznego forum i wyręczysz go w jej przygotowaniu. :) Poza tym obiecałeś,  że "pośmiejemy się", a przecież śmiech to zdrowie,  więc im szybciej tym lepiej. ;)

 

Co do reszty Twojej wypowiedzi - dziwne jest to, że mówisz o "bredniach jakie wypisuje",  a np. jakąś godzinę temu otrzymałem kolejny stos powiadomień o Twojej (wiadomej) reakcji na moje posty.  Oczywiście 80% pochodziło z wątku Canal+ i dotyczyło rozpiski premier tygodniowych.  Trudno uznać taki post za brednie skoro to zamieszczenie w jednym zestawieniu wszystkich premier opublikowanych przez nadawce.  :)

 

Nie przypominam też sobie bym kogokolwiek obrażał,  ale jeżeli umknęło to mojej uwadze to jestem przekonany,  że oprócz odpowiednio już znanej reakcji na pewno też zgłosiłeś ten post do administracji, a ten wylądował w koszu.  Zapewne dostałbym też jakieś ostrzezenie za obrażanie innych forumowiczów (takowego nie ma, więc w tej kwestii chyba jednak się mylisz). ;)

 

No i oczywiście na koniec - ucząc się od najlepszych (wiadomo) - "wracając do tematu". 

 

Myślę,  że coraz większa liczba serwisów VOD (a kolejni nadawcy zapowiadają również swoje) oraz rozdrobnienie praw filmowych spowoduje, że klienci będą coraz chętniej korzystać z tego typu usług bez wiązania się umową co umożliwi szybką zmiane na inny serwis /usługe i jednocześnie pozwoli na dobranie lub powrót w dowolnym momencie. 

  • Popieram 1
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajnie C+ to bajzel źle zarządzany nie tylko w Polsce ale i we Francji.
Konczy się jak widać ich cyrk skoro szukają inwestora a wcale mnie nie zdziwi jak pozbędą się całkowicie biznesu.. Mimo kilku „fuzji” projekt stoi w miejscu a wydatki i konkurencja rosną ..

Całe to ich wejście w pożal się Boże 4K to komedia..

 

Czas by ktoś to przejął i zrobił porządnie bo tkwią w 2010 roku ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kunkore miała mieć. Byl jakoś w wakacje komunikat TVP o umowie ramowej, wymienili tam trochę tytułów z których część to były premiery, a cześć starocie.

Potem C+ wydało swój komunikat, w którym nawiązali do kilku tytułów z komunikatu TVP z zapewnieniem, że "pokażą je pierwsi", co tutejsze fanbase C+ odebrało jako zapewnienie, że prawa do Monolithu będą w rekąch tego kanału jeszcze długo, no a jest jak jest... Cicho wszędzie, głucho wszędzie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PIOOLE napisał:

 Myślę ze brak premier z monolithu w marcu bedzie znakiem ze cos jest  nie tak. 

Znakiem że coś jest nie tak było nabijanie się,szydzenie itd z TVP w sprawie Monolithu. Wiedząc że ROBIN HOOD: POCZĄTEK i TERAZ ALBO NIGDY to ostatnie zakontraktowane filmy,iść w zaparte,uprawiać manewry ściemniające że prawa nadal są ,to delikatnie mówiąc bezczelność...

Widać na FB jak socjotechnikami próbują mamić tamtejsi marketingowcy.

Płatny kanał filmowy- w tej chwili poniżej jakiegokolwiek poziomu,jest przedstawiany jako towar Super PREMIUM z najwyższej półki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kunkore napisał:

A czasem to TVP nie miało mieć na właśnie takie filmy praw? Czy może to ten z puli, który nie został wybrany.

TVP wydało komunikat o nawiązaniu startegicznej współpracy z Monolith, co oznacza,  że filmy tego dystrybutora pojawią się na antenie TVP.  Następnego dnia pojawił się komunikat ze strony C+, że filmy od tego dystrybutora nadal będą w C+ w ramach tzw. "pierwszego okna". Oznacza to, że TVP ma prawa do emisji filmów po premierze w płatnej tv. Należy zauważyć,  że w komunikacie C+ pojawiły się tylko filmy emitowane w zeszłym (2019) roku.  Jednocześnie TVP nie wydała żadnej informacji po odpowiedzi C+. 

W związku z tym sytuacja najpewniej jest podobna do tej jaka miała miejsce z Warnerem i HBO,  czyli filmów w pay-tv nie było,  a w otwartej tv pokazywał TVN.

 

Cała powyższa sytuacja mogła sugerować,  że nadal filmy z "pierwszego okna" będą w C+, a następnie w TVP, co przypuszczało też część forumowiczów (myślę, że określonie tych osób "fanbase C+" może być jednak określeniem nie do końca właściwym). 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanbase niech taki skromny nie będzie bo w wakacje uznał, że wszystko jest wyjaśnione i wklejał z satysfakcją twitta w kilku wątkach pisząc, że premiery będą wyłacznie w Canal+, wmawiając mi, że utrata wyłączności na premiery Monolithu to były tylko moje "domysły", a innym "co snują upadek C+", że "będą rozczarowani tą informacją". Zabawnie się to teraz czyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, lukimann napisał:

 

Opierając się się na ofercie sportowej tutaj nadal marka C+ jest premium i chetni na usługę sie znajdą.

