Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc co do filmów to może w końcu zaczną pokazywać albo szybciej filmy albo ich więcej. co jest lepsze dla nas konsumentów. HBO niby miał Disneya ale pokazał film raz, czy 10, a np. po roku czasu również chciałbym zobaczyć inny klasyk Disneya, sprzed 2 lat, 3... Może Filmbox to zmieni, nie wiem zobaczymy. Może wcześniej pokaże

Naprawdę w to wierzysz!? Gratuluję dobrego samopoczucia. Nic się nie zmieni, oprócz tego że będą jeszcze bardziej drenować nasze kieszenie.

 

Dyskusja ewidentnie schodzi na manowce i staje się coraz bardziej absurdalna. Powtórzę jeszcze raz- dla nas abonentów rozdrobnienie praw nie jest dobre. Koniec, kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To błędne założenie. Gdy było tylko C+ to mieliśmy 3-4 premiery w tygodniu. Reszty filmów w tv nie było. Gdy weszło HBO to dostaliśmy dodatkowe filmy, to samo przy Cinemaxie i Ale Kino. Teraz mamy możliwośćobejrzenia prawie wszystkiego to co w kinie plus filmy spoza polskiej kinowej dystrybucji. Gdyby było tylko C+ to takiego komfortu byśmy nie mieli. Zobaczcie ile filmów moga obejrzeć np. Czesi gdy mają tylko HBO i Cinemax. To jest najlepsze w tej chwili rozwiazanie dla kinomanów ale i kosztowne, dlatego większe rozdrobnienie nie jest już wskazane ze względów finansowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd pamiętam to HBO był pierwszy niż Canal+.

Filmnet był i HBO premium, dopiero potem przyszło Canal+ i wykupiło Filmnet.

 

To Canal+ zniszczyło i wizję sport i Filmnet. Przy okazji zabrało na lata na wyłączność HBO i ją rozbiło.

Canal+ w Polsce od 1994, HBO od 1996. To co było pierwsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Canal+ w latach 90 nie leciało "wszystko" (a raptem 4-5 filmów dziennie i to takich kilkuletnich - reszta to były dokumenty, seriale i 3h pasma niekodowanego), jednak w czasach wypożyczalni VHS i polskich kanałów, które można było policzyć na palcach było to coś co się wyróżniało ;).


A Filmnet wbrew temu co pisze Wiki ruszył w PL przed Canal+, emisja promocyjna pojawiła się w kablówkach w październiku 94 roku. Była ogólnie niezła afera, bo C+ starał się grzecznie o koncesję, a oni sobie weszli do kabla jako kanał satelitarny po polsku. KRRIT nie była przygotowana na takie rzeczy ;D.

Sam kanał był częścią pakietu Multichoice - było też kilka godzin Discovery po polsku, do tego QVC (telezakupy..), Country Music Channel i Adult Channel :-).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkon sory, faktycznie, ale Canal+ w tamtym okresie mało filmow dziennie puszczał. Naprawde mało, były dokumenty, starsze filmy i seriale.

 

Jedynie Canal+ mogę pochwalić za produkcję polskich świetnych i wspaniałych filmów. Za czasów Rywina Canal+ eksplodowała. Już nie ma i nigdy chyba nie będzie tak wspaniałych filmów jakie robił Canal+, przykład Kiler, Chłopaki nie płacza, itd. To zasługa tylko i wyłącznie Canal+.

 

Ale nie zapominajmy o tym, że Canal+ przejął Filmnet częściowo, a częściowo doszło do HBO. Jak powstał HBO to HBO królował na polskim rynku premium Tv.

