Skocz do zawartości

4FUN GOLD


Krisss16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Zarejestrowałem przykładową playlistę z godzin przed 10:00 do 11:00 podczas pasma "100% Rebel":

 

Pink - Blow Me (One Last Kiss)

Czarny HiFi ft. Pezet - Niedopowiedzenia

Lana Del Rey - Blue Jeans

Wiz Khalifa - Black and Yellow

Linkin Park - Burn it Down

Flo Rida ft. T-Pain - Low

Of Monsters and Men - Little Talks

Patrycja Markowska - Alter Ego

M.I.A. - Paper Planes

Gossip - Get a Job

Hey - Co tam

Gym Class Heroes ft. Ryan Tedder - Fighter

Paramore - Now

 

Jak dla mnie to wygląda super i mogłoby tak już zostać :jupi: Pierwszy raz tak długo zostałem na tym kanale.

 

I zaraz po tym podczas notowania "Deezer Chart Top 10":

10. Gossip - Move in the right direction

9. Lykke Li - I Follow Rivers

8. Strachy na Lachy - Mokotów

7. Awolnation - Sail

6. Depeche Mode - Heaven

5. Coldplay - Paradise

4. Linkin Park - Castle of Glass

3. Asaf Avidan & The Mojos - One Day (Wankelmut Remix)

2. Macklemore & Ryan Lewis - Thrift Shop

1. Bruno Mars - Locked Out of Heaven

Paramore - Now

Florence + the Machine - Dog Days Are Over

 

To tak dla zobrazowania zmian, jakie zaszły w ostatnim czasie na RBL.TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowałem przykładową playlistę z godzin przed 10:00 do 11:00 podczas pasma "100% Rebel":

 

Pink - Blow Me (One Last Kiss)

Czarny HiFi ft. Pezet - Niedopowiedzenia

Lana Del Rey - Blue Jeans

Wiz Khalifa - Black and Yellow

Linkin Park - Burn it Down

Flo Rida ft. T-Pain - Low

Of Monsters and Men - Little Talks

Patrycja Markowska - Alter Ego

M.I.A. - Paper Planes

Gossip - Get a Job

Hey - Co tam

Gym Class Heroes ft. Ryan Tedder - Fighter

Paramore - Now

 

Jak dla mnie to do RBL nadają się tylko Linkin Park, Hey i Paramore, więc to już trochę smutny okres dla RBL.TV :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wirtualnemedia_pl[/url]":1o2emszu]Kanał muzyczny Rbl.tv poszerzy wiosną swoją ofertę programową o hip hop. Na antenę trafią: autorski program Wojtka „Sokoła” Sosnowskiego i Jakuba Żulczyka pt. „Serio?” oraz „Muzyka nowoczesna” Pezeta i Rafała Grobla.

- Pomimo ogromnej popularności gatunku, hip hop jest wciąż pobieżnie traktowany w mediach. Będąc zawsze pod prąd! chcemy być w tej kwestii wiarygodni i dlatego do pracy nad nową odsłoną kanału zaprosiliśmy wybitne osobowości polskiej sceny hip hopowej - mówi Michał Figurski, dyrektor programowy Rbl.tv.

- „Serio?” to program, w którym się rozmawia. Naszymi gośćmi są osoby związane z kulturą hip hopową, artyści, wydawcy, dziennikarze, wszyscy, którzy mają coś do powiedzenia - wyjaśnia Wojtek „Sokół” Sosnowski, który „Serio?” prowadzić będzie razem z Jakubem Żulczykiem. W magazynie pojawią się także wybrane przez autorów teledyski. Premierowe odcinki magazynu będzie można oglądać w każdy czwartek o godzinie 18.00 począwszy od 11 kwietnia br.

Muzyczne elektronicznej i muzyce miejskiej poświęcony będzie z kolei program „Muzyka Nowoczesna” prowadzony przez rapera Pezeta oraz didżeja i promotora Rafała Grobela. - Program będzie o muzyce nowoczesnej, którą staramy się podać w pigułce, niekoniecznie nadążając za tym, co się dzieje w internecie - wyjaśnia Pezet. W magazynie znajdą się m.in. sylwetki twórców oraz przegląd nieobecnych w mainstreamie gatunków. Program „Muzyka Nowoczesna” będzie nadawany w poniedziałki o godz. 22.00.

