Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za wypisywanie, ze to wszystko można obejrzeć "z internetu" powinien być dożywotni ban. Za propagowanie złodziejstwa i ch[beep]e się tym, nawet bez zażenowania. Spiracić można wszystko. Nawet przekaz na żywo.

 

Czy w ogóle słyszałeś o dozwolonym użytku osobistym ???

Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego.To nie jest żadne złodziejstwo , tak stanowi prawo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panie/Panowie.

 

Mam do Was takie zapytanie posiadam telewizor Samsung UE40F6400 i chciałbym się skonsultować w pewnej sprawie. Mianowicie zauważyłem ostatnio, że podczas oglądania Canal+ kiedy to leci zapowiedź "Pokłosie" na przykład, obraz filmu jest na cały ekran. Kiedy film już sobie leci jest obraz panoramiczny - moje pytanie czy da się obraz rozciągnąć do takiej rozdzielczości jak wtedy, kiedy leciała zapowiedź? Czy to już wina Canal+?

 

Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum C+ pojawiają się informacje o premierach lutego i jeżeli rzeczywiście te wszystkie filmy będą miały premierę szykuje się naprawdę dobry miesiac. Powoli zmieniam zdanie co do oferty C+. Z HBO czas się rozstać bo pieniądze nie adekwatne są do oferty. Szkoda bo dawniej lubiałem ten kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wielu filmach nie da się powiedzieć w jakiej stacji będą emitowane. Nawet nominowane do Oscara Nebraska czy Tajemnica Filomeny, nie mówiąc o nominowanych do najlepszego filmu nieanglojęzycznego często nie mają polskiego dystrybutora. Poza tym nikt nie da mi gwarancji, że żaden z w/w filmów nie będzie miał premiery w Cinemax. I tu jest największa przewaga Canal+, wszystkie filmy, do których mają prawa są emitowane na ich antenie lub w Ale Kino. Poza tym dyskusja na temat wyższości jednej lub drugiej stacji nie ma sensu.

Czy ktoś się orientuje ile osób abonuje Canal+, a ile HBO i Cinemax?

P.S. Fajnym pomysłem byłoby zorganizowanie comiesięcznego głosowania na najlepsze filmy emitowane w tych stacjach na wzór głosowania na forum Canal+. Wyniki mogłyby wskazać, na którym kanale są lepsze filmy i seriale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeździec znikąd" był klapą finansową i miał kiepskie recenzje. Bruckheimer/Verbinski chcieli zrobić z tego trylogię na wzór "Piratów z Karaibów". Ale chyba to będzie tylko ten jeden film.

Ze złymi ocenami się nie zgadzam, bo to bardzo fajna przygodówka do oglądania dla rozrywki. I oczywiście Johnny Depp, Helen Bonham-Carter (rewelacyjna jak zawsze w swojej nadekspresji aktorskiej) i Tom Wilkinson w obsadzie.

 

Jeśli budżet filmu wyniósł 225 mln $ (+150 mln $ przeznaczono dodatkowo na reklamę) i zarobił ledwo 260 mln $, to wcale nie dziwi, że ten tytuł tak szybko pojawia się w TV. Jeśli odniósłby sukces frekwencyjny i stał się kultowy, to czekalibyśmy jeszcze z rok na premierę TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po trzecim odcinku DETEKTYWA n premium HBO stwierdzam ze nuda i flaki z olejem i jeśli ktoś to widzi inaczej to mu gratuluje

De gustibus... Pierwsze dwa odcinki nie bardzo mi się podobały, ale trzeci już był ciekawszy. Jak zresztą już wcześniej pisałem staram się przedwcześnie nie oceniać seriali. Ten zmierza w dobrym kierunku :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście początek serialu zapowiadał się interesująco, ale na 3 odcinku po prostu zasnąłem. W przypadku innych seriali (Breaking Bad. The Walking Dead) nie mogłem się doczekać następnego odcinka a w przypadku "Detektywa" mało mnie obchodzi, czy następny odcinek będzie za tydzień, rok, czy wcale... Odpuszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość na najbardziej reprezentatywnym branżowym portalu widzi to inaczej, a są tam tysiące z całego świata

Dobrze, że zaznaczyłeś tysiące. Bo to są tylko te tysiące, którzy fascynują się serialem :lol2: . Na szczęście Canal+ jeszcze nie zwariował tak jak HBO i nie „wpycha” na siłę tych gniotów zwanymi przez niektórych mega serialami. Wiem, ze są gusta i guściki, ale nie dajmy się zwariować. To nie są lata 70 czy 80 gdzie wyszło trochę głośnych tytułów. Ale nie te współczesne serialki na litość boską :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie wiecie może z jakim opóźnieniem na Canal+ Family 1 i 2 lecą premiery z głównego kanału Canal+ jeśli w ogóle lecą. Jestem zainteresowany wykupieniem Canal+ Family w TNK HD i jestem ciekawy czy na tym kanale dają te filmy premierowe czy same odpadki. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ emituje nie mniej seriali niż HBO a do tego dochodzą tonacje+ i inne [beep] ;-).. No ale coż, fanbojstwo przesłania niektórym oczy ;).

