Skocz do zawartości

obrotnica DM2200 i problemik...


Rekomendowane odpowiedzi

extreme, powiem tak - bez problemu odbieram teraz pozycję Atlantic Bird na 12,5 W, a to jest dla mnie wyznacznikiem :) jest jeszcze jeden mały szczegół - nie odbieram programów z małym SR, np. z Nilesata, albo OBN z pozycji Amos. Zatem zawsze jest jeszcze coś do zrobienia ;) jak zawsze...

 

a jak u Ciebie, przyjacielu?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalny u mnie problem pozostal i nie bardzo juz wiem co mam zrobic - otoz odbieram w miare dobrze poczawszy od Siriusa po Intelsat 904 60E, ale na zachod od Siriusa kompletnie nic juz nie lapie...jesli ustawie np.Thora to wschodnie satelity mi znikaja...i tak po prostu musze wybierac...myslalem ze moze zle maszt wypionowany ale po przylozeniu poziomicy jest ok...chyba bez specjalisty sam nie dam rady ustawic calej orbity..ale i tak sie ciesze ze cokolwiek potrafie jako laik w tej dziedzienie :)

Serdecznosci Minimalny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

extreme, chyba również skorzystam z pomocy eksperta, aby mieć wszystko cacy :) choć z tego co sam zrobiłem jestem zadowolony - Ty już zupełnie poszedłeś na całość orbity, ja jedynie na ćwiartkę ;) więc pewnie dlatego nie gubię tak sygnału jak Ty.

Co do magika od satki to już się dowiadywałem - ustawienie anteny na wszystkie satelity kosztuje u mnie około 160-180 złotych, przekładając to na obrotnicę to pewnie będzie trochę mniej, bo jeśli chodzi o mnie to będę chciał, aby fachowiec ustawił mi idealnie antenę z obrotnicę na pozycję zero z najlepszym sygnałem, idealnie w pionie i czuję, że przy moim potrzebym zakresie obrotu, max do pozycji 12,5W będzie okey :) nic więcej nie będę żądał.

 

szacunek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam na myśli podziałkę na łożysku między tą rurą do której przykręca się czaszę a obudową obrotnicy.

Dam większe zdjęcie, będzie bardziej wiadomo. (Zdjęcie jest nieostre, bo jest robione do lusterka, aparatem nie da rady podejść.)

2009060501.jpg

Pozostałe podziałki są tylko orientacyjne, ale

zawsze myślałem, że ta jedna podziałka powinna być dość precyzyjna. A teraz znalazłem TO. :shock:

Jak zdobędę odpowiednio długi klucz imbusowy, odkręcę tą rurę od reszty obrotnicy i sprawdzę jak jest ona montowana. Być może jest na wielowypust i chińczyk się wzyczajnie machną o jeden ząbek. :lol: Jak ją wyjąłem z pudełka to dziubek pokazywał zero, po poleceniu "go to ref" odjechała do tej pozycji co widać na foto (do jakieś 4°). Wydaje mi się, że różnica jest za duża. :?

 

No więc dobrałem się do niej przez łykend i stwierdziłem co następuje... Fotki lepiej to zobrazują:

2009060901.jpg

2009060902.jpg

Precyzja wykonania ośki nie jest jak widać zbyt wysoka - otwór pod śrubę jest krzywo. Pasowanie między elementami jest z dużym zapasem luzu (szkoda, że nie robią tego bardziej na wcisk). Niestety nie można skręcić ze sobą tych elementów ustawiając na zero, gdyż dokręcanie śruby powoduje ściąganie na bok (i już nie jest na zero).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cos sie dzieje nie tak z moja obrotnica...Przestala sie obracac w kierunku wschodnim kompletnie..dziala tylko od Hotbirda na zachod..Po drugie gdy przy zastosowaniu trybu USALS nacisne by sie przesunela w kierunku wschodnim np. na Hellasat to mi obraca sie w kierunku zachodnim...Pomozcie prosze bo nie wiem co jest grane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś obrócić ręcznie przyciskiem na obrotnicy?

Być może ustawione jest ograniczenie elektroniczne, obraca się na wschód do pozycji na Hotbirda i dość. Skasuj ograniczenia.

Do prawidłowego działania USALS (DiSEqC 1.3) musi być wpisana prawidłowa lokalizacja w parametrach tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym jednym przyciskiem można wykonać 4 rodzaje ruchów anteny.

Musisz nacisnąć 2x w ciągu 0,5 sek i przytrzymać - tak się uzyskuje jazdę płynną na wschód. Napewno tak robiłeś? Wymaga to pewnej wprawy, bo ten gumowy szary kapturek przeszkadza. Najlepiej kapturek zdejmij, odsłoni się mikroswich, naciskaj go bezpośrednio.