Wiosną na antenie Rbl.tv nadal będzie można oglądać autorski program Piotra Metza „Sok z Buraków”, listę przebojów rockowych Turbo Top, która jest przygotowywana w kooperacji z Antyradiem, a także program z udziałem bohaterów Pyta.pl. Wiosenna ramówka stacji startuje 8 kwietnia br.

Choć jestem przeciwny zmianie, jaką przechodzi RBL.TV od ponad roku, nie słucham Hip-Hopu i uważam, że ta stacja to nie miejsce na ten gatunek muzyki ani żadne inne odchyły w stronę POPu, to nie będę ukrywał, że program "Muzyka Nowoczesna" zainteresował mnie. Zobaczymy co z tego wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie cieszy ta informacja :jupi:

Ja z kolei jestem jak najbardziej za zmianami, ponieważ rocka nie lubię, natomiast tą drugą połowę muzyki na tym kanale uwielbiam. Czas pokazał, że rock i metal przyciągają mniej widzów, niż hip-hop + (indie) rock + troszeczkę popu. Co do nowych programów - zapowiadają się bardzo ciekawie, zwłaszcza "Muzyka nowoczesna". Wiem, że dla dawnych fanów Rebel:tv jest to ciężkie do przyjęcia, ale w moich oczach ta stacja awansuje na liście kanałów :smile:

Mogliby jednak przywrócić wyświetlanie wykonawcy i tytułu utworu przez cały czas trwania teledysków, brakuje mi tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się po raz "setny" ale nie rozumiem tego rozdrobnienia ze strony 4 Fun Media. Hip hop powinien być na 4Fun.Bo co niby ma emitować 4Fun jak rap z domieszką popu na Rebel ??? Lepiej mieć jeden dobry produkt a nie dwa bylejakie kierowane do podobnego targetu.(Rap się miesza z dance i zobaczycie że na Rebel tez bedzie dance)

To nic nie pomoże w oglądalności tej stacji. Najlepszy był Rebel jeszcze gdy nadawał z napisem "Test" i tak pół roku później .Teraz co chwile chaotyczne zmiany już nawet stwierdzę że wobec TV Disco maja lepszą politykę muzyczną niż Rebel a nie teraz to RBL :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież 4fun.tv nie zajmuje się rapem... Grają swój pop i dance, a na RBL robią mix hip hopu z rockiem. I to nie tylko polskiego hh, bo można spotkać zarówno współczesne, jak i starsze utwory zagranicznych - M.I.A., Snoop Dogg, Eminem czy Lil Wayne, co bardzo sobie cenię. Oprócz RBL, to ten gatunek widzę tylko na Esce, ale tylko polscy wykonawcy.

 

W ciągu ostatniego roku oglądalność tego kanału wzrosła o 82,4% (źródło: media2.pl). Z kolei porównując ostatni czas, to w lutym kanał ten oglądało średnio 1 243 widzów, zaś w marcu już średnio 2 136, zatem coś się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja pamiętam bardzo dobrze czasy kiedy się zajmował :P Ale może jestem "za stary " hahahah :D Pożyjemy zobaczymy już tyle "transformacji" było tej stacji i nadal szukają ... Nowy szef = nowa Play lista taką zauważyłem zależność (teraz jest Figurski) ale ja już widzę że stacje z RBL z 4Fun się nakładają muzycznie bo Tu Bruno Mars i tu tez tu "Rihjana" i tu też ...

Ale rapu nigdy w TV mało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Gaga swego czasu pojawiła się jeszcze na Rebel:tv i zrobiła nie mało zamieszania, ale była. Pitbull to też taki raper, więc do nowego profilu stacji także pasuje. :P No i także się pojawił, we współpracy, ale był - razem z grupą Cypress Hill (także hiphopową) w utworze "Armada Latina". A David z Getta to tylko kwestia czasu - zrobi numerek z jakimś raperem czy rockmanem i będzie "Pod prąd!". :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niektórzy się nakładają. Widuję tu: Bruno Marsa, Rihannę, Pink, Maroon 5, Nelly Furtado (nie liczę Gossip, bo to indie). To nie tak dużo, nie grają znienawidzonych przez forumowiczów: David Guetta, Lady GaGa, Pitbull, więc wcale nie jest źle :wink:

