Skocz do zawartości

TVP Sport Online


Gość Wodnik Szuwarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten dział jest odpowiedni, usługa wszak w streamingu. Ewentualnie można połączyć razem wątki. Swoją drogą z TVP Sport online problemy, a transmisje w między innymi w Sky, Peacock jakoś dały radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2022 o 14:13, salva napisał(a):

Trzeba przyznać, że ludzie z Redge Technologies stanęli na wysokości zadania i TVP Sport w wersji online wygląda naprawdę nieźle. 

Mundialowe profile: 

1080p - 6,3Mb/s - 50fps 

720p - 4,2Mb/s - 50fps 

576p - 3,2Mb/s - 50fps 

540p - 1,7Mb/s - 50fps 

Komentarz polski, angielski, bez komentarza z odgłosem z trybun. 

A dziś zjechali do 5,3 Mbps dla 1080p więc wartości nie są stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od obciążenia potrafią momentami przyciąć nawet do SD więc ruch chyba lekko niedoszacowany. A mogła to być najlepsza opcja z darmowych w streamingu, ale wyszło jak zawsze. Z TVP zawsze jakieś problemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zuzia napisał(a):

To jest sprawdzalne.

No ja sprawdziłem i do tej pory każdy mecz działa u mnie idealnie, żadnych przycinek. 

Nie twierdzę, że na nie miałaś problemu z płynnością, pytanie w jaki sposób udało Ci się dojść do konkluzji, że serwer TVP nie wyrabiał, a nie np. łącze ISP do CDNu TVP?

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mattem napisał(a):

 Nie twierdzę, że na nie miałaś problemu z płynnością, pytanie w jaki sposób udało Ci się dojść do konkluzji, że serwer TVP nie wyrabiał, a nie np. łącze ISP do CDNu TVP?

Wykorzystuję więcej niż jedno łącze, a w razie potrzeby także zmieniam trasy via VPN/proxy, by uzyskać optymalną. 

 

7 minut temu, mattem napisał(a):

No ja sprawdziłem i do tej pory każdy mecz działa u mnie idealnie, żadnych przycinek. 

Możliwe, ale równocześnie nie włączasz chyba więcej niż jeden stream, a są jeszcze z atmosferą stadionu, czy z kamerą taktyczną w zależności od transmisji. Tak w ogóle to można nie tylko sprawdzić z czym się łączymy, ale nawet oglądać w zewnętrznych playerach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, była transmisja z kamerą taktyczną i ją sobie z ciekawości uruchomiłam, aby porównać z live ze Sky tak prezentowanymi. Co do obciążenia, to być może obniżenie bitrate o 1 Mbps dla HD jest właśnie reakcją na nie. 

Update: streamy z CDN Amazon mają bitrate 6,6 Mbps dla HD.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komunikacie prasowym Telewizja Polska poinformowała, że dzięki meczowi Polska – Arabia Saudyjska, ustanowiła rekord transmisji w polskim internecie. Zanotowano 3,5 mln odtworzeń (to jest o 22 proc. więcej niż podczas meczu Meksyk – Polska) oraz 1,7 mln widzów (unikalnych użytkowników). Użytkownicy wygenerowali na sieciach TVP rekordowy ruch 3,1Tbps (terabity/sekundę). Jest to wzrost o ponad 50 proc. w stosunku do ubiegłorocznego turnieju Euro 2020.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jak-odbierac-aplikacja-tvp-sport-tvp-go-mundial-marek-szkolnikowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupi tweet, jak awarie ma TVP Sport to mamy im wybaczyć, a jak awarie ma Viaplay, Polsat Box GO i CANAL+ Online to nie. I ten ruch nie jest prawdopodobnie kilkukrotnie większy, jeżeli chodzi o sam TVP Sport, tylko tak max. 3 krotnie większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kisiel95 napisał(a):

 I ten ruch nie jest prawdopodobnie kilkukrotnie większy, jeżeli chodzi o sam TVP Sport, tylko tak max. 3 krotnie większy.

Czyli kilkukrotnie, bo kilka to zaimek oznaczający w sposób przybliżony liczbę równą co najmniej dwa i co najwyżej dziesięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mingo napisał(a):

A gdzie on prosi o wybaczenie? Mieli problemy, przeprosił i tyle. Nie ma co dorabiać historii. 

No jak mi się Viaplay zepsuje piszę reklamację i dostaję kasę, a tu co można zrobić? Przecież ludzie płacą abonament i dokładają się z budżetu.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jeszcze smaczku dodaje to chwalenie się raptem 2 dni wcześniej jak to sobie super radzą ze streamingiem (co zresztą już wtedy nie było prawdą bo też były globalne problemy na samym początku MŚ) ;)).

 

"Choć serwis streamingowy Viaplay co jakiś czas boryka się z problemami technicznymi, to serwery Telewizji Polskiej sprawdziły się podczas rekordowego pod względem widowni w internecie meczu Polska-Arabia Saudyjska. - Aplikacja TVP Sport wyprzedziła rynek i ustanowiła bardzo wysokie standardy dla innych nadawców - mówi wirtualnemedia_pl Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport."
 

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jak-odbierac-aplikacja-tvp-sport-tvp-go-mundial-marek-szkolnikowski

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...