Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Bloo411 napisał:

Nie, kanały filmowe nie przebranżowią się kanały motoryzacyjne, ale inwestują coraz to większe pieniądze w seriale własnej produkcji (patrz HBO i od jakiegoś czasu także i Canal+). To, że ty się nie nasyciłeś nie zmienia faktu, że czasy i rynek trochę przez ostatnie lata się zmienił, a ty najwidoczniej tego nie rozumiesz.

Rozumiesz,że filmy kinowe generują rekordowe zyski? Czyli HBO i C+ będą Twoim zdaniem przyciągać do swoich kanałów abonentów swoimi serialami,a hity kinowe pominą,tak?

Jednak filmy są/były głównym kryterium przy wyborze C+....a nie "Ekstraklasa"

 

PS:

Nie mogę podać źródła informacji-dziękuję za sądy i tak dalej,ale dostałem odpowiedź

Na dzień dzisiejszy.Ważne-dzisiejszy, C+ Pl nie posiada praw do nowości filmowych dystrybutora Mon....h 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mad85 napisał:

A co co do filmów to napiszę jedno, świat się zmienił, rynek się zmienił, w latach 90 byliśmy zacofanym rynkiem, łykaliśmy wszystko, każdy film był "dobry",  dziś gusta się wyrobiły, każdy ma swoje wymagania itd, rynek po prostu się nasycił. 

Święta racja @mad85?

Pamiętam jak wchodziły pierwsze magnetowidy i odtwarzacze VHS, to ludzie dostawali bzika na ich punkcie - dosłownie. Wypożyczalnie kręciły takie lody, że głowa mała. Wiem o tym, bo u mnie w około 1,5-tysięcznej miejscowości, gdzie nie było stałego kina tylko objazdowe, działały w owym czasie trzy takie wypożyczalnie i się nie wyrabiały z popytem na filmy - okolica również nie spała! Dlaczego odnoszę się do video a nie do kina? Ano dlatego, że już w latach tak zwanej pierestrojki piractwo zaczęło kwitnąć na dobre (Berlin Zachodni itd.) i "dzięki" temu piractwu nowości filmowe prędzej można było zobaczyć na VHS-ie niż w kinie. Jeszcze przed wypożyczalniami był taki okres gdy kino objazdowe stało się niejako reliktem starej epoki, a w ich miejsce "seanse filmowe" zaczęli organizować "przedsiębiorczy" panowie wyposażeni w telewizory i odtwarzacze VHS. Ale do czego zmierzam, chodzi mi o to, że wówczas tak jak napisałeś powyżej, naród łykał wszystko. Filmy dzisiaj oceniane jako klasy B czy nawet niektóre klasy C, były wtedy również "hitami", oczywiście nie dla wszystkich, ale dla większości na pewno, bo dla takiego zwykłego "Kowalskiego" czy "Kwiatkowskiego" był to filmowy szok! I trwało to ładnych parę lat. Dopiero po kilku latach od upadku komuny nowa władza wzięła się trochę za regulacje prawne, walkę z piractwem itd. Inna sprawa, że na początku szło jej to bardzo "siermiężnie" i być może dlatego Canal+ i HBO weszły na polski rynek dopiero w połowie lat 90-tych. Być może, tego do końca nie wiem, bo byłem wówczas jeszcze młodym i przede wszystkim "ciemnym" w tej dziedzinie nastolatkiem.

Edytowane przez Marko46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palamander, właśnie m.in., bo dobre seriale, to wabik na klienta. Patrz chociażby na serial produkcji HBO "Czarnobyl", który okazał się hitem tej stacji. Nikt nie będzie pomijał hitów filmowych, ale czasy, w których wybierałeś HBO czy Canal+ dla filmów już minęły.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Palamander napisał:

Nie mogę podać źródła informacji-dziękuję za sądy i tak dalej,ale dostałem odpowiedź

Na dzień dzisiejszy.Ważne-dzisiejszy, C+ Pl nie posiada praw do nowości filmowych dystrybutora Mon....h 

 

Czyli potwierdza się to, co i tak było łatwe do wywnioskowania z ostatnich ramówek...

Co do reszty - wiadomo, że dziś rządzą ekskluzywne produkcje jeśli chodzi o oglądanie w domu.

Gdyby C+ produkowało 15-20 rzeczy rocznie o różnej tematyce to oglądalność na pewno bardzo poszłaby w górę, ale nawet globalnie HBO nie może pozwolić sobie na takie ekstrawagancje, a co dopiero kanał na naszym podwórku. Zostają tanie w produkcji seriale kryminalne, ale ile można tego oglądać. Nie ma łatwej drogi dla tego kanału w dzisiejszych czasach. Może podwyżka ceny paczki C+ i ograniczenie jej do 3-4 kanałów pozwoliłoby na jakieś znaczące polepszenie oferty...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam podajesz, że w Canal+ leci wiele hitów filmowych, które przyciągają widzów, a potem twierdzisz, że jest inaczej. Czegoś chyba nie rozumiem. Poza tym w niemal każdy weekend w tej stacji jest emitowanych kilkanaście meczów. Niech każdy z nich obejrzy 30- 50 tys. widzów i już dobijasz do 500- 600 tysięcy, lekko licząc. To też trzeba wziąć pod uwagę, a nie patrzeć na pojedyncze spotkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Palamander napisał:

Rozumiesz,że filmy kinowe generują rekordowe zyski? Czyli HBO i C+ będą Twoim zdaniem przyciągać do swoich kanałów abonentów swoimi serialami,a hity kinowe pominą,tak?