Pamiętny film e=mc2, gdzie stał dekoder Wizji TV i opłać abonament na HBO z kluczykiem :)

 

HBO miał swój wspaniały okres, chociaż nie robił polskich filmów aż tak jak Canal+, ale miał niezłe filmy, chyba najlepsze w Polsce. W tamtym okresie tylko HBO kojarzyło się z TV premium i Wizja TV. Na HBO leciały nawet walki Gołoty w paśmie PPV USA HBO Boxing Night. Fajne czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Canal+ od początku i pamiętam dokładnie jak to wszystko wyglądało. Wtedy byłem fanem kina hollywoodziego i wiem, że nie było tam wszystkiego co leciało w kinach. A mimo braku internetu byłem z repertuarem na bieżąco bo prenumerowałem magazyn "FILM" więc wiem o czym piszę. Zresztą można w necie gdzieś chyba znaleźć archiwalne ramówki. Przecież gdyby mieli pokazać wszystko co w niektóre dni musiałyby być po 2 premiery dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie do końca  :wink:

 

Na początku C+ miał prawa do Warnera (ok 2 lat po premierze kinowej) i Sony (ok 3 lata po premierze kinowej), do tego dochodziły umowy z lokalnymi dystrybutorami. Po jakimś czasie doszedł pakiet filmów Paramountu. HBO startował, to jak już zostało wspomniane, z Warnerem, Disneyem i Sony. Po ok pół roku filmy Warnera zniknęły z C+, a po kilkunastu miesiącach filmy Sony. Wtedy też pojawiły się produkcje Foxa, Universalu i ponownie Paramountu, a po jakimś czasie Dreamworksu.

 

Co do Filmnetu, to leciały na nim głównie produkcje telewizyjne. Przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkiejnocy kupowali kilkadziesiąt filmów z większych wytwórni, głownie z Foxa i Paramountu. Naszemu Filmnetowi było daleko do zachodnich odpowiedników.

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwartą, poświąteczną megapremierą grudnia w HBO jest "Jutro będzie futro 2"... Jako ciekawostka, na holenderskim HBO w tym dniu "Szybcy i wściekli 7".

 

Pierwsze premiery grudnia w Canal+:

01.12 - Śnieżny ptak / seriale Dziadek z przypadku; Siostra Jackie VII

02.12 - Wolny strzelec

03.12 - serial Blindspot

04.12 - Rozgrywka

Edytowane przez Lukop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiery grudnia w HBO:


3.12 20:10 Turniej


4.12 20:30 Płatki na wietrze


5.12 18:40 Bobby i łowca duchów


6.12 21:10 Klasa próżniacza(film produkcji HBO) i 22:40 (Nowy dokument HBO)Nadejdą lepsze czasy


10.12 20:10 To nie mój dzień


11.12 20:30 A jeśli ciernie i 22:00 Kenau:Wojowniczka z Harlemu


13.12 18:40 Asteriks i Obeliks:Osiedle Bogów


17.12 20:10 Święta w Conway


18.12 20:30 Kto wiatr sieje


20.12 20:10 Dzwoneczek i Bestia z Nibylandii


22.12 20:10 Idealna para


27.12 20:10 Jutro będzie futro 2


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta krytyczna ocena  niczym mnie nie zaskoczyła, bo przecież każdy miesiąc w HBO jest tragiczny według Ciebie. Masz może całą rozpiskę na grudzień, czy swoją ocenę opierasz na tej niepełnej  j/w ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta krytyczna ocena  niczym mnie nie zaskoczyła, bo przecież każdy miesiąc w HBO jest tragiczny według Ciebie. Masz może całą rozpiskę na grudzień, czy swoją ocenę opierasz na tej niepełnej  j/w ?

Opieram na niedzielnych premierach, bo to właśnie w ten dzień puszczane są największe, najgłośniejsze produkcje. Poza tym nie oceniam każdego miesiąca, nie wmawiaj mi czegoś, czego nie robiłem. Umiem też pochwalić, listopad np. wypada bardzo dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fanatyków HBO, to chyba każdy obiektywny widz przyzna, że w tym roku HBO ma bardzo słabą ramówkę w niemal każdym miesiącu. Sporo w tym winy samego HBO bo wiele ciekawych filmów trafia do Cinemax.

Zgadzam się w 100%. HBO ratują tylko produkcje własne, najlepsze filmy oddali do Cinemax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...