Skocz do zawartości

BigSAT BS-S 77CX


Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do meritum.

 

Ja w czasie "naprawy" (czy też poprawy czytnika) wykonałem dokładnie 3 czynności.

 

1. docisnąłem tasiemkę (była dobrze dociśnięta ale sprawdziłem)

2. "kondensatorki" te na płycie głównej oddaliłem od siebie

bc7477c23511e96em.jpg

 

3. "kondensator" na samym czytniku przechyliłem na płask i zwiększyłem przestrzeń między dwoma drucikami idącymi od tego kondensatorka

dc9807072fbf83d2m.jpg

 

U mnie te zabiegi pomogły. (przepraszam za mizerną jakość fotek ale aparat w telefonie ma marne makro...)

 

Mały offtopic

A czytając dyskusję Jurek10 i giga2 to jako osoba która jest posiadaczem tego tunka czuję się jakby dystrybutor (GI) miał mnie w d... Również mam żółtą kartę gwarancyjną. Nr tunka "SW GI 07291****" (na pw mogę podać całość - nawet foto/skan paragonu z datą zakupu 28-09-08). Oryginalny soft który był wgrany nie obsługiwał tnk - nie przepuszczał uprawnień (na forum GI pisze że obsługiwał - g... prawda skoro posiadam kartę gwarancyjną). Softu na oficjalnej stronie GI ze świecą szukać... Wgrałem sofcik znaleziony na forum ele###oda i hula. Za takie traktowanie klienta to ja dziękuję... W ramach przyzwoitości i dbanie o wizerunek firmy aktualizacje firmware powinny znaleźć się na oficjalnej stronie a nie by klient szukał przez kilka dni softu... Tyle z mojej strony.

 

EDIT: w Pudełku znajduje się jeszcze instrukcja obsługi (polska z logo GI) oraz oddzielna instrukcją w języku Angielskim, Francuskim, Rosyjskim. Na pudełku znajduje się adres http://www.golden-interstar.com i naklejka z nr tunka (taka sama jak na tunerze z tyłu)

 

 

EDIT 2: Co do Naprawy tunerów z prywatnego importu to akurat firmę GI rozumiem. Gwarancję dają na terenie RP a nie ogólnoeuropejską. Zgodnie z literą prawa Serwis jest w kraju zakupu - swego czasu tak było z XBoxem od MS (I generacji co go importowali z niemiec, Wlk Brytanii i polski oddział MS nie był przygotowany by serwisować konsole). Chociaż karta gwarancyjna jest a kupujący jej sam nie wydrukował i tam nie wsadził... A co do mojej "naprawy" u mnie to pomogło i tuner nie wiesza się na kodowanych kanałach. A wcześniej - zawias i co - wyjęcie wtyczki - wsadzenie karty - czekanie - błąd karty - wyjęcie karty - wsadzenie - błąd - wyjęcie - wsadzenie odczyt 4h normalnej pracy i znowu zawias... Ale teraz po tym "zabiegu" chodzi bezproblemowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tosisławie,

 

Wygląda jednak, że to był zbieg okoliczności, że po "naprawie" hula Ci całkowicie bez zwiech. Może jakiś "zimny lut" czy coś w tym rodzaju.

 

Co do dystrybutora to wszystkie twoje informacje potwierdzam. Zdaję sobie sprawę, że ten tuner jest "niechcianym dzieckiem" GI i prawdopodobnie "wypadkiem przy pracy", ale nie można sprzedając "leżaki" magazynowe chować głowy w piasek i 1. nie umieszczać właściwego softu na stronie 2. z zasady nie przyjmować reklamacji bo "... tuner pochodzi z prywatnego importu". Zamiast cieszyć się, że niesprzedawalny tuner dzięki TNK znalazł w Polsce nabywców i dać pełny support szuka się kwadratowych kółek żeby uprzykrzyć klientom życie. Dodatkowo urażony w swej dumie przedstawiciel serwisu wcina się w dyskusję na temat : co zrobić, żeby rzeczony tuner nie zawieszał się na programach kodowanych ( co wskazuje na ewidentną wadę czytnika) i odpowiada na wszystkie inne zarzuty natomiast nie próbuje nawet odpowiedzieć na wątek główny. Pisze natomiast, że odpowie na PW - pewnie dlatego, że musi sprawdzić czy mój tuner nie "...pochodzi z prywatnego importu" :) Ha ha ha !