Gaga i tak jest lepsza niż Rihanna, więc co za różnica którą grają. Ta pierwsza przynajmniej umie śpiewać na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka różnica, że GaGa to głównie dance, dlatego w RBL jej nie puszczą. Rihanna z kolei ma różnogatunkowe utwory, jest pop, jest dance, ale jest również R&B, dancehall, reggae i rock (to w kontekście muzyki z RBL.TV), tylko akurat ich RBL nie puszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za źródło biorę wikipedię (angielską), na której są zawsze podane szczegółowo gatunki i piosenka "California King Bed" jest piosenką rockową... Na inne piosenki, żeby były rockowe, to nie trafiłem, ot taki wyjątek. Co do "The Lady is a Tramp" to faktycznie, już to prędzej, ale zupełnie nie klimaty tej stacji. Utwór jest w klimacie jazzowym, a nie trafiłem na RBL.TV jeszcze na jazz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo jest także ciekawych, zagranicznych kawałków, widuję 50 Centa, Eminema, Lil Wayne's, Eve, Outkast i innych. Tylko nie pasuje mi nazwa "100% REBEL" i czołówki programów utrzymane w rockowych brzmieniach, skoro stacja z rocka prawie zrezygnowała (coraz rzadziej go widzę, jak już to głównie w Turbo Top i Fejs Czart).

Mam pytanie - czy wie ktoś, kiedy RBL zaczął się zmieniać? Zacząłem go oglądać dopiero podczas zmian, gdy leciały klipy na przemian hip hop-rock-hip hop-rock, czyli jakoś 2 tygodnie temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie obecna oferta RBL.TV zupełnie nie przekonuje. Gdyby chociaż był jakiś podział tematyczny, to jeszcze mógłbym zaakceptować te wszystkie zmiany, chociaż wcześniejsza oferta również nie była idealna. Przede wszystkim było bardzo mało porządnego ciężkiego grania. Większość oferty stanowiły nowe teledyski, których również było mało. Dlatego uważam, że 4fun Media mimo możliwości nie wykorzystała w pełni potencjału kanału rockowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie hip hop to duża zmiana na plus, zwłaszcza, ze bardzo tęsknie za starym dobrym MTV Base UK. Jest sporo aktualności typu ASAP Rocky i inne Buki i Donatany, ale jest też bardzo dużo klasyki, można się poczuć jak z VIVA czy innym Atomic TV na przełomie wieków ;). Programy gadane z Peztem i Sokołem też sensowne.

 

Aż dziwne, że dopiero teraz ktoś zauważył jaki jest potencjał rapu - to Tede, Ostry itd królują na liście sprzedanych płyt tygodniami, a nie Doda czy Enej ;). Szkoda tylko, że pojawił się taki hejting starych fanów RBLa za te zmiany. Skoro w 4fun media mają już tyle kanałów to co im szkodziło zrobić 4ty ;P.

 

W kazdym razie dzięki skrętowi na HH oglądam od paru dni RBL bardzo często i raczej (o ile się nie zmienią) zostanę z nimi na dłużej. Męczy mnie tylko ilość reklam (w dodatku ciągle tych samych), te dwa w kółko nadawane zwiastuny nowych pozycji w ramówce no i słaba jakość części teledysków (wszystko przebija BEP - Pump it - nie dość, że 240p to jeszcze tnie ;)). No i kiedy po 10 teledyskach HH pojawia się nagle Evanesence to też jest tak średnio :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogliby poprawić jakość (bo aż razi) i belki NOW i NEXT, gdyż często nie widać wykonawcy, zwłaszcza, gdy wykonawców jest dużo, jak w przypadku utworu "I żeby było normalnie" - Felipe, VNM, Jedker, Pezet, Sokol, Brahu, Numer Raz, Eldo. Ponadto często brakuje zegara odliczającego do końca reklam. Ale muzycznie jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim było bardzo mało porządnego ciężkiego grania.

Było na samym początku jeszcze z napisem "Test" który trwał bardzo długo .Slayer,Rammstein,Kult ,Slipknot itp. Normalnie o 12:00 czy 16;00 w dzień :D Potem nagle poszli nawet w pop były Ljedy Zgagi itp. nawet na play liście potem znów powrót do grania ale już "wykastrowanego" że tak to ujmę a teraz motyw z rapem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...