Bo pojedyncze naciśnięcie (lub naciśnięcie i przytrzymanie) - to jazda krokowa (lub płynna) za zachód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsunąłeś mi doskonały pomysł. Że ja na to wcześniej nie wpadłem. :oops: Przecież procedura "hardware reset" powoduje wpisanie do pamięci obrotnicy nowej pozycji referencyjnej (zerowej).

Teoretycznie można przypisać nową pozycję referencyjną w dowolnym położeniu. Doświadczalnie jednak doszedłem do wniosku, że "nowa pozycja referencyjna" nie może być zbyt daleko od "starej pozycji referencyjnej". Maksymalna różnica to około 5°, inaczej obrotnica nie przyjmuje do pamięci nowej pozycji referencyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej problem powstaje w którymś z pozostałych elementów zestawu, uszkodzenia obrotnicy bym nie podejrzewał. Niestety zbyt słabo znam budowę (elektronikę) nowoczesnych odbiorników sat-rtv aby coś dokładnie powiedzieć.

Dla porównania: gdy u rodziców łączę ze sobą kablem euro plajera dvd z tv, to muszę obowiązkowo wyjąć wtyczki kabli zasilających z gniazdka. Oba te urządzenia mają punkt masy (GND) na tak różnych potencjałach, że nie idzie kabla euro utrzymać w ręce :o tak kopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie!

 

Jestem nowy a trafiłem tu bo szukałem rozwiązania mojego problemu, co prawda inna obrotnica ale sporo się dzięki Wam dowiedziałem. Dziękuje!

 

Co do kopania. Jeżeli macie (a pewnie tak) płaskie wtyczki zasilające 230V to pokombinujcie z obracaniem ich - niby wszystko jedno ale w instalacjach elektrycznych gdzie brak jest 3ciej żyły na uziemienie stosuje się często tz. zerowanie - zwarcie bolca z masą. Często wtedy dzieje się tak, że przy płaskich wtyczkach faza trafia na obudowę jeżeli jest odwrotnie podłączona. U mnie pomogło - przestało kopać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.

Zakupiłem obrotnice Opticum. Zamontowałem na maszcie z ant 60cm konw iverto. Ustawiłem USALS sygnał wg Astry1.Działał HB Astra1 i Astra3.Kiedy zmieniłem na Astra2 był brak sygnału ustawiłem sygnał samą anteną i ztraciłem HB a chciałbym odbierac max ilość satelit. Już nie wiem jak to ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam zestaw obrotowy oparty o siłownik a nie obrotnice ale główne zasady są takie same.

Po pierwsze maszt na którym jest obrotnica zamontowana musi być w idealnym pionie.

po drugie ustawienia nie dokonujemy na dowolnym satelicie tylko tym który jest najbliższy naszemu południkowi czyli:

jeżeli długość geograficzna miejsca montażu obrotnicy to dla przykładu 22,9 E to ustawiasz sygnał dla Astry 23,5.

Nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłem. Jak nie, to niech ktoś mnie poprawi. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie najblizsza jest wlasnie Astra1

Witam.

Po ustawieniu na najbliższego satelite i wypionowaniu masztu wszystko wygląda tak.W tej chwili ant jest na astre3 dolna zez na astra1(porównanie).Nadal nie moge ustawic nic.Zawsze działają2-3satelity jeszcze nie w pełni.Czy kąt elewacji obrotnicy powinien tak wyglądac?20120731130510.jpg

Odpowie mi ktoś czy tak powinna byc ustawiona obrotnica? Roznice nie są duze.Mieszkam w centrum. Kiedy ustawie wg elewacji - bo deklinacji nie moge ponieważ brak takiej skali na antenie więc ustawiam zeby astra odbierała mi to działa częśc hb i astra3 dalej juz nic nie ma.Nie wiem czewmu :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wszystko działa ale musze chyba doprecyzować. Hispasat sa prawie wszystkie kanały turksat średnio na amosie mam mniej kanałów niz miałem ale to coś z wyszukiwaniem ręcznie znalazłem bez problemu część z nich. Na 1stW paczka rmf maxxx nie ma sygnału wczoraj wieczorem był. Na 12.5st W brak MTV HD itp tak to jest nawet ok ale coś nie gra bo wschód roznie zachód mniej ale też.Było gorzej ale zmniejszyłem konto elewacji zwiekszajac deklinacje. Zjechałem alewację o1 albo 2 st i jest lepiej ale nadal to nie to:-(

PS antena jest 60 cm ale wiem co jest w stanie odebrać co nie bo czasami działa po przestawieniu ant... a i kozystam z usals bo diseqc 1.2 nie mam czasu obecnie na programowanie.

Proszę doświadczonych o porade. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...