Wracając do tunera najbardziej pomaga 1. zrobienie swojej listy kanałów (po uprzednim wy[beep]u dużej liczby transponerów, a jest ich w oryginalnym sofcie grubo ponad 200), 2. zgranie listy do kompa 3. wgranie z powrotem do tunka i 4. zrobienie resetu fabrycznego.Pomaga ale nie do końca - tuner wiesza się dalej tyle, że rzadziej. Oczywiście nie mówię o tych (rzadkich) egzemplarzach, które mają w miarę "świeże" kondensatory i nie wieszają się wcale, ale szczerze mówiąc bardzo wątpię w ich istnienie. Proszę o zgłaszanie takich przypadków na forum :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Marcin87 na 100% jest w google :) A Kabelek to zwykły null modem :) kupisz za kilka złociszy. Jeśli masz komputer z portem com to na tym zakończą się inwestycje a jeśli nie to jeszcze musisz "przejściówkę" USB - COM kupić. Może się uda i zmieścisz się w 50 zł :)

 

Edit: Marcin87 nie odbieraj odesłania do google jako ch_am_stwo ale nieoficjalny soft wspiera karty C+ a zgodnie z regulaminem nie można go podać. Ja znalazłem soft i listę pod C+ w 3 minuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Do wszystkich którzy mają zamiar kupić ten tuner (badziewie)!!!!

 

Otóż, oprócz wcześniej już opisywanych tutaj objawów (tj. zawieszania i buczenia), w moim BigSACIE doszedł jeszcze jeden bardzo interesujący problem! Przez rok użytkowania przyzwyczaiłem się do buczenia i zawieszania, ale ostatnio tuner jak dłużej pochodzi i się nagrzeje na ekranie pojawia się pikseloza czyli szatkowanie obrazu - tak jakby był słaby sygnał z satelity. Początkowo myślałem że to wina ustawienia anteny, więc zabrałem się za przestawianie anteny. Nie pomogło! Pomyślałem że może to wina konwerterów, ale po podłączeniu innego tunera wszystko było w porządku. Zmieniłem też przełącznik diseqc, ale i to nie pomogło! Więc siedząc i oglądając pikselozę na ekranie, zastanawiałem się co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Postanowiłem więc wyłączyć tuner z sieci. Przerwa trwała ok 15 minut, i po ponownym włączeniu wszystko było w porządku! Jednak do czasu. Po upływie ok 30 minut, i po ponownym nagrzaniu się tunera pikseloza powróciła! Czyli domyśliłem się że wina leży po stronie tunera.

Ale teraz najlepsze! Postanowiłem pobawić się ustawieniami częstotliwości w tunerze. I więc jak na danej częstotliwości dodam lub odejmę 10MHz to wszystko jest w porządku - obraz ideał i to obojętne czy tuner jest "zimny" czy "nagrzany"! Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć mi co jest tego przyczyną? Czy są już to ostatnie "dogorywania" tunera? Czy warto naprawiać?

 

Powiem tak - pierwszy raz spotkałem się z czymś takim że jak sygnał z satelity jest silny to obraz na tunerze jest zły! Przecież powinno być odwrotnie! A ja muszę pogarszać sygnał, aby odbierać prawidłowo programy! :crazy:

 

Nie kupujcie tego badziewia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz Was zaskoczę!

 

Otóż czytając instrukcję obsługi (wersję angielsko-niemiecko-francuską, bo w polskiej tego nie ma)

- w dziale USTERKI-PRZYCZYNY-SPOSOBY NAPRAWY, dowiedziałem się że taka pikseloza obrazu to nie jest to żadna nietypowa przypadłość!

Producent przewidział taką możliwość i w przypadku zbyt mocnego sygnału zalecają montaż zewnętrznego tłumika przed wejściem z LNB!

Wygląda więc że posiadam bardzo czuły tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja mam ten tuner rok ponad i mam bardzo pozytywne zdanie.Jedynie na początku się zawiesił parę razy.Obraz fajny, dźwięk też.Ładnie wpółpacuje z przełącznikiem.Żadnych problemów z nim nie miałem.Szybkość przełączania kanałów nawet większa niż na lcd w kablowej.Wychodzi na to,że obowiązuje zasada jak z każdym sprzętem elektronicznym.Trafisz dobrze, wiele lat będzie ci chodził sprzęt,źle, będzie ci się psuł- nawet jakiejś firmy dobrej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...