 

 

Jest prosty sposób by porównać kanały sprawdzić ile i jakie premiery są w ciągu miesiąca na C+ i HBO. O serialach nie wypowiadam się bo nie oglądam ale porównując ilość filmów do seriali to HBO ma tego drugiego więcej niż C+. Możliwe że w HBO są lepsze seriale ale filmy (są wyjątki) to przeważnie amerykański szrot. Ostatnio dali premierę nie tylko nie najlepszego filmu ale z 2009 roku. Ja się wyłączam z tej dyskusji co lepsze co gorsze bo każdy ma swoją część prawdy :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykański szrot do ja akurat widzę w C+, w dodatku trzeba by określić definicję "premiery". Ja nie uważam aby "premierą" nazywać film który dawali jako dodatek do gazety "Drogówka". Zwróć łaskawie uwagę na datę produkcji tych w większości pseudo premier i poczytaj proszę recenzje i wypowiedzi osób którzy oglądali te "mega wypasione" gnioty".

Premiery w Canal+ 27.01-2.02.2014

 

Poniedziałek 27 stycznia

20:30 Statek pijany - dramat obyczajowy, USA 2010 CANAL+

21:00 Bij i wiej - komedia sensacyjna, USA 2012 CANAL+

22:40 Ai Weiwei: Chiński głos ludu - dokumentalny, Niemcy/USA 2012 CANAL+

 

Wtorek 28 stycznia

21:00 Tragedia na przełęczy Diatłowa - thriller, Rosja/Wielka Brytania/USA 2013 CANAL+

 

Środa 29 stycznia

21:00 Jappeloup - dramat biograficzny, Francja/Kanada 2013 CANAL+

 

Czwartek 30 stycznia

20:00 Granica - thriller, USA 2012 CANAL+

 

Piątek 31 stycznia

21:00 Bernie - komediodramat, USA 2011 CANAL+

 

Sobota 1 lutego

22:00 The Rolling Stones Sweet Summer Sun Hyde Park Live 2013 - koncert, Wielka Brytania 2013 CANAL+

23:00 Drogówka - dramat kryminalny, Polska 2013 CANAL+

 

Niedziela 2 lutego

16:45 Mali agenci: Wyścig z czasem w 4D - przygodowy, USA 2011 CANAL+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

djclassic: to mamy chyba różne Canal+ bo na moim jest Brooklyn Nine-Nine, Dexter, Mentalista czy Smash.. ;).

Dodatkowo The Following, Under the Dome.

 

W dodatku w większości seriale Canal+ to przeciętne produkcje wielkiej czwórki, właśnie dla gimnazjalistów czy 12 latków (jedynie Dexter, tu się wyróżnia ale to otrzymali w spadku po Nce), jak to określa @djclassic, nastawione na to żeby były emitowane do upadłego (czyli do czasu aż oglądalność nie spadnie). No i z opóźnieniami pół roku albo i więcej.

 

Na HBO natomiast w większości to albo produkcje własne HBO, albo innych kablówek (Cinemax, Starz, Showtime) skierowane do dorosłego, wymagającego widza, w większości przypadków znakomicie oceniane zarówno przez krytyków jak i widzów. W dodatku produkcje własne, często dzień po premierze w USA.

 

Cieszy też że Cinemax ożywa dzięki serialom. Oprócz własnych produkcji (Banshe, Strike Back) teraz będą emitować The Fall od BBC z Gillian Anderson. Serial składa się z 5 odcinków. Bo BBC podobnie jak kablówki w USA robi krótsze ale lepsze sezony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy twierdzą, że mnóstwo tu "fanbojów" Canal+- ja widzę zjawisko odwrotne. Po co dyskredytować produkcje emitowane na obu tych kanałach i przy okazji obrażać siebie nawzajem!? Przecież to są kanały PREMIUM, dodatkowo płatne i jeśli ktoś chce je oglądać jego wola i pieniądze. Oczywistym jest to, że w HBO lecą lepsze seriale, a w Canal+ świetny sport. Na temat jakości filmów nie ma sensu dyskutować, każdy może mieć inne zdanie. Ja już proponowałem, żeby ktoś zainteresowany poprowadził konkurs na najlepsze filmy i seriale emitowane w obu tych kanałach- wtedy można poprzez głosowanie wybrać lepsze produkcje. Ja od bardzo dawna mam oba te kanały i to jest wg. mnie najlepsze wyjście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...