 

Tylko opierając się na Wiki jest to przede wszystkim kanał filmowy premium.Jedynym krajem w którym C+ stał się jakimś poczwarnym tworem jest Polska...

PL oddział pieniądze abonentów wydaje na "Ekstraklasę"-prawie 400 mln PLN za 2lata,swoje gale,przyjęcia,gości w studio itd.Najmniej w tej chwili jest zainteresowany ofertą filmową dla abonentów.To nie jest, nie obrażając darmowy -TV PULS,czy TV4,tylko płatny kanał filmowy.Filmowy - o czym nowe władze C+ najwyraźniej zapomniały i spowodowały że Luty 2020 pod względem oferty filmowej osiągnął po raz pierwszy w historii C+ PL dno...,dosłownie. Do Grudnia jakoś to wyglądało,Styczeń już słabo ale Luty to już apogeum jawnego nabijania się z miłośników filmów  i próba wmówienia że płacą za coś "Premium" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bugmenot napisał:

Fanbase niech taki skromny nie będzie bo w wakacje uznał, że wszystko jest wyjaśnione i wklejał z satysfakcją twitta w kilku wątkach pisząc, że premiery będą wyłacznie w Canal+, wmawiając mi, że utrata wyłączności na premiery Monolithu to były tylko moje "domysły", a innym "co snują upadek C+", że "będą rozczarowani tą informacją". Zabawnie się to teraz czyta.

O tak.  Pamiętam. W kolejnym poście nawet stwierdziłeś,  że już "dawno" wyedytowałeś swojego posta dodając informacje o komunikacie C+ i wyjaśniałeś co to znaczy "dawno". :) Faktycznie śmiesznie się to czyta dzisiaj.  :)

  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwyCo ma na celu pisanie przez Ciebie takich bzdur??? 

##Hitem tygodnia w CANAL+ jest film „To my” - 107 tysięcy.

Ponadto 26 tysięcy w C+1, a dzień później w CANAL+ Film - 54 tysiące.##

##

Święta w C+ | KogelMogel3 - 328k (z C+1); Jak wytresować smoka 3 - 150; Pech to nie grzech - 139 (i 72 C+Film); Teraz albo nigdy - 122 (i 76 w C+Film); Papillion. Motylek - 100 (C+Film); Miłość jest wszystkim 98; Planeta singli 2 - 94; Eskorta - 89 (C+Film); Ocean ognia - 73.##

 

To jest wg. Ciebie słabe zainteresowanie filmami?

Edytowane przez Palamander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil2505 Nie pozostalo Ci nic innego niż obracać to w żart, pół forum zawaliłeś tym komunikatem (tematy o C+, TVP,  premierach premium) jakże zadwolony i pewny źródła :).

 A że do właściwego dopisałeś się po tym jak ja już o tym napisałem to nic nie poradzę...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Palamander napisał:

@czerstwyCo ma na celu pisanie przez Ciebie takich bzdur??? 

##Hitem tygodnia w CANAL+ jest film „To my” - 107 tysięcy.

Ponadto 26 tysięcy w C+1, a dzień później w CANAL+ Film - 54 tysiące.##

##

Święta w C+ | KogelMogel3 - 328k (z C+1); Jak wytresować smoka 3 - 150; Pech to nie grzech - 139 (i 72 C+Film); Teraz albo nigdy - 122 (i 76 w C+Film); Papillion. Motylek - 100 (C+Film); Miłość jest wszystkim 98; Planeta singli 2 - 94; Eskorta - 89 (C+Film); Ocean ognia - 73.##

I po co to mi wklejasz ja wiem co się działo w wątkach nie tylko na tym forum dotyczących przedłużeń.W czasie gdy był podział na film i sport.Ciebie jeszcze wtedy nie było na forum być może wtedy nawet nie wiedziałeś co to Canal+ i HBo?

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palamander zainteresowanie filmami oczywiście, że jest. Serialami też. Dlatego też Netflix ma 170 mln subskrybentów, a Disney+ prawie 30 po paru meisiacąch działania.

Ale trzeba mieć kasę, żeby je kupować, produkować itd. Z abonentów chcących mieć 150 kanałów za 60 zł funduszy się nie uzyska...

Nowopowstała wytwórnia Warner Max ma produkować w roku kilkanaście filmów na potrzeby HBO Max. Każdy z budżetem koło 50-60 mln. dolarów, czyli 1 film kosztuje prawie tyle co C+ wydało na dwa lata ekstraklasy i jeszcze musialo ją dać do CP i TVP żeby się to spięło. Tak więc o czym my tu gadamy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, czerstwy napisał:

 być może wtedy nawet nie wiedziałeś co to Canal+ i HBo?

A Ty już wtedy byłeś szczęśliwy że płacisz za logo C+,a nic innego? Być może, zdążyłeś do dzisiaj w końcu doczytać co powinien oferować kanał filmowy premium? Żyć w nieświadomości,kiepska sprawa?

Edytowane przez Palamander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...