Filmy generują zyski ale dla wytwórni i dystrybutorów. Część osób obejrzy je w kinie, inni na blu ray albo VOD zanim trafią do stacji premium. Więc najwięksi gracze na rynku chcą mieć swoje produkcje oryginalne, które u nich będą miały premiery a nie w kinach czy na blu ray.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bugmenot napisał:

@mad85 NC+ GO ma 400 tysiecy realnych userów miesięcznie więc oglądalność spotkań na poziomie 50 tys. widzów jest niemożliwa (i kto by chciał się katować 720p w 2 Mbps, jeśli nie musi...). W artykule jest mowa o jednym spotkaniu, które miało 46 tys. widzów i drugim, które miało 40. Dwa hity na cały sezon.

@czerstwy 500k widzów ekstraklasa w C+ to mogła mieć w tych czasach co "M jak miłość" miało 10 mln ;d.

Przecież napisałem że to nie Ekstraklasa.Nie chce mi się szukać to była chyba LM lub Liga angielska.W NC+ go to raczej oglądają ci co nie ma ich w domu lub co dostali konto od kogoś.Już nie raz pytałem czy w tych winikach jest ujęte NC+ go bo podobno sporo osób korzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga angielska to może pomarzyć o takiej oglądalność. Oglądalność na poziomie 400-500k to miały raptem  tylko półfinały LM. A rekord oglądalności to BVB- Real, drugi mecz to BVB - Malaga coś ponad 560k.  Tych meczów z ponad 500k oglądalności to zbyt dużo nie było. Przypominam tylko, że to była ta "polska BVB" jak ją niektórzy nazywali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop Zastanawiasz się co piszesz?Warner,Sony,Disney,Paramount ...

https://www.movieinsider.com/c4/warner-bros-pictures

https://www.movieinsider.com/c8/sony-pictures

https://www.movieinsider.com/c6/paramount-pictures

https://www.movieinsider.com/c2/walt-disney-studios

Widzisz,jak HBO jest zabezpieczone premierami?.A to nie są wszystkie wytwórnie

Chcesz porównac to z ofertą KinoŚwiat na C+?

https://kinoswiat.pl/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Palamander napisał:

@Pawop Zastanawiasz się co piszesz?Warner,Sony,Disney,Paramount ...

https://www.movieinsider.com/c4/warner-bros-pictures

https://www.movieinsider.com/c8/sony-pictures

https://www.movieinsider.com/c6/paramount-pictures

https://www.movieinsider.com/c2/walt-disney-studios

Widzisz,jak HBO jest zabezpieczone premierami?.A to nie są wszystkie wytwórnie

Chcesz porównac to z ofertą KinoŚwiat na C+?

https://kinoswiat.pl/

 

Dlatego że tak są zabezpieczeni to mają premiery  filmów które maja 10lat lub więcej?Gdyby odliczyć te filmy to średnio nie wiem czy by było 3 premiery na tydzień.Nie wiem jak jakościowo ale troche mało skoro mają tak dużo wytwórni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lukimann napisał:

@kingofsouth wyraża swoje niezadowolenie z obecnej kondycji  C+.

 

Niech napisze do Canal+ ktoś już mu to tutaj podpowiedział.   :D

A z innej beczki , gdyby tak przez jeden dzień nikt tutaj nie napisał posta to co by kolega @Palamander zrobił. 

Sam by sobie pisał ? ;)

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja siebie reprezentuje. Siedzę teraz na kanapie w salonie. Do wyboru mam

Netflixa, Amazona, Canal+, HBO GO czy też inny kanał i w ...... mam co tam sobie ktoś myśli teraz.

Jakie interesy kanałów premium?  Gościu chodzę do pracy zarabiam i sobie wydaję na to co mam ochotę. O czym ty prawisz?

Ty już dorabiasz do tego jakąś filozofię. To się zaczyna chore robić ;)

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kingofsouthTo przestań o mnie ciągle pisać,szukać zaczepki,i się ode mnie odinstaluj

24 minuty temu, czerstwy napisał:

Dlatego że tak są zabezpieczeni to mają premiery  filmów które maja 10lat lub więcej?

Rocketman -premiera kinowa Maj 2019,premiera w HBO Luty 2020

Brightburn- Maj 2019-HBO Luty 2020

Men In Black International -kino czerwiec 2019,HBO Luty 2020,itd,itd

Faktycznie ogromny poślizg z premierami mają....

Po drugie mają uczciwą cenę,około 20pln

Edytowane przez Palamander
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukimann dodałbym jeszcze,  że Canal+ za 40zł na umowę w Orange wziął,  ale Canal+ na player bez umowy za 50zł to już "drogo".

A przecież za 50zł to tam można mieć nawet Canal+ z HBO.  

 

Można mieć taniej niż 40zł w Orange.  Ale to jeszcze trzeba potrafić się chociaż rozejrzeć i zobaczyć jakie są